Sayfa 274/852 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374774 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,185 - 2,192 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    dragon başsağlığı için sağol.

BIST aşağı inerken kol kes men gerekir dedin, sonra endeks eğer yanlış hatırlamıyorsam 2500 puan kadar yükselmişti. Yani kol kesseydim BIST yukarı dönüp 2500 puan yükselirken tekrar trene atlamış olacaktım, kestiğim kol zararı katlayacaktı. O zaman detaylı yazmıştım.

Her neyse...

Dün ne zamandır ilk defa sahile indim, uzun uzun yürüdüm ve koştum. hayretle gördümki 20 yaşımdaki kadar hızlı ve kuvvetli koşuyorum.

viop daki yüküm azalınca, kendimi hayata açtım... Hafifledim, hem ruhen hem madden.

Bi kaç aydır beynimi çalmıştı viop...

Sahilde kilometrelerce yürürken, hatalarımı düşündüm. Nerelerde hata yaptım diye.

Biliyorum, önce virus sonra suriyeyi işgal planları ve sonrasında rusya ile sidik yarıştırma hepsi üst üste geldi, ve endeks epey yukarı yol almışken geldi. yani aşağı inebilecek yolu çokken geldi. virusle başladı BIST 21bin puan indi, viop yakın vade ise ben viopda maliyetlikten sonra virusle beraber benim maliyetimden 27 bin puan indi. Arada azalt artır filan kurtarıyoruz derken cuma günü anormal işler filan.
    Ama yinede ders çıkarmalıyım ve hatalarımı bulmalıydım.

En önemli etken ise insan psikolojisi. Psikoloji seni çok aşırı etkiliyor. Normal göremiyorsun.
    Daha öncede söylemiştim, içgüdülerimiz sana yaptırır, beyninde yaptığın şeyi doğru gösterecek argümanlar üretir. Şu an tayyip in içinde olduğu durum gibi. İşgal ediyor sonra işgale bahaneler üretiyor "way orası bizim misakı milli" "vay efenim orasını Atatürk te istiyordu" "vay efenim suriyede bizim hatay ı istiyordu" "esed halkını kesiyor" "mültecilere yazık değilmi" filan.

Netçede, dün epey bir düşündüm ve bazı yeni kurallar oluşturdum. Nerelerde hata yaptığımı bulduğumu düşünüyorum.
    Onlarla ilgili katı kurallar oluşturdum

Onlarıda kağıda yazıp ekranın üzerine yapıştıracağım. Gözümün önünden gitmesinler, beynime kazınsınlar.

Bu arada viop daki varlığım neredeyse üçte 2 azaldı.

İyi tarafından bakarsam kafam artık rahat.
    Hala hazmetmeye çalışıyorum ancak neşem de geri geldi. Dün arkadaşlarla epey eğlendim. Hafiflemenin getirdiği psikolojik bir rahatlık.

Artık özel işlerim ve hayatıma daha çok vakit ayıracağım.

Ha birde şu da var. Her ne kadar virus ve suriye olayları ana etken olsada, yani ekonomik kuralların dışında anormal bir durumdan geçmiş olsakta, kaybetmemdeki hata tamamen bendeydi. bazı prensiplerime uymadım ve ciddiye almadım.

Yani artık para piyasalarında hiç kaybetmedim demeyeceğim. Belkide o lafı dediğim için negatif energi çektim ve önce virusu başıma bela ettiniz, sonrada tayyipe suriyeyi işgal ettiriyorsunuz. Bu durumda suç tamamen sizde oluyor. Ben ve tayyip kullanılan mağdurlarız, Çin ede yazık ettiniz. Yuh size.

Evet suçluyuda bulduk ve güzel çaktık.

Bu arada zararı eni sonu çıkarırımda, ilk defa bu kadar abartılı kaybettim. Zararı çıkarsamda, kaybettiğimi kabul ediyorum.

Bu zarar, bu tayyiple bu sene çıkmaz. Tabi önemli olan tüm kurallarıma harfiyen uyma alışkanlığı edinmem.

Bu sene bu kuralları alışkanlığım haline getirmekle uğraşacağım. Bu sayede geleceğim aydınlık olacak(tabi kurallarıma uymayı başarabilirsem). Önümde zaman çok.
    Önemli olan doğru(yeterince) kurallar ve o kurallara uyma alışkanlığı.

İmdi yeni sert kuralları kağıda yazıp ekrana yapıştırayım.
    Son düzenleme : alicemal; 01-03-2020 saat: 11:34.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    akp yandaş kanallarına bakıyorum.

yorumcu diye çıkarılanlarda, "idlib bizim çanakkalemiz" diyecek kadar gözü dönmüş gerizekalılar var.

İşgal naraları atıyorlar.

Nereden nereye geldik.

Aklı başında olanları akp yi destekleme değil, sokağa çıkma zamanı. Sermaye temsilcisi için 600 km yürüyen kendini bilmezler.

tayyip in aklında kuzaey suriyeyi kendi yönetiminde devam ettirme planları var görünüyor. Çok açık.
    Para bizden çıkacak ve oradaki radikalleri, şeriatla yönetilen bölgeyi sürekli sırtımızda taşıyacağız.

"vay efenim savaş durumu birlik olmalıyız."

YANLIŞ.

Oğlun komşu çocukla kavga etmişse ailecek birlik olur oğlunu korur ama evde olayı anlar ve oğluna eğer suçlu ise ceza verirsin. Dışarı karşı birlik içinde görünürken, içerde doğruyu yaparsın.

Oğlun komşu kıza tecavüz etmişse, oğlunu aileden diye desteklemezsin. Desteklersen seri tecavüzcü olur, sonrasında uyuşturucu bağımlısı olur. Aile diyede bişey kalmaz, insan içine çıkamazsın. Oğluna ağır ceza vermeli ve bir daha yapmaması için önlemler düşünüp uygulamaya çalışmalısın.
    Son düzenleme : alicemal; 01-03-2020 saat: 11:36.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ortalık suriye savaşı konusunda haber kaynıyor.

Bizim ürettiğimiz sistemlerinde en az batılıların ürettiği sistemler kadar kaliteli olduğu görülüyor.

Bu tür haberler benide gururlandırıyor.

Ancak şu da varki, tüm bu savaşın bilançosu bize fakirlik olarak dönüyor.

Her ay yeni vergiler açıklanıyor, her ay yeni zamlar.

Devlet tüm parayı tayyipin kararları için harcıyor. Çiftçiye ödemediği bir 177 milyar TL varmış. Artık hiç ödeyemez çünki suriyede adam öldürmek için kullanıyoruz.

Olan Türkiyeye oluyor.

Suriye zaten bizim rakibimiz değil. 10 sene öncede rakibimiz değildi, harab olmuş hali ile şimdide rakibimiz değil. Biz 90 kiloyuz suriye 40 kilo.
    Kalkıpta bir çocuğu dövmek ve evini işgal etmek için yüzmilyarlar harcıyoruz. suriye zaten batmış, şimdi bizim geleceğimiz batıyor.

rusya petrol ve gaz çıkarıyor onun parası ile savaşıyor.

abd harcadığı parayı, petrol anlaşmaları ile geri koyuyor.

Biz ise harcadığımız ile kalacağız.

Şimdi çapımızda olmayan adamları öldürüyoruz gururlanıyoruz. Yarın açız diye intihar edenlerin sayısı artacak.

Hadi gerizekalı eğitimsiz cahiller sürüsü savaş naraları atıyor, o her zaman olur. Ama eğitimlilerinde geleceği göremeyecek kadar kör olmaları ve bunu görmek çok sinir bozucu.

Bu savaş bittiğindede, önümüzdeki bir kaç yıl, herkes para diye inleyecek, zamlar dahada artacak, pek çok şey kalabalıklar için lüks haline gelmeye devam edecek.

Nereden nereye arkadaş ya.!

TUSAŞ, TEİ, ASELSAN, ROKETSAN ve HAVELSAN ında ne kadar değerli olduğunu görüyoruz. Bunları gözümüz gibi korumalıyız. Ancak akp ve fetö, onları tarikatlarada açtı ve teknolojilerini transfer ediyorlar.

Ders olacakmı peki.? Hayır. Savaş bittiğinde tarikat doldurmaya ve teknolojilerini transfer etmeye devam edecekler.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlginç olan durum Türkiye ve suudi arabistanda tek coronavirus vakası yok.?

Çevrelerindeki ülkelerin çoğunda var ama bu 2 büyük ülkede yok.

Bu 2 ülkenin özelliği ne.?

Liderleri müslüman dünyanın liderliğine soyunmuş durumda. Her yerde birbirleri ile kapışıyorlar. Suudi katil petrol parası ile, bizimki bu ülke çalışanlarının vergileri ile.

İkiside islam dünyası lideri olmak için para saçıp, gizli açık her türlü nane yi yiyorlar.

Coronavirus ile bağ nerde.?

Türkiyede virus çıksa, suudi katil acaba şu şekilde konuşurmu.? "Bakın Allah benim kral olduğum ülkeye virus göndermedi ama tayyipin ülkesine gönderdi. Ben ulvi bir şahsiyetim, tayyip sıradan biri."

Acaba bu sebeple, kendi ülkelerindeki vakaları gizliyor olmasınlar.? Peki böyle bişeyi gizlemeye güçleri yetermi.?

Gizleyemezler gibi ancak bu 2 ülkede vaka olmamasıda benim aklıma bunu getirdi. özellikle bizim ülkeye giren çıkanın haddi hesabı yok. Sınırlar kevgir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    viop ta kendi hatam yüzünden kaybettiğim miktar o kadar koymuyorda,

aracı kurum ile devletin aldıkları para acaip koyuyor.

Resmen hesabımı soyuyorlar.

Karşılığında seni korusalar, oda yok.

Aracı kurum büyük müşterilerine gerçek ve anında bilgi hizmeti sunuyor.

Borsa kurumu ise seni korumuyor tersine tam olarak soyuyor. Yüksek saklama ücretleri vergiler, hergün hesabından para çekiliyor.

Büyük oyuncular endeksi istedikleri gibi yönlendirip 1 milyon luk küçük oyuncu nerede birikmişse orada soyuyor. Devlet seyrediyor. Ama para isterkende çok cesur.

TL yi nasıl koruyorsa günlük volatilitelere karşı, borsadaki volatiliteyide kontrol etmeli. Dünyadaki ve TR deki hızlı iniş, tamamen büyük oyunculara yaradı, onlar hareketi derinleştirerek büyük kalabalıkları dökmeye çalıştılar.

Bazı borsalarda koruma sistemleri var. Ama bizde hala yok. Para isterkende utanma yok. Yıl sonu primlerini cebe indirirkende utanma yok.

Volatiliteye karşı koruma koymaları gerekir. Açığa satış yasağı da bir önlem ama işe yaramadığı görülüyor.

TL yi hızlı hareketlere karşı nasıl koruyorsan, BIST ide koruman gerekir.

Bunu devlete iletmesi gerekende aracı kurumlar.

Ama iletirlermi.? Hayır.

Akıllarına gelirmi.? Hayır.

Peki o milyonlarca küçük yatırımcı olmasa, BIST olurmu.?

Hayır. Çünki BIST boy gösteren fonlardaki paralarda küçük yatırımcının. Bir ayaya toplanmış ky parası.

Peki bunu anlayacak beyin varmı aracı kurumlarda çalışanlarda.?

Belliki yok.

Her gün hesaptan devletin çektiği para çok rahatsız edici. Ne kadarını devlet ne kadarını aracı kurum alıyor, onuda bilmiyorum.

Her neyse. Bu konu bu ülkede düzelmez.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Anlaşılan Suriye dede dibi gördük.

34 Askerimizin öldürülmesi büyük oyuncular için dip olmuş.

Zaten yazmıştım, şubat sonrası ilk bi kaç uçağımız düşürülür, o zaman dip oluruz diye. Uçak düşmedi, can alındı.

Tabi Rusya ile birebir kapışmadık, onun dibi ayrı. O ayrı bir senaryo.

suriyelilere sattıkları uçakları hava savunma sistemlerini düşürdük. Dünyaya rezil ettik.

Ama birebir rus askerleri ile kapışmadık.

2 kruvaziyer göndermişler. O gemilerde yeni neler var onlarıda bilmiyoruz. Herhalde YENİ hava savunma sistemleri ve balistik füzelerdir. Kendi uçaklarını kullanmak yerine balistik tercih ederler eğer niyeti bozarlarsa. Birde bizim IHA ve uçakları vurmak isteyeceklerdir. Şu an vuramıyorlar bizimkilerin yaptığı elektronik karıştırmayı aşamadılar anlaşılan. Aşacak bişeyler getiriyor olabilirler.

Havada bizim pilotlar çok iyiler. Onlarla kapışmak istemezler. Zaten bir tek ileri teknoloji uçakları düşsün, o uçaklarıda dünyaya pazarlayamazlar. Rusyanın böyle bir derdide var. abd ninde var o ayrı.

SU24 ve pantsirlerini vurduk. Bunları dünyaya artık satamazlar. Rusyanın büyük korkusu bu olmalı. O sebeple SU35 ve daha üst uçak getirip vurulma tehlikesini göze alamazlar. Yoksa dünyaya satamazlar.

Balistik kullanacaklardır. Tabi eğer gözlerini karartıp birebir savaşa girmeye karar verirlerse.
    Bizdede yerli üretim balistik var ama uzun menzilli değil. En uzunu bora füzesi, oda en fazla 360 km gidiyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bizim yerli üretim savaş sistemlerimiz dünya ile yarışır halde olduğunu ispatlıyoruz.

Peki o sistemleri kimler üretiyor.

Eğitim sistemimizde yetiştirdiğimiz mühendislerimiz.

Peki bu eğitim sistemi ile eğitilen ileri teknoloji ürünü sistemleri kim kullanıyor. Devletimiz ve onu yöneten akp.

akp bu sistemlerle gurur duyuyor ve dünyaya ders veriyor.

Peki aynı akp başka ne yapıyor.

Gurur duydukları ileri teknolojiyi üretebilen bu eğitim sistemini kaldırıp yerine din temelli eğitim sistemi getiriyor. imam hatipler kurup yaygınlaştırıyor. tarikatların imamlarını okullara sokuyor.

peki akp bu kadar kör, bu kadar bu ülkenin geleceğinin düşmanı olabilirmi.?

Mal meydanda.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    bülent aydemir

Bu ismi unutmayın.

Habertürk TV nin temsilcisi, elemanı.

Yukarda yazmıştım hatırlatayım, adama geçen gün TV de denk geldim. 34 Türk Askeri şehit edildikten sonra konuşmuştu.
    Bir kaç rus uçağını düşürmemiz gerekir konulu bir konuşma yapmıştı. Suriyeye satılan ve suriye askerlerince kullanılanları değil, bizzat rusların kullandığı rusyaya ait uçakları.

Bu adamın rusya ile Türkiyeyi ciddi bir savaşa sokmaya çalıştığını söylemiştim.

Adam planlı konuşmuş olabilirdi yada gerizekalı biri olabilirdi. Hoş gerizekalıyı o seviyeye yükseltirlermi yahudi kanalında.?

Bugün tekrar konuştu, ve adamın israel, abd yada ingiltereye çalıştığından emin oldum. CIA ajanını TV de konuştursanız, bu adamın söylediklerini söyler.

Batılıların istediği ne.?
    Ortadoğuda güçlü ve kontrollerinde olmayan 2 ülke var. İran kontrollerinde değil, Türkiye ise 2015 den beridir kontrollerinde değil. İranı yıkmak, Türkiyeyi güçsüz tutmak batılıların ve rusların ana amaçları.

İran ve Türkiyeyi çatıştırmak bunlar için ballı börek.
    2 ülkeyide zayıflatmış olurlar.

aydemir denen bu yaşam formu bugünki konuşmasında. "öldürülen 2000 suriye askerinin yerini İran'ın şii askerleri dolduruyor." benzeri konuştu. Bi kaç kez tekrarladı. Özellikle şii liği ön plana çıkardı.

Batı İran ve Türkiyeyi savaştırmak istiyor ve nasıl savaştırabilir. Din temeli üzerinden. İran şii, akp ağır adikal sunni.

aydemir denen bu yaşam formu, şii liği ön plana çıkararak karşınızda İran var ve size saldırıyor demeye getiriyor.

Suriyenin 140 bin askeri var deniyor. Bu 140 bin yetmiyor, ölen 2bin suriye askeri yerini İran'ın şii beslemeleri dolduruyor öylemi.?

Amaç tamamen Türk halkını İran a düşman etmeye çalışmak. Şu anda bu kanalları seyreden cahil kalabalıkları eğitiyorlar.

bülent aydemir'in CIA ajanı olduğundan bu konuşması ile emin oldum. Eni sonu ortaya çıkar, görürsünüz.

Zaten tipide yahudi tipi.

Adam her çıktığında resmen zehir saçıyor.
    Bugün bilgisayarı açmayacaktım, sırf bu sebepten açtım. Sonraya bırakırsam unuturdum. Ahada kapadım.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 274/852 İlkİlk ... 174224264272273274275276284324374774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •