Sayfa 277/852 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377777 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Beni bağlayan sonuçsa,
    Henüz virus te ışık görünmediğine göre, bizim borsa belli bir aralıkta buralarda dolanacaktır.

Aralığı bilmiyorum. Balinaların takdiri artık.

Geniş bir aralık koyalım.

100bin ile 115 bin aralığı olsun.

Burada yukarı aşağı dalgalanarak, bu bölgede, gruplaşmış alıcı ve satıcıları sağmaya çalışacaklardır.

Buna uygun hareket etmeyi düşünüyorum.

Şansa bak arkadaş yaw... nelerle uğraşıyoruz. Ne berbat bir döneme denk geldim inanamıyorum. Yarın iri bir göktaşı düşerse şaşırmayacağım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    Ali Cemal abi döktürmüşsun gene eline sağlık.

Kenardan izlemeye devam....

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Eline sağlık okuyorum çalı ardından sizi

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw sağolunda, hiç keyfim kalmadı. Yazma alışkanlığım olmasa forum ada girmeyeceğim.
    bloombergin maaşlı şebeği hariç kaç gündür kimseye hakaret edemedim.
    Şu büyük kaybı hazmedene kadar foruma girmesem iyi olurduda, yazmaktan kendimi alıkoyamıyorum.

---

suudi katillerin ülkesinden sonra Bulgaristandada virus görüldü.
    suriye yi saymazsak, komşularımız içinde virus bulaşmayan ülke kalmadı. Ortada biz tertemiziz.

Mucize değilmi.?

suriye de malum, savaşta harab oldu ve kimsenin virüslü kovalayacağı yok. Muhakkak onlardada vardır.

Daha öncede yazdığım gibi, büyük şehirde veya turistik şehirde oturuyor olsaydım ve evli çocuklu olsaydım, kalabalığa girmez, saat başıda kolonya banyosu yapardım. "İstediğimi alabilmek için papaz kıyafeti bile giyerim" diyen bir adamın yönettiği ülke burası. terörist apo ile aylarca pazarlık yapıp "apo ile pazarlık yapan ********dir" diyen ve yıllar sonra pazarlık yaptığını itiraf eden bir adamın başında olduğu ülke burası. Devlet rakamlarının 2006 dan beridir palavra olduğu bir ülke burası.

Bu arada bekârsanız ölmenizde sakınca yok.

---

Cumartesi nereye gitti yaw. Bodrumda ev alamazsın dediğimden beri kayıp.
    Şaka ettim yaw, 500 e rahat ev alırsın orada. Hatta emlakçı akrabam var bodrum'da, istersen haber vereyim yer arasın sana.
    O kadar laf ettim "burası babanın malımı gitmiyom" dedi kaybolmadı, Bodrum da ev alamazsın deyince sırra kadem bastı.
    Son düzenleme : alicemal; 08-03-2020 saat: 14:27.
    @NeAcaipDunya

5. geçenlerde corona virusunden dolayımı bilemiyorum ithal muzun kilosu nerdeyse yarıya dusmus markette.
    bende fırsat olarak gorup elime para geçtikte ucuzdan temettu hisseleri alıyorum.
    Forumda yazdıklarım yatırım tavsiyesi degildir adamı hasta etmeyin....

Alıntı Originally Posted by novek Yazıyı Oku
    geçenlerde corona virusunden dolayımı bilemiyorum ithal muzun kilosu nerdeyse yarıya dusmus markette.
    bende fırsat olarak gorup elime para geçtikte ucuzdan temettu hisseleri alıyorum.
    Ucuz temettü hissesi mi kaldı ki?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    virus Çin de durma noktasına yaklaştı. Yeniden atağa geçermi bilinmez.

Dünyanın Diğer bölgelerinde ise birinci vitesten ikinci vitese geçti.

Afrika ve güney amerikada çıkmasa, dicemki Çin liler abd ve destekçisi avrupadan intikam alıyor. Ben olsam yapardım. abd nin en kalabalık vilayetlerine ellerinde virus ile casusları gönderirdim.

Belkide Çin liler bunu hesap etiler. Sadece abd de yayarsak bizim yaptığımızı anlayabilirler. Tüm dünyada yayalım.

Bu kadar vahşi olabilirlermi.?
    Evet.

İspatları var. 2 ispat okumuştum ama unuttum. Biri Rusya Çin arasındaki bir bölge ile alakalı idi, eski hikaye. Diğeride geçen yıl şahit olmuştum, onuda unuttum.
    Batılı ya yakın vahşiler.

Bizde virus ilk görüldüğü gün, BIST i taban yaptırabilirler ama aynı gün içinde toparlayabilir. 33 şehit günü yaptılar toparladı, bovespa da oldu toparladı. Zaten pahalı değiliz, taban fiyat kalıcı olmaz.

Tabi bu göreceli bir durum. Virus avrupa ve kuzay amerikayı kapatırsa, BISt de 110 binler pahalı hale gelir.
    İtalyada kapanan karantinaya alınan şehir sayısı 14 olmuş.
    Bu şekilde ticaret durursa, borsa şirketleri kazanamaz. Borsalarda satış devam eder. Herhalde altın a geçerler. başka araç kalmadı.

Hoş bizim borsa şirketlerinin ihracatı, toplam gelirinin yüzde kaçıdır.? Avrupa ve abd gibi değildir. genelde bize geçiriyorlar. Avrupa kadar etkilenmememiz gerekir ancak satanlar avrupalı olduğundan, batıdaki her halttan etkileniyoruz. Adam sorun kendi ülkesinde olsa bile, londra dan, frankfurt dan düğmeye basıp önce bizde satıyor. Sonra kendi ülkesinde satıyor.

Germanyadada mucize devam ediyor.

Avustralya bulaşan 38, ölen 3 kişi.
    Hollanda bulaşan 256, ölen 3 kişi
    Germanya ise Bulaşan 1040. Ölen sıfır.
    Tedavi edilen ise 1040 kişide 18 kişi. Yani yüzde SIFIR. Hepsini kendi haline bıraksan daha çok iyileşen olur.
    Sanırım tahminim doğru, hastalananları direk buzhanede donduruyorlar. Ne ölen oluyor nede iyileşen. Aşının çıkmasını bekliyorlar. mantıklı çözüm.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay canına, dow future %5 ekside, petrol %30 aşağıda.

İlkel abd de panik başladı.

Başkalarına verdikleri zehirli ilaçla karşı karşıya geldiler. Kendi pisliklerini gördüler.

---

Petrolün çökmesi bize yarıyor.
    Son düzenleme : alicemal; 09-03-2020 saat: 10:17.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 277/852 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327377777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •