Special Days Image
Sayfa 280/852 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380780 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu ara avrupa borsaları dow'a ve dow futura pozitif korele. Bizimkilerde avrupa borsasına pozitif korele.

Birbirlerine bakıp işlem yapıyorlar. Veya bu borsalardaki tüm alım satımları aynı fonlar yapıyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    dow future eksi rakamı büyüdükçe, avrupaya ve bize satış geldi.

Bu ara araba farına yakalanmış tavşanlar gibi, BIST ve avrupa borsaları, abd borsasını takip ediyor. Mıknatıs gibi yapıştık.

Virusun çıktığı ülke Çin'deki Shanghai endeksine bak. Yatay.

Devlet koruyor olmalı Çin borsasındaki insanları. Nasıl olsa virus olayı geçecek. 6 aylığına borsanın dip yapıp tekrar yükselmesi, tüm güçsüz yatırımcıları batırır yada küstürür. Bu arada satıp düşüren ve geri alıp yükselten büyük fonlar güzel para kazanır ki o fıonlar yahudinin elinde. shangai borsasıda bizim Bizim borsaya döner. kalabalıkları soyma aracı olarak kullanılır.

Şu an devlet koruduğu için, on milyonlarca çinli borsaya küsmeyecek.

Ocak başından beridir düzenli yabancı çıkışı var. Virus dende Suriye tehdidimizdende önce başladı çıkış.
    O düzenli yabancı çıkışı olmasaydı, bu kadar kolay inmezdik.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Tekrar long ve short aynı anda tutmaya başladım. Bu şekilde kafam rahat oluyor. Diğer türlü kafam rahat olmuyor ve iş yapamıyorum.

Uzun vade trend long olduğunu düşündüğüm için. Long, shortdan hep daha fazla.

Endeks normal davranmadığı için, hesaplar pek tutmuyor ancak fenada gitmiyorum.

Şu anki 100700 yükselişine bakarsak, 99bin altına hem longcuları hemde senetçileri dökmek için indirmişler.

Yada tersi. 101 bine shortçuları dökmek için çıkarıyorlar.

çüşşş dönemlerinden geçiyoruz. Çin borsasını yönetenler BISTide yönetselerdi iyi olurdu.
    Allah bilir Çin li yöneticiler milyonluk primde almıyorlardır.

Bizim siyasetçiler bi gösterselerdi Çinlilere "çalışan vatandaşın sırtına ürkütmeden nasıl binilir"
    "bindiyse benim sırtıma bindi" nasıl dedirtilir.

.
    Son düzenleme : alicemal; 11-03-2020 saat: 18:10. Sebep: coat style
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Merkel dün BANA göre saçmasapan bir açıklama yaptı. Hiç bir temele uygun değildi.

Alman bilim insanları, alman nüfusunun %60 civarına virus bulaşacak demiş.

Merkel de "yaw, merkez üs Çin de bile 80bin küsür kişi de durdurdularki adamların nüfusu bir milyar 400 milyon. Yüzde sıfır demek bu.
    Nasıl olacakta bizde 50 milyon kişiye bulaşacak, siz matematik denen şeyi duydunuzmu hiç." Diye sorup elinde odunla bunlara dalmamış. Kalkmış TV de milleti bilgilendiriyor. "Bilim şeyleri aha bunu dedi."

Olmazmı.? Belki olur ancak delil yok. Sağlam delili olmayan bir şeyi TV den nasıl söylersin.?
    Olmayacağına dair güçlü delil var. Tabi Çin yalan söylemiyorsa, belki onlarda 800 milyon kişiye bulaştı, alman bilim şeyleride bunu duydu.

Belkide Merkel insanlar sokağa çıkmasında kolay halledelim diye söyledi.! peki insanları sokağa çıkarmamanın yolu "geleceğimiz karanlık" demekmi, yoksa sokağa çıkmayın deyip okulları, toplu etkinlikleri filan tatil etmekmi.?

Merkel'den yanıt bekliyorum.
    @NeAcaipDunya

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Merkel dün BANA göre saçmasapan bir açıklama yaptı. Hiç bir temele uygun değildi.

Alman bilim insanları, alman nüfusunun %60 civarına virus bulaşacak demiş.

Merkel de "yaw, merkez üs Çin de bile 80bin kişi de durdurdularki adamların nüfusu bir milyar 400 milyon. Yüzde sıfır demek bu.
    Nasıl bizde 40 milyon kişiye bulaşacak, siz matematik denen şeyi duydunuzmu hiç." Diye sormamış. Kalkmış TV de milleti bilgilendiriyor. "Bilim şeyleri aha bunu dedi."

Olmazmı.? Belki olur ancak delil yok. Sağlam delili olmayan bir şeyi TV den nasıl söylersin.?
    Olmayacağına dair güçlü delil var. Tabi Çin yalan söylemiyorsa, belki onlarda 800 milyon kişiye bulaştı, alman bilim şeyleride bunu duydu.

Belkide Merkel insanlar sokağa çıkmasında kolay halledelim diye söyledi.! peki insanları sokağa çıkarmamanın yolu "geleceğimiz karanlık" demekmi, yoksa sokağa çıkmayın deyip okulları, toplu etkinlikleri filan tatil etmekmi.?
    https://m.finansgundem.com/haber/isr...ulundu/1476276

Güya aşıyı bulmuş..
    Yine mi İsrail..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kod:
    Borsaları ne kadar düştü.									
    	2009 yılı	son tepe	artış oran	Enflasyondan arındırılmış	11-03-20	düşüş oran	
    S&P	875		3.370		285,14		257				2.779		17,54
    TR	27.000		122.000		351,85		62				101.062		17,16
    CAC	2.800		6.060		116,43		105				4.636		23,50
    DAX	4.600		13.700		197,83		178				10.501		23,35
    FTSE	4.420		7.782		76,06		68				5.960		23,41
    MIB	18.000		25.000		38,89		35				17.892		28,43
    2009 dan bugüne TR enflasyonunu yıllık %12 aldım ve bileşiğini hesapladım.
    Diğer ülkelerde enflasyon 2009 dan bu yana sıfıra yakın olduğundan, toplamda her birinden %10 düştüm.
    Son kolondaki düşüş oranlarını enflasyondan arındırmadım, 1 ayda düştü zaten. Aslında arındırmak gerekir, TR enflasyonu yüksek çünki, onuda siz yapın.
    Endeks değerleride yaklaşık.

abd %257 artmış, hali ile düşecek çok yeri var. O dönem GSYIH'i %257 artmışmı.? Bilmiyorum. Artmışsa borsa artışına normal diyebiliriz. Ama artmamıştır yaw. Şöyle bi baktım, yıllık ortalama %1 artsa, toplamda %11 eder. Yani %257 den bir %11 daha düşmeli ancak diğer ülkelerdende ayar yapman gerekir sonuç değişmeyebilir.

TR sadece %62 artmış. GSYIH ise artmamış aynı olsa gerek. Rakamlar uydurma, hesaplama yöntemlerini sürekli değiştirdiklerinden, takip etmiyorum.

Düşerken dow'a uymaya devam edersek, avrupada bizde yandık demektir. Bu sebeple 100bin altında bir yerde çüşşş diyecek 5 babayiğit lazım değil. O 5 babayiğit bizi soyuyor, başka istemez. Ben durdururum.
    Son düzenleme : alicemal; 12-03-2020 saat: 11:23.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bir süredir, hedge li oynadığımı yazmıştım. Aynı anda hem long, hem short tutuyorum.(farklı vadeler)
    Endeks yükselirken kademeli short alıyorum ancak longların miktarını hiç geçirmiyorum. Endeks düşerkende shortları kapatıyorum.
    Bu şekilde iyi gidiyor.

Shortlardan kazancım 13bin puanı geçti.

Ancak longlarıda elimde tuttuğum için, short kazancım sadece sermayeyi korumaya yarıyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    https://m.finansgundem.com/haber/isr...ulundu/1476276

Güya aşıyı bulmuş..
    Yine mi İsrail..
    Aynı haber sputniknews dada var.

https://tr.sputniknews.com/yasam/202...i-aciklayacak/

Kim bulursa tüm dünyaya aşı satacak. Gemilerle para toplar artık.

Çinde çıkan SARS(yoksa mers miydi?) için tamiflu yu üreten abd li küçük firma, milyarlarca dolar kazanıp büyük firma haline gelmişti. Çindeki hastalığa aşıyı ilk abd li firma bulmuştu. İlginç değilmi.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 280/852 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •