Sayfa 282/852 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Altın ons da aşırı satış yedi. Emtia yedi.

Yahudilerin bize öğrettiği sistemde güvenli limanlardan biri altındı, sürü oraya giderdi. Şimdi oda satışta.

Ne olduğunu bilmediğimden, yön ve dip de bilmiyorum.

Küresel bir sürü hareketimi, yoksa dev finans kurumlarının sahibi yahudilerin en çok parayı nasıl kazanırız oyunumu bilemezsin.

Yahudilerin atasözlerinden biride kaos dan fırsat doğar. Fakat normal insanla yahudi arasındaki fark şuki, kaos yoksa, kaosu yaratıyorlar. Son 300 yıllık tüm savaşlarda payları olduğundan eminim. Her savaşta servetlerini katladılar. Belki salgın hastalıklarada el atmışlardır.

Coronavirus'e aşı bulup şu an insan üzerinde test eden kurumlardan biri roche ilaç firması. Sahibi isviçre yahudisi. Bu büyüklüğe eriştiğine görede siyonisttir.

Şu an yaşanan yahudi tuzağı ve tamamen kontrollerindemi onuda bilmiyorum. Bilen varmıdır.? Ancak tahmin edebilirsin.

---

Bu aynı anda long short olayı pek işime yaramadı doğrusu. Çıkarken long satıp short alacaktım, düşerkende short satıp long alacaktım.

Kazık gibi aşağı indi endeks. Longları satamadım, sattığım shortlarıda her seferinde aynı yerden veya daha kötü yerden yerine koydum.

Dimdik aşağı ineceğini bilemezdim. Herşeyin satılacağını bilemezdim.
    Arada bi kaç günlük yükselişler olur sanıyordum. Olmadı. Arada bi kaç saatliğine Çıksada ani şekilde satış yedi. Bende ekran başında sürekli değilim.

Her neyse. Kalan sermayeyi korudum sayılır.

Nerede satış duracak hiç bilmiyorum.

Dowun desteklerini aşağıda 2100 ve 1800 de gördüm. Buralara inecek demiyorum. Nerden döner hiç bir fikrim yok çünki tahmin edebilmen için sebebi bilmen gerekir.

Sebebi bilmeden teknik yada temel tahmin yaparsan, tamamen işin şansa kalmış demektir.

Odur aşı testlerinide insan üzerinde yapıyorlar. 12 ayı bulur satılması deniyor ancak aşı ne demek, gelecekte tüm dünyanın kavrulmaması demek.

Ayrıca Çin ve 3 ülke daha kontrol altına almış. MB ler trilyonları finansın önüne sermiş likiditeye sıkışıp satmasınlar diye, Yani piyasaların en azından durulması için her türlü sebep var. Ama günlük %10 luk satışlar devam ediyor.

Nehirde sürükleniyoruz, akışa bıraktım. Bakalım neler öğreneceğiz. Küresel satışın sebebi olarak karizmatik vatandaş kaldıraç kapama olabilir diyor.

Amma kaldırmışlar.

Bu tür şeyler olabilir, devletin kurumlarının insandan veya doğadan kaynaklı ve topluma zarar verecek şeylerin denetleme, düzenleme ve onarımını yapması gerekir.

Onuda yapmıyor.

Sadece yahudi şirketlere(ağalar) büyük teşvik(haraç) ve yandaşlara küçük teşvikler(ulufe) dağıtıyor.
    Yahudiler haracı yurt dışına taşırken, yandaşlar ulufeler ile dolar alıyor.

Tüm bu dağıtılan paraların üreticisi çalışanlar ise dert içinde. En azından %60 ı.
    Son düzenleme : alicemal; 17-03-2020 saat: 11:14.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Almanya ve Fransa güzel kararlar aldılar. geç kaldılar ama kararlar iyi.

Aynısını şimdiden bizim yapmamız gerekir.

Çünki aynen avrupada olduğu gibi katlanarak artıyor.

abd de aynı önlemleri alsa iyi olurdu.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünki BIST deki hareket TAMAMEN PLANLI İDİ.

Haftalardır BISt nasıl hareket ediyordu. Avrupa borsalarına paralel. Hatta dün avrupa borsaalarından daha fazla düşmüştü.

Peki bugün ne oldu.
    Sabah BIST açılmadan ve açılırken;

Dow Future artı idi.

Avrupa açılışta artı idi.

Ancak bizim BIST, haftalardır sanki AB borsalarına uygun hareket etmiyormuş gibi, sabah açılışta eksi açtı ve devamındada ısrarlı satışlarla aşağı doğru devam etti.

Çok mantıksızdı.

Tüm mantıki destekleri alaşağı etti.

Geçtiğimiz günlerde, küresel bir hareket algısı oluştu. Bizim ülkede durum batıya nazaran çok iyiydi. HEM BÜYÜME ARTI İDİ, HEMDE VİRUS YOKTU.

Ancak Batı ile aynı oranlarda satış yedik.

Bu günlerce sürdü ve ne anladık. Küresel fonlar batıda satıyor, paraya ihtiyaçları var, bizdede sattılar. Diye bir mantığa oturttuk.

Peki bugün ne oldu. Birden bire batıdan ayrıştık ve onlar sabah artı hedef gösterirken, bizde ısrarlı satışlar oldu ve epey bir aşağı gittik.

Önceki haftalara bakınca ÇOK ALAKASIZ BİR DAVRANIŞTI.

Günün devamında bakıyoruz, herkes yeşil. Biz dibin dibini yapmışız ve sonuçta yükselsekte kırmızı kapamışız. Üstelik düşüşlere sebep olan virus olayı bizde en düşük seviyede.Batı ise yemyeşil.

Hani diceksinki batıda virus daha önce başladı, bizde yeni başladı o sebeple satış oldu.

Yaw at gözlüklü, bu olay başka. Geç başlamamız avantaj çünki dünya virus tedavisini aylardır arıyorlar, bulunca bize faydası olacak. Geç başlamak avantaj.

Yani tüm veriler, bugünki ısrarlı satışların bilinçli yapıldığını ve sonra alışlarında bilinçli olduğunu gösteriyor.

Bizim borsa bugün balinaların emrinde idi. Bu açık.

Her gün hesabınızdan para çeken BIST yönetimi ise .... Buraya, noktalı yere istediğinizi yazın. Ben ağza alınmayacak şeyler yazdım sildim.

Bide %5 kilit gibi bişey işleme alınmış. Onun işe yaramadığı günlerdir belli. %beşin üzerinde kaç gün aşağı volatil hareket olmuş. KY nin anna koyulmuş. BIST yönetiminin aldığı maaşta haram, aldığı pirimde haram.

Peki bu umurlarındamı. Değil.

Sağ partilerin umrunda değil. Sol parti zaten kalmadı. En son rahmetli Ecevit azcık sol parti idi. Oda öldü.

Sol parti diye bişey çıksa, onada oy veren olmaz çünki millet diye bişey kalmadı. Eğitimli, eğitimsiz herkes ebleh. Herkesi TVler ebleh yetiştirmiş. Şartlandırmış.

Bi ben kaldım. Tek oylada başa geçilmiyor.
    @NeAcaipDunya

4. güzel dövdüler ama,iyi dayak yedik son 10 iş gününde Alicemal abi şimdi yiğidi öldür hakkını yeme

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Evet vurgun, balinalar hariç herkes dayak yiyor. Devlette dayak yiyenlerden bi güzel komisyonunu alıyor. Görevi bu.

Bi tek sürekli short oynayan kesim var. onların bir kısmı bu dönem kazanıyordur.
    Bu dönem geçince umarım longa dönmeyi başarırlar.

---

Dünki olay devam ediyor gibi görünüyor. Balinalar sazı ellerine almışlar yine.
    Dün istediklerini tam yapamadılar sanırım, artık amaçları ne ise.

hatırlarsınız bir dönem bizim BIST avrupa için öncü gösterge gibiydi. Global fonlar avrupada amaç ne ise önce bizde yapıyorlardı.

Dünki olay Acaba batı borsalarına yapacaklarının göstergesimi.?
    Dip çalışması olabilirmi.? Açıkça dün, algo ve formül patlatma, senetçi ve longcu dökme çalışması gibiydi.
    USD bazında 2008 krizindeki dibi gösterdiler.

UZUN VADECİLER için BIST 100 bin altında senetler ucuz. 90bin altı bedava, eğer virus AB ve bizi batırmayacaksa. Öyle bir risk de görünmüyor. Büyüme eksiye düşer belki 2 çeyrek, ama uzun vadede sorun kalmaz.

Dün dow ve avrupa yüksek artı kapamış. Bizde ise katliam yaptılar.

Bugün artık soykırıma niyetli gibiler.

---

Dün akşam yine bulutlu kafa ile yazmışım.? Normalde bulutlarda iken bilgisayar açmamda..

her neyse.

Haftalarca batı borsaları ile aynıyız diye şartlandırdılar, dow ve dax'a bizim BISTi kitlediler.
    Dün şartlananları kapana aldılar. Belkide senaryo budur.

--

ek İmdi yeşile geçirmişler.
    Son düzenleme : alicemal; 18-03-2020 saat: 10:41. Sebep: İmdi
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    trump, vatandaşlara 1000 USD hibe vermeyi planlıyormuş. Finans dünyası karşı tabiki.

Bu konudan daha öncede bir kaç kez bahsetmiştim.

Yine kısaca değineyim.

En zengin kesime para verirsen, o parayı harcamaz servetine ekler. Zaten kasalarda boşta duran parası var. Günlük harcamalarına yetecek parasıda fazlası ile var.

En fakir kesime para dağıtırsan, bu kesim zaten eksik yaşıyordur. Evdeki herşey eskidir, günlük ihtiyaçlarını yarım karşılıyordur, çocuklarına harcama yapamıyordur, tatil desen hayaldir. Araba ya yoktur yada çok eskidir, ev kendininse Ata'dan kalmıştır ve tadilat gerekiyordur.

Bu kesime dağıtacağın para daha o ay içinde tükenir biter.

Vatandaş ek para ile yiyecek alır, eski çamaşır makinesini buzdolabını değiştirir. Çocuğuna harcasın diye okul harşlığı verir, çocuk sinemada, büfede harcar, kitaba belki harcar, 1.para Esnafa geçer.
    Esnaf kazanınca yeni mal alır, 2. para toptancılara geçer. Toptancı mallarını satınca yeni sipariş verir, 3. para fabrikaya geçer. Fabrika mallarını satınca, ya kapasite artırır, yada yeni fabrika kurar. hem işçi alır hem bankadan kredi alır.

Paranın bir kısmı her aşamada 4.finans kesimine akar. Kredi kartları ile vatandaştan alır parayı. Kredilerlede esnaftan, fabrikalardan.

Para dönüp dolaşıp eni sonu yine finansa gidiyor. Ama arada kalkınma oluyor. İşsizlik azalıyor, gelirler artıyor.

Direk finansa para verirsen. 2008 de trilyonlar verildi, sonuç bugün. O paralar aşağıya inmedi para piyasalarına indi ve finans kesimi sahip ve yöneticilerin kasalarında, para piyasası işlemleri yıl sonu prim ve kârları olarak mışıl mışıl uyuyorlar. Kişisel servetleri katlandı, milyoner milyarder sayıları arttı. Halk da değişen yok, eskiden neyse sonrada o. Hatta üretmeden zenginleşenler sebebi ile dahada fakirleşti.(bunu anlatmıştım). Para piyasalarına giren trilyonlar, emtia yı yani hammadde fiyatlarını yükseltti, ekstra kazık oldu ekonomilere.

ÖRNEK: (Örnek taze. 2008 civarı.) Obama döneminde vatandaşa sadece 1 AY vergi indirimi yapıldı. Bu yolla vatandaşın cebine bir miktar nakit girmiş oldu. 3 ay boyunca ekonomi rakamları düzeldi. Vatandaş o parayı harcadı.

Finansa trilyonlar verildi. Ekonomiler değişmediği gibi, gelir dağılımları bozuldu. halk içinde gelir sınıf uçurumları oluştu. Bunlarda eni sonu nefret doğuracak. İnsanların keskin sınırlarla gruplaşması ve birbirlerine saldırmalarının temelinde gelir dağılımı bozukluğu yatıyor.

Finansı kurtarmak istiyorsan, parayı geliri en düşük alt sınıflara dağıtacaksın.
    Fabrikaları kurtarmak istiyorsan, parayı geliri en düşük alt sınıflara dağıtacaksın.
    Esnafı kurtarmak istiyorsan, parayı geliri en düşük alt sınıflara dağıtacaksın.

Eğer çalışanlarına yeterli maaş verirsen, bunlara hiç gerek kalmaz. Çalışan alır maaşını bolca harcar, HERKES kazanır, tüm sınıflar kazanır. Para her kademeye dağılır, dolaşır.

ege cansen hoca aradı, bu yazıyı okumuş. "Bitirecem olm seni" diyor.

(Bu arada en alt gelir sınıfından değilim, yani parayı kendime istemiyorum. Öyle anlayanlar olabilir.
    Gerçek AYDIN böyledir. Kendine zararı bile olacak olsa, doğru ne biliyorsa, onu savunur.
    Kendi doğrusu hatalıda olabilir o ayrı konu.)

.
    Son düzenleme : alicemal; 18-03-2020 saat: 16:07. Sebep: coat style
    @NeAcaipDunya

7. Alicemal abi ;
    Yarın gene dayağa devam ,dayak manyağı ettiler,ıslatıp ıslatıp dövuyorlar.
    82binler tutmazsa kayış kopar gibi.
    Büyük mavi balinalar dan birinin gittiği yönünde yorumlar okuyoruz.
    Balinalar dan sonra devletlere sıra gelecek gibi,devletlestirmeler havacılık sağlık sektörleri başta olmak üzre başladı.
    Corona da bu finansal piyasalardaki balon için geçerli bahane olmayacak gibi.
    Petrol daki bu düşüş 20 doların altında bence bir dünya War habercisi olabilirmi .
    Paranin yonetilecegi merkezi ve güzergahın belirlenmesi kavgası Doğu ve Batı arasında tarihde bu kadar çetin gecmismidir.
    Syg

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    vurgun dolu çıktı.
    Geçen günki ilk yazısında, bir seferlik short dan para kazanmış, kazandığı için, daha fazlasını kaybedene kadar kendini dünyanın efendisi sanan, henüz içi boş, olgunlaşmamış genç bir delikanlı sanmıştım. Kaybedenleri batanları düşünmeden ortada göbek atıyor şuna haddini bildireyim demiştim. Fakat yapmadım, kendimi nasıl tuttum bilemezsiniz.

Bugünki yazısından görüyorumki içi boş değil. Epey geniş bir bilgisi var, düşünüyor kafa yoruyor.
    Peki endeks düştükçe vurgun un göbek atmalarına, ibişliklerine katlanacakmıyız.?

Bilemiyorum, bilemiyorum.

---

vurgun endeks konusunda fikrim var ancak yazmıyorum. 82 bin konusunda yorum yapamam.
    Neden yazmıyorum, tutmama ihtimali yüksek, yazarsam birileri zarar edebilir diye yazmıyorum.

Endeks yükselirken yazıyordum çünki anormal bir durum yoktu.

Borsalar için belirsizliklerin önemli olduğunu hatırlatayım.
    Borsalarımızı en çok etkileyen batı ülkelerinde, ne kadar belirsizlik var bunu düşünmen lazım.

Ortaya çıkan KÖTÜ durumlar her zaman gerçekleşmeden önce fiyatlara girer.
    Önceden satar sonra bakarlar. Belirsizlikler bittiğinde, gerçekleşmiş tüm kötü olasılıklar fiyatlara girmiştir. Hesabı belli olan gerçekleşecek kötü gelişmelerde fiyatlara girmiştir.

Düşünmemiz gereken, AB ve abd'de ne kadar belirsizlik var.?

Kötülüğü yaratan ne.? Önce ticaret savaşlarıydı şimdi ise virus.

Batıda virus konusunda ne kadar belirsizlik var. Yaratacağı tahribatın ne kadarı belli. Ne kadarı belli ise o kadarı şimdiden fiyatlara yansımıştır.

Belli olmayan ne kadarı var? Bunu hesaplamak lazım.
    Ben hesapladım ancak tutmama ihtimali yüksek, çünki en önemli ülke abd de virus henüz yeni başladı. Bizdede yeni başladı.

Bizde rakamların gizlendiği açık, henüz 200 kişi yakalanmışken 2 ölü var. Almanyada 1000 kişiye gelirken ancak 1 ölü oldu. Buda bizdeki yakalanan sayısının şu an için binden fazla olduğunu ancak test yapılmadığı için bilinmediğini gösterir. Haftalardır diyorum, devlete bakmayın, her ihtimale karşı kendi ailenizin önlemini alın.

Bizde şirket kurtarmalar virusten önce başlamıştı. hükümette bulunanlar önce devlet bankalarından milyarları çevrelerine dağıttılar, hazineden teşvik adı altında milyarları dağıttılar. Onlarda devlet parası ile büyüdü. Sonra o beş para etmez şirketlerden bazıları batmaya başlayınca, yine bizim paramızla satın alınıyorlar, sahibinin cebine yüzmilyonlar koyuyorlar.

Her ay intihar eden sayılara yenileri eklenecek. Çoğu haber olmuyor, kendi halinde ölüp gidiyorlar.

Hepimiz ölen insanların katiliyiz bu düzeni oy vererek desteklediğimiz için.
    Halbuki tek yapmamız gereken, oy kabinine girdiğimizde, oy pusulasına "keçiyi tek geçerim" damgası vurmak. Tek oy alamıyorum.

Üzücü.

Batan mavi balina değildir. Kambur balinadır. Endekse yön verebilen güçteki balinalar yahudidir ve ortak çalışırlar.
    Diğer balinalardan batan olur, mavi balinadan batan olmaz. batmışsada planlıdır.
    Nasıl yahudi Lehman'ı batırıp sonrada diğer yahudilere devlet hazinesinden trilyon dolarları dağıtma bahanesi yarattılar. nasıl önce ikiz kuleleri kendi yarattıkları örgüte vurdurup 5bin kendi insanını öldürdüler, ortadoğuya girme bahanesi yarattılar. Planlıdır hepsi.

Virusu çıkaranda büyük ihtimalle yahudidir ve ne olacağını, ne yapacaklarını, iş bittiğinde neler kazanmış olacaklarını planlamışlardır.
    Son düzenleme : alicemal; 19-03-2020 saat: 09:37.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 282/852 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •