Sayfa 303/852 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403803 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bilançolar demişken, bizdeki sistemin nasılda çalışanı soygun amaçlı kurulduğuna açık örneği bu yıl yaşıyoruz.

Halk bank henüz açıklanmamış.
    Vakıfbankın bilançosuna bakın. O bilançoya bakınca siz bişey göremeyeceksiniz ancak ben makineli tüfeği ve üç beş nükleer bombayı alıp ülkeye dalasım geliyor.

Vakıfbank bilançosu uçmuş kaçmış.! Satışı kazancı katlanmış.

Peki bunun nesi kötü, sevin işte.

Neden satışlar uçtu kaçtı.?

Çünki tayyip ne yaptı, devlet bankalarının başına silah dayadı. Kardeşim faizi düşüreceksin.
    Devlet bankalarıda emir kulu, faizi düşürdüler ve diğer özel bankalardan daha ucuza kredi vermeye başladılar.

Sonuç ne oldu.? Diğer bankalardan yani sürüden ayrıldın, daha uygun şartlarda halka satış yaptın. Hem halk kazandı, hem banka kazandı, diğer bankaların müşterilerini de kaptın.. yahudi sisteminin dışına çıktın.
    Ne oldu öldünmü.?

Hayır kazancında kârında arttı.

Peki bunu neden daha önce akıl edemedin.?

Çünki sistem içinde kimse sana sataşmıyordu(yahudi medya ve diğer soysuzlar). Tüm bankalar hepiniz halkın sırtında güle oynaya yiyip içiyordunuz.

Ne zaman tayyip eski kankası, yoldaşı, yahudi sistemi ile kapıştı, o zaman mecbur kaldı bankaların kafasına silah dayamaya. Bilerek bilinçli yaptığı bişey değil. Şartlar onu oraya sürükledi, ve kapasitesi ölçüsünde her zaman yaptığı gibi silahı dayadı.

Peki madem sistemin dışına çıkınca kazanç katlanıyor. O zaman neden devlet bankaları ve iş bankası bugüne kadar sistem dışına çıkmadı.?

Çünki devletimizi yönlendiren, işletende aynı sistem. Devlet yöneticileri ve devlet bankası yöneticileri sistemin dışına çıkarmı.? O koltuklara o beş para etmez adamları oturtan zaten bu sistem. chp de aynı bu sistemin üretimi o sebeple iş bankasıda sömürgecilerle ortak.

Otomotivde aynı. bankalar gibi sistem içinde halkı soyuyorlar.

Bir otomotiv firması sistem dışına çıksa, aynen vakıfbank gibi satışları katlanacak 5 , 10 yılda dünya firması olacak. Diğer otomobil firmalarıda fiyat kırmak zorunda kalacaklar. Aynen banka faizlerinde olduğu gibi.

Vakıfbank bilançosu, bizim nasıl bir soygun sistemi içinde olduğumuzun açık delili. Bu bilançodan nobel ödüllü ders kitabı yazılır.
    Tabi benim için, gören göz için, keçi için.

Ülkede serbest piyasa sisteminin olmazsa olmazı rekabet yok. Ülkenin tüm kaynakları mevcut sistemin tepesindeki yahudi firmalara gidiyor. Sömürge ahalisiyiz.

GÖRünce delirmemek işten değil.

.
    Son düzenleme : alicemal; 12-05-2020 saat: 11:33. Sebep: coat style
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Son USD krizinden ne öğrendik.?

USD/TL nin 7 TL den 7.26 TL ye kadar çıkışından ve sonrasında 7.0 TL ye geri dönmesinden ne öğrendik.?

Siz bişey öğrenemediniz, bense zaten 10 yıllardır biliyor ve yazıyordum.

----

Olayı deşelim.

7.0 TL iken, içerideki yahudi finans kurumları ile iş birliği yapan dışarıdaki yahudi kurumları, para kazanabilmek için ortak hareket ediyorlar. Türkiye gibi bir ülke için küçük sayılabilecek bir para ile, müdür gözetiminde bir kaç broker dealer, aralarında alsat yapıp, sanal al-satlar yapıp, USD/TL yi 7.26 ya kadar çıkardılar.

Olay bu kadar basit ve kolay gerçekleşti.

Koskaoca bir ülke, 83 milyon nüfusu olan, onlarca milyon ailesi olan Türkiye gibi bir ülkeyi, KOLAYCA krize sokabilmek bu kadar kolay.
    Eğer korkulup önlem alınmasaydı, USD bir yerde patlayıp, 8, 10 TL leri bulabilirdi.

demirel, Ecevit, çiller, Sezer, dönemlerini hatırlayın. Krizler çıktı. Hepside bir kaç yüz milyon USD ve Türkiyede ki yahudi medyası işbirliği ile çıktı.
    İçerdeki yahudi medya, dünyanın sonuymuş gibi gösterdi, hükümetler değişti. Bu dayaklar sonucunda pek çok soygun kanunu çıktı, sömürge kanunları çıktı. Ülkede yahudiye ucuza satılmadık çok az yer kaldı.

Halbuki bu soytarıların kafasını kırmak ne kadar kolaymış değilmi.?

Birincisi medya gücünü yahudinin elinden alacaksın.
    İkincisi ülkeni koruma refleksi ile hareket edeceksin.

Bir tek basit kuralla, 3 yahudi finans devini dize getirdi tayyip. Bu kadar kolaymış iş. SADECE KENDİ ÜLKENİ KORUMA İÇGÜDÜSÜ İLE HAREKET ETMEN GEREKİYORMUŞ.
    Tabi ülkeyi 70 sente muhtaç hale getirende tayyip, o sebeple övdüğümü sanmayın.

Hatırlayın o krizler çıktığında medyadaki sömürgeci soytarıları. Yabancı gelmezse biteriz diyenleri. Yabancıyı küstürmememiz lazım diyenleri. Özelleştirmemiz lazım, medya özgür olmalı diyenleri. Şirketler birleşmeli diyenleri. Krizler sonucu Tarım ve sağlık bakanlarını hatırlayın. Yerli İlaç ve tohum fabrikalarını kapatıp, yabancı şirketleri içeri sokanları.
    Hepsi BENCE vatan haini. Bilerekmi yaptılar, aptallıklarındanmı yaptılar bilemem ama yaptılar.

Medya bu kadar önemli.?

Kesinlikle medyamız, şirket sahibi olmayan, yahudilerin kullandığı azınlıklardan olmayan kişilerden oluşmalı ama yetmez. Çok sıkı denetlenmeli ve en küçük hatada yedi sülalesi bellenmeli.

Tabi bunu akp yapmamalı. Ben yapmalıyım. akp yaparsa yahudiye muhtaç hale getirir adamı ki, şu an o haldeyiz. mhp, iyi ve chp de yapmamalı. Sadece ben yapabilirim o işi. Sizde bana ada çayı getireceksiniz.

Hadi bakiim.

Bugün kendimi kral gibi hissediyorum. Sebebi BIST de bugün üç kuruş kazanıp kendimi kral sanmamla alakası yok. Öyle sananlar maymun ırkından evrilenlerin işi. Kudretli Keçi'lerde havaya girmek olmaz.

.
    Son düzenleme : alicemal; 12-05-2020 saat: 17:53. Sebep: cota style
    @NeAcaipDunya

3. Alicemal Bey,

Devletin Vakıfbank ve Halkbank'a hisse karşılığı nakit sermaye enjekte etmesini bu şekilde değerlendirebiliriz değil mi. O halde bizimkiler doğru olanı yapıyor sanırım.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    S&P ye gelince, hoş artık BIST kimseyi takmıyor. Bu seviyede birilerin satışının bitmesini bekliyor gibi görünüyor.

S&P son aşağı dalgayıda bitirdi, sonraki dalga nın yukarı tepe dalgası olması muhtemel. Henüz belli değil, şu an gün içi grafikte simetrik üçgen yapıyor. Simetrik üçgen, geldiği yönele aynı yönde kırılma ihtimali yüksek. Simetrik üçgende, alıcılarda satıcılarda baskın değil. heves aynı.

Ancak bunun temel verilerle desteklenmesi gerekir. Temelde, FED in finans sistemine para yağdırması devam ediyor. Şimdide şirket tahvillerini almaya başladılar ancak alırken şirketten değil, o tahvilleri elinde bulunduran finans sisteminden alıyorlar.

Yani finans sistemine para hibe ediyorlar. Kendi çalışan halklarını soyuyorlar. Kural neydi. Üretmeden cebine para giriyorsa, bu para diğer üretenlerden çıkar.

Direk şirketten alsa, bu kabul edilebilir çünki şirketler üretim yapıyorlar, aldıkları parayıda yine üretime aktarıp, işçi sayısı artırıp, üretim alanlarını artırıp, rekabet sayesinde fiyatların artmasını engelliyorlar. Doğru değil ama kabul edilebilir, para genele yayılıyor. Finansa verirsen, büyük oranda direk finans üst yöneticileri, ve patronların kişisel servetine ekleniyor. Halka yayılmıyor o para. Direk hırsızlık.
    Yöntem, daha öncede yazdığım gibi, şirkete ortak olma şeklinde olmalı. Kriz bitince yine ortaklık payını satarsın. Soygun olmaz, kalıcı kamulaştırma olmaz.

S&P ye dönersek, yukarı yeni dalgayı Temel veri destekliyor ancak bir temel veri daha varki, ikinci dalga korkusu. Avrupa ve abd de virus kuralları gevşetiliyor. Acaba yeniden yayılmaya başlarmı korkusu var.

Diceksinizki, halkın ölmesini zaten o ülkeyi yönetenler destekliyorlar, ikinci dalga hoşlarına gider, üçüncü nerde diye bakarlar. Netçede bu dalgayla gönül rahatlığı ile FED'de basılan trilyonları iç ediyorlar.

Ancak yinede dalga korkusu ilk anda para piyasalarında satışa sebep olur. Sonra isterse 10 milyon kişi ölsün, kimsenin umrunda olmaz. Aynen şu anda olduğu gibi.

Sonuca gelirsem, S&P de yeni dalga ne zaman başlar, ne tarafa olur henüz gördüğüm bir şey yok. Bende bekliyorum. Dalga hangi tarafa olursa olsun, büyük olmaz, trend değiştirici olmaz.

En azından bu haftalık. Tabi ekstra bir gelişme olmazsa.

Bizde etkili olabilecek gelişme, bilançolar açıklanıyor. Şimdilik fena gitmiyor bilançolar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dragon, ne diyeyim bilemiyorum.
    Bazı şeyleri doğru yapıyorlar. TCMBnin müdehaleleri, devlet bankalarının özel bankalarla aynı şeyi yapmaması filan.
    Ancak ana şeyleri yanlış yapıyorlar. Her 1 doğruya karşı 10 tane çok büyük kötü şey yapıyorlar.

Kızını erkeklere pazarlıyorsun, ama kızının oraları fazla yıpranmaktan yara oluncada yara merhemi sürüyorsun. Doğru yaptıkları şeyler, merhem sürme işi. Merhem tedavisinide kahramanlık olarak "yersen" pazarlıyorlar.

Bu konuda kişisel konuşma taraftarı değilim, o sebeple en kısa ve doğru anlaşılacak şekilde yazmaya çalıştım.
    Örneklerim çok rahatsız edici genelden özür dilerim, öylede olması lazım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P de son dalga bittikten sonra, yeni oluşumun ne olacağını kestiremediğimi söylemiştim. Yukarıda aşağıda olabilir demiştim.
    Dün Gece spot piyasaya satış geldi. Satışlar, kısa vade kanal desteğinde durdu.
    Bu sabah vadeli piyasada, kanal desteğinin üzerinde biraz toparlanma var.

Akşam yahudi ekonomi kanallarında, abd deki kötü şeyleri ön plana çıkardılar. abd piyasasına satış psikolojisi hakim oluyor gibi. Normalde değişen bir şey yok, bişey olursa tamamen psikolojik olacak.
    Kanal da konuşan ekonomistler, pasif konuşuyorlardı ancak piyasaya yön verenlerin hikayesi farklı olabilir. Bunu bilemiyorum.

Eski grafiklerle filan karşılaştırıyorum. Satış gelebilir, ancak geçmişde o grafikleri oluşturan olaylarla aynı şeyleri yaşamıyoruz. Yön verenlerin portfoy durumu farklı olabilir. Zaten abd grafikleri ve oyun tarzı benim için yeni. Öğrenme aşamasındayım.

Bizde ise bilançolar kötü ortama rağmen iyi geliyor. İlk çeyrek bilançoları olduğunun ancak ikinci çeyrek bilançolarının kötü geleceğinin farkındayım. Yinede ilk çeyrek bilançoları biraz umut veriyor. Tabi BIST açısından konuşuyorum, halkın durumu açısından değil.

Olurda abd borsası ciddi bir realizasyona girerse, iyi gibi gelen bilançolar sebebi ile bizimki aynı oranda katılmayabilir.
    Zaten BIST de acayip bir alıcı satıcı anormallikleri var. Normal seyrinde gitmiyor. Devletle birileri kavgalı, devletmi alıyor, kavgalı olanlarmı satıyor, genel bir EM çıkışını biliyoruz, alıcılar ne kadar güçlü. Biraz karışık ortalık.
    Dün alıcılar daha güçlüydü mü? Yoksa satıcılar dün istekli değilmiydi.? Hacim bayağı yüklüydü.

abd borsasında şu an için ciddi bir realizasyon olasılığınıda %50 nin altında görüyorum. Ama yanılabilirim.

Aynı anda short ve long oynamaya çalışıyorum. Longlar sabit, shortlar dalgaya göre alınıyor, satılıyor.

Pek başarılı olduğumu söyleyemem, çünki ekrana arada sırada bakıyorum. Satmak istediğim yere geldiğinde kaçırmış oluyorum. Kaçırmamışsamda aklımda asıl işim olduğu için mal gibi ekrana baka baka satış yerini kaçırıyorum. O esnada kafa ağır teknik iş sebebi ile gitmiş oluyor. Yada beceremiyorumdur yaw. Netçede pek iyi gitmiyor. Kazanıyorum ama ciddiye alınacak kadar değil.

Toplam zararı kurtarana kadar, ay sonları bilanço yazmayacağım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    finike
    Gönderi
    1,376
    buraya bu kadar yoğun emek verip paylaşımda bulunuyorsunuz.çok teşekkürler..

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    uğur sağol

---

S&P future (S&P spot da de yakın seyrediyor) dün geceden beri 2800 üzerinde direniyor.

Önceki Çanak tamamlandığında, devamında yukarımı, aşağımı gidecek, bu sefer kararsız olduğumu söylemiştim. Aşağı indi, 2800 lere geldi.

Son bir kaç gündür yahudi haber araçlarında olumsuz bir hava yaratıldı, kötü haberler ön plana çıkarıldı. 2800 altına düşme ihtimalini, çıkma ihtimaline karşı daha düşük görmeme rağmen, longların yanına short alarak önlemimi almıştım. İyi yerden short aldığım için, endeks yukarı dönsede zarar etmem, en kötü ihtimalle maliyetine kaparım.

İyi yerden almak çok önemli. İyi yeri kaçırırsanız, O ACI İLE sonrasında hatalı kararlar alabiliyorsunuz. En azından bende böyle, sizdede böyledir herhalde.
    Arada sırada böyle hatalı kararlara saç baş yolduğum oluyor. Sebebi iyi yerde almamak. İyi yerde alamadın kaçırdıysan, bir daha elleşmemek gerekiyor, sonraki iyi yere kadar. Ama sıkıyosa elleşme.

Long alacaksan, GÜNİÇİ aşağı dalganın çukurunda yada yakınında almalı, short alacaksanda GÜNİÇİ yükseliş dalgasının tepesinde yada yakınında almalı.

BIST de düzenli dalga yok, ani iniş ve çıkışlar, uzun süre yatay bekleyip yön belli etmemeler. Ne tekniğe uyuyor, nede kısa vade temele. Sebebi söylemiştim. BISTi yönetenler. Türkiyenin talan sistemine uygun kafalar dolduruyor oraları.
    Başından beri temiz yatırımcının kaçmasına sebep oldular, geriye vurkaççılar ve mecburiyetten giren banka fonları kaldı. Birde bu iki grubu yolmaya çalışan balinalar var. Onlarda ortak çalışan dev yahudi bankaları-fonları olmalı. Yeni örnek 3 yahudi banka birleşmiş, USD/TL yi manipule ediyorlar.
    BIST yönetiminin temiz yatırımcıları kaçırması sonucu, boşta bekleyen 20 trilyon doların kuruşu da gelmiyor. Bu sebeple Derinlik te yok. Kumarı sevenler geliyorlar.
    S&P future da güniçi grafiklerde düzenli dalgalar oluyor. En azından ben arada sırada yakalayabiliyorum.

Her neyse...

S&P future aşağı inerse, nereye kadar iner. 2750 de destek var, ancak eğer 2800 aşağı kırılırsa 2750 de durmasıda zor. Daha aşağı destekleri de bilmiyorum. Sürekli destek direnç aramak çok vakit alıyor, işime gelmiyor. En iyisi aracı kurum raporundan araklamak.
    Son düzenleme : alicemal; 14-05-2020 saat: 10:08.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hayrettin bir durum.
    Bizim bankalar her sabah açılır açılmaz ilk işleri USD/TL yi yükseltmek olurdu.
    2 gündür bunu yapmıyorlar.

Demekki ne gerekiyormuş.? Odunlu çoban gerekiyormuş. Kafa kıracaksın. Ahlaksız oyunculara destek veren medya marabalarının da kafasını kıracaksın. Medya desteği olmadan büyük iş çeviremezsin.

Medya marabaları ve efendilerinin kafası ise hiç kırılmıyor. Sadece akp'nin akçeli hedeflerine çomak sokanların kafaları kırılıyor.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 303/852 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •