Sayfa 306/852 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,441 - 2,448 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı, belkide öyledir.
    Mart dada endeks 110 binlerde. 120 bin üzerinde değil. Senet sayısıda 350 idi galiba. 114 senet eğer tamamı endekse etkili senetlerse baz alınabilirki olmadığından eminim yoksa o senetlerin fiyatıda endeks gibi daha aşağıda olurdu. Unutmamak gerekirki endeks, senet fiyatlarından oluşturuluyor.

Her neyse yaw... bize bir faydası olmayan konu. Kimse bişey öğrenemiyor.

---

S&P de kapanış yeşil oldu. Bizim S&P ye(abd borsalarına) kilitli halimiz devam ediyor.
    BIST de Yabancı etkinliği her geçen hafta dahada azalıyor.

Yabancılar çıktıkça, geriye kalan yerliler çobansız kaldılar. Hepsi koyun pozisyonunda, ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

İlkel kalabalıklar hakkında ne biliyoruz. ?
    lidere TAPMA eğilimindedirler. Buna şiddetle ihtiyaç duyarlar.(buda ayrı yazı konusu)
    Eğer dışarıdan lider bulamadılarsa, HEMEN grup içinden bi maraba yı zorlama ile lider yaparlar. Zorlanan maraba mucizevi bir değişimi hemen gerçekleştirir. Kozasından çıkar lider postunu giyer. İlkel kalabalığın başına oturur.

Kafanın içi bomboş olduğu için, başlangıçta, grup içinde en çok sesi çıkanları ve kendini liderlik için yukarı ittirenleri dinler ve onların söylediklerini uygular. Toplumda o zamana kadar kabul görmüş şeyleri tekrarlar. Kabul görmüş aydınları dinlemeye çalışır.

Kısa bir zaman sonra, çevresine HIZLA toplanan, liderin olanaklarından faydalanmak isteyen parazit güruhun ona davranışlarının ve söylediklerininde etkisi ile, sağdan soldan duydukları ile öğrendiklerini yeterli görür, marabalıktan kurtulduğunu sanır, lider haline geldiğini sanır ve kimseyi artık dinlemez. Kendi kafasına göre liderlik etmeye başlar. İlkelin doğası budur. Eni sonu doğasına döner.

İlkel olduğu için yaptıklarıda ilkelcedir. Çok hata yapar, çok zarar verir, yanlış yollara girer çünki ilkeldir.

İlkel canlıyı İçgüdüleri yönlendirir.
    İçgüdülerimiz ise hep aynı nakaratı söyler.
    Hayatta kal (Barınacak yer bul, Kendini koru, karnını doyur) ve çiftleş.

Liderlik koltuğunda korunma ve karnını doyurma derdi kalmamıştır. Geriye çiftleşme kalır. Çiftleşmek içinde günümüzde para lazımdır, gösteriş lazımdırki genç dişileri etkileyesin ve toplayasın. Eskiden güç'ün karşılığı kaba kuvvetti. Şimdi para. Bolca PARAYA HIZLA ULAŞMALIDIR.

Bu amaçla Topluluğun tüm gelirini kendi çevresinde toplamaya başlar. Bunu bilinçli yapmaz, tamamen içgüdülerinin kontrolu altındadır, ne yaptığının zerre farkında değildir. Çevresindeki yalaka topluluğuda onun her yaptığını çıkar için onayladığından, kendi kafasında her yaptığı DOĞRUDUR. Buna sonuna kadar inanmıştır. Her yalaka, yalakalar içinde öne geçmek için yalakalıkta sınır tanımaz. Lideri Peygamber mertebesine kısa zamanda oturturlar. Lider ne kadar ilkelse, kendi peygamberliğine o kadar çabuk inanır.

İlkel yönetim sonucu, topluluk(ülke-aşiret) içinde lidere uzak olanlar maddi zorluk çekmeye başlar. Hayat onlar için zorlaşır Ufak ufak itirazlar yükselmeye başlar.

Lider İtiraz edenleri zamanla teker teker çevresinden uzaklaştırır. Güç ile aralarına girmiş engel olarak görür onları. Çevresinde zamanla sadece yalakalar kalır. Yalakaların tek amacıda, maddi açıdan faydalanmaktır. Faydalandıkalrı sürece Lider in her dediğini onaylar, destekler ve onun ne istediğini tahmin edip ona uygun davranırlar ki lidere daha yakın olsun, zenginlikten daha çok faydalansın.

Yaptıklarına onay verenler ve yaptıklarını savunanlar çevresinde kalır. Lider ve yalakaları, ses çıkaran kalabalıklarla arasına duvar örerek kendilerini korumak isterler.

Diğerleri Artık düşmandır, liderin her yaptığını onaylayanlar dosttur.

Yalakaları ile topluluğun gelirini paylaşmaya başlar. Lider ve yalakaları boş kafalı olduğu için, topluluğun üretimini artıramaz, gerçek anlamda zenginleştiremez. Topluluğun Mevcut malı mülkünü satarak, oluşan geliri bolluk olarak gösterir. O bolluğuda kendisi ve yalakaları paylaşırlar.

Topluluk gitgide fakirleşir ama lider ve çevresindekiler sürekli, zenginleşir.

Lider sürekli zenginlik içinde olduğu için, herkesin durumunuda iyi sanır. Kendisi sabah akşam yalan söylediği içinde açım diyenleri yalancı olarak görür. Onlar yalanlarla kendi edindiklerini elinden almaya çalışıyordur. Onları düşman olarak algılar.

Çevresindeki yalaka duvarı ve halkla olan mesafesi sebebi ile fakirliği görmez. Görse ilkel olduğu için ne yapacağını bilmez. Çevresinden azda olsa aklı olanları uzaklaştırmıştır. Çünki onlar "çalmayalım, çalışalım, üretelim, EŞİT paylaşalım" gibi Lider in içgüdülerine hitab etmeyen rahatsız edici şeyleri söylüyordur.

Dur yaw... nereye girdim böyle, kaptırdım gidiyorum.
    İlginç bişey, yazdıkça aklıma kim geldi dersiniz.? Bu anlattıklarıma uyan gelişmeler bizim çevremizde hiç olmuyormu.?
    Evet Bhutan kralı tam bu tarife uyuyor.? Şaşırtıcı.

Ne diyordum!

Lideri ya dışarda bulurlar yada içlerinden birini zorla lider yapar ve taparlar.

Bizim ilkel BIST grubuda(fon yöneticileri) S&P yi lider olarak belirlediler. Şimdilik onla gidiyorlar.
    Olurda S&P den memnun kalmazlarsa, içeriden bir marabayı zorla ittirip lider yaparlar ve kalabalığa aslında maraba değil kral olduğunu yutturmaya çalışırlar.

İlkel kalabalıklar zaten lidersiz yapamaz, yutmaya hazırdır, yeterki sunumu kolay hazmedilecek tarzda yap.

Eğitimliler için Atatürk, bu aralar kuantum felsefesi maymunlarının anlattıkları, eğitimsizler için hadisler en uygun lider pazarlama taktiğidir. Yanına hatiplik yeteneği haykırma ağlama sızlama titreme ve gözyaşı da kattınmı. Maraba olur lider.

Gelişmeleri izliyoruz.

S&P den memnunum. BIST e nazaran hareketlerini daha kolay takip edebiliyorum. Lütfen S&P nin çobanlığından vazgeçmeyelim.

.
    Son düzenleme : alicemal; 16-05-2020 saat: 10:32. Sebep: coat style
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Abicim, hayretler içindeyim. Yukarıda 3 dakkada ne yazdım öyle yaw. S&P den bahsedecektim. BIST neden S&P nin peşine takıldıyı düşünürkene, nerelere yelken açtım. Olcak şey değil.

Vallahi aşmış durumdayım, yahudi Freud mezarından çıkıp alkışlayacak neredeyse.

Hemen kopyalayıp saklamaya aldım. Arada sırada buraya yapıştırıp hatırlatacağım.

Az önce Belediye başganı aradı, Vali Kaymakam filan hepsi toplanmış çelenklerle gözyaşları içinde geliyorlarmış. Madalya takacaklar.

Mehter ve mızıka takımı eşliğinde yoldalarmış.

.
    NOT: Yukardaki analiz tamamen orjinaldir. Hayat boyu gözlemlerimin sonucudur. Araklama alıntılama değildir.

Belediye başganımız "Orjinal olduunu biliyorum" dedi. Merkel'le Macron aramış ille bizde heyette hazır bulunacağız demiş.
    Son düzenleme : alicemal; 16-05-2020 saat: 10:22. Sebep: coat style
    @NeAcaipDunya

3. Bu S&P dalgası seni fena dalgaya getirecek. Demiyim demiyim dedim,sonunda dedim,sonrasında vicdan azabı çekmiyeyim diye.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cumartesi hoş geldin yaw. İstemeden seni üzdük.

Söylediğinde haklısın. S&P ye uyan çok olunca, S&P peşinden gidenlere BIST de tuzak kuracaklardır.
    Farkındayım, ancak yapacak bişey yok. Az ve uzun vade kontrat tutarak önlem almay çalışıyorum. Çoğunluklada aynı anda elimde hem long hem short oluyor.

Her neyse. Olacağı varsa olsun, bir o eksik. 🐶
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ne diyordum ki bilirsiniz dediklerimi hep hatırlatırım.

TBMM ye milletvekili kadrosu ile 600 tane sığır bağlasak, mevcut 600 insan milletvekilinden daha faydalı olur.

Sığırların hiç bir yükü olmaz. Yedikleri samanın karşılığını sütle verirler.

Ama 600 insanı oraya koyunca bunların her birini 50 yıl boyunca yüksek maaşla sırtımızda taşıyoruz. Masrafları danışmanları ayrı yük.
    Birde yolsuzluğa karıştıklarında ülke ahlakınıda bozup, gençlere kötü örnek olarak gelecek nesilleride zehirliyorlar.

Aylardır TBMM kapalı. Peki 600 vekilin eksikliğini hanginiz hissettiniz.?

3 ay önce hangi rezilliğin içindeysek hala o rezilliğin içindeyiz. Kanunlar desen tayyip hazırlıyor, danışmanlarına şekli düzeltiyor iş bitiyor. Kanunların hiç bir zaman vekillerle alakası olmadı. baştaki adam ne istiyorsa, o istek geçti, şekil açısından düzeltmeleri vekiller yapıyordu. Onuda vekile değil herhangi bir hukukçuya yaptırırsın. Şu an tayyip in onay adamları(danışman) yapıyor.

Vekiller bu ülkeye tamamen yükler. Arada sırada çıkıp, ülkenin şurasına şu oldu diyorlar, o bilgiyide gazetecilerden, MIT deki adamlarından yada Askeriyedeki adamlarından alıyorlar. Bazen vekil kullanan yabancı ülke ajanları veriyor bilgiyi. Hiç biri kendi bölgesinde halkla içi içe yaşamıyor, sorunlarını bilmiyor. Gazeteciler getirirse sorunu, onları okuyorlar hepsi o.
    Ülkeye sıfır faydalılar.

Emekli ve mevcut onbinlerce vekil ve ailesini, sırtımızda yük olarak taşıyoruz.
    @NeAcaipDunya

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Ne diyordum ki bilirsiniz dediklerimi hep hatırlatırım.

TBMM ye milletvekili kadrosu ile 600 tane sığır bağlasak, mevcut 600 insan milletvekilinden daha faydalı olur.

Sığırların hiç bir yükü olmaz. Yedikleri samanın karşılığını sütle verirler.

Ama 600 insanı oraya koyunca bunların her birini 50 yıl boyunca yüksek maaşla sırtımızda taşıyoruz. Masrafları danışmanları ayrı yük.
    Birde yolsuzluğa karıştıklarında ülke ahlakınıda bozup, gençlere kötü örnek olarak gelecek nesilleride zehirliyorlar.

Aylardır TBMM kapalı. Peki 600 vekilin eksikliğini hanginiz hissettiniz.?

3 ay önce hangi rezilliğin içindeysek hala o rezilliğin içindeyiz. Kanunlar desen tayyip hazırlıyor, danışmanlarına şekli düzeltiyor iş bitiyor. Kanunların hiç bir zaman vekillerle alakası olmadı. baştaki adam ne istiyorsa, o istek geçti, şekil açısından düzeltmeleri vekiller yapıyordu. Onuda vekile değil herhangi bir hukukçuya yaptırırsın. Şu an tayyip in onay adamları(danışman) yapıyor.

Vekiller bu ülkeye tamamen yükler. Arada sırada çıkıp, ülkenin şurasına şu oldu diyorlar, o bilgiyide gazetecilerden, MIT deki adamlarından yada Askeriyedeki adamlarından alıyorlar. Bazen vekil kullanan yabancı ülke ajanları veriyor bilgiyi. Hiç biri kendi bölgesinde halkla içi içe yaşamıyor, sorunlarını bilmiyor. Gazeteciler getirirse sorunu, onları okuyorlar hepsi o.
    Ülkeye sıfır faydalılar.

Emekli ve mevcut onbinlerce vekil ve ailesini, sırtımızda yük olarak taşıyoruz.
    Bak bu dediklerinize sonuna kadar katılıyorum ali cemal abim, Bir katkım olsun bari, parti genel başkanı güçlü ise odun'u koysa aday diye seçilir bundan emin olunuz

tüm partiler için söylüyorum istisnasız, öyle olmasa idi son seçimde 5 benzemezlerin alnına silah dayasanız bir araya gelemezlerdi, tayyip nefreti nelere kadir?
    bu da muhalifler için çok iyi!
    yoksa kim onları bir araya getirebilir?

iyi pazarlar

7. E biraz canınız da sıkılacak ama tayyib'e destek artıyor diyorlar, sebebini yazmama gerek yok okumuşsunuzdur.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    nikotin, Hangi partiyi tutarsa tutsun fanatiklerden uzak durmaya çalışıyorum.

Fanatikler, benim gözümde at gözlüğü takmış insanlardır. Atgözlüğünü fanatiğin kafasına takan sürücüsü, hangi yöne dehlerse, sadece o yolu görürler, o yolda giderler, başka hiç bir şeyi göremezler yarı kördürler.

Sadece onu süren sürücülerinin işine yararlar.

Sürücünün kötü dehlemesi sebebi ile yoldan çıkıp sağda solda çiçekleri, çocukları, insanları ezselerde gözlük yüzünden göremezler.

Boyunduruk yüzünden kendisini süren ve o hale sokanıda göremezler. Canı her yandığında, her aç kaldığında, her susuz kaldığında, sadece gözlüğün izin verdiği yoldaki insanları görür ve onları suçlu sanırlar.

Suçlu sandığı kişiler, sürücünün beygire boyunduruk ve at gözlüğü aracılığı ile gösterdiği kişilerdir. Başkasını göremezler.

Du yaw, yine süper analiz şeettim.
    Bu yazıyı saklayayım, fanatikler uğrarsa yapıştırayım. Her birine ayrı zaman harcamam gerekmesin.

At gözlüğü, sürücü, nerden buluyorum bunları şaşırtıcı. Efsane keçi olmak böyle bişey demekki.! Süper ötesiyim yaw.

Belediye başganı arar şimdi. Başgandan bu sefer madalya yerine yolsuzluktan pay isteyeyim. Çok pis malı götürüyorlar.
    .
    Son düzenleme : alicemal; 17-05-2020 saat: 11:03.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 306/852 İlkİlk ... 206256296304305306307308316356406806 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •