Sayfa 309/853 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 2,465 - 2,472 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    jmk net sormamışsın, ama yönünü soruyorsun her halde. Aşağı küçük dalga bekliyorum. 2860 civarına kadar düşebilir.

Tabi abd de çok büyük paketler açıklanıyor ve paket yada virus haberleri endeksi etkileyebiliyor. Yani 2860 kesin değil. Daha aşağıda gitmesi normal veya daha yukarıdan dönmeside normal olabilir. Ama çok ağır hareket ettiği kesin. Dönüş yerinide bazen belli ediyor. Yakalamak lazım. BAZEN yakalayabiliyorum.

Tabi bu iyi bişey. Herkes alacak yada satacak zaman olanak buluyor. Bizdeki gibi yarım günde nakavt olmuyorsun.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    jmk net sormamışsın, ama yönünü soruyorsun her halde. Aşağı küçük dalga bekliyorum. 2860 civarına kadar düşebilir.

Tabi abd de çok büyük paketler açıklanıyor ve paket yada virus haberleri endeksi etkileyebiliyor. Yani 2860 kesin değil. Daha aşağıda gitmesi normal veya daha yukarıdan dönmeside normal olabilir. Ama çok ağır hareket ettiği kesin. Dönüş yerinide bazen belli ediyor. Yakalamak lazım. BAZEN yakalayabiliyorum.

Tabi bu iyi bişey. Herkes alacak yada satacak zaman olanak buluyor. Bizdeki gibi yarım günde nakavt olmuyorsun.
    Sağol üstad. Bu arada Katar ile 10 milyar dolar ek swap gelmiş. Swap sevaptır diyoruz.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    katar dan 10 milyar dolarlık BORÇ anlaşması gelmiş. Parazit bayramı olacak bugün herhalde.

Borç aldığına bu kadar sevinen kaç ülke vardır. Yüzlerce vardır. Netçede maymun soyuyuz. Gelişen ülke sayısı az. Hali ile gelişmemişin borç aldığına sevinmesi normal.

Demekki bu yazı boşa gitti.

tayyip, gelecek nesillere YİD borcu devrettiği gibi, gelecek yıllarada bolca swap borcu bırakacak.

bluum berg ise swap anlaşmasını coşkusuz veriyor. Çünki borç yahudiden alınmadı. Yuların sahibi bu sefer katar.

Borcu yahudiden almadık ama finans sistemin yahudi kontrolunde. Hali ile bu swap anlaşması kalıcı bir iyimserlik bırakmaz. Sonuçta yine virus olayı, TR ve dünya Ekonomik göstergeleri BISTin seviyelerini belirleyecektir. Borç anlaşmasının, bizim ekonomik göstergelere kalıcı faydası olmaz. Hastaya nefes alsın diye boğazından hortum soktun.

Swapla beraber yarın tayyip gürler... "kanal yapılacak." kanal civarı arsaların bir kısmını katarlılar aldı, tayyipin iş adamları ile beraber. Birde oraya yapılacak ekosistemden yapılışı ve kullanılışı esnasında faydalanacaklar var.?

İstanbul Anadolu yakası finans sitesi nasıl çöp oldu, devlet bizim vergilerimizle ayakta tutuyor. O batık finans sitesinin çok büyük çaplısıdır kanal projesi.
    Bizim çalışanların vergisi ile, bir kaç bin kişi trilyonTL leri cebe indirecek hepsi o. Çöp yatırım. Küçücük finans sitesini batırdın, koca kanalı sokarsın milletin boğazına artık. Harap bir ülke bırakıyor. Her şeyi satılmış, dağ gibi borç, dağ gibi gelecek nesillere borç.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    katar dan 10 milyar dolarlık BORÇ anlaşması gelmiş. Parazit bayramı olacak bugün herhalde.

Borç aldığına bu kadar sevinen kaç ülke vardır. Yüzlerce vardır. Netçede maymun soyuyuz. Gelişen ülke sayısı az. Hali ile gelişmemişin borç aldığına sevinmesi normal.

Demekki bu yazı boşa gitti.

tayyip, gelecek nesillere YİD borcu devrettiği gibi, gelecek yıllarada bolca swap borcu bırakacak.

bluum berg ise swap anlaşmasını coşkusuz veriyor. Çünki borç yahudiden alınmadı. Yuların sahibi bu sefer katar.

Borcu yahudiden almadık ama finans sistemin yahudi kontrolunde. Hali ile bu swap anlaşması kalıcı bir iyimserlik bırakmaz. Sonuçta yine virus olayı, TR ve dünya Ekonomik göstergeleri BISTin seviyelerini belirleyecektir. Borç anlaşmasının, bizim ekonomik göstergelere kalıcı faydası olmaz. Hastaya nefes alsın diye boğazından hortum soktun.
    Katar demek İngiliz demek bence...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Evet o bölgeyi yaratanlar malum. Bana kalırsa 100 yıl önce kral ve şeyh olarak koyduklarının hepsi arap görünen ibrani soyundan olmalı. Tipleri uygun. Petrol yataklarının kontrolunu kendilerinden olmayan birine bırakmamışlardır.
    Sülaleleri içinde arada sırada anlaşamadıkları, taht kavgaları, çıkar kavgaları oluyor ama hepsi kendi soyuna bağlılar.

---
    Longlu shortlu oyun devam.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün dışarıdaydım. Ortalık insan kaynıyor.

Kalabalıklar iç içe bankalarda, kamu kurumlarında, ptt lerde, bazı marketlerde iç içe duruyorlar. Bir kısmı maskesiz, maskeli olanlarda konuşurken maskelerini çıkarıp öyle sohbet ediyorlar.

Polis arabasının 3 metre önünde, 5 tane genç delikanlı maskesiz muhabbet ediyordu. Polis bakmıyordu bile, arabada oturuyorlardı.
    Esnafın en az yarısı maskesiz, özellikle erkek olanları.

Kapmayanlarda artık kaparlar. Tabi bizde vakalar gizleniyor. Ölüm oranlarında geçmişe göre çok artış var(oranı hatırlayamadım) ama virusten ölen azmış gibi gösteriyorlar. Tüm dünyada böyle ama bizim hükümetin üfürük ustalığını hesaba katarsak, bizi ve afrika ülkelerini ayırmak gerekir.

---

BIST de ilginç şeyler olmuş. BIST yükselmemiş, BIST spot'un hep 0.50 gerisinden giden viop BIST spotu geçmiş, 1.0 puanda fark atmış yükselmiş.
    Bankalar ekside, demek onlara satış gelmiş ama bankaları satanlar viop satmamışlar. bankaları yabancılar satıp çıkıyor diye varsayarsak, viop da yabancı kalmadımı.?

Yabancının viop ve spottan çıkması aslında çok kötü.

Çünki yerli ile başbaşa kalacağız. yabancının bir ağırlığı vardı, kötüde olsa kuralları vardı, yerlide o yok.

Orman kanunlarına tam döneceğiz.

Küçük tahtalarda manipulatörlerin yaptıklarını hatırlarsınız. Senedi alana kan kustururlardı. Önümüzdeki yıllarda benzeri şeylerin BIST endeksinde olma ihtimali yüksek.

İşin kötü yanı, bu dönemde çok fazla yeni yatırımcı ve oyuncu girdi. Hepsinin azına 1 yılda ederler, paraları iç ederler, gelenler geldiğine bin pişman olur, "bi dahada girmem" derler. yani geçmişte pek çok kez yaşadığımız senaryo.

Oyuncu sayısı düşünce, BIST yöneticilerinin primide düşecek. Geçmişte ne yapmışlardı, komisyonları artırdılar. Yine komisyonları artırarak kendi ceplerine çözüm bulacaklar, BIST te herkes soyuluyor, onlara ne.? İşlem bol olsun yeter. İşlemide büyük manipulatörler yaparlar.

Yabancı tamamen çıkarsa ki o yolda ilerliyor. Olacakları yazdım. Çok akıllı olmak gerekmiyor görmek için.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün ne olduğunu anlamaya çalışmak için biraz viop tarafını okudum.
    Görünen oki, yabancılar spot da banka ağırlıklı satmışlar, viop dada long almışlar.????

Çok çok ilginç.

Çıkıyormusun, giriyormusun.?

Aylardır senet DİBS satıp çıkıyorsun. Long birde kaldıraçlı. Long niye aldın. ?

Tabi yabancılar global firmalar, buradaki longu bi şekilde hedge etmişlerdir desek. ? Ama nasıl.?
    Şimdi siyonist yahudiler long aldı ise arkasında bir numara vardır.

Spottan çıkıyorlarmı, çıkıyorlar. Peki longları nasıl okutacaklar.?
    Senaryo hayal etsek;
    abd endekslerini yükseltecekler, peşinden avrupa ve BIST de yukarı takip edecek. O aşamadada longları verecekler.?

Tamamen hayal ürünüdür. Anlamaya çalışıyorum. Ne gelecek başımıza diye.

S&P ye bakarsakda kısa vade 2 tepe yaptı. Şu an kararsız gibi görünüyor. 2860 bekliyordum bu sebeple bir miktar short da almıştım, longlarıda biraz azalttım.

Ancak 2860 nin garantisi yok tabi.

Çok ağır ilerliyor. Bugün en geç yarın kesinleşir S&P nin kısa vade yönü.
    Son düzenleme : alicemal; 21-05-2020 saat: 10:03.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    katar la swap anlaşması tamamen hikaye. riyal alıp TL veriyorsun. Bu paralar, aralarındaki olmayan ticarette kullanılacak.

Birde diğer ülkelerle her an swap yapabiliriz diyede gazı vermişler, piyasayı aport da tutuyorlar.

Benzerini imf ile geçmişte yapmışlardı.

piyasa(yahudiler) imf ile anlaşma bekliyor, akp bakanları "görüşüyoruz, ha yaptık ha yapacağız" diye aylarca demeç vermiş piyasayı oyalamışlardı ve sonunda yapmamışlardı, yapmayada niyetleri yoktu.

Bu sefer niyetleri var ancak yapmak isteyen yok.

Yapma ihtimali olan ülkeler. Rusya ile suriye ve libyada ters düştük. Çin desen oradaki abd nin kendi çıkarları için kullandığı, ayaklandırdığı ve Çin in terörist gördüğü bir grup Türk asıllı Çinliyi destekliyoruz. İran desen onlarda dolar arıyorlar. tayyipin maddi manevi olarak başında olduğu ihvan örgütünün ülkeleri desen, onları zaten bizim vergilerimizle besliyoruz.

swap işi hikaye. Yapmak üzereyiz lafları tamamen akp nin içinden geldiği kültürle alakalı. Yalanı dolanı normal olarak algılıyorlar.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 309/853 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •