Sayfa 312/852 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412812 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Moruk güzel yazmışsında okuması zor oluyor.

Cümleleri ayırıp tek tek veya grup grup yazmalı. Sonra yazdığını tekrar tekrar okuyup, anlaması zor kısımları düzeltmeli.?
    Her yazdığımı en az 3 kez okur, 10 kez düzeltirim. Kafa o gün bulutlu değilse tabi.

---

Bu arada TR nin en büyük sorunlarından biri ne.?

Herkesin hırsız olması sorununu bi kenara bırakırsak en büyük sorun vergi sorunsalı.

Vergiler, sadece vergiden kaçamayan kesimden çok adice toplanıyor. Maaşımızın %60 ı direk ve dolaylı vergilere gidiyor. Çok ağır bir yük.

Diğer taraftan ise çok kazananların önemli kesimi vergi vermiyor. Verenler, teşvik ve af adı altında verdikleri vergiyi geri alıyor.

Devlet gerçekçi ve adil vergi toplayamıyor. İlgili herkes bunu bilir.

Yolunu buldum.

Herkesten adil vergi toplamanın yolunu buldum. Bu sayade vergi vermeyenlerde vergi sistemine dahil olacak. Herkes vergi verdiği için vergi gelirleri çok artacak. Bu sayedede vergileri düşürebileceksin.

Her kesten çok daha az vergi alınarak, sonuçta çok daha fazla vergi toplanacak.

Şaşırtıcı yanı ise, bulduğum yöntemle, herkes koşa koşa bu sisteme dahil olacaklar. Kimseyi zorlamayacaksın, gönüllü.

Züper düper keçide problem yok, çözüm var.

---

Hırsız olmayan, ahlaklı temiz bir parti ile bu bilgiyi paylaşabilirim.
    aaaa öyle bir parti yok değilmi.?

Bu durumda bana oy vereceksiniz ve adalet neymiş baştan öğreteceğim bu ülkeye. Ahlaklı olmak, herkesi sevmek nedir öğreteceğim. Tabi güldünüz, "sen herkesi seviyormusun der" gibi baktınız. Evet önemsediğimden sinirleniyorum, önemsemesem kendi cebime bakarım, kalanı niye umursayayım.

Neyse oylar gelsin, vergileriniz düşsün. Bugüne kadar vergi vermeyenlerde, onurlu bir ülkede vergi vermenin ayrıcalığını yaşasınlar. Verdikleri vergiler son kuruşuna kadar ingilizlerin man adasına taşınmayacak, bu ülkenin çocukları gençleri ve geleceğimiz için kullanılacak.

Hadi bakiiim, oy oyları bekliyorum.
    Son düzenleme : alicemal; 23-05-2020 saat: 12:15.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ekonomi yazarı abdurrahman yıldırım'ın Sadık Eratik isimli merhum borsa oyuncusu hakkındaki yazısı.

Bu yazıyı mutlaka BIST yöneticileri okumalı. BIST yönetimi Sadık Eratik gibi birinde olsaydı, dünyanın en onurlu ahlaklı borsası olurdu. Sürekli büyürdü. Ahlaksız oyuncu ve şirket patronları ayıklanırdı, yatırımcılar doluşurdu.

https://www.haberturk.com/yazarlar/a...ugunu-kaybetti

abdurrahman yıldırımın da arkadaşı Sadık Eratik'ten ahlak dersi alması süper olurdu. Türkiyede GDO'lu tohum yoktur benzeri, birilerine hizmet eden, halkı sömürgeleştirmeye destek olan yazılarını unutmadık.
    @NeAcaipDunya

alicemal üstadım,

merak ettim şu anda portföy nasıl sizin. full nakitte misiniz? yoksa hisse taşıyor musunuz?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Cazibe yumağı esramarka kızımızın yazılarımı hiç okumadığını anlamış olduk.

Esra, senet ve başka bir şey yok, sadece viop var.

Ondada virus çıktığı an büyük zarara girdim. Zararı neden hatırlattım, viopun çok çok riskli olduğunu unutmayalım diye. Hele kısa vadeciler için.
    Son düzenleme : alicemal; 24-05-2020 saat: 09:57.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Cazibe yumağı esramarka kızımızın yazılarımı hiç okumadığını anlamış olduk.

Esra, senet ve başka bir şey yok, sadece viop var.

Ondada virus çıktığı an büyük zarara girdim. Zararı neden hatırlattım, viopun çok çok riskli olduğunu unutmayalım diye. Hele kısa vadeciler için.
    Hayırli bayramlar cemal abi...vay be seni de çarptılar Ali Cemal abi......bayramını kutlarken olmadı ama...içimde kalmasın..sende bizim kervana katıldın...

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    human, çarptılar demek doğru olmaz.

Virusle satışların başladığı ilk hafta, piyasa yapıcılar dahil herkesin sermayesi az yada çok küçülmüş olmalı. O ilk haftayı çok kötü yönettim, oda benim suçum. Başkasının değil.

Tabi ana suç BIST yönetiminin. Büyük bir düzenleyici fon oluşturmalıydı.
    Bu tür GEÇİCİ kriz durumlarında, veya balinaların abartılı silkeleme çalışmalarında(90bin 82 bin aralığı 2 kez), veya abartılı yukarı çekerek gel gel operasyonlarında, satışlar veya alışlar SEBEPSİZ aşırıya kaçtığında, elindeki fonla karşı işleme geçmeliydi.

Örneğin köklü bankalarda 3 F/K kabul edilemez. 10 bile kabul edilemez. Tabi tayyip faktörüde var. tayyip i işin içine katınca 3 F/K bile fazla gibi duruyor.

Bu tür işlemlerle, BIST i güvenilir borsa yaparsın, vur kaççılar çekilirler, 20 trilyon doları boşta tutan gerçek yatırımcılar gelirler.

BIST, siyasetçi arpalığı olduğu için, o yönetime insanları üretsinler diye değil, BIST parasından faydalansınlar diye koyuyorlar.

Siyasetçinin elleştiği tüm kurumlar aynıdır. Çalışsınlar, kuruma faydalı olsunlar diye oraya insan koymuyorlar, o kurumdan faydalansınlar diye koyuyorlar. O koltukları iş yapma yeri değil, kendilerine ödül olarak görüyorlar. Hepsi haramzade.

Zihniyet bu.

Örneğin belediye başkanı vekil, o koltuğa faydam olsun diye oturmuyor, o koltuktan faydalanmak için oturuyor. Millet de bunu kabullenmiş durumda. Onların maaşlı çalışanımız olduklarının farkında değiller. Ağa maraba kültürü işte.

Cezasınıda tüm halk çekiyor. Şimdi yeni giren 250 bin kişi varmış. Aynı bu BIST yönetimi ile onlarıda bir kaç yılda katledecekler. Çok azı sağ kalacak. tabi birde tayyip faktörü var.

her neyse.. aynı şeyleri yazıp duruyorum. İş aracı kurumlarda, onlar bastırıp fon kurduracaklar. Güven artınca aracı kurum müşteriside artar. Bu kadarını düşünemiyor o her gece TV lerde gördüğünüz yağlı yahudi marabaları.

FON ile karşı işlem yeni icadda değil, çok eskiden beri bilinen bazı büyük borsalarda kullanılan yöntem.

Hoş fon kurulsada tayyip faktörü işin içine girince, her şey anlamsızlaşıyor. Adam bu ülkenin en az 16 milyar dolarını ihvanın hüküm sürdüğü ülkelere hibe olarak dağıtmış, sonra bize IBAN vermiş. Akıl alır gibi değil. Malı mülkü yabancıya kapatma, ihaleler ile geleceği borçlandırma da ayrı... ne ülke yaw, hala umudumuz olması ne ilginç.

.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    human, çarptılar demek doğru olmaz.

Virusle satışların başladığı ilk hafta, piyasa yapıcılar dahil herkesin sermayesi az yada çok küçülmüş olmalı. O ilk haftayı çok kötü yönettim, oda benim suçum. Başkasının değil.

Tabi ana suç BIST yönetiminin. Büyük bir düzenleyici fon oluşturmalıydı.
    Bu tür GEÇİCİ kriz durumlarında, veya balinaların abartılı silkeleme çalışmalarında(90bin 82 bin aralığı 2 kez), veya abartılı yukarı çekerek gel gel operasyonlarında, satışlar veya alışlar SEBEPSİZ aşırıya kaçtığında, elindeki fonla karşı işleme geçmeliydi.

Örneğin köklü bankalarda 3 F/K kabul edilemez. 10 bile kabul edilemez. Tabi tayyip faktörüde var. tayyip i işin içine katınca 3 F/K bile fazla gibi duruyor.

Bu tür işlemlerle, BIST i güvenilir borsa yaparsın, vur kaççılar çekilirler, 20 trilyon doları boşta tutan gerçek yatırımcılar gelirler.

BIST, siyasetçi arpalığı olduğu için, o yönetime insanları üretsinler diye değil, BIST parasından faydalansınlar diye koyuyorlar.

Siyasetçinin elleştiği tüm kurumlar aynıdır. Çalışsınlar, kuruma faydalı olsunlar diye oraya insan koymuyorlar, o kurumdan faydalansınlar diye koyuyorlar. O koltukları iş yapma yeri değil, kendilerine ödül olarak görüyorlar. Hepsi haramzade.

Zihniyet bu.

Örneğin belediye başkanı vekil, o koltuğa faydam olsun diye oturmuyor, o koltuktan faydalanmak için oturuyor. Millet de bunu kabullenmiş durumda. Onların maaşlı çalışanımız olduklarının farkında değiller. Ağa maraba kültürü işte.

Cezasınıda tüm halk çekiyor. Şimdi yeni giren 250 bin kişi varmış. Aynı bu BIST yönetimi ile onlarıda bir kaç yılda katledecekler. Çok azı sağ kalacak. tabi birde tayyip faktörü var.

her neyse.. aynı şeyleri yazıp duruyorum. İş aracı kurumlarda, onlar bastırıp fon kurduracaklar. Güven artınca aracı kurum müşteriside artar. Bu kadarını düşünemiyor o her gece TV lerde gördüğünüz yağlı yahudi marabaları.

FON ile karşı işlem yeni icadda değil, çok eskiden beri bilinen bazı büyük borsalarda kullanılan yöntem.

Hoş fon kurulsada tayyip faktörü işin içine girince, her şey anlamsızlaşıyor. Adam bu ülkenin en az 16 milyar dolarını ihvanın hüküm sürdüğü ülkelere hibe olarak dağıtmış, sonra bize IBAN vermiş. Akıl alır gibi değil. Malı mülkü yabancıya kapatma, ihaleler ile geleceği borçlandırma da ayrı... ne ülke yaw, hala umudumuz olması ne ilginç.

.
    cemal abi kambiyo vergisi %1 e , bonolar da da stopaj %15 e çıkmış...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Mecburen yapacak artışları. 5 kat artırmış.

Ekonomiyi batırdıkça, har vurup harman savurdukça, dalacak ilave hortumlarla vergiden kaçamayanların cebine.

Yasadışılığı artırır. Vergiden kaçamayanları dahada fazla ezer. Herkes vergiden kaçmanın yollarını aramaya başlar.

Kuzey suriye ve TR deki suriyeliler toplam 7 milyon kişiyi besle, artı 100 bin paralı asker besle artı islam dünyası lideri olacam diye diğer ülkelere yaptığı hibeler... daha 100 tane eklersin.

Koca bir enkaz bırakıyor ve geleceğimizide borçlandırarak bırakıyor. Ve malesef hesabını sorabilecek hiç bir parti yok. Diğer partilere ve yeni kurulanlara bakıyorsun, hepsinin telefonu direk abd elçiliğine bağlı, ordan ışık bekliyorlar.

Geleceği borçlandırırkende, yaptığı ihalelerde son karar mercii olarak ingiliz mahkemelerini sözleşmelere koymuş. Yarın biri çıkarda ihalelerin parasını isterse bunlardan, ingiliz mahkemesine müracaat etmek zorunda. Müteahhitlerin 25 yıllık vurgununu garantilemiş.

akp gidince yargıçları, savcıları, hakimleride gidecek. Hali ile mahkemelere artık güvenemezler. ya ahlaklı karar verirlerse. O sebeple ingiltereye taşı serveti, mahkemede orayı belirle.

Olacak işmi.? İhaleyi veren Türk, ihaleyi alan Türk, malzeme Türk, mahkeme ingiliz ve bunu yapan devletin başı.... komedi ötesi komedi. kendi koyduğu kanuna güvenmeyen bir akp... Adamlar çok çok açık şekilde bu ülkenin düşmanı gibiler.

Kendi serveti zaten yurt dışında.

Yaw şu yazdıklarım normalde aklı başında bir ülkeyi delirtir... Ki sadce buzdağının görünen yüzü. Açık yapılan işler bunlar.

human sinirimi bozdun.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 312/852 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •