Special Days Image
Sayfa 315/852 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365415815 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,513 - 2,520 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Faizler düştüğünden beri, 350 bin yeni oyuncu BIST'e girmiş ve 45 milyar TL getirmiş. Ben bunu 250bin kişi ve 5 milyar olarak hesaplamıştım. 45 milyarmış. Demekki KOBİ kredileri dolara gittiği kadar hisse senedinede gelmiş. Halada kredi paketi açıklıyorlar.

Krediyi takip edende yok. EN önemlisi bu. Verilen kredi amacına uygun kullanılıyormu. Halkın parasını veriyorsun hesabını soracaksın.

Dünki haber, İsviçrede KOBİ lere verilen kredileri kuruşuna kadar takibini yapmışlar. %99'u doğru ve amacına uygun kullanmış, sadece %1'i şirket için değil başka amaçla kullanmış.

Onlarada hesabını sormuşlar, paraları geri alıp ceza vermişler.

İşte problem burada. Yargı sisteminde.
    Bizde denetim, yakalama, yargılama, GERÇEK ceza verme yok.

Siz sanıyorsunuzki İsviçre halkı ne kadar temiz dürüst.

YANLIŞ.

Onlar dayak yiye tiye, ceza yiye yiye, ağıl içinde oturmayı öğrenmişler. Kıpırdasalar devlet organları cezayı yapıştırıyor. Yan baksalar, devletten yumruğu yiyorlar.
    Almanyadada aynı. Nefes aldırmıyorlar.

adnan menderes yaptıklarının cezasını gördü, ülke 20 yıl rahat etti. Bütün ileri teknoloji şiretlerimiz o dönem kuruldu. TUSAŞ, HAVELSAN, ROKETSAN, ASELSAN.

Sonra özal geldi, getirildi...
    özal'ı yargılamadık... ne oldu.. bugünlere geldik, dahada beterine gidiyoruz.

İsviçre almanya denetliyor, yakalıyor, yargılıyor. Oranın halkı da MECBUREN kurallara uyuyor. artık alışkanlık edinmişler, kural dışına çıkmak akıllarına gelmiyor. Ama yinede çok sıkı denetleniyorlar.

Serbest olsa, bizim milletin yediği tüm haltları fazlası ile İsviçrelide yer, Almanı da yer hemde daha fazlası ile.

Bizde, polis, savcı, hakim, yargıç... Bunlar işlerini yapmadığı-yapamadığı için ortalık hırsız kaynıyor.

Yargı sistemimini bu hale getirende siyasetçiler le ortağı medya yani TVler gazeteciler ve patronları. Kendi çıkarlarına kullana kullana bu hale getirdiler.

Vay efendim bakan kendisini aramış, general telefon açmış filan... Bununla övünüyorlar, utanmadanda köşelerinde yazıyorlar. Utanman gerekir.

Bakan, general, emniyet amiri. Bunlar gazeteciye hesap vermez. Yargıya hesap verir. Devletin denetleme kurumlarına hesap verir.

Ama yargı o kadar rezil hale getirilmişki, gazeteciler bile yargının üzerinde. Birde ahlaksızca kendilerini arayan, bakan, emniyet amiri, generali yazıyorlar.

O gazeteciler ve patronları, ayağu düşmiş devleti tabiki kendi çıkarları için kullanmaya başlıyorlar. Gazetcinin yazlığının önündeki denize, deniz uçağı iniyor gazeteciyi alıyor gidiyor. İş bu hale geliyor. Halkın parası gazeteler aracılığı ile paylaşılıyor. özel uçaklar denize iniyor.

yargı ise siyasetçiler tarafından kendi önlerine atılacak fazladan maaşlara ikramiyelere takla atmaya başlıyorlar.

Ne yazıyordum yaw... nerelere geldik...
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P de 3120 civarından realizasyon bekliyorum. Şu an gün içi grafikte flama, alçalan üçgen yada bayrak gibi bişey var. yukarı kıracak.

Bi önceki sefer S&P hedefimi yazdığımda zarar etmiştim(kârdan zarar). Operasyonum başarısız olmuştu. Bakalım bu sefer aynı şey olacakmı.

Olursa bi dahada S&P de hedef yazmam.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hangi siteye girsem adnan menderes güzellemeleri var. Şaşırıyorum çünki adnan menderesi ben yolsuzluklara batmış biri olarak hatırlıyorum.

Biraz araştırdım, menderesin yaptıklarını güvenilir yerlerden buldum. Bugünki akp döneminin birebir aynısı. Buda devlet yönetimi ve zihniyeti açısından 1950 lere kadar yani taaa 70 yıl geriye gittiğimizi gösteriyor.

Bi kaç yıl önce en son 30 yıl geriye gittik demiştim. Meğerse 70 yıl geriye gitmişiz.

menderesin yaptıklarının bazılarının özeti. 1950 ve 1960 tarihleri arasında 10 yıl başbakanlık yapıyor.

* demiryolları yerine karayollarına ağırlık veriliyor. Tüm dünyanın harıl harıl demiryolu döşediği dönemde, biz koç ailesinin ithal edip satacağı ford otomobilleri için, fakir halkın parası ile alt yapı yapıyoruz. yahudi koç ailesini zengin ediyoruz.
    * okur-yazar oranının 1955-60 döneminde gerilediği, 1955'te % 41 iken 1960'da % 39,5 e düşüyor.
    * 1954 sonrası Pek çok ürün bulunamaz hale geliyor. nal çivisi bile bulunamıyor, şeker, ekmek karneye bağlanıyor. 1955 Ankara'da 21 kuruşluk düğmeyi 25 kuruşa sattığı gerekçesiyle bir esnaf 1 yıl hapis, 3 yıl ticaretten uzaklaştırma ve 1.000 lira para cezası veriliyor.
    * her fırsatta Atatürke dönemine ve Atatürk'e hakaret ediliyor. menderes dönemindeki yokluk için, 2. dünya savaşı kıtlığından geçen ismet inönü dönemi suçlanıyor.
    * imam hatip eğitimi başlatılıyor. kuran kursları açılıyor. din dersi zorunlu hale geliyor. (abd isteği olmalı) 18 yıldır Türkçe okunan ezan, halkın anlayamadığı arapçaya dönüyor.
    * 1954 Köy Enstitüleri kapatıldı. Kapatılma süreci chp ile başlıyor, menderes döneminde tamamlanıyor. (abd isteği olmalı)
    * koreye asker gönderip abd ye üs kurma ve petrol arama hakları veriliyor.
    * medya ve yargıyı ele geçiriyorlar. kendilerinden olmayana işten atma korkusu ve polis zoru ile gözdağı veriyorlar.
    * Başbakan Adnan Menderes'e göre muhalefet, "Siyasi sapıklık, sahte ihtilalcilik, inkarcılık, adi ve alçak iftiracılık, sahte hürriyetçilik ve tedhişçilik' yapmaktaydı.
    * 1954 seçimlerinde DP hile yaptı iddiası ile oylar yeniden sayılacakken. Oyların olduğu bina yakılıyor, delil kalmadığı için seçim geçerli sayılıyor.
    * Seçmen kütükleri hazırlanırken, CHP'li seçmenler "kütük'ten yok ediliyor. Oy kullanamadan evlerine dönüyorlar. 1957 seçimleri, 1946 seçimleri ile birlikte tarihimizin en şaibeli seçimleri olmuş.
    * Dış borç 1950 yılında toplam 2 milyar 450 milyon iken 1959'da tam iki katına çıkarak, 4 milyar 894 milyona yükseldi.
    * Cumhurbaşkanı da, Başbakan da demokrasiyi askıya almaktan ve muhalifleri ölüm cezası ile cezalandırmaktan söz etmeye başlamışlardı.
    * 1958 de menderes, Said-i Nursî'nin yaşadığı Emirdağ'a gider. Said-i Nursî, bu olaydan sonra ülke içinde gezilere başlar. menderes Risale-i Nurların ilk kez serbestçe basılması için 1956'da talimat vermiş ve kağıt tahsisi yapmış.
    * 28-04-1960 öğrenci gösterilerine polis baskısı 1 öğrenci ölür, İstanbul ve Ankara'da sıkıyönetim ilan edilir.
    * 1952'de NATO'nun isteği üzerine komünizme karşı gayri-nizamı harp yapacak Seferberlik Tetkik Kurulu, daha sonraki adıyla Özel Harp Dairesi kurdu.
    * 1954 yılında Yabancılara petrol arama ve çıkarma izni verildi.
    * Tek parti döneminde kurulan bazı traktör ve basma fabrikaları Menderes döneminde özelleştirildi veya ekonomik olmadıkları için kapatıldı. Nuri Demirağ tarafından kurulduktan sonra ismet inönü tarafından devletleştirme kapsamına alınan uçak ve uçak motoru fabrikaları, Eskişehir tank fabrikası ve Kırıkkale silah fabrikası Menderes döneminde NATO standartlarına uymadıkları gerekçisiyle kapatıldılar
    * Tahkikat Komisyonu"nu kurdu. 15 DP milletvekilinden oluşan komisyon hem suçlama hem de yargılama hakkına sahipti. Komisyon 5 kişiden fazla yan yana yürümeyi bile yasakladı.
    * Turan Emeksiz hükümete karşı istanbul Üniversitesi'nde düzenlenen bir protesto mitinginde polisin açtığı ateş sonucu öldü. Hüseyin Onur ise sol bacağı kesilerek kurtarıldı.
    * menderes hükümeti, ordu darbe yapacak gerekçesiyle daha 6 Haziran 1950'de, Genelkurmay Başkanı Nafiz Gürman olmak üzere bütün üst komuta kademesi dahil olmak üzere 15 general ve 150 albayı re'sen emekliye sevk etti.

mendersein partisi DP yi kuran celal bayar denen yahudidir. abd nin adamıdır. Türkiyeyi sömürgeleştirme hareketinin bir parçasıdır. menderes idam edildiğinde celal bayar Türkiyeyi tehdit ile kurtarılıyor. Kullanışlı aptal, abd ye hizmet eden menderes ise asılıyor.

celal bayar dışarıdan yahudi parası, ve içeriden yahudi medyası ile destekleniyor ve parti kurdurtuyorlar. kullanışlı aptal olarakta menderes seçilmiş olmalı. Dev yahudi parası, TR deki medyası sayesinde seçimleri kazanıyorlar.

Savaş yaralarını sarmakla uğraşan, demokratik seçim nedir bilmeyen ülkede, bu işin profesyoneli olan yahudilerin seçim kazanması kolay oluyor. Daha ikinci seçimde farklı şekilde kazanıyorlar. Bugüne kadarda hiç bir seçimi kaybetmiyorlar. Tüm partilerin arkasında onlar var. Ya tamamen parti kendi projeleri, yada içerideki adamları, ülkedeki şirketleri, dev paraları, hakim medyaları, sayesinde kontrolleri altında.

Bu işleri yapabilmeleri için medya şart. Para ve siyonist misyoner okullar da yetiştirilip devlete yerleştirilen öğrenciler ise ise diğer ayaklar. tarikatlar en kolayı, onlar alınıp satılabiliyor. celal bayarda misyoner okul mezunu pek çok diğer siyasetçimiz gibi.

adnan menderes o dönem Aydın'da toprak ağası. İsmet İnönü hükümeti döneminde 1945 de çıkan köylülere toprak dağıtma yasasına karşı.

adnan menderes yargılandığı içinde özal dönemine kadar 20 yıl rahat ediyoruz. özal dönemi hazırlığı ise şöyle yapılıyor.

Para ile sağ ve sol gruplar oluşturuluyor. Bu grupları kuranlar abd ve ingiliz ajanı ama gruba girenler ve sempatizanların durumdan haberi yok. Her bir gruba bir ideoloji veriliyor. Siz sosyalistsiniz, siz milliyetçi ve dindarsınız, siz devrimcisiniz vb. Sempatizanlar bu düşüncelere hizmet ettiklerini sanırken aslında kendi ülkelerine zarar verirken abd ye hizmet ediyorlar. Medya yahudinin elinde, para onlarda, sürekli körükleniyor.

Sonra bu grupları birbirlerine düşman edip ellerine silah ve para verip saldırtıyorlar. Oluşan kaos ortamında askere, eğer bu kaosu sonlandırmak için darbe yaparsanız arkanızdayız, karşınızda değiliz diyerek destek veriliyor.

darbe ve sonrasında özal ailesi ile menderes in bıraktığı yerden devam ediliyor. Birdahada siyasiler yargılanmıyor. her yaptıkları yanlarına kalıyor.

Medyada yazan bazılarına bakın "siyasetçi yargılanmamalı, seçimle gelen seçimle gitmeli" filan diye sizi şartlandırıyorlar. Bunlar yahudiye hizmet eden vatan haini insanlar, yada bizzat yahudiler. Aptal olanlarıda çok ya, bilmeden hizmet ediyorlar. Mesela ege hoca yada fatih altaylı bir şey dese, onun dediğinin tersini aptal olanlar korkudan söyleyemezler, tersine aynısını söylerler. Bu kadar önemli yerde olan adam söylemişse doğrudur diye.

.
    Son düzenleme : alicemal; 29-05-2020 saat: 10:50. Sebep: coat style
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd endeksleri sanırım trump etkisi ile düştü. Haftasonu açıklayacağını sanıyordum ancak bugün açıklayacakmış. ÇİN'e yeni yaptırımlar açıklayacakmış.

Henüs bayrak formasyonunun dışına çıkmadı.

virus dönemi oyları düşünce, sağa sola saldırarak yeniden oy çekmeye çalışacak. Siyasetçi taktiğidir, başarısızlığını örtbas etmek için sağa sola saldırarak hedef saptırmak, halkın dikkatini başka yöne çekmek. Ne kadar eğitimsizsen, bu tür numaralardan o kadar çok etkileniyorsun desem yalan olur. Okul eğitimi ile az alakası var.

Tamamen evrildiğin ırk ile alakalı. Hipnoza yatkın ırklar, kolay yönlendiriliyorlar. Makak ve şempanzeden evrilenler hipnoza yatkın, orangutandan evrilenler yatkın değil. Maalesef orangutan ve orangutan melezi oranı sadece %20. Bu ne demek, kolayca kandırılabilecek insan oranı %80.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünki BIST işlem hacmi ile abd borsalarını anlamak.

BISTin direk etkilendiği abd borsaları trump açıklaması beklendiği için ekside.
    BIST ucuz değil, akp ile gelecek beklentisi iyi değil.
    CAC, DAX tüm gün %1 den fazla ekside.
    Her hafta yüzmilyonlarca dolarlık yabancı fonlar satıp BIST dende TR dende çıkıyor. 2 hafta önce 400 milyon dolarlık çok yüksek satış yapmışlar.

Ama yinede yüksek işlem hacmi ile artı kapadık.

Neden.?

Çünki parası olan ama üretime aktarmaya çekinen 350 bin kişi BIST e 45 milyar TL sokmuş. 6.5 milyar USD ediyor.
    Karanlık geleceğe rağmen, parayı koyacak yer bulamayanlar BISTe soktular.

Bu para, para sahiplerine ve ülkeye yaramayacak, borsayı yönlendirenlere ve komisyon alan aracı kurumlarla BIST yöneticilerine yarayacak. O yağlı enselilerin TV lerde sırıtarak yamşak yamşak şakımaya devam etmelerine yarayacak.

Aynen abd borsaları gibi, ekonomik göstergelerle değil, gereğinden fazla para sebebi ile yükseldik.

Parası olan var ama koyacak yer yok. Ülkede 60 milyon para sıkıntısı sebebi ile eksik yaşayan var, kalitesiz hayat süren var. Ama onların paralarını devlet aracılığı ile cukkalayanların para koyacak yerleri yok. Yurt dışına kaçıramayanlar, BIST e yöneldiler.

Alın teri ile kazanıp BIST e koyanları kast etmiyorum. Yatırım kredileri çekip yatırıma aktarmayanlarla, devlet aracılığı ile haram yiyenleri kast ediyorum.

trump sebebi ile azcık long azaltma niyetim vardı ancak o operasyonu gerçekleştiremedim. Bakalım trump tan ne çıkacak. piyasaya bakarsak, tahmin edilebilenin dışında bişey beklenmiyor olsa geker. Ne abd düştü nede biz. hadi bizi anladımda, hem uydurma büyüme verisi dünya geneine göre yüksek, hemde taze para var. Ama abd nin biraz düşmesini beklerdim, netçede ucuz değiller.

Her neyse... bekliyoruz bakalım.

Bizde para bolluğu geçici ancak abd de 2008 den beridir kalıcı ve bizdekini kat be kat aşan bir para.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    trump tan ciddiye alınır birşey çıkmadı.
    S&P deki 3120 civarı hedef devam. Tabi abd borsası en yakın teknik hedefe küt diye çıkmıyor veya inmiyor, günler haftalar alıyor. Sevdiğim yanı, aradaki sürpriz gelişmelerle zamanlama veya boyut bir miktar değişsede, hedefe eni sonu varıyor.

(S&P nin reklamını yapıp duruyorum, ülkeye kötülük bu yaptığım. BIST yönetimi temiz, ahlaklı ve KAPASİTELİ insanlardan oluşsaydı, yalana yalana S&P den bahsetmezdik. Tüm dünya BIST den bahsederdi. Yapmaları gereken şeylerde az ve çok basit. Manipulatörleri yakala(bu kısmı yapıyorlar ama ortağı olan PATRONLARI yakalamıyorlar, ayrıca manipulatörden para tahsilatı yapmıyorlar, ağır ceza vermiyorlar), soyulanlar adına manipulatörden parayı tahsil et, soyulanlara dağıt. Spekülatörlerin ekonomik sebebi olmayan abartılı hareketlerine izin verme, fon oluştur, orta-uzun vade trend dönüşlerindeki abartılı satış ve alışlarda karşı bacağı oluştur. Hepsi bu kadar ve yapan borsalar var. Örnekler var. Bu ülkede her alanda durum aynı rezillikte. Ha BIST, ha ülke.)

abd Borsasında yaklaşık 20 saat boyunca alım satım var gibi.

abd nin yahudi finans devleri bir tek newyork da ve london da yok. Hong kong, tokyo ve singapur dada büyük merkezleri var. abd kapalıyken oralardan işlem yapıyorlar. Vardiyalı çalışma gibi bir şey. yahudi olmayan finans şirketleri figüran olmalı.

Uzun vade trendleri yine yahudi finans devleri, abd kapalı iken dünyadaki şubeleri aracılığı ile belirliyordur.

Hoş yapay zekalar yeterince gelişti, insana gerek duymadan 24 saat alım satım yapabilirler. Trend belirleyenlerin yapay zekâları için sorun yok. Alt sınır üst sınırı ve süreyi yapay zekaya ver. Alt sınıra yaklaştıkça alsın, üst sınıra geldikçe satsın. Hali ile para basma makinası gibi çalışsın.

Nasıl olsa onlardaki kadar para ve hisse kimsede yok. Başkaları trendi değiştiremezler, paraları yetmez.

Peki biz kimiz.? Arslan(yahudi devler) mandayı yerken(ülkelerin emeği) kenardan küçük kırıntıları çarpmaya çalışan çakal yada kargalarız. Yetenek, tecrübe ve cesaretimiz ölçüsünde kendimizi arslana öldürtmeden(batmadan) karın doyurmaya çalışıyoruz.

.
    @NeAcaipDunya

7. Abi Trump kendini ceasar imparatoru saniyo da tarator bilem değil . Nesine imparator

Ceasar hani brutus nalladi ya o sezar da denir

Madem oyle
    Hadi kapasa ya tvitir i hadi
    Yemiyor işte
    O işler kuley deyil abi
    O işler adamı şişler

Tito bilem bundan dirayetliydi ya

Rakı shish kebab şok güsel
    Gene gelecek ben

Bi turis atasözü
    Zaten hatıralarda kaldılar

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aktif rasyo oranlarında yeniden kurallar değişti. Bankaların bulduğu arayolları tıkamaya çalışıyorlar.

Bankalar mecburen bir miktar daha menkul almak zorunda gibi görünüyor. BIST açısından iyi durum, bankalardan biraz daha para gelecek.

Bugün endeksin batıdan biraz daha fazla artı olmasının sebebi bu olsa gerek. Tabi uydurma büyüme rakamınında geri planda etkisi var.
    Belki yabancılar da çıkmayı bırakır. O zaman kemerleri bağlamak gerekecek. Tabi tayyip faktörü de var, keyif birden kaçtı.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 315/852 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365415815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •