Sayfa 316/852 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,521 - 2,528 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bankaları kredi vermeye zorlamak da ilginç bir durum.

İmdi bankaların parası nereden geliyor.? Faiz vererek aldığı müşteri parası.

Faiz veriyor, yani elinde tuttukça maliyeti var.?

Sonrada o parayı kasadamı tutuyor.? Müşteriye kredi olarak vermiyormu.?

Yaw nasıl vermez, maliyeti var. Hem maliyeti çıkarmak hemde işletme giderleri ve personel maaşı ödemek için o krediyi saniye elinde tutamaz. Kredi olarak vermek zorunda.

Vermiyor, devlet ver diye zorluyor.!

Açıkanması gereken bir durum. Banka parayı kredi olarak vermiyorda, ne yapıyor.?

Bir kısmını devlete sattığını biliyoruz. O zaman senin elinde koz. Bankaya, bankanın maliyetinden daha düşük faiz ver, parayı sana getirmesin. Bu kısmı hiç bilmiyorum. Bankalar devletle olan işlerinden ne kadar kazanıyor ne kadar kaybediyor. MB sürekli kâr açıkladığına göre, MB işlerinden bankalar kazanmıyor olsa gerek. Geriye devlet kağıtları kalıyor, onlarında faizi yüksek değil.

Her neyse. Eğer devletten kazanıyorlarsa, verme faiz kardeşim, satma para. Zaten para basıp duruyorsun, ihtiyacın yok.

Geriye ne kalıyor. Bankalar parayı yurt dışına satıyor.
    Yaw yurt dışında faizler yerlerde. nasıl satıyor.? Olsa olsa EMTIA piyasalarına ve hisse senedi piyasalarına sokarlar. Buda çok riskli iş. Batırır adamı.

Yani banka kredi vermek zorunda... Ama devletin dediğine göre vermiyormuş.? Olacak şey değil. Lan naapıyonuz size maliyeti yüksek olan o paraları.? Devlet niye sizi kredi vermeniz için zorluyor.? Bedavayamı alıyorsunuz o paraları ha.?

Anlamıyor ben.

1 yıl ödemesiz yeni kredi paketi açıklanmış. Hakkaten deli bunlar.
    O paraları alanların önemli kısmı, götürüp başka bankaya biraz daha yüksek faize koyuyor. hatta aynı bankaya 1 puan daha yüksek faiz koyan var. BIST e sokan var, doviz alan aptallar sürüsü var. Hep bankacılar yönlendiriyor bu sürüyü.

ödeme zamanı geldiğinde çok batık olacak. Devlet garantisi olduğu içinde o batıklar yine herkesin cebinden çıkacak. yani kredi almayanların.

Devvlet garantili krediler bir nevi hırsızlıktır. Suçtur. Para tüm toplumun cebinden çıkar, batırdım diyenlerin cebine girer. Aracılık eden bankalarda komisyon alarak hırsızlığa aracılık etmiş olurlar ve beslenirler. yağlı enseleriyle adam mış gibi dolanır, beleş para ile yüksek fiyatlardan evler arabalar alarak onların fiyatlarını artırır size ikinci kazığı atarlar.

Şu youtube ve instagram gibi yerlerde takip ettikleriniz.

Aynı şekilde kendi ayağınıza kurşun sıkıyorsunuz. Onlar üretmeden kazanmış oluyorlar. Büyük paralar kazanıyorlar ve o paralar toplumun tamamından çıkıyor.
    Kural neydi, üretmeden kazanılan para, toplumun diğer kesimlerinden çıkar.

Onları takip ederek, kendi aileniz ve çocuklarınızın parasını bu beş para etmez insanlara veriyorsunuz. Onlar çok kazanıyor, beleş para olduğu için bolca harcıyor. Herşeyin fiyatı artıyor. Senin cebindeki para artmadığı için, pahalılaşan fiyatlarla kendini fakirleştirmiş oluyorsunuz.

Bu neyi gösteriyor.? Maymun olduunuzu.
    Neyseki keçi var.

Hepinizi aydınlatıyorum ki, ne halt yediğinizi görüp ızdırap çekesiniz. Yine takip edeceksiniz değişen bişey olmayacak ama maymun olduunuzu söyleyen biri var.

Maymunsunuz olm siz. Şu para kazanılan ortamlarda takip eden sürü yü kast ediyorum.

Takipçi sayısı sayesinde para kazanılan youtube ve instagram gibi ortamlarda, takip tuşuna bastığınız anda maymun sürüsünden bir haline geliyorsunuz.

Bu arada sörvayvır da acun ve bebeleri sürekli inst-agram reklamı yapıyor. Hiç durmadan abartılı şekilde reklamını yapıyorlar. Para almadan acun gibi biri, ticari bir firmanın ismini bu kadar ağzına almaz. Yetmiyor, her gece üye olsunlar diye seyredenleri zorluyor. Bu kadar arsızca yapıyor.

Yurt dışında yaşayan Türklerin isimlerini verip onları instagramdan takip edin destek olun diyerek duygu sömürüsü ile yahudiye müşteri kazandırıyor, kendiside vergisiz para kaznıyor. yani soyuluyoruz maymun kardeşlerim. Pardon kardeş değiliz ben keçi yim.

Maaalesef, bu yahudi internet sitelerinin isimlerini azına almak serbest. Devlet reklam saymıyor. acunda reklam için aldığı paranın vergisinide vermemiş oluyor. reklam adı altında gösterse, devlete vergi verecek.

Bir Türk sitesinin adını, markasını söyle, hemen reklam yaptın diye ceza gelir.

Ne zaman reklam sayılmamaya başladı, hangi bakan serbest bıraktı bilmek lazım. Türkiyenin düşmanıdır o devlet bakanı ve tepesindeki isim. Rüşvet almış olma ihtimali yüksek. Aile Servetini ve ayakkabı kutularını incelemeli. Yine akp döneminde olmuştur.

Aile servetleride ingiltere denen hırsızlar barınağına taşınmıştır.
    İngiltere artık lüks hayatını, ülkesini soyan hırsız sizasetçiler ve dünya mafyası sayesinde sürdürebiliyor. Yoksa batacak.
    Son düzenleme : alicemal; 02-06-2020 saat: 09:39.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    2010 da 1 kişi tarafından kuruluyor, 10 yılda 1.8 milyar dolara çıkıyor.

peak isimli oyun yazılım şirketi. Boğaziçi üniversitesi mezunu bir genç kuruyor. Şimdi milyar dolarlık şirketin başında.

Ama sattı.

Maalesef YABANCIYA sattı ve engel olan kimse yok. Devlet denen bir mekanizma yok. Görüntüde var, ama beyni yok.

Zaten üçte ikisini yabancıya satmıştı, hızlı büyümede onlarında payı olmuştur.

İnsan çok üzülüyor.

Yazılım en kolay milyarder olma alanı. Çok iyi yazılımcılar eğitiyoruz, yetiştiriyoruz. Ama çoğu yurt dışına gidiyor. Biz masraf edip yetiştiriyoruz, sonra yetişmiş eleman yurt dışına kaçmak zorunda kalıyor.

peak firması ise Türkiyede büyüyor. Ancak devlet tren seyreder gibi seyrediyor.

400 milyo dolar cirosu var. Para basma makinesi gibi. Her yıl Türkiyeye yüzmilyonlarca dolar sokuyor.

Şimdi o yüzmilyonlar artık başka ülkelere gidecek, devlet denen bizim beyinsizlerde, yüksek faizle 1 dolar alabilmek için, tüm dünyada millete yalvarıp duracaklar.

Devletin yapması gereken, bu tür tüm teknoloji firmalarını desteklemek. Ama hibe ile değil. Teknoloji desteği vereceksin, yol göstereceksin ve paraya ihtiyacı olduğunda para vereceksin ama hibe değil. Firmaya ortak olacaksın.

Teknoloji gibi kritik alanlarda yabancıya firma sattırmayacaksın. Gerekiyorsa devlet olarak sen alacaksın ama içine kendi adamını koymayacaksın, firma kendi kendini yönetmeye devam edecek. Siyasi parti parazitlerini o şirketlere sokmayacaksın.
    Zamanı gelincede Türkiye içinde müşteri bulduğunda ona satacaksın.

Tabi bunu keçi hariç hiç bir partinin yapmasına imkan yok. Siyasetçi olma amaçları kendi ceplerini doldurmak ve hayat boyu bu milletin sırtına binmek.

peak firmasına üzüldüm, gitti elden.

Bunun gibi yüz tane firma çıkarabiliriz. Yetişmiş eleman tonla. Ama devlet denen mekanizma, bayraktar ailesinin IHA larını satmaya odaklanmış, büyük şehirlerde kupon araziye odaklanmış, imar planlarından nasıl malı götürürüze odaklanmış, suriyede selefi sürüsünü nasıl beslerize odaklanmış. katarlılardan nasıl milyar dolarlar alırızda bu milletin malını mülkünü veririze odaklanmış. tam ilkel petrol zengini arap kafası var akp de. Ama petrolleri yok. fark burda. Petrol niyetine bu ülkenin emeğini harcıyorlar.

Yetiştirdiğimiz gençler ya işsiz, yada yurt dışına kaçıyorlar. İyi yetişmişlerin bir kısmı yurt içinde kalıyor.

"Yaw kendi paraları ile okuyorlar, istediği ülkeye giderler sana ne" diye hesap etmeyin.

Birincisi üniversitede kendi parası ile bile okusa yer işgal ediyorlar. O okullara girmek isteyipte giremeyen yüzbinler var. İkincisi, devlet okullarında ödenen para, maliyeti karşılamıyor. Hele lise ve altındaki okullarda. Zaten para ödenmiyor.

Yani biz yetiştiriyoruz o bebeleri ve maliyeti bize. Sonrada göndermek zorunda kalıyoruz. Olacak şey değil. Oluyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P de 3120 civarı beklenti devam. 3110 olur 3130 olur. Civarı diyorum. Teknik analize bakınca, farklı hesaplamalar farklı sonuç çıkarıyor ama ortalama 3120.

Her zaman hatırlattığım gibi. Bu hedefi bozan 2 unsur var.

Birincisi, arada gelen ekonomik veya ekonomiyide etkileyecek siyasi haber.

İkincisi ise, S&P ye yön verenlerin hesabı. Eğer herkes 3120 yi beklerse, S&P balinaları enayi değil, bekleyenlerin işini bozmak için daha aşağıdan döndürebilir veya 3120 yi yukarı kırar, herkes "aman kırdı mal alayım kaçırmayayım" diye atlar 3150 den realizasyona başlar.

Yani 3120 garanti değil çünki karşınızda cansız bir varlık yok. Endeks yön belirleyicileri kendi cebine uygun hareket yaparlar.

Ne kadar çok kişi 3120 yi beklerse, o hedefe ulaşma ihtimali o kadar azalır.

Bakın bu çok önemli bir cümleydi. Çok kişi bekliyorsa sürü halini almıştır. Her sürününde bir kasabı vardır. Aman unutmayın. Hisse borsalarında sürü demek, sağılacak enyailer demek. kalabalık oluşturmayın.

Tekniz analizin neden önemsiz olduunu anlayabildinizmi bilmiyorum. Teknik demek belli kurallar dahilinde aynı sonuca ulaşan hesap demek. Ama karşınızda bu hesabı takmayan ve kendi cebini düşünen balinalar var.

Bu akşam kafa bulutlu, o sebeple herkese akıl veriyorum, kaale almayınız.
    Virus krizinde büyük para kaybetmiş keçi yim. Kaale almak akıllıca değil.

Ama biliyorumki, beni kaale almayıp, ayağıma su dökmeye yetecek becerisi olmayanları sırf iddialı konuşuyorlar diye ve çok bağırıyorlar diye kaale alacaksınız.

Niye.?

maymunsunuz olm siz.
    maymunu doğası bu. Başka şansınız yok.

Keçi ne kadar melesede, meleyecek ama siz yinede maymunsunuz.

Maymun, maymun.

Evet keyifli yazı oldu benim açımdan.. Biraz rahatladım.

Yaw dışarıdan benim yazıya bakınca, sanki bende maynunluk etmişim gibi bir kanaat oluşuyor. Sakın dikkate almayınız.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada sırf yatırım amaçlı USD yada herhangi bir dovizi alanlar.

Yahudi planlarına hizmet eden sürü. Bu işide BİLİNÇSİZCE yapıyorsunuz. Yahudi TV ve gazetelerce şartlandırılmışsınız. Doğru sanıyorsunuz veya yanlış olduğunun farkında değilsiniz.

...

Gözümün önünde uçurumdan düşseniz, zerre umurumda olmaz.

Bu ülkeye yüksünüz.

Sırtımızda taşıdığımız aptallar sürüsüsünüz.

Çoğunuzun akp li, mhp yada iyi partili yada saadetli olduunuzu biliyorum. chplide çoktur ama diğerleri ile kıyaslayınca azınlıkta kalıyordur. Bu iddia ispatlamaya muhtaç tabiki, ama iddiada bulunan efsanevi ve madalyaya doymayan keçi.

Bu yazıyı yazmasam iyiydi.

bilgisayarı kapa, bilgisayarı kapa
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    dün akşam kafa bulutluydu, öyle yazmışım.

Yine saçmalamışım ve maymunluk yapmışım, baş maymun benim özür dilerim.

Doviz alın beni ırgalamaz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd de her problemde direk yağmalamalar oluyor.

Daha önce ne yazmıştım. Eğer dünya USD yi kabul etmezse, abd o saniye fakirleşir.

SSCB de(bugünki Rusya) dağıldığında bir günde fakirleşti. Kominizm den liberalizme geçtiler. Oluşan tek toplumsal olay, bir gecede fakirleşen halkın kızlarının tüm dünyaya yayılıp kendilerini pazarlamasıydı. Aslında pazarlayanlar Rus erkeklerdi.

Neden toplumsal olay, ayaklanma olmadı.?

Çünki Rus toplumu kominizm sayesinde gelir dağılımı açısından eşitti. Herkes fakirlikte eşitti. Herkesin eğitime sağlık hizmetine ulaşımı yaklaşık aynıydı. Herkesin evi aynıydı arabası aynıydı malı mülkü benzerdi.

Peki abd fakirleştiğinde aynı şeymi olacak.?

HAYIR.

İç savaş çıkacak, milyonlarca insan birbirini öldürecek. abd yangın yerine dönecek.

Çünki abd eşitsizlik had safhada. Yönetici yahudi ve çevresindekiler abd nin tüm değerli varlıklarına sahipler. Eğitim ve sağlıkta ayrıcalıklılar. abd nin %51 ini oluşturan, latin ve siyah insanlar ise, eğitime ve sağlığa ulaşamıyor. Eğitime ulaşamadıkları için iyi işlerede ulaşamıyorlar. Gelirleri avrupadan gelen kendilerine beyaz ırk diyen kesime göre çok düşük. Eziliyorlar, dışlanıyorlar.

Hali ile abd karıştığında, gelir uçurumu ve hayat kalitesi uçurumu olan bu kesimlerden altta olan siyahiler ve latinler, ortalığı kana bulayacaklar. Diğerleride devlet gücü ile bunları vurmaya çalışacak. Ülke kuzey ve güney olarak ikiye parçalanacak. abd denen dünyaya 100 yıldır kan kusturan dev kalmayacak.

İngilterenin zaten eski gücü yok. Hali ile bu 2 ülkenin sahibi yahudilerde güçlerini kaybedecek ve dünya biraz nefes alacak.

Taaki yerini Çin, Rusya veya Almanya gibi bir ülke doldurana kadar. Daha sonrada onlar dünyaya kan kusturmaya başlayacaklar. Belki Türk ülkeleri birleşir yine dünyaya biz kan kustururuz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    sömürgecilerin iş yerinde çalışıp onlardan maaş alan abdurrahman yıldırımda kendinden bekleneni yazmış.

Ne demiştim, USD 20 TL olsun BU SİYASİ PARTİLERLE yinede ithalat ihracattan çok yüksek olur. USD 2 TL den 7 TL ye çıktı, görüldüğü gibi ithalat hala ihracatı katlamış durumda.

abdurrahman da ithalatın geçen ay neden düşmediğini açıklamış ama yaptığı bir şey daha var. İthalatı normalleştirmiş. Tabi bunu anlamanız zor ya, nasıl anlatırım bilemiyorum. Profesyonel işi adamın yazısı.

"Yaw böyle rezillikmi olur" söylemlerinin önünü kesmeye çalışmış. İthalata söylenmeye başlasak, rahatsız olsak, içeride üretmenin yollarını arayacağız. Ama bu çok zeki gazeteci "aydın", bu tür rahatsızlıkların önünü yazı ile kesmeye çalışmış. "Yaw sebebi şudur, rahat olun, büyütmeye gerek yok" demiş. Tabi profesyonelce.

O zaman "İçerde üretelim" dememiş. Ensesindeki katmerli yağların hakkını vermiş. Belkide ne halt yediğinin farkında değildir.

Bu kadar zeki ve tecrübeli birinin, yediği haltın farkında olmamasının imkanı varmı.?

Bu adam Türkiyede GDO lu tohum yoktur diyen adam, bunu unutmamak gerekir. Türkiyede GDO suz tohum yok ancak yahudi GDO lu(hybrid) tohum üreticilerini aklamak için bu tür bir yazıyı kaleme aldı. Yumuşatıcı olarakta tohumla alakalı birini konuk etmişti.

Yumuşamadık allahın ibibiği. Keçi yemez.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 316/852 İlkİlk ... 216266306314315316317318326366416816 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •