Sayfa 318/852 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368418818 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 2,537 - 2,544 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    cevdet, doviz tahmini vermem çünki dovize yatırım yapan gözümde bu ülkeye zarar veren adamdır.
    ons Altın BU SENE İÇİN ucuz değil artık. (gram altın USD seviyesine bağlı olarak değişiyor. USD de 7 yi geçmezsek, gram altında ucuz değil.)

Bu sene en çok kazancı yıl başında da söylemiştim, BIST verecek.

tayyip yeni kriz çıkarmazsa, Libya ve Suriyede ilave sorun çıkmazsa, yeni bir ülkeye dalaşmazsak, USD uçup kaçmazsa, trump bize bulaşmazsa, bu sene BIST yılı olur.

Çok fazla eğer var ama mal bu. Tamamı akp nin suni çıkardığı sorunlar.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Dış ülke bağlantılı kanallar Türkçe yi katlediyor abicim yaw.

Dış ülkeyle koyun koyuna olanlar, yabancı sahipli ekonomi kanalları.

bluumbergdeki kadın anlatıyor, cümlesini "takip ediyor olacağız." ile bitiriyor.

Yaw ablacım, "takip ediyor olacağız" ne ifade ediyor hiç düşündünmü.? "takip edeceğiz." le arasında ne fark var.?

Spor kanalında eski voleybolcu kadın voleybol maçını yorumluyor, takım sayı alınca "topu öldürdük" diyor.
    "Sayı almak" yerine "top öldürmek" deyimini kullanıyor.

"ediyor olacağız" ı ilk kullanan, batan yahudi kanalı cnbc-e deki sarışın ekonomist kadındı. Ben ilk ondan duydum, düzenli olarak kullanıyordu. Kendisi ile bir çay içmek isterdim doğrusu. "Bak kızım, doğru bu yannış bu" diye anlatmak isterdim. Oda bana orta parmak hareketi ile haklısın abicim derdi.
    Peki Nerden yumurtladı bu deyimi?

Yurt dışında eğitim görüp gelmiş veya yurt dışında bir müddet çalışmış, yaşamış insanlar, bizim ülkeye gelince orada kullanılan deyimleri Türkçeye çevirirken, deyimi çevirmiyor, kelimeleri birebir çevirip kullanıyorlar. Deyim yerine kelime çeviriside her zaman doğru olmuyor ve bu yanlışı fark edemiyorlar.

Sarışın kadın her gün TVlerde olduğu içinde, bu kullanım tarzı çabuk yayıldı.

Diğer yahudi kanalıda kullanmaya başlamış, bloombergin kadınlarıda kullanıyorlar.
    Sorsan "takip ediyor olacağız" ile "takip edeceğiz" arasındaki fark ne? diye cevaplayamaz. Ezberlemiş kullanıyor. Kendisi ile bir çay içsek mesela, tabi önce ellerini bantlamalı, neyse ne diyordum.

Ne biliyoruz insan ırkları ile alakalı. 3 grup insan ırkından 2 grubu ezberler kullanır diye.

Kadının tipine bakıyorsun, ezberci asya ırkına mensup.

Doğru yanlış, iyi kötü ayrımını ezberci ırklar şu şekilde yaparlar. Toplumda kabul gören insanlar yapıyorsa, doğrudur. Aile büyükleri kabul etmişse doğrudur. kabul etmemişlerse yanlıştır.
    Havuç veriyorlarsa doğrudur, dayak yiyorsan yanlıştır.

Bu şekilde öğrenirler. Normalde bu şekilde ezberleyenler çocuklardır. hayatta kalmak amaçlı özellikle anne ne yaparsa aynısını yaparlar. Bu azalarak 25 yaşına kadar devam eder. 25 yaşından sonra düşünmeye ve analiz etmeye başlarsın. Doğru ile yanlışı ayırd etmeye başlarsın. Bu öğrenme süreci ölene kadar sürer. Kendi doğrularını yanlışlarını oluşturursun.

Bu 2 ırkta ise öğrenme yok. Hayat boyu ezber ile devam ediyorlar maalesef.

TV ise bu ırklar için aile büyüğü gibidir. İlginç şekilde TV yi en tepeye koyuyorlar. Orada ne çıksa ezberleyip yutuyorlar. TVlerin bu 2 ırk üzerinde hipnoz etkisi var.

her neyse... bu konu çok su götürür. Kötü yanı gençleri bunlar yönlendiriyorlar. Aile ve okullar kadar TV lerin gençler üzerinde etkisi var. Yanlış cümle kurma sorun değil, asıl gençleri tembelliğe, kestirmeden para kazanmaya yönlendiren tonla program var. Bunları gören ise yok.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    S&P 3100 den aşağı inmedi. İhlaller oldu.
    Şimdide 3120 ortalama dediğim yeri geçmeye çalışıyor. Şu an 3130 u geçmiş durumda.

3120 yi bu kadar çabuk geçerse şaşırırım. Dün sinyali vermişti 3100 aşağısına inmeye pek niyetli değilim demişti. O anlarda portfoyu değiştirmiştim, hatta kaza ile pasife yazıp unuttuğum emirlerde gerçekleşmiş bayağı bir riskli pozisyonla günü kapamıştım. Gece stresli geçti benim için.

Akşam seansındada fazladan gelenleri kapamadım. Baktım S&P ye satış geldikçe birileri viop da tahtaya yazılan shortları topluyor.
    Peki viop da kaç kontrat olursa olsun, gece seansında o kontratları toplayacak güce ve cesarete kim sahip.? Bireysel olamaz, paran çok hepsini topladın, peki spot açılınca endeksi yönlendirecek güce sahipmisin.? Terse giderse o kadar long u ne yapacaksın.? Hali ile akşam seansı kurumsal alıcı bu işi yapmış olmalı. Kurumsal olmanda yetmez, piyasa yapıcısı balina olman gerekli. Akşam seansında bizde açık kurum yok. Yurt dışı olmalı.

Her neyse, bunlar hep varsayım, tahmin, doğru olmayabilir. yakın zamanda varlık fonumu alıyor acaba demiştim, meğerse 350 bin BOL PARALI(kobi kredileridir.) yeni giren varmış. Yani mantıklı olsada varsayımlarım doğru olmayabiliyor.

Her neyse detaya girmeyeyim.

3120 bu kadar kolay geçilirse şaşırırım. Önceki dalga tepelerini geçmek 4-5 gün sürüyordu hatta haftalar sürenleri vardı. Alıcılar çok istekli görünüyor.

Ayrıca bir şey daha dikkatimi çekti.

S&P grafiğini sanki birileri, bazı kurallara uygun olarak çiziyor gibi.

Planlı bir çizim gibi görünüyor. Dalgaların küçüğüde büyüğüde belli bir düzene göre şekilleniyor. Çok şaşırıyorum doğrusu.

Bana kalırsa abd borsalarında düzeni sağlayan bir mekanizma var.

Hani ben BIST için söylüyorum ya. Manipulatörler, patronlar ve spekülatörlerin sınırları aşanlarını cezalandıran bir sistem diye. Sanki abd hisse borsasında bu var gibi.

BÜYÜK SÜRPRİZ olmuyor. Ekonomik veri ve göstergelere dayalı şekilde ilerliyor. Sınırları zorladığı oluyor ama ihlaller olsada dışına çıkmıyor. Görünmez bir el düzeni sağlıyor gibi.

Peki sonuç?

Bu düzen sayesinde Tüm dünya parası abd borsalarına akıyor.

BIST yöneticileri lafım size.

Her neyse yaw. Siyasilerin kamu kurumlarına koydukları şahsiyetlerle ben bolca çalıştım.
    Bunlara bişey anlatmaya çalışmak imkansız.

İçlerinde istisna olarak kapasiteli ve iyi niyetli olanlar oluyor. Onuda bikaç senede kovalıyorlar. 10 maymunla bir keçiyi bir kafese koyarsan, o keçi 3 salise orada dayanamaz. Örnek beni strese soktu, başka örnek vereyim.

vermiyorum...
    Son düzenleme : alicemal; 05-06-2020 saat: 10:46.
    @NeAcaipDunya

4. Abi bence en iyi ırk
    Şu ezbere yaşıyanlar
    Kafa yormuyon etmiyon
    Doğru yerdede doğru ırk ı yalıyolarsa da
    Ohhh
    Hep tatlı en kebap yaşantı onlarda ya.
    Aslında ismini yazmıyım hırsızlıklarıyla meşhur india kökenli bi ırk var
    Bunlar kadar kafa çalışsa bende haftada 3 en az uzaya gider gelirim
    Bunların en iri yarı kuvvetlileri topal yada deli ayağına yatar
    Ellerinde kavgada kullanmaya hep değnek vardır asıl ekibin önü yada ard ı peşi sıra giderler emniyet alma için felan artık heralde
    Asıl ekip yani Kadınlarda artık mutfak balkon bahçe sabah erken saatte ne bulsa at arabasiydi eskiden şimdi pikap yada kamyonetliler
    Yani enselensede kadina vuramiyon ya küfür de edemen
    Yani bu kadar strateciyi ben düşünsem
    İnan çalışıp zengin olurum ya
    Kısacası insan doğasına akıl sır ermez

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Dış ülke bağlantılı kanallar Türkçe yi katlediyor abicim yaw.

Dış ülkeyle koyun koyuna olanlar, yabancı sahipli ekonomi kanalları.

bluumbergdeki kadın anlatıyor, cümlesini "takip ediyor olacağız." ile bitiriyor.

Yaw ablacım, "takip ediyor olacağız" ne ifade ediyor hiç düşündünmü.? "takip edeceğiz." le arasında ne fark var.?

Spor kanalında eski voleybolcu kadın voleybol maçını yorumluyor, takım sayı alınca "topu öldürdük" diyor.
    "Sayı almak" yerine "top öldürmek" deyimini kullanıyor.

"ediyor olacağız" ı ilk kullanan, batan yahudi kanalı cnbc-e deki sarışın ekonomist kadındı. Ben ilk ondan duydum, düzenli olarak kullanıyordu. Kendisi ile bir çay içmek isterdim doğrusu. "Bak kızım, doğru bu yannış bu" diye anlatmak isterdim. Oda bana orta parmak hareketi ile haklısın abicim derdi.
    Peki Nerden yumurtladı bu deyimi?

Yurt dışında eğitim görüp gelmiş veya yurt dışında bir müddet çalışmış, yaşamış insanlar, bizim ülkeye gelince orada kullanılan deyimleri Türkçeye çevirirken, deyimi çevirmiyor, kelimeleri birebir çevirip kullanıyorlar. Deyim yerine kelime çeviriside her zaman doğru olmuyor ve bu yanlışı fark edemiyorlar.

Sarışın kadın her gün TVlerde olduğu içinde, bu kullanım tarzı çabuk yayıldı.

Diğer yahudi kanalıda kullanmaya başlamış, bloombergin kadınlarıda kullanıyorlar.
    Sorsan "takip ediyor olacağız" ile "takip edeceğiz" arasındaki fark ne? diye cevaplayamaz. Ezberlemiş kullanıyor. Kendisi ile bir çay içsek mesela, tabi önce ellerini bantlamalı, neyse ne diyordum.

Ne biliyoruz insan ırkları ile alakalı. 3 grup insan ırkından 2 grubu ezberler kullanır diye.

Kadının tipine bakıyorsun, ezberci asya ırkına mensup.

Doğru yanlış, iyi kötü ayrımını ezberci ırklar şu şekilde yaparlar. Toplumda kabul gören insanlar yapıyorsa, doğrudur. Aile büyükleri kabul etmişse doğrudur. kabul etmemişlerse yanlıştır.
    Havuç veriyorlarsa doğrudur, dayak yiyorsan yanlıştır.

Bu şekilde öğrenirler. Normalde bu şekilde ezberleyenler çocuklardır. hayatta kalmak amaçlı özellikle anne ne yaparsa aynısını yaparlar. Bu azalarak 25 yaşına kadar devam eder. 25 yaşından sonra düşünmeye ve analiz etmeye başlarsın. Doğru ile yanlışı ayırd etmeye başlarsın. Bu öğrenme süreci ölene kadar sürer. Kendi doğrularını yanlışlarını oluşturursun.

Bu 2 ırkta ise öğrenme yok. Hayat boyu ezber ile devam ediyorlar maalesef.

TV ise bu ırklar için aile büyüğü gibidir. İlginç şekilde TV yi en tepeye koyuyorlar. Orada ne çıksa ezberleyip yutuyorlar. TVlerin bu 2 ırk üzerinde hipnoz etkisi var.

her neyse... bu konu çok su götürür. Kötü yanı gençleri bunlar yönlendiriyorlar. Aile ve okullar kadar TV lerin gençler üzerinde etkisi var. Yanlış cümle kurma sorun değil, asıl gençleri tembelliğe, kestirmeden para kazanmaya yönlendiren tonla program var. Bunları gören ise yok.
    Alicemal ağabey bir de şuna el atsanız.

Son zamanlarda siyasilerin ağzında..
    Şunu şunu yaptık/yapacağız.

Bunu bunu yaptık/yapıyoruz.

Bu nedir ya..iki kelimeyi bir arada kullanmak.

Bir b.k u yemişsen yemişindir zaten.
    Acaba yaptığımız şeyde bir yanlislik varsa kivirabilirmiyiz diye böyle esnek konusuyorlar.

Hani biz bu işi yaptık ama olmamış gibide kabul edebilirsiniz gibi.falan.

Neyse ya nerden aklima geldiyse şimdi.

Sonraki 1 ay valatilit3 çok yuksek

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    bitdom ne söylediğini anlamadım, ama Yapay Zeka(robot) olma ihtimalin kurduğun cümlede var.

Yapay Zekâ(YZ)'mısın diye diğer gönderilerine baktım. Evet, YZ olma ihtimalin yüksek.

---

Bu tür yapay zekâ(YZ) leri gelişmiş ülkeler yazıyorlar, test için sosyal medya mecralarına salıyorlar. Onlarda girdikleri ortam hakkında bilgi yopluyor. Topladıkları bilgilerden hangi konu hakkında yazıldığını anlamaya çalışıyor. Anlamışsa katılım yapıyor.

Bunlar temel bazda ve yazıldıkları amaç doğrultusunda ÖĞRENEN yazılımlar.
    İnsanlara göre avantajlılar çünki hafıza kapasitesi problemleri yok, unutma dertleri yok.

Kurduğu cümleye bakılırsa, benim topikte ne olduğunu anlayamamış gibi. Normal.
    Bir yazımı okuyupta, "aaa bu bizden yaw" deyip sarılmaya kalkanlar, diğer yazımı okuyunca elinde silah beni aramaya başlıyorlar. bitdom'un ne yazdığımı anlayamaması son derce doğal. Yanlız valatilit3 diye bir kelime kullanmamışımdır, nereden bulduysa.?

Tabi YZ olmama ihtimalide var ancak bana YZ gibi geldi.

Yıllardır Test amaçlı dünyaya salıyorlar YZ leri.

Gözlemim sadece, gerçeği bilmiyorum.

Seçim dönemlerindede kullanıyorlardır YZ leri. İnsanları hedef doğrultusunda yönlendirmek amacı ile. Biz henüz farkında değiliz ancak 5-6 yıldır YZ olduğunu düşündüğüm katılımlar diğer sosyal medya mecralarındada gördüm.

yazanlarda BENCE %99 oranlarla Türk değil. israel, abd, ingiltere, Rusya, Çin bu tür ülkeler bu işin üzerinde çok çalışıyordur.

Bizimkiler yazmışsa, yabancılarla ortak olup bylock gibi hırsızlık amaçlı kullanıp, peak şirketi sahipleri gibi çalışan üreten insanları haraca bağlamaya çalışıyorlar. başka ülkeye saldırmak yerine kendi halkını soymaya ve sömürgeleştirmeye çalışıyorlar.
    Son düzenleme : alicemal; 06-06-2020 saat: 10:02.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
    Üstad yanılıyorsun. Adam bir defa merhaba demiş, robot der mi yaw:
     Alıntı Originally Posted by Bitdom8 Yazıyı Oku
    Merhaba,

BJKAS grafik İlgili grafikten görüldüğü üzere, kırmızı sinyallerin son 4 seansta belirgin bir gerileme olduğu savunulabilir.
    Osilatörler(göstergeler): Momentum, hafif düştükten sonra 0.16 ‘da bulunmaktadır. Bunun yanında EWO (Eliot Wave Osilatör) ‘nun netliğini düşük hacim ile azaldığını ve 0.27 ‘ye indiğini gözlemliyoruz. Stokastik(stoch) çizgisi %36 ile oldukça aşağılara yönelimli olarak devam ediyor. Sınırın altına inerse fiyatta tepki alışı olasılığı artmış olacaktır. Aroon up çizgisi ise % 0 olup olumsuz etkisi olan bir durum çünkü tabanda bulunmaktadır.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Sayfa 318/852 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368418818 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •