Sayfa 321/852 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421821 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Gece FED konuşunca borsalar karıştı. 2 saat konuşmuş sorun yok, ne zaman cümle içinde bankaları geçirdi, o zaman satış geldi.

S&P future Şu an son yükselişe başladığı yerde.

Satışların başlangıcı normal bir realizasyon başlangıcı değildi. Yine haber le başlayan satıştı. powell beklenmeyen, bilinmeyen bir şey de söylemedi. Sadece hassas bir konuya değdirdi.

Satışlar 3140 da bitebilir. Eğer realizasyonla birleştirirlerse 2900 bile görülebilir.

Benim düşüncem ne.?
    Vallahi emin değilim. Düşüşe 3 gündür hazırlanıyordum. Benim portfoyum açısından sorun yok. Ancak satış başlangıcı anormal olduğundan, düşüşten para kazanamayacağım. Uzun vadeci olarak çok kısa vadeli iniş çıkışları kovalamıyorum, zaten vaktim de yok.

Hali ile satışların bitmesini bekleyeceğim. Sonra long artırmaya başlayacağım.
    Aşağıda nereden döneceğini bilemediğimden, şimdiden kademeli almaya başladım. İlk parti geldi.

Geçen hafta yabancılar biraz az satmışlar. Onların satışı durursa bizim için en güzel haber olur. hatta dün gece garanti bankasının gürbüz çocuğu yabancıların bir miktar banka senedi aldığını söyledi. Bu iyi haber.

Bol şans.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de güzel görüntü.

S&P future kırmızı çizgiler çekiyor, ama BIST katılmıyor, hatta satışları alışla karşılıyorlar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün para piyasaları ekranı başından ayrılamadım. Satışın derinliğini anlamaya çalışıyorum.

Bir yandanda bluumbergin TV ye çıkardığı dilencileri seyrediyorum.

Turizmle ilgili dilenciler çıkmış. Bunlar büyük otel sahipleri. Devletten yani bizim cebimizden para istiyorlar.

Adamların yatırımı Türkiyede. Günlük giderlerin Tedariği Türkiyeden, her şey Türk ama dolarla borçlanmış.
    "Şu kadar milyar dolar borcumuz var" diyor. Tam akp zihniyetine uygun davranış. Herşeyin Türk ama dolar borcun var.

Harcamaları TL, geliri doviz, yinede dolar borcu var ve bizden dileniyor.

Bu maymunlara soruyorum.

"Yaw maymun, niye dolar borçlandın.?" cevap belli "daha çok kâr elde etmek için."
    "Peki maymun, daha çok kâr elde ettiğin dönemlerde benimle paylaştınmı.?"
    Cevap belli "vergi verdim."
    "Bende vergi veriyorum ama senden para dilenmiyorum, Peki maymun, çift fatura sistemi ile turizm sektörünün vergi kaçırdığını biliyoruz. zarar gösterip en az vergi veren sektörsünüz. peki ben vergi vermiyormuyum. Maaşlı çalışan olarak vergide kaçıramıyorum. Direk ve dolaylı olarak maaşımın %60 ı vergiye gidiyor. Ama sen parazit birde benim cebime elini daldırıyorsun.
    Peki maymun, sana para vereyim ama beni oteline alıyormusun.?" cevap belli "Hayır otellerimiz Türk almıyor."

"Peki maymun, otelinin önündeki plajdan denize girebilirmiyim?" cevap belli "Hayır giremezsin."

"Yani benim dedemin savaşarak kazandığı plajdan beni faydalandırmıyorsun, üstelik sen yahudisin bu ülke için savaşmamışsında. Her türlü yüksün benim sırtımda yetmiyor birde cebime elini daldırıyorsun, öylemi."
    "öyle, her türlü sizi soyuyorum, senin ülkende senide denize sokmuyorum, devletide ben kurdum, devletin tüm güçleride benim kontrolumda, medyada benim kontrolumda, sen benim sömürgemsin."

"doğru yaw, maymun sen değil benmişim. Pardon abi. Abi polisi jandarmayı çağırma bide cop yemeyelim."
    Son düzenleme : alicemal; 11-06-2020 saat: 13:55.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P de Görünen oki, FED açıklamasını realizasyonla birleştirdiler.

Nereye kadar iner. 2980 veya dahada inerse 2830 civarlarına inebilir.

Bizim BIST inde düşüşe tam olarak katılmayacağı tuttu. O kadar hazırlık yaptım, bırak işime yaramayı zararıma bile olabilir.

Her neyse, çok fazla kazanmasakta olur önemli değil. hedefi tutturayım yeter.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd hisse borsası realizasyona girdi.

Geçmiş realizasyonlarını inceledim, epey sancılı bir süreç. Tabi balinalar hariç diğerleri açısından. Netçede yukarda sattıklarını geri yerine koymak için sancıyı yaratanlar balinalar olmalı.

Haftalar ve aylar süren bir realizasyon süreci. İlk düşüşten sonra devam eden %10 luk yükselişler düşüşler. balinalar malları geri yerine koyana kadar bayağı bir sarsıyorlar borsayı.

Tabi malları geri alabilmeleri için, medyanın yani gazete ve TV lerin, günümüzde ilaveten internet haber sitelerinin, oyuncuları ve halkı korkutarak satmaya teşvik etmesi gerekir.

Bu görevi, dünya medyasının %85 ini kontrolunde tutan yahudi medya kurumları üstleniyor. Kötü haberleri ön plana çıkararak dakka başı kafanıza sokuyorlar.

Yorumcu olarak çıkan ekonomistlerde bu sürecin piyonu oluyorlar. Neden düştüğünü açıklamak isterken ister istemez kötü gelişme ve haberleri yorumluyorlar, ön plana çıkarıyorlar, bilmeden sürece katkıda bulunuyorlar.

Zaten çıkarılanlara dikkat ederseniz, farklı kafada kimse yok. Hep klon ekonomistler, birbirlerinin aynını söylüyorlar. Kullanışlı aptal derlerya o tipler. Bir tek twin Özlem'ler farklı. Onlara laf yok. Bu aralar ikiside gergin. Aç Özlem daha gergin çünki tombul Özlem yakınında değil. Yemek yakınında olmayınca daha gergin oluyorsun. İkisinide seviyorum.

Şu an virus te 2. dalga haberleri pompalayacaklardır. Millet yemezse, gelecekte batacak şirketleri pompalayacaklardır. Malları geri alana kadar uzatacaklardır işi. Dünya uyanıp mal satmazsa, o zaman daha kötü. Endeks yükselmeyecektir. Para yahudide(balinalar), onlara karşı endeksi yükseltemezsin. Merkez şirketlerde onların. Kullandığın elektronik sistemlerde onların. Bunu abd borsası için söylüyorum. Hoş avrupa ve asya şirketlerinden dev olanların çoğuda onların olmalı. FONlar aracılığı ile ele geçiriyorlar.

Bunlar tamamen geçmiş kayıtlar, şimdide öyle olacak demek değil. Üstelik bizim BIST ne kadar katılacak oda belli değil.

Bakalım bu süreci nasıl yöneteceğim.?

Belkide kısa sürer veya bizim BIST katılmaz, sancılı süreç olmaz.

Azalttığım lognlar sabit. Yanında %30-40 kadar short var. Shortları arada kapayıp yeniden açıyorum.
    S&P future da Dip çalışması başlarsa, shortları tamamen kapayıp long artıracağım.

.
    Son düzenleme : alicemal; 12-06-2020 saat: 10:07. Sebep: coat style
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST şunu belli etti.

abd borsaları her indiğinde, BIST dekiler bunu, bizim borsada satışları toplamak için kullanıyorlar.

S&P de 2850 civarının gelme olasılığını %51 olarak görüyordum.

Şimdilik inmedi. 3binden döndü.

Ancak inseydide bizim BIST ayhan'ında dediği gibi daş gibi direndi. 105 binin altını görmeyecek gibiydi.

Hem yabancı satışı yok denecek kadar azaldı. Hem hala çok fazla kişi taze para olarak BISTe giriyor.

shortlardan yine kuruş kazanamadım. hatta toplamda az buçuk zararda ettim. Tek kazancım, shortlar sayesinde elimdeki longlardan korkmadım, strese girmedim. Kafam hep rahattı.
    Tek kural var, shortu endeks yükselirken alacaksın, düşerken değil. Buna uyarsan zararına kapamıyorsun.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    S&P de Görünen oki, FED açıklamasını realizasyonla birleştirdiler.

Nereye kadar iner. 2980 veya dahada inerse 2830 civarlarına inebilir.

...
    S&P İlk teknik hedef 2980 i gördü. İkinci teknik hedef 2830 du. Burayı görme ihtimali hala var.

BIST ise batı borsaları düşüşüne çok az katılıyor. BIST de Yabancı satışı azaldığı için olsa gerek. Birde yeni giren para var.

Başka sebeplerde bulursunuz, mesela biz batıya göre ucuzuz ama BIST düşeceğe benzemiyor. En son 107 bini gördü. Belki tekrar 107 bini görür. Ekonomi site ve kanalları fazla korku pompalarsa 105 binide görebilir.

S&P nin 2830 u görme ihtimali kaç? Hala %51. Aşağı dönüşten önce 3080 i ziyaret edebilir.

Neden aşağı ihtimali %51.?

Hızlı ve fazla yükseldi, biraz zamana yayıyor. Bu arada balinalar biraz kâr realizasyonu yapıyor.

2830 a düşerse yaklaşık %12 düşmüş olacak. Sonraki aşamada sandalı sallayıp duracaklar.

Umarım 2830 gerçekleşmez, buradan yukarı devam ederler.

Bu arada abd borsası tekniğe epey bağlı görünüyor. Tamda 2980 den döndü. Önce 3080'i görür, sonrada 2830 u da görürse YOK ARTIK diyeceğim.

Bizim forumun viop tarafıda yeni simalarla doldu. Son aylarda BIST'e yeni giren 400bin kişi içinden olmalılar.

Umarım bu grup hüsrana uğramaz ve batıp gitmezler. Bir kısmı devlet KOBİ kredisi alıp girmiş olmalı. Onlar batsın çünki devlete yani bize kazık atıyorlar, ama parasını diğer Türkler(Türkiyeliler-bu ülkeyi "vatan" edinmiş olanlar) alsın. yabancıya gitmesin. Böylede bu ülkeyi düşünürüm, ne güzel adamım ben yaw, inanamıyorum.

.
    Son düzenleme : alicemal; 13-06-2020 saat: 08:54. Sebep: coat style
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399

viop tarafında biri yazmış, gülmeme sebep oldu.

Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya
    Yarın ölecekmiş gibi ahirete çalış

Bu cümleleri, din adamları, ağıldaki koyunları elde tutmak için uydurmuş olsa gerek.

"Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya çalış" ne demek.? Sürekli çalışıp para kazanacaksın. Hayat boyu çalışacaksın.
    "Yarın ölecekmiş gibi ahirete çalış" cümlesi eklenince ilk cümle ne hale geliyor.?

Hayat boyu çalış, kazandığın her kuruşu hiç harcamadan götür din adamlarına ver. Onlarda senin ahirette yerini hazır etsinler.
    Senin ahiretle bağını kim sağlıyor. O cümleleri kuran din adamları sağlıyor. Hali ile onlara çalışacaksın, açık ve net. Anlamamak için hakkaten çocukluktan itibaren din adamlarının elinde köreltilmiş olman gerekir.

Eğer şartlandırılmamışsanız, kafanızda normal çalışıyorsa, bu 2 cümleden çıkan anlam bu.
    Gizli bir anlamda değil, açıkça "bana çalış emşerim" diyor.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 321/852 İlkİlk ... 221271311319320321322323331371421821 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •