Sayfa 335/852 İlkİlk ... 235285325333334335336337345385435835 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,673 - 2,680 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    osed, verileri kısa vade takip etmiyorum hali ile petrol fiyatı şu an neden bir kaç lira düştü yada çıktı cevaplayamam.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünü tatil yapmışlar anlaşılan. Bugünün önemi ne.?

CIA tarafından yetiştirilip büyütülen ve şu anda CIA tarafından korunan fetullah gülenin, Türkiyede yönetimi ele geçirmeye çalıştığı gün.

abd nin adamı fetullah gülen, polis teşkiletı ve orduyu ele geçirirken akp ve tayyip erdoğandan büyük destek almıştı. Orduyu hapse atan savcıların açtığı davalarda, "o davaların savcısı benim" diyen tayyip erdoğan, kendi zırhlı aracını bile fetullah gülenin savcılarına vermişti.

Yol arkadaşları akp ve fetullah gülen in arası bozulduktan sonra, 15 temmuzda kankalardan biri, diğerini öldürmeye çalıştı ama başaramadı.

Bugün o sebeple tatil edilmiş olmalı.

Oy oranları çok düşen tayyip erdoğan ın, 2023 seçimlerini kazanabilmek için, yeniden abd ile barışmaya çalıştığı ve abd nin adamı fetullah gülenlede arayı ısıtmaya başladığının göstergeleri var. Hapiste fetö elemanlarından üst düzey olanlar kalmadı gibi. Teker teker dışarı çıkarıyorlar. fetö grubunun ayak takımı hapiste.

tayyip erdoğan, abd, dolayısı ile fetö ile anlaştıktan sonra, 2023 seçimlerini kazanabilirmi?
    abd para yağdırır, TR deki abd medyası ve bankalarıda destek olursa belki kazanabilir.

Düşük gelirlilere her yıl çok uygun taksitli 100 bin ev üretip satacağız haberi çıktığındada bu soruyu sormuştum. Bu projeyi düzgün yaparlarsa oyları artabilir demiştim. O proje fos çıktı. Eğri değnek çok istese bile düz iş yapamıyor. kapasite o kadar.

abd ile barışırsa.? fetö fetullah olursa?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd borsalarındaki California haberi satışı, kalıcı olmadı. Yeniden alışa geçtiler.

Diğer eyaletlerden bazılarındada, virus önlemleri yeniden sıkılaştırıldığında, artık korku satışı olmayacaktır.

Bizim 112 bine iniş çıkışımızda yıldırım gibi oldu. Bizde hareketler çok hızlı oluyor. Bu hız ise BISTin güvenliğini zedeliyor. İniş Hızımızın sadece sığ'lıkla alakalı olduğunu sanmıyorum. Ülke kültürü ilede alakalı olmalı. Talan ve hırsızlık kültürü oturmuş durumda. Bu kültür BIST ede yansıyor hali ile.

özal ailesini yargılamadık, ülke kültürü farklılaştı. adnan menderes yargılanınca 20 yıl bu ülke nefes almıştı.

O 20 yılda, bugün çok övündüğümüz ileri teknoloji şirketlerimiz kurulmuştu.

Aselsan, Tusaş(Tai-Tei), Roketsan, Havelsan, Tubitak...

Bugün İHAlarımızı, Hürkuş ve TF-X 5. nesil savaş uçaklarımızı yapan, HİSAR savunma sistemlerimizi yapan, uçak ve helikopter simulasyon kabinleri, uzun menzilli güdümlü füzeleri yapan şirketler hep o zaman kuruldular. bayraktarın iha larıda tusaş mühendislerince yapıldılar.

BISTi anlatıyordum adnan menderese gittim.?

Ne anladık.?

Olayların sebepleri hep tarihte yatıyor.

Bugünki seçimleriniz, çocuklarınızın, torunlarınızın hayat kalitesini belirliyor.

Sebepler derinlerde yatıyor. Olaylar birbiri ile bağlılar. Bir kurumun bozuksa, diğer kurumun düzgün olamıyor. Medyan(gazete, TV, internet haber sitelerin) bozuksa, siyasetçin düzgün olamıyor(terside geçerli, yumurta tavuk). Siyasetçin bozuksa, devlet hizmetleri ve işleyişi düzgün olamıyor, devlet bozuksa, günlük hayat düzgün kalamıyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün bankalara alış var.

Bankalara alış olunca akla yabancılar geliyor. 2 hafta BIST de alıcı oldular, MSCI haberi çıktı ve tekrar satıcı oldular.
    Bugün yeniden alış tarafınamı geçtiler.?

Yabancı alışa geçti ise 120bini geçeriz. Ancak abd borsalarında 3230(S&P) den hafif aşağı doğru bir iniş var. Bunun BIST e etkisi ne kadar olur.?

abd borsasının ciddi bir iniş yapacağını sanmam, S&P 3140 veya en fazla 3080 in altına inmez diye düşünüyorum eğer beklenmedik kötü bir haber gelmezse. Hali ile eğer bankalara alış devam ederse bugün yarın 120 bini geçebiliriz.

Yanlız bu tür kısa vadeli tahminimi ciddiye almayın. Geçeriz geçmeyiz önemli değil. Önemli olan orta uzun vade trendi bilmek ve o tarafta pozisyonunu almak. 3 yıldırda (Virusun borsaları etkilemeye başladığı o bir kaç istisna karanlık haftayı saymazsak) bu konuda iyi gidiyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    tayyip'in süper yerli ve milli elektrikli arabası.
    Şu an 4 özel firmaya verilen bizim vergilerimiz ile yürütülüyor. 18 Temmuz da temeli Gölcük de atılacak. Arsa da bizden. Vergi yok, alım garantisi bol. Zarar bize, kazanç bu 4 firmaya. Firmaların cebinden kuruş çıkmıyor. O zaman neden özele verdin işi?

Tasarım italyan firması pininfarina, elektrik motorları bosh Alman firması, pili Çin'den, mekanik ve mühendislik işi Alman EDAG firmasından.

SUV tasarım yapılıyor fiyatı 500 den aşağı olmaz herhalde. Son anda tayyip çıkıp, o fiyata olmaz, 300 yapın der, 2001 yılından önce çamaşır makinemizin olmadığına inanan koyunların gözleri yaşarır.

Alamayacağı arabanın parasını kendi maaşından öder, arabayada kendi sırtında taşıdığı devlete çöreklenmiş insanlar, medya leşkerleri ve işadamı ortakları devlet parası ile binerler. Devletten beslenen güruh, halkın parası ile arabada sıra olurlar ve led farları yakarak havayıda atarlar.

Dedem ne demiş. Kargayı klavuz sanacak kadar bilinçsiz isen burnun TOGG dan kurtulmaz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yabancılar geçen haftada satmış. MSCI haberi ile başlayan satış devam ediyor. Bugünde bankalar endeksi BIST endeksinin epey gerisinde. Satış var. Dün tersi idi.

Yahudi medya ve yahudi akademisyenler, durmadan kriz çıkarmak için(zaten krizin yıllardır içindeyizde, çoban, "krizde değilsiniz harika gidiyoruz" diye iyi uyutuyor.) durmadan ülkenin eksik ve gediklerini ön plana çıkarıyorlar. Yok merkez bankası şıkışmış, yok devlet bankaları batacak. haberin biri gidiyor biri geliyor.

Bunlarla baş edersin, neticede senin açık düşmanınlar. Seni sömürge olarak tutmaya devam etmek istiyorlar. Asıl düşman içimizdeki cehalet.

Cahil, bilinçsiz insan kadar ülkeye zarar verebilen olmaz.

akp ye kadar yahudilerin koyunu idik. Medyaları ve siyasetçileri sayesinde batılılara güzel uşaklık yapıyorduk. Misyoner okulları olan batı okullarında(robert kolejler, alman lseleri, fransız liseleri vb...) yetiştirdikleri bebeleri devlete medyaya sokup, bu bebeler aracılığı ile ülkeyi sömürüyorlardı.

Ülke eğitimini bozmuş, imam hatipleri yaygınlaştımışlardı. İmam hatiplerde yetiştirdikleri elemanlarıda kullanıyorlardı. Netçede bilinçsiz kullanılmaya hazır kişilerdi. Ama cehalet her kese zararlı. yahudiyede zararlı. İngilizlerin kurdurduğu tarikatlar aracılığı ile kendi yetiştirdikleri, kendilerine ayaklandılar ve bu hale geldik.

Ülkede ithalat akp ile patlamış. Her yıl dağ gibi döviz açığımız oluşmuş.

Sonrada cehalet devreye girmiş.
    akp döviz açığını gidermek için ne yapıyor.? yerli araba üretecek, mevcut arabalardan daha ithal.
    cep telefonu üretecek, ithal vestel telefonunu gösteriyor.

Bol Paralı akplileri araştırsan, ceplerinde dolar, avro su olmayanı yoktur. Tüm paralarını dövize yatırmışlardır. Çok fazla parası olanda dovize çevirip abd yada ingiltereye taşımıştır.

En büyük düşmanımız cehalet.
    Ne üretimi ve ihracatı artırabiliyor, nede ailesi ve akp lileri doviz sevdasından vaz geçirebiliyor. Başta kendisi doviz sevdalısı. yahudi vehbi koç bile kendi ürettiği külüstür arabaya binerdi.

Adamda kapasite bu kadar. Zorladımı daha kötüsünü yapıyor.

1970 larda kurulan şirketlerimiz aselsan, havelsan, roketsan, tusaş olmasa, suriye ve libyada sürekli dayak yiyecektik. abd den den predatör(İHA) almak için yalvaracaktık vermeyeceklerdi veya şartlı vereceklerdi.pkk yı vurmayacaksınız, suriyede israilin desteklediği tarikatları vurmayacaksınız, biz hopla deyince hoplayaaksınız vb..

Yııllardır silah sanayii geliştiren devlet şirketlerine tarikatları yerleştirip teknolojilerini çalıyorlar, hala batıramadılar o şirketleride.

Ha gayret 2023 e kadar batırırsınız belki. Siz batıramazsanız merak etmeyin sizden sonra gelecek akp zihniyetliler batırırlar.
    Son düzenleme : alicemal; 17-07-2020 saat: 17:21.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de alıcıların pek hevesi kalmamış gibi.

Son 2 günde hacim biraz düştü. 7 Temmuzdaki hacmin yarısına indik.

7 Temmuzda mal dağıtımı olduysa, bu haftalarda aşağı gitmemiz gerekir. Ama BIST e giren taze yerli para ile bu günlerde 7 temmuzdaki satışı hazmeder belki yukarıda devam edebiliriz.

Yukarı devam etsekte temmuz ağustos aylarında fazla bişey olacağını sanmam. Ekstra iyi veya kötü bir gelişme olmazsa, 117 ve 124 arasında dolanabiliriz.

117 yi tamamen salladım, teknik analize üşendim şimdi. 124 de uzun vade tepemiz.

Aylardır yahudi medya ve yahudi akademisyenler, doviz eksikliğini ön plana çekerek tayyip i sıkıştırmaya çalışıyorlar. doviz 12 TL ye çıkarsa bayram yapacaklar. Maalesef bizim eğitimli eğitimsiz cahil halkta yahudiye doviz alarak güzel destek oluyor.

bi tarafta tayyip ve çevresindeki akp, diğer tarafta yahudiler. Arada ezilenler bu ülkenin çalışan halkı oluyor.

83 milyon nüfus. 25 milyon kayıtlı çalışan. kayıtlı çalışan 50 milyonun üzerinde olmalıydı. Devleti ve yahudi sömürgecileri bu 25 milyon sırtında taşıyor. Tabi bu 25 milyonun bir kaç milyonu düzene uyum sağlamış, sömürüden faydalanabilen kesim. 20 milyon ise ezilen kesim diyelimmi.? diyelim sakıncası yok.

8. endeksler yatay ben hiç yukarı gideceğine umudum yok

Sayfa 335/852 İlkİlk ... 235285325333334335336337345385435835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •