Sayfa 337/852 İlkİlk ... 237287327335336337338339347387437837 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,689 - 2,696 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. ne demek kalabalık etmeyin adam müslüman mahallesinde salyangoz satacak halkı bilinçlendiriyorum ayaklarına sürekli onları aşağılayıp sürü muamelesi yapacak kimse de tepki vermeden sürü gibi takip edecek öyle mi alın üstadınızın hayrını görün

tamam aldık üstadımızı sen kalabalık etme biz okuyoruz
    beğensemd ebeğenmesemde kendine göre bi kurgusu var yazılarının
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    evet haytalı halkı bilinçlendirdiğine göre artık işimize bakabiliriz.
    (zaten kızdığı şeyide beni düzenli okumadığı için ters anladı ya. Uzatmak istemiyorum.)
    ---

abd borsalarında ve BIST de yukarı aşağı belli bant içinde hareket var. Yükselişi zamana yayma olduğunu defalarca söylemiştim.

Ekstra iyi veya kötü bir haber gelmezse, yaz aylarını böyle geçireceğiz gibi görünüyor.

Bu arada birde ermeniler ortalığı ısıttı. ermeni ulusu 200 yıldır güçlü ülkelerin başka ülkelere zarar vermek için kullandığı uluslardan.
    1800 lü yıllarda rusla kullandılar, 1900 den sonrada hem ruslar hem abd ve ingiltere kullanıyor. Tabi abd ve ingilterenin arkasında siyonist yahudilerin olduğunu bilmeyen kalmamıştır herhalde.

ermeni yöneticiler artık kaç para alıyorlarsa, halklarının zararına olmasına rağmen Azerbaycan'a saldırdılar.

Türkiye ile Türki cumhuriyetler arasındaki fiziksel bağı koparmak için Türkiye sınırı ve Azerbaycan sınırı arasındaki bölgeleri hristiyanlar tarafından işgal edildi. Nahcıvan'ı bilmiyorum ama ermenilerin arkasında hem ruslar, hem batılılar var.

TR ve Azerbaycan sınırını ayırdılar. Çok korkuyorlar TR ile Türki cumhuriyetler birleşir diye. Korkmakta haklılarda dünya halklarını geçmişte az kesmemişiz.

mesut yılmaz denen yaşam formuda Azerbaycan dan değil rusyadan 2 kat pahalı gaz alarak TR ile azerbaycan arasındaki bağı sağlamlaştırma fırsatını kaybettiği gibi, kendi aileside bu rus gazı anlaşmasından sonra acaip zenginleştiler.

İnanamıyorum ya.? Korkunç olaylardan nasılda normalmiş gibi bahsediyorum. hepsi gözümüzün önünde oluyor. Bu halkı soyup soğana çeviriyorlar.

derin nefes al.

Ne diyordum. Nefes alınca zihnim açıldı. Dışarıda mavi gökyüzü ve pırıl pırıl güneş var. Sağlıklıyım, zindeyim, bitki çayları içebiliyorum, arabamla gezebiliyorum, sağlıklı olmasada yemekler yiyebiliyorum.

Evek kendime geldim.

S&P de dalga görüntüsüne bakarsak, bir 3080 göründüğünü epey önce söylemiştim. abd borsası çok yavaş hareket ettiği içinde hala o dalga hareketinin içinde.

3080 de kalırmı.? Grafik kalır diyor ancak kötü bir gelişme ile kaça inebilir demiştim yaw.? 2980

her neyse.

BIST de maalesef 120 bini geçemedi ve abd borsası yukarı çanağı-dalgayı 3230 da tamamladı.

Şimdi yarı büyüklükte bir aşağı dalga ihtimali var. Hali ile çoğu zaman abd ye bakan BIST dede biraz aşağı görebiliriz diyeceğim ama. Bizde aşağı dalgalar çakılma görüntüsünde oluyor. Bir günde %5 düşüp ertesi çıkıyoruz. viop da o anda olmak çok stresli bir şey.

Kısa vade oynayamadığım için. Yaz aylarının geçmesini bekleyeceğim.

110 bine doğru giderken, long artırıp, 120 bine yaklaşırken aşağıdan aldıklarımı kapatacağım.

Taktik bu.

Bu tür kısa vade taktikleri yapabiliyormuyum.? Fiyat ekranına baktığım anda kafadaki temel bilgiler uçup gidiyor, hormonlarının yönettiği bildiğin maymuna dönüşüyorum. O anda hatalı alım satım yapabiliyorum.
    Bazen tutuyor, bazen tutmuyor. Getirisi götürüsü eşitleniyor.

Bol şans.
    Son düzenleme : alicemal; 20-07-2020 saat: 10:57.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P nin son kısa-orta vade tepesi 3230 civarıydı.

Geçen hafta California haberi çıkana kadarda bu tepeyi geçmesini bekliyordum. Grafiğinde Aşağı dalgaları uzun ve zahmetli, yukarı dalgaları ise hızlı ve istekliydi.

Sonra California haberi geldi. Bu eyalette artan kovid vakaları sebebi ile yeniden önlemleri sıkılaştırıyordu. Diğer pek çok eyalette de vakalar artış eğilimindeydi. Önemli haberdi bu sebeple abd borsası satış yedi.

Bunun üzerine S&Pnin, 3230 daki kısa-orta vade tepesinden tekrar aşağı dönüp, 3080 lere inerek bir miktar California olayını hazmeder diye düşündüm.

abd borsalarını genelde takip eden Bizim BIST de 120bini kıramaz, abd düştüğü için bizimkide bir miktar düşer sonra toparlar diye düşünmüştüm. Zaten dün ve önceki günde bankalara yine satış vardı. Bu satışla yükselmeside imkansız değil ama zordu. Üzerine yahudi ve muhalefet medyasıda, MBnin ve kamu bankalarının doviz sorunlarını medyada ön plana çıkarmıştı.

Ancak S&P de öyle olmamış görünüyor, dün 3230 u geçmiş epeyde yol kat etmiş. 3230 dan 3080 kadar aşağı bir dalga yapar öngörüm tutmamış oldu.
    Bu durumda bizim BIST de bugün yarın 120 bini geçermi.?

Geçmesi gerekir önündeki tek engel yabancı satışı. Bugünde bankalara satış gelmezse geçebilir diye düşünüyorum. Hoş bankalara satış geldiği günlerde (dün örneğinde olduğu gibi) iyi yükseldiğimizde oldu.
    Maalesef BIST 112 bine inerken ilave aldığım az bir miktar longu aşağı döneriz diye dün erken vakitte kapadım.

Her neyse artık. Bakalım bugün bankalar yine satış yiyecekmi.?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hemen Üstteki yazılarda abd S&P nin yukarı çanağını 3230 da tamamlayıp California haberi ile aşağı dönmesini 3080 e kadar bir aşağı dalga oluşturmasını beklediğimi yazmıştım.

Ama dün 3230 u yukarı kırmış ve devam etmişti.

Bugünki haber, abd hazine bakanı 1 trilyonluk yeni bir paket üzerinde çalışıyormuş. Siyonist bankalar haberi dün almış olmalı.

Daha öncede haber ile S&P nin, hesapladığımdan farklı hareket ettiği olmuştu.

Haber ile başlayan hareket, haberin niteliğine göre belli zaman sonra sönümleniyor. hareket başladığı yerde bitebiliyor.

Hali ile S&P nin yeniden 3230 a yönelme olasılığı var. Ancak daha aşağı inermi.? Extra hebr olmazsa küçük ihtimal.

Şimdiden bunu düşünmeyelim. Önemli olan BIST 120 üzerinde kalıcı olsun. Olmaması için sebep yok. Bugün bankalara alıcı var. Aman nazar deydirmeyin.

Son düzenleme : alicemal; 21-07-2020 saat: 17:12.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şanssızlık.

TR dün gece güney Ege de kendi sınırımıza yakın bölgede tamamen yasal bir yerde navtex ilan etmiş. Bu bölge bizim ekonomik alanımız demiş.(navtex son dakika gelişmeleri için navtex yazıp twitterden takip edin)

Ancak yunanlılar akp döneminde bizim burnumuzdaki 17 küçük adayı işgal edip, tayyip ve ortakları ses çıkarmadığı için iyice havaya girmiş Ege yi toptan sahiplenmişlerdi.

Hali ile yunanistan ayaklanmış ne oluyor diye.

Bizim savaş gemileri ve yunan savaş gemileri ege de imiş.

Görünürde yasal bir sorun yok.

akp nin beceriksizliği, devlet adamı değil şark kurnazı adamı oldukları için ortaya çıkan krizlerden biri.

ege yi yunanlılar parsellerken, akp o esnada bizim ülkeyi rant parsellemesi yapıyorlardı. Kendi halkını hafifletmekle meşgullerdi.

Eğer yunan gemilerinden ateş açan olmazsa, TR ekonomik bölgesine giren yunan savaş gemisi olmazsa sorun geçici.

Savaş çıkmayacağını düşünüyorsanız, 118 bin ve altı alım için iyi bölge.

Ben almayacağım zaten yeterince var.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Egede kimse ateş etmedi, zaten kendi sınırımızda arama yapacağız demişiz.

Petrol gaz olmadığı bilinen bir yerde arama yapacağım demek tayyip'in işi. Aynen ayasofya yı cami yapma meselesi gibi. suriye yi Libya yı, azerbaycan'ı ukrayna yı filan unutturmaya çalışıyor. Her bir yerde tayyip in ve ailesinin işleri var. Gençlerin işsizliğini, halkın fakirliğini, ülkedeki talanı unutturmaya çalışıyor. 2023 e kadar bunu yapması gerekir.

Peki BIST teki satış realizasyonla birleşirmi.? Olabilir, balinaların ne halt yiyeceğini bilemem.

Dün bankaları aldılar, ege haberi satışı ile bankalarda diğerleri kadar satılmadı. Yani yabancıların dünki düşüşte payı pek yok gibiydi.
    Ya yabancılar ortalıktan çekilince, bizim Türk balinalar ortaya çıktı, onların yediği halt. 112bine düşüşte gaddarcaydı.

Sanki küçük bir tahtayı silkeler gibi oynuyorlar BIST tümde. Hali ile Türk balina olması ihtimali var. 90binden 82 bine inişte küçük tahtadaki manipulatör ün hareketi gibiydi.

Daha öncede değdirmiştim. Avrupalı ile Asya lının oyun tarzı farklıdır. Asyalı tahtada ebeni beller. Vurur altındaki atı öldürür, yola yayan devam etmek zorunda kalır, o kadar acemi ve tecrübesizdir.

Batılı uzun süredir bu işin içinde, hem baymış hem doymuş, hemde soygunu kurumsallaştırıp usulüne uydurmuş. Atı öldürmüyor, arada besleyip, su verip ölmesine engel oluyor ve yola atla devam ediyor.

Eğer olay realizasyona dönerse, yine gaddarca hareketler olabilir ancak batmazsanız endeks bi kaç gün veya üç beş gün içinde tekrar 120bine gelecektir.

virus olayında dipten donuş aşamasındayız. Bu aylardan sonra aşı haberleri artacaktır. Hali ile ekonomilerde açılmaya başlayacağından düzelecektir. Zaten veriler dünyada düzeliyor. Hali ile borsaların yükselme aşamasındayız.

BIST balinaları çok adilik etmezse, ata yemini suyunu verip öldürmeden devam ederse, bizde tayyipe rağmen yükselmeye en azından bir müddet devam ederiz.

tayyip arıza çıkarmazsa(ki imkansız), 160 bini yıl sonu görürüz. Ama gördünüz, ege yide ısıttı. Azerbaycan taze ısındı, mısır bizi Libya da tehdit ediyor, suriye devam ediyor bombalar patlıyor Türk askerinin içinde bomba patlatmaları yakındır. Hali ile 160 bin hayal gibi.

Dünki diğer ihtimal ise daha mantıklı.
    Ege den haber gelince, fon yöneticileri ilk satan olmak için satış tuşuna bastı: Haber ciddiye alınacak bir haberdi. yunanlılar epey eskiden Türk uçağını it dalaşı esnasında füze fırlatarak vurmuşlardı. yunanlılardan bu tür gerizekalı bir hareket beklenir. Egedede böyle bir şeyin ihtimali vardı, ebleh fon yöneticileride panik tuşlarına basmışlardır, devamını stop lar, yapay zekalar(algoritmalar) halletmiştir.
    Son düzenleme : alicemal; 22-07-2020 saat: 10:10.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Üstte şöyle yazmışım

"Haber ile başlayan hareket, haberin niteliğine göre belli zaman sonra sönümleniyor. hareket başladığı yerde bitebiliyor.
    Hali ile S&P nin yeniden 3230 a yönelme olasılığı var. Ancak daha aşağı inermi.? Extra haber olmazsa küçük ihtimal.
    "

S&P trilyonluk haberle 3230 u yukarı kırmıştı.
    Şimdi yine aynı yere döndü. Demekki bu haber kalıcı etki yapan bir haber değilmiş. "Aşı abd de kullanılmaya başladı" gibi bir haber olsaydı, etkisi kalıcı olurdu.

Peki neden kalıcı olmuyor. Netçede 1 trilyon daha dağıtacaklar.?
    Sebebi endeksler kendi kendine inip çıkmıyor. Onları indirip çıkaranlar balinalar. Makro ekonomiye göre kendi planlarını uyguluyorlar. Üç beş balina, milyonlarca diğer oyuncudan beslenmeye çalışıyorlar.

- Haber ile hareket olursa ve bu haber sürpriz ise, balinalar topa girmiyor. Balina topa girmeyince endeks sahipsiz kalıyor ve hareket başladığı yere dönüyor.
    - Haber ile hareket olursa ve bu haber balinalar tarafından önceden öğrenildi yada bekleniyorsa. Haberin etkiside balinaların pozisyonunun tersine olacaksa.
    O zaman balinalar haberin etkisinden faydalanıyorlar. İyi haber gelirse endeksi yukardan açıp gelene veriyorlar. Kötü haber olayı ise endeksi aşağıdan açıp satandan alıyorlar.

---

navtex haberi ile başlayan düşüşünde başladığı yere dönmesi gerekir. Ancak balinalar topa hala girmedi, sebebini bilmiyorum. Kalıcı etki yapacak bir haber değildi. belkide işi realizasyona döndürecekler. Kısa vadeyi tahmin etmek yazı tura atmak gibi birşey. Bir tutar, bir tutmaz, yüzde elli şansın var. Yüksek şans oranı.

Sayfa 337/852 İlkİlk ... 237287327335336337338339347387437837 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •