Sayfa 338/852 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. AKP'li Kocasinan Belediyesi, cami tapusuna karşılık villa arsası alıyor
    AKP'li Kocasinan Belediyesi, çoğu vatandaş tarafından yaptırılan 5 caminin tapusunu Milli Emlak Müdürlüğüne satarak 100 bin metrekarelik 4 villa arsası alıyor.
    bu adamların din ticareti yaptığını anlatmak için artık örnek vermek gereksiz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Evet cevdet, bunların dini imanı para bunu biliyoruz, bu insanların yalanlarla kandırıp fakirleştirdiği insanlarda cehaletten bunları iyi sanıyor. Yalanlara inanıyorlar çünki eğitilmemişler. Eğitim sağlam olmayınca beyinleri gelişmemiş.

Problem kötü tarafta değil, problem kendini eğitimli iyi insanlar olarak tanımlayan bizim tarafta.

Çalışan, dürüst, temiz insanları temsil ettiğini düşünen kim.? chp.

Peki son koalisyon döneminde chp, mhp ve erbakanın hükümet olduklarında ilk yaptıkları iş neydi.? Eğitimi ve sağlığı düzenleme işimiydi.?
    Hayır. chp dahil bu üç partinin ilk icraatı devlet bankalarını aralarında paylaşmaktı.

Maalesef iyi insanları temsil etmesi gereken chp çürümüş. chp de İyi kalmamış.
    chp içinde belediyede hırsız var diyen iyi insanları partiden atar olmuşlar. Sırf oy alıp hükümete girebilmek için katillerle yanyana fotoğraf verir olmuşlar.

Problem kötülerde değil. İyileri temsil eden bir lider yok ortada.
    Ben varım, banada oy veren yok. Geçen seçimde oy sandığımdan tek keçi oyu çıkmadı...

her neyse yaw, canım espri yapmakta istemiyor, hava çok sıcak, ülkede umut veren kimse yok.

BIST de ülkenin kopyası. Güçlüler ve BIST yönetimi ortak olmuş milyonlarca KY den faydalanmaya çalışıyorlar.

Devlet bozuksa, zamanla her yer çürüyor.

---

Ülke bu hale nasıl geldi.?

İp uçlarını görmek isterseniz canlı örneği şu an mevcut.

Sözcü deki Dünki Hüsnü Mahalli yazısını okuyun.

Azerbaycan son 10 yıllarda tamamen israilin kontrolune girmiş. Devlet yönetimini bir şekilde ya satın almışlar yada ele geçirmişler.
    Devlet yönetimi ele geçince, MEDYA da yahudilerin eline geçmiş. Medya yahudinin eline geçince iş bitiyor. halkı yavaş yavaş kendi çıkarları doğrultusunda şartlandırıyorlar. Sonra devleti şirketleri arazileri madenleri ele geçiriyorlar ve halk şartlandırıldığı için karşı koymayı bırak alkışlıyorlar.

Azerbaycan Türkiye olma yolunda ilerliyor. Biz bu hale nasıl geldik, Azerbaycan ı seyredin görün. Onlardada aynen bizdeki gibi yahudi azınlık var.

Onlardada eğitimi bozacaklar, halk alkışlayacak.
    Yargıyı bozacaklar halk alkışlıyacak.
    Bankaları, şirketleri ele geçirecekler halk alkışlayacak.

Hepsi medyanın sayesinde olacak. Yahudi Gazetelerin, yahudi TVlerin, yahudi internet haber sitelerinin sayesinde olacak.

Hüsnü Mahalli yi okuyun, sonra bizdeki yahudi medyaya bir daha bakın. bluuumberg, fox TV, ntv, tlc, dMax, haberTürk, eski doğan medya, simaviler, dinç bilginler, turgay cinerler, ferit şahenkler, yahudilerle iç içe karamemetler.

Bu ülke halkını bu hale getirenler bunlar. tarikatları para ile besleyip başımıza diken bunlar. Eğitim sistemimizi berbat hale getirenler, dolayısı ile halkı bilinçsiz ve az gelişmiş bırakan bunlar.

Bunların arkasındada para ile besleyen siyonist yahudiler var. abd ve avrupa yahudileri.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün neden BIST 120 bini denemiyor diye merak ediyordum. Bilmiyorum demiştim.

Akşam haberlerinde ekonomistin biri söyledi. Dün bir haber çıkmış, abd hükümetinde TR ye karşı yeni bir yaptırım yasası gelmiş veya kabul edilmiş.

120 bine hamle yapmamamızın sebebi bu olsa gerek. Ayrıca ege deki sorunun tamamlamasınıda beklemişlerdir. yunanlılar ilkeller, ne yapacakları belli olmaz.

Hoş bizde ilkelleşiyoruz hızla ama henüz yunanlılar kadar değiliz.
    suriye aklıma geldide, belkide daha ilkelizdir. Sırf abd istedi diye koskoca bir halkın üzerine saldırdık ve onları sefil ettik. Üzerlerine yahudilerin gönderdiği tarikatlara aracılık ettik. Orada korkunç günahlar işlendi. hepsinide Allah adına yaptıklarını söylediler.

Belkide biz çok daha ilkelizdir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ege krizi neden çıkmıştı.?

Antalya Muğla arasındaki küçük bir bölgede sismik araştırma yapacağız demiştik.

Peki bunu neden demiştik. Tamamen tayyip in kişisel çıkarı amaçlı siyasi taktik.

Bunun devamınıda yapacaktır. Üç beş ayda bir, ege de bir bölgeyi, sismik araştırma yapacağız diye ilan edecektir. Siyasi gerginliği sürekli aktif tutarak, halkı uyutmaya çalışacaktır.

Tek amaç bu. Düşen oy oranlarını artırmak. Bunun yolunuda, halkın kafasını meşgul etmek olarak görüyor. Orası açık.
    Fakirliklerini unutsunlar istiyor.
    Bunu dünyadaki tüm kapasitesi düşük siyasi liderler yapıyor. Bir tek tayyipe özel bir durum değil. Bilinen bir taktik bu.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bilanço dönemine girdik. Endeksin bundan sonraki yönünde bilançolarda etkin olacak.

Konut satışları ve araba satışlarının yüksek oranda artması, bazı sektörler deki düzelmenin hızlı olduğunu gösterecektir.

Bilançolar ne gelir, hepsi KY için sürpriz yumurta.

Tabi BIST fiyat olarak abd borsası ile karşılaştırınca ucuz sayılırız. Kötü gelişmeler fiyatların içinde.
    Dün akşan ekonomi yorumcusunun biri kötü gelişmeler fiyatların içinde değil demişti. Bende şaşırmıştım. Lang papaz olayından beridir biz bir ileri bir geri gittik. 2 yılı geçti herhalde aynı yerlerdeyiz. Sırf enflasyonu endekse eklesen 160 bin çıkıyor.

Her neyse bu konu teknik konu, hata yapmayayım kafadan yazmayayım. brunson 2016 yaz tutuklanmış endeks ortalaması 85 bin, şu an endeks ortalaması 115 bin(aslında daha aşağıdada fazla fazla yazayım). 4 yılda yüzde 35 yükseliş. 4 yılda sırf resmi enflasyon %50 nin üzerinde halkın enflasyonı %120 nin üzerinde.

Neden enflasyon la açıkladım. Onuda anlatmam gerekmesin yaw. Bugün keyfim yok.

F/K ve PD/DD lerle açıklasan, onlarda batı borsalarına göre çok ucuz.

---

Bu arada S&P kobra gibi havaya kalktı.? Haber gelmiş olmalı.

6. ben o işlerden o kadan anlamasam da
    komünizm bitişi müteakip
    ordan kaçanlar oraya inmişlerdir
    yoksa yıllarca azeri kardeşler sadece tarım vs ile geçinen bi yerdiler
    sonradan yıldızları parladı bölgede

ben , en büyük parayı o adamların
    el altından yok politbüro yok komunizm eşitlik kardeşlik adı altında
    cukkanın hasını ordan götürdüğünü
    pardon afiriklediğini sanıyom
    ama tabi ispat yok

takke düşüp kel gözükünce
    naapçaklarını şaşırdılar orda tabi