Sayfa 340/852 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440840 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,713 - 2,720 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd borsasında düşüş, bir kaç kötü gelişmenin üst üste gelmesi ile başladı.
    İstihdam verisinin beklenenden kötü gelmesi, çin ile konsolosluk kapışması, USD nin günlerdir değer kaybı(Aslında bu trump ın istediği şeydi.) ve endeksin zirve seviyelerine biraz erken gelmesi filan. Belki bilmediğim başka etkende vardır.

İlk etapta 3140 görünüyor.

S&P ye ne zaman aşağıda hedef versem, o hedefe gelmeden daha yukarıdan dönüyor. Totem oldu denir ya.
    Ben yine aşağıda hedef vereyimde, o yukarıdan dönsün.

3140 teknik destek olarak görünüyor.

1 Ağustosta Rusya ile karşılıklı yolculukların başlıyacak olması, almanya nın, Antalya, Muğla ve Aydın illerini yasak dışı bırakması, dovizde kısa süreli bir psikolojik rahatlama getirir. tayyip ve ailesi öyle bir doviz harcatıyorlarki devlete, altından FED olsa kalkamaz. Orman yetmez USD basmaya. Bu ailenin her işi dovizle. FED altlarında olsa direk İstanbula 42 tane kanal açmaya başlamışlardı hemde USD ile. ethem sancağa IHA yapması için IHA fabrikalarımızı hibe ederdi sorada ethem den IHA satın alırdı USd ile, derken TR yahudilerine almanya da alman mühendislere yerli ve milli araba yapmaları için AVRO verirdi, japonlara avro ile marmara denizinde 72 köprü yaptırırdı hepside kasımpaşaya çıkardı filan fıstık.

Her neyse.

Piyasa ekranını yeni açtım, BISTin abd borsası düşüşüne direnmesi long tutanlar açısından sevindirici.

---

Bu arada hfko buğusu üstünde reklam bırakmış. Site kurallarına aykırı olsa gerek.
    Son düzenleme : alicemal; 24-07-2020 saat: 17:58.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bu arada hfko buğusu üstünde reklam bırakmış. Site kurallarına aykırı olsa gerek.
    Müdahale ettik ama nafile.
    Sayın Medwig'i uyku basmış...
    Veya bizi tınlamıyor...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3. Abi herkez galiba ilişiği kesicek biribirileriynen

Çayna abd
    ilk etapta
    full ün full ü küser biribirine küsüm küsüm

Bu aslında iyi bi haber

Belki üstün amerikan teknolojisini
    O esnada
    Gılobal anayasal boşluktan istifadeylen alırık
    İnşallah tabe

Temenni

Neticede capon Kore almanda teknoyu yıllarca ordan aldı

Gerci abd de kimden aldı
    Nikola Tesla vb
    Gene eski püskü avrupadan
    Ama gelişimi sağlatıcak
    Ortamı hazırladı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    moruk, gözlemlediğim kadarı ile batıda teknolojiyide doğulular üretiyor. En azından benim ilgi alanıma giren konulardaki batılı bilim ekiplerini görüyorum.
    Son teknolojiyi üreten ekiplerdeki elemanların isimlerine bak, her ekipte bir kaç tane Çin li yada Hint li, Türk, İranlı, Kore li filan var.

Batılı beyazlar, karşılıksız para basmaya başladıkları 1971 den beridir tembelleştiler. Her şeye kolay eriştikleri ve devlet onları maddi manevi koruduğu için, kendilerini kişi olarak geliştirme ihtiyacı hissetmiyorlar. Ülkelerine gelen göçmenler aşırı çalışarak onları bir yerlere getiriyor.

Sonuçta Çin, batıdaki kendi vatandaşı bilim adamları aracılığı ile kolaylıkla teknoloji transferi yapıyordur.

Batıdaki Türk bilim insanlarından ise Bize bişey çıkmaz. Çünki onları bizdeki yahudi medyası sayesinde Türk düşmanı, batı hayranı olarak yetiştirdik.

Azınlıkta kalan bu ülkeye faydası olabilecek bilim adamlarınıda, yahudi ve abd gizli servisleri öldürüyor yada fetö gibi uşak, satın alınmış tarikatlara öldürtüyorlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İnternette bir haber gördüm, Türk hacker lar, yabancı bir ülkede birilerini dolandırmışlar.

Haberin altında yorum kısmı var. Yorum ekleyen bir sürü insan, hırsız hacker leri alkışlamışlar. Sırf Türk diye.

Yerli yabancı, hırsızları alkışladığımız müddetçe... tamamlayamadım, aklı başında bir cümle kuramadım.

Yannış.

Benim hırsızım, onun hırsızı diye bir şey olamaz. Kimi soyarsa soysun, hırsız, hırsızdır. Karakter olarak ahlaksızdır. Kendi ülkenede, dünyayada yüktür.

Bugün yabancı ülkeyi soyar. yarın soyacak yabancı ülke bulamaz seni soyar.

Hırsız senin süründen bile olsa, karaktersizdir, ahlaksızdır. Karaktersizin, ahlaksızın sana hiç bir zaman faydası olmaz.

robin hood lar filmlerde olur, gerçek hayatta zenginden çalıp, fakire veren yoktur. Gerçek hayatta, güç sahibi olanlar, çalışanları soyarlar. Çünki parayı çalışan üretir.
    (Birde çiftlik bank mağdurları gibi, tarikatların gücünden faydalanarak kestirmeden gitmek isteyenler gibi, çok para kazanmak amacı ile kendilerini gönüllü soyduranlar var. Onları eğitmemiz gereken gruba koyup bu konunun dışında tutalım.)

Bugün senden olmayanı soydu diye bir hırsızı alkışlarsan, yarın seni soyduklarında yardım eden bulamazsın.

Örnek hakan şükür denen kişi.
    Bi şekilde bol para kazandı, dini kullanan terörist katil örgüt fetö ye destek oldu. fetullah fetö olunca hakan şükürde abd ye kaçtı. abd de diğer fetö cüler bunu soymuşlar. Kimseden yardım isteyebilirmi.? Dün fetöye destek oldun, bugün aynı fetö seni soydu çünki bugün fetö zor durumda, kendi sürüsünden bile olsa yakaladığını soyuyor.

Aynen bu durum. Hırsız ahlaksızdır karaktersizdir. Yardım edersen, yarın zor duruma düştüğünde sana yardım edecek kimse bulamazsın.

6. Aynen sonuna dek katılıyorum
    Şimdi firma marka ismi zikretme hem yasak ve yakışıksız ve hemde ne izinsiz zikrettin derler başımız ağrır
    Demek istediğim
    Arşimetler (kaşifler) ilgi alanım değil
    Ülke sanayi bakanlıkları bazan yan cebi aralıyo
    Müttefik ayağına
    Para kazan
    Yani teknolojimi çal aslanım
    Bunun adı

Ama istemediğindede vayy teknoloji casusu

Buna bi nevi cinsi serbestiiiiiii de diyebilirsin
    İsterse futbol takımıyla beraber olur
    Ama takımın sahibi gülümsesin
    Vayy sapık İthamı
    Belkide Medyaya düşüp reklam olsun diye

Yani ben senden kibrit çöpü de izinsiz alsam
    Amenna onun affı yok sen affetmedikçe ama

Diyo ya bazı yerler kendimiz geliştirdik o teknolojiyi
    Ona ben pek inanmıyorum

Multi kulti çalışma platformunada
    daha tatlı yerler varken bize gelmiyolar

Hoş bizde belkide hakli endişelerle
    Zaten öyle bişeyde istediğimizde yok

Öyle multi kulti çalışma platformlarında
    Zaten kişinin görmediği
    Gizli saklı psikoteknik testler var galiba
    Tek korktukları ise çalışanlarının bazılarının aşırı milliyetsever duygularla projenin Aslan payını çaktırmadan havale etmeleri heralde
    O kadar işi yaptırmak bi yana
    Bunu kontrol ediyo olabilme en zoru olmalı
    Son düzenleme : Moruk; 25-07-2020 saat: 18:04.

7.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    İnternette bir haber gördüm, Türk hacker lar, yabancı bir ülkede birilerini dolandırmışlar.

Haberin altında yorum kısmı var. Yorum ekleyen bir sürü insan, hırsız hacker leri alkışlamışlar. Sırf Türk diye.

Yerli yabancı, hırsızları alkışladığımız müddetçe... tamamlayamadım, aklı başında bir cümle kuramadım.

Yannış.

Benim hırsızım, onun hırsızı diye bir şey olamaz. Kimi soyarsa soysun, hırsız, hırsızdır. Karakter olarak ahlaksızdır. Kendi ülkenede, dünyayada yüktür.

Bugün yabancı ülkeyi soyar. yarın soyacak yabancı ülke bulamaz seni soyar.

Hırsız senin süründen bile olsa, karaktersizdir, ahlaksızdır. Karaktersizin, ahlaksızın sana hiç bir zaman faydası olmaz.

robin hood lar filmlerde olur, gerçek hayatta zenginden çalıp, fakire veren yoktur. Gerçek hayatta, güç sahibi olanlar, çalışanları soyarlar. Çünki parayı çalışan üretir.
    (Birde çiftlik bank mağdurları gibi, tarikatların gücünden faydalanarak kestirmeden gitmek isteyenler gibi, çok para kazanmak amacı ile kendilerini gönüllü soyduranlar var. Onları eğitmemiz gereken gruba koyup bu konunun dışında tutalım.)

Bugün senden olmayanı soydu diye bir hırsızı alkışlarsan, yarın seni soyduklarında yardım eden bulamazsın.

Örnek hakan şükür denen kişi.
    Bi şekilde bol para kazandı, dini kullanan terörist katil örgüt fetö ye destek oldu. fetullah fetö olunca hakan şükürde abd ye kaçtı. abd de diğer fetö cüler bunu soymuşlar. Kimseden yardım isteyebilirmi.? Dün fetöye destek oldun, bugün aynı fetö seni soydu çünki bugün fetö zor durumda, kendi sürüsünden bile olsa yakaladığını soyuyor.

Aynen bu durum. Hırsız ahlaksızdır karaktersizdir. Yardım edersen, yarın zor duruma düştüğünde sana yardım edecek kimse bulamazsın.
    Ali Baba ve kırk haramiler,8. yüzyıl Bağdat.
    Robin Hood,12. yüzyıl İngiltere
    Mafya,18. yüzyıl İtalya
    20. yüzyıl Amerikan mafyası
    Oceans üçlemesi, 21. yüzyıl Hollywood

Cumhuriyet,18. yüzyıl Fransa
    Kleptokrasi,20. yüzyıl tüm dünya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kleptokrasi, yeni bir kelime öğrendim. Yanlız cuk oturuyor dünyanın pek çok ülkesinin haline.

---

Doviz fiyatları 2 katına çıktığından beri ne yazıyorum. Türkiyedeki otomobil firmaları, doviz ve enflasyon artışı ile açıklanamayacak zamlar yapıyorlar.
    Her ay düzenli zam yapıyorlar ve enflasyonu ikiye katlayacak şekilde.
    O zaman hesapla örnek vermiştim.

Aradan 2 - 3 yıl geçti, sıfır araba fiyatları, turistik olmayan illerimizdeki sıfır ev fiyatları ile yarışır oldu.

Kör ve sağır devlet ise yeni uyandı. Geç uyanıyorlar çünki üst tabaka siyasetçi ve devlet yönetiminin halkla alakaları yok.
    Halkın parası ile izole bir dünyada yaşıyorlar.

Ülkenin halini de hali ile anlamıyorlar.

akp fakir halkın içinden çıktığı için, başlarda anlıyorlardı. Tabi kapasiteleri halka balık tutma alanları yaratıp balık tutmayı öğretmeye yetmiyordu. Onlar depolardaki mevcut balıkları halka dağıtarak idare etmeye çalıştılar. Oy oranlarıda bu sebeple başlangıçta arttı.

Depolardaki balıklar azalınca durum ortaya çıktı. Ülke meğerse geri gitmiş ama depolardan dağıtılan balıklar halkın gözünü boyamış.
    Şimdi hem depolar boş hemde üzerine 5 depo balık borçlanmışsın.

Konuyu dağıtmayayım, akp kadrolarıda 25 yıllık sefahat sonucu halkla bağları kalmadı.
    chp'nin halkla bağları baykal döneminde zaten kopmuştu.

Şimdi devlet karar almış, haberde şöyle yazıyor.
    "Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota firmaları kredi paketi kapsamından çıkarılmıştır."

İş işten geçti, günaydın.

Bu Firmalara son 3 yılda milyarlarca TL lik teşvik verdin. Bu parazitleri halkın parası ile Besledin. Şimdi kalkmış artislik yapıyorsun.

Doğru olan ise şuydu.

Türkiyede otomobil üretebilecek pek çok firma var. Başta devlet kurumları, tusaş, aselsan, havelsan.
    Tusaş mekaniği, aselsan ve havelsan ise elektronik sistemlerini yaparlar. Dünya ile yarışacak araçlara bir kaç yılda sahip olursun. Zaten bu firmaların mevcut bilgi birikimi ve kapasitesi yeterli.

Pek çok özel sektör firması var. Küçük ölçekte araç ve araç mekaniği üreten pek çok firma var. Onlara şartlı teşvik vermeliydin. Üniversiteler ile bir araya getirip üretim alanları yaratmalıydın. Ancak verilen teşvikler son kuruşuna kadar takip edilmeli ve hesabı sorulmalı.

2,4 milyar doları S_400 almak için ruslara değil, zaten çok başarılı hava savunma sistemi üreten bizim firmalara vermeliydin.

Her neyse, gözünün önünde soyuluyorsun, senin kapasitenin onda biri kadar insanlar tarafından yönetiliyorsun ve bu durumu her yıl seyretmek zorundasın. parti ayrımı yapmıyorum yüz aşağı beş yukarı hepsi aynı sınıfta.

Sayfa 340/852 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •