Sayfa 341/852 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,721 - 2,728 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    10 kez yazmışımdır tekrar yazayım.

Yabancı para BIST den çıkmaya devam ediyor, yerini ülke vatandaşlarının parası alıyor.

BIST de ülke vatandaşlarını tekrar soyacaklar ve 10 yıl sonra yine BIST deki yerli sayısı eski halini alacak.

BIST de soygunu yapanlar gerçek bir ceza almıyor, aynı manipulatörler hala tahtalarda aktifler. manipulatörlerle ortak iş yapan patronlardan bir kişi bile ceza almadı. Ben görmedim.

Spekülatörlerin, manipulasyona kayan hareketleri ceza görmedi.

Türkiyenin her işi böyle gerçek bir ceza yok, hırsız sayısı azalacağına artarak devam ediyor. Yeni 93 tane daha hapishane yapılacakmış.
    fetö tutuklamalarından öncede 2 katına çıkmıştı hapisteki insan sayısı.

Devletin içindeki yolsuzluk hırsızlık bitmeden, devlet kurumlarında ve halk içindede bitmez bunu biliyorum ama yinede yazıyorum.

BIST de manipulatörler yakalandıktan sonra, SPK tarafından manipulatör ve 1. derece ailesinin açıklanamayan tüm mal varlığına el konulmalı ve manipulatör den zarar görenlere dağıtılmalı.

90 binden 82bine iniş çıkışta olduğu gibi temelsiz, agresif, mal dökmeye yönelik olduğu açıkça belli olan spekülatör hareketlerinde spekülatöründe ebesi bellenmeli. Doğduğuna pişma edilmeli. Virus olayı BIST e yansıdığından bu yana bu hareketi 3 kez yaptılar.

Bunları yapmazsan gerisi hikaye. Laftan öteye gitmez. Yok devre kesiciymiş, yok manipulatörü yakaladık avukat tutun paranızı alın... bunların hepsi tiyatro açıkça benim gözümde soytarılık.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Endeksten 2 sıfır atıldı. Teknik bir olay, özde bir önemi yok. Ha birmilyon olmuş, ha 100 olmuş, endeksin sıfırlarının önemi yok.

Önemli olan ülke şirketlerinin sağlığı ve ilerlemesi, dünya ile rekabet edebilir gelişmeler kaydetmesi.

Rakamlar şirketlerin görünümünü ifade eder, rakamları şekillendirenler, şirketlerde yapılan ÇALIŞMALARDIR, ÜRETİMDİR.

Rakam değişti diye şirket değişmez, şirket değişti diye rakam değişir. Rakam sonuçtur, sebep değil.

Enflasyon ve faiz olayındada aynıydı. İkiside sonuçtur, sebep değil. Enflasyonda, faizde ülkenin üretimi ve verimliliğinin göstergeleridir. Göstergeyi sahte rakamlarla farklı gösterdin diye öz değişmez.

.
    Son düzenleme : alicemal; 27-07-2020 saat: 11:07.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün 1200 üzerinde kalıcı olabiliriz.
    Ancak halk bankasına satış var. abd deki davalar sebebi ile ilgili olmalı, yeniden ısıttılar o konuyu.

Tabi çevre ülkelerin neredeyse hepsi ile kapıştık, oda var.

tayyip herkesle barış diye geldi, yolda yürüdüğü ailesi hariç herkesle kapıştı, yetmedi çevre ülkelerlede kapıştık.
    tayyip in doğasında var. Bilinçli yaptığını sanmıyorum, içgüdüsel bir saldırganlık var. Saldırganlık korkunun göstergesidir, kendine güveni olan insan saldırmaz. Hiç bir çaresi kalmamışsa son aşamada artık mecbur kalmışsa kendini korumak amaçlı saldırabilir.
    tayyipinki bu sebeplemidir bilmiyorum. Kendini çaresizmi hissediyor.? devletin başında kalmak hayat memat meselesimi.?

abd tüm dünyaya saldırıyor, tayyip herkesle küs...

her neyse, BIST den bahsedecektim.

Yeni endeks rakamına çabuk alıştım, ancak viop rakamına alışamadım. Zor olacak.

Ege denizi ve halkbank olayı 120 üzerinde kalıcılığımızı zorlaştırıyor.
    Uzun vade tepe ye yaklaştığımız için, 120 üzerinde satış yememiz normal. Hele birde her hafta yabancı satışını göz önünde bulundurursak son derece normal.

Ege denizi düşündürüyor sadece. Kendi sınırımızda arama yaparken bile yunanlılar saldırıyor. Biz yunanlılara 17 adayı kaptırmışız tayyip in 10 yıldır gıkı çıkmıyor. Her neyse tayiip i yaza yaza bitiremiyoruz, her hareketi bizim geleceğimizi belirlemese aklımızda olmazda. cüppeli ne kadar bizi ilgilendiriyorsa tayyip de o kadar ilgilendirirdi. Ama bi şekilde devletin başına yani başımıza geçti.

Bugün kafa karışık olmalı, net bir konuya değinemedim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    2 yıl kadar önce başka bir yerde diyanet işleri başkanı için "bu adam ibrani soyundan geliyor olmalı" diye yazmıştım.

2 sebebi vardı.

Birincisi adamın tipi su katılmamış ibrani soyu(israili kuranlar-yahudiler) tipi. Melezleşmemiş olanlarından.

İkincisi ise duruşu ve yaptıkları tamamen tipini destekliyor. ibraniler nasılki Türkiyenin altını oymak için gizli kapaklı herşeyi yapıyorsa bu adamda aynı yoldan gidiyor.

Adamın israil in adamı, siyonist yahudilerin adamı olduğundan ve ibrani soyundan geldiğinden eminim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yaw geçen gün EUR/USD hesabı yazmıştım. Büyük hesap hatası yapmışım, tek kişide hesap hatalı demedi.
    Özellikle matematiksel hesaplamada hata yapabilirim, hata görürseniz uyarmanızı isterim doğrusu.

Şu anki hesap.
    EUR/USD = 1,17.
    Haziranda 1.11 ve altındaydı.
    ((1,17-1,11)/1,11)*100= 5,4 çıkıyor.

USD nin avro karşısında 2 ayda değer kaybı %5,4
    Geçen gün hesap ederken değer kaybını %30 un üzerinde hesaplamıştım. O an kafa nerdeydi bilemiyorum.
    Yaw yoksa şimdikimi hatalı.?
    Her neyse...

Bizim TL ise kıpırdamıyor. USD aynı dönemde bizimle ekonomik anlamda aynı kategoride görülen Brezilya parasına karşı %9 değer kaybetmiş. Brezilyadaki siyasi yapıda bizimki ile aynı. Batılıların oyuncağı bir sürü eli uzun parti. Tabi onlar petrol ihracatçısı.

Sabah yunanlılar abd lilerle meis adasında tatbikat yapacak haberleri vardı hemde ciddi sitelerde, yalan çıktı. Maalesef muhalefetin bir kısmının kafa yapısıda hükümet ve sağcı partilerinki gibi çalışıyor. Dünya yansın ama işime yarıyorsa kullanayım hesabı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    USD/TL 6.88 görünüyor, sonunda herkes muradına erdi, 6,85 in üzerine çıktı.
    BENCE olması gereken yer 4,0 civarı.

Yahudi ve muhalif medya sabah akşam ülkedeki doviz sıkıntısını işlediler. Boksördeki açık yaraya sürekli yumruk attılar. Cahil bilinçsiz millet bindiği dalı kestiğini fark etmeden dovize şartlandı ve saldırdı. USD nin diğer paralara karşı DEV değer kaybını çok az haber yaparken, TR nin doviz sıkıntısını sürekli KÖTÜ yönde haber yaptılar.

Gerçek suç ülkeyi çok kötü yöneten akp de. yahudiler ve muhalefette açığı yakaladı vuruyor da vuruyor. Halk ayvayı yemiş siyasilerin ve medyanın umurunda değil. Hepsi çalışan halkın sırtından yağlanmış durumda. Onlara bişey olmayacak.

İmzam da durumu güzel özetlemiştimde, site yöneticisi imzamı sildi. İşin yoksa yeniden uğraş yaz, kurallara uygun olmasına çalış. Kurallara uymak gerekir.
    Bir kişi uymazsa örnek oluyor ve ölçü bilmeyen kalabalıklarca laçkaya çevriliyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayhan doğru diyorsun, herifte bir pislik olduğu yaptıklarından belli. Her hareketi ortalığı karıştırmaya yönelik. Millet birbirine girsin istiyor. Ama profesyonel bir hareketi var. fetö bile yetiştirse yinede ibrani soyundan geliyordur. fetö yü yetiştirenlerde ibrani soyundan gelenler. Taktikleri aynı.

---

1 yıldır doviz almayın altın alın diyorum. Altın fiyatı ons altına bağlı olduğu kadar direk USD/TL ye de bağlı olduğu için, USd arttıkça artıyor USD düştükçe düşüyor.

USD den kazanacağın yada kaybedeceğinin aynısını altındada elde edersin.

Ama yinede dovize hücum.
    1 yıl önce beni dinleyip altına yönelseler, hem USD hemde (virus şansı ile) ons çıkışından katmerli kazanacaklardı. USD de çakılıp kalacaklarına, altında paralarını katlayacaklardı.

Şu an artık altın alın demiyorum ama 1 yıldır belki daha fazladır diyordum.

Hoş kimse doviz almasa sırf hükümetin dovize bağlı harcamaları bizi yine doviz darboğazına sokardı. Üzerine birde ingiliz mahkemelerini doviz anlaşmalarında yetkili kılıyorlar, akp gidince anlaşmaları Türk mahkemeleri iptal etmesin, akp ile iş yapan müteahhitler 25 yıl boyunca halkın parasını almaya devam etsinler diye. Bunu yapan akp.

Hali ile bu seviyeye yine gelecektik değişen bir şey olmayacaktı.

Karga altında mercedes yada murat 124 olduğuna bakmaz, değer ölçümü yapamaz, ikisininde üzerine eder.

Bu sebeple doviz alan beyinsizlere, kendi çocuklarının torunlarının azına bilinçsizce edenlere kızamıyorum. Hepsini kıtır kıtır keser sorada denize balıklara yem olsunlar diye atarım ama kızmadan. Böylede hassas ruhluyum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P gün içi grafikte yine güzel bir aşağı çanak yaptı. Ayın 23 ünde 3284 de aşağı döndü, çukuru yaptı yukarı çıkıyor. Yine 3284 de çanağı bitirirler.
    3284 ün üzerine çıkarmı.?
    Bana kalırsa çanağa uzun bir kulp takacaklar taaki 1 trilyonluk yeni paket onay alana kadar. Onay alıncada 3284 yukarı kırarlar.

Sonrasındada yukarı çanak olur ve aşağı dönerler.

Kural neydi.?

Trend değiştirmeyecek veya kalıcı olmayacak hareket yaratan haber gelmişse, haberle başlayan hareket, hareketin başladığı yerde biter. Sonrasında ise ana trend yönünde yola devam edilir.

Sadece, haber kalıcı hareket yaratırmı, yaratmazmı ona karar vermeniz gerekir.

1 trilyon, kalıcı hareket başlatmaz çünki bu kaçıncı 1 trilyon. İlk olsa düşünürdün ama 2008 den beridir abd de trilyonlar saçılıyor.

Sayfa 341/852 İlkİlk ... 241291331339340341342343351391441841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •