Sayfa 350/852 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450850 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,793 - 2,800 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Nihayet bankalara alış geldi. MB nin yaptıkları kabul görmüş olmalı. MB ile bankalar arasındaki işlemler ve kurallar ilgi alanımda değil. Ne döndüğünü bilmiyorum ama siyonistlerin hoşuna gitti, yada yeterli buldular.

Bu durumda benim plan değişti.

1130 a kadar geçen sürede long azaltacaktım, azaltmaktan vazgeçtim.

Oruç reis in ege yada libya hattında sismik araştırma yapma hamlesine kadar, yani siyasi bir sorun başlayacağı zamana kadar bu longları tutarım. Zamanı gelince azaltırım.

Nihayet nefes alabildim.

Umarım uzun süre rahat rahat nefes almaya devam ederiz.

Hep yükselsin demiyorum. tayyip bize yeter birde siyonistler ortalığı karıştırmasın yeter.

Virus + tayyip + içimizdeki siyonistler, Hepsiyle birden baş edemediğim ortada.

Ağlamalarım işe yaradı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Rusya covid-19 aşısını tamamlayıp satışa çıkarınca(3. faza geçtiğini, tüm aşamaları tamamlamadığını yazanda var), söylediğim oldu. ons altın 1 günde %8 değer kaybetti.

batı ülkelerinde, Rusya ya üretim konusunda güven olmadığı için ons altın tam düşüşünü gerçekleştirmedi.

Rusya aşıyı fazla hızlı ortaya çıkardı, buda tüm testleri hakkı ile yapıp yapmadığı şüphesini doğurdu.
    Çin ve İngiltere ise aşı üretimi konusunda üçüncü ve son aşamaya başladı.

abd laf üretip durmadan para basıp yahudi şirketlere dağıtırken, rusya, Çin, ingiltere covid-19 aşı üretimi konusunda çok ilerlediler.

Söylediğine göre tayyip de ilerlemiş. abd ilaç firmaları emri ile bizim yüz yıllık aşı enstitüsünü kapatan kendisi değil sanki.? En önde giden üç ülkeden biriyiz lafıda koyunlarına yönelik, gerçekle alakası yok.

Altına dönersek, aşı dünyada yaygınlaştığında ne kadar daha düşecek.

Virusden önce altın ons ortalama 1500 USD kadardı. Aradan 6 ay geçti üzerine geçmiş orta vade artış hızını katmamız gerekiyor. Kafadan tahmin edip bir miktar ekliyorum.

1600 USD olabilir.
    Birde abd ve AB de karşılıksız aşırı para basma var. Buda altının değerini yükselten etkenlerden.

Yani ons altının yıl sonuna kadar 1600 -1700 USD civarında dengelenmesi BENCE normal olur.

Olurda virus geçmeyip yıl sonuna kadar artmaya devam ederse, ons altın yeniden 2bin USD yi geçebilir. Bu ihtimal, diğer ihtimale göre daha düşük bir ihtimal.
    Son düzenleme : alicemal; 12-08-2020 saat: 09:55. Sebep: ek faz

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Endeks iyi açtı.

Dünki bankalara gelen alış güven vericiydi. Bankalar değerinin çok altında olduğu için ne kadar alsalar az. O sebeple 1 gün %6 yükseldi ertesi gün düşer demek şu aşamada bana mantıklı gelmiyor.

Bugün, dalgalı geçiririz ama artı kaparız diye düşünüyorum.

Tabi eğer ege denizi veya libya ile ilgili sorun çıkmazsa. tayyip hiç bir sonuç alamayacağı belli olan Oruç Reisi sismik gemisini sağa sola gönderip duruyor.

USD ye yeni atak gelmemeli diye düşünüyorum. Bankaları dün yabancı almıştır herhalde. USD ye atağı yapanda siyonist yabancıydı. siyonistler dün banka aldıysa USD yede atak olmamalı gibi bir düz mantık yürütüyorum.
    Dün bankaları kim aldı hiç bilmiyorum, USD ve atak kısmı tamamen temelsiz tahmin.

4. Yerli tasarruf sahiplerinin dolara bu şekilde yonlenmesi / yönlendirilmesi paradoksunu hala çözemedim.
    Nasıl bir oyun içindeyiz? Süreç sürdürülmekte ?
    Türkiye içinde ve dışarda bir çok değişken ve denklem arasında bu dönemi çözebilen
    ya büyük bir vurgun yapacak yada sağlam bir vurgun yiyecek
    İki taraflida vurgun

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şu ana kadar dalgalı gitti. Bir artı Bir eksi bir artı...

Şu anki görüntü ise dünkine benziyor. USD aşağı döndü, aynı anda bankalara alım geldi.
    Dünki coşkunun düşük yoğunluklu benzerini yaşayabiliriz.

Şu anki görüntü o. 1 saat sonra değişir, bilinmez.
    Günü artı kapasın bana yeter. Dünki banka alışlarını hazmetmiş oluruz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün epey dalgalı geçti. Artı kapadık.

Bugün endeks, ikinci dibi yapacakmı yapmayacakmı ona karar verecek.

Benim görüşüm yapmayacağı konusunda. Kesin yapmaz diyemiyorum. Hem dünya borsaları yükseliyor, hemde içerde siyonistlerin istekleri bir miktar yada tamamen karşılanmış olmalıki dün bankalara ve diğer merkez senetlere ağır satış gelmedi.Ayrıca banka bilançoları beklenenden çok daha iyi geliyor.

Dünü hazmetme günü olarak geçirmişizdir umarım.

Umarım siyasi sorun çıkmaz. Siyasiler kendi ürettikleri bataklıklarını, çiçek bahçesiymiş gibi pazarlamaya devam ediyorlar. Kafa boşsa onların anlattıklarına ister istemez inanıyorsun. Bilgin ne kadar çoksa, o kadar az kandırılırsın. Yada kolaya kaçar keçi nin bilgisini referans alırsın.
    Bazen kolaya kaçıp, endekste sıradışı hareket olduğunda "yine nooldu yaw" diyerek viop tarafında BİLGİ kovaladığım oluyor.

DOĞRU BİLGİ güç tür. Hiçbiryerde itin uğursuzun oyuncağı olmazsın.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vakıfbank ın ve TTKOM un bu seneki bilançoları, bu halkın ne kadar korkunç bir şekilde soyulduğunu çok açıkça gösteriyor.

Kamu bankalarında bu konuya değinmiştim. ttkom a da değinmiş olabilirim emin değilim.

Korkunç soyuluyoruz ülkeye hakim güçler(yahudiler) ve onların devletteki maşa ları yüzünden.

TTKOM konumu itibarı ile zarar yazmasıimkansızken, lübnanlıların eline geçip yönetim kurullarına TC kimlikli siyasiler doldurulduktan sonra uzun yıllar zarar yazdı. malı mülkü satıldı. Batmak üzereyken 2 yıl kadar önce bankaların eline geçince ne kadar hızlı kâra geçti gördünüz. TTKOM dan her yıl 5-10 milyar TL kadar soyulduk. Devlette kalsa o para her yıl hazineye girecekti siyasilerden arta kalanlar tabi. Şimdide özel bankaların cebine giriyor o para.

Kamu bankaları ne zamanki tayyipin zoru ile faiz düşürmeye başlayıp, siyonist bankaların KURALLARININ dışına çıktılar, o kadar batık kredi yazmalarına rağmen ne kadar çok kâr etmeye başladıklarını görüyorsunuz.

Bu neyi gösteriyor.?
    siyonist lerin elinde olan bankaların kartel oluşturduğunu ve bu halkı soyduğunu. Kamu ve işbankası da dahil bu kartele uyum sağladığını. Çünki hep aynı kurallarla çalıştılar. Yaw ben ayrışayım diyen olmadı.

Bu kadar çok bankanın olduğu yerde çok yüksek rekabetin olması gerekirdi.
    Hiç rekabet olmadı. hep birbirine yakın ücretler, komisyonlar, birbirine yakın faizler. Güle oynaya bu halkın sırtında yaşıyorladı.

Ne zamanki 2 kamu bankası ayrıştı, büyük fark oluştu. Kamu bankaları çok daha düşük faizle çok daha büyük kârlar elde ettiler.
    siyonistler hemen USD ye atak yaparak kendi soygun sistemlerine devam etmeye çalıştılar.

nasıl bir siyonist kartel'in içinde olduğumuzu bu son 1 yılda gördük. Tabi ben gördüm de, sizde beyin nasıl çalışıyor ben bilmiyor. Ben fransız.

Aynı kartel otomotivde var. Korkunç soyuluyoruz. Hem birbirine benzer arabalar, birbirine benzer fiyatlarla satılıyorlar.
    O kadar araba firması bir taneside ayrışmıyor. Devletin otomotivdeki soygunu ayrı bişey. Onun haricindede soyuluyoruz. hem burada üretebilecekken ithal ediyorlar, hemde hep aynı fiyatlar. Zora düşünce verimi artırmak yerine hemen devlete baskı ve teşvik alarak krallıklarına devam ediyorlar.

Korkunç bir soygunun içinde bu halk hemde 1950 den beridir.

İnternet sayesinde işin detaylarını çoğumuz yeni yeni öğreniyoruz. Bu imkan eskiden yoktu.

haydi hayırlı soyulmalar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    USD yi siyonistler hala 7.30 üzerinde tutuyorlar. Serbest bıraktıklarında hemen 7.20 lere iniyor, sonra hemen 7.30 üzerine çıkarıyorlar.

Sanırım MB nin gevşememesini istiyorlar. Olurda doviz inerse, MB daha fazla faiz artırmaktan vazgeçer, hatta indirime dönebilir korkusu olabilir.

---

1125 ve 1134 aralığında teknik dirençler var. Hem benim çalışmam, hemde ekoTürk misafir yorumcuları bu rakamların arasında rakamlar veriyorlar.

Oralardan kısa süreli satışlar gelecektir. Akşama artı kaparız diye düşünüyorum

Sayfa 350/852 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •