Sayfa 354/852 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,825 - 2,832 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    tayyip ve damatın açıklamaları düşmüş medyaya, ilginç.

Ne çıkarmam gerektiğini bilemedim.

tayyip "cuma köşeyiz işallah" diyor, damat eksenden bahsediyor.

tayyip'in lafından bişey bulundu sonucu çıkıyor. Aşı yada gaz, petrol vs.

damat ın ekseninden, Çin le büyük çaplı bir anlaşma yapıyoruz sonucu çıkıyor. Belki rusya ile libya ve suriye konusunda anlaştılar onu açıklayacaklar.
    Libya da mısır ve rusya ile anlaşma yolunda ilerleniyormuş filan fıstık.

Tabi bunların geçmişte buldukları zenginliklere bakarsak, bu açıklamadan eyvah yine ellerini cebimize daldıracaklar sonucuda çıkarmak mümkün. Bu durumda kanal'a başlıyoruz diyebilir.

Aşı, Petrol veya Gaz bulduk derse hikaye.
    Kanal'a başlıyoruz derse yeni borçlarımız hayırlı olsun.
    Çin le veya Rusya ile paket anlaşması yapıyoruz derse, o paket bizim paketimiz olur.

Her ne açıklayacaklarsa açıklasınlar, Çin anlaşması hariç diğer hepsinin BIST e etkisi saman alevi gibi olur.
    Çin le anlaşma ile ilgilide geçmişte bir haber yok, bu ihtimal sanmam olsun. İran, Çin le çok büyük bir paket anlaşması yapmıştı. 450 milyar dolar mıydı öyle bir şey.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399

Yaw önceki yıllarda bi kaç kez Karadeniz de petrol ve gaz bulmamışmıydık.?

Yinemi bulduk.? bloomberg in haberi.

Sürü aynı coşkuyla sevinir şimdi.?

Karadenizde eski yıllarda akp'nin bulduğu petrolu, gaz ı koyacak yer bulamıyoruz, yenisini ne yapacaz.?
    Zenginmisin derdin var.

3. Merkez Bankası gene iyisin ,bu ay da pas geçebilüsün , bakalım önümüzdeki ay netçen ,ama yaradan büyüktür torbadan gene eli atınca bişeycük çıkar ellam

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Fazla bir bilgi yok, cuma günü tayyip ne söylerse o.

akp nin bugüne kadar söylediği hiç bir şeyinde gerçek olmadığını hatırlarsak, cuma günü söylenenler değil, kaç kişiyi inandırabildiği önemli olacak.

Doğrumudur değilmidir diye kafayı yormayacağım. BIST e etkisi ne kadar olur diye kafayı yoruyorum.

Gaz açıklanmadan öncede hafif bir yükseliş trendindeydik. MB kararı yabancılarca bekleniyordu. TR içindeki bankalar bu sabah yine USD yi yükseltmeye başladılar. Sömürgecilerin derdi faiz. MB yi etkilemeye çalışıyorlar.

Stratejim aynı olacak, sadece aşırı dalgalanmalar olursa, tepe olarak gördüğüm yerlerde long azaltıp kenarda bekleyeceğim.

Uzun vadeciler için sorun olacağını sanmıyorum. MB kararı sonucu satış gelirse, üç beş günlük yada daha kısa süreli bir aşağı hareket izleyebiliriz.

Gaz bulduk hikayesi ise, kaç kişiyi inandırabildiğine bağlı olarak dalga yapabilir. Faydalanmaya çalışacağız.

Haydi hayırlısı. Bugün ve yarın şansa ihtiyacım olacak.

NOT: Gaz bulduk haberinin TR de kimsenin bilmemesi ama abd yahudilerinin ilk bilmesi DÜŞÜNDÜRÜCÜ.
    Haberleri euronews ve bloomberg newyork dan öğrendik.

Bu ne anlama gelebilir.?

Arama gemilerinde teknik ekipte yabancılar olmalı.(yada satın alınmış yerliler vardır, her dönem bolca oluyor) Bu yabancılar gaz bulununca haberi hemen abd yahudilerine bildirdi. Yani bizim gemilerde yahudilere hizmet eden casuslar var. Bu çok tehlikeli bir şey. Verilerle oynayıp gaz bulunamadı yada değersiz gösterebilirler, kuyu yu sabote edebilirler.

Sonuca gelirsek, haberi önce abd yahudilerinin vermesi, gaz bulduk haberinin ciddi ve gerçek olduğu anlamına gelebilir.
    Bu durumda BIST normal olması gereken yerlere gelebilir. Bu kısım küçük ihtimal hemen gaza gelmeyelim.
    Son düzenleme : alicemal; 20-08-2020 saat: 09:49.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay be tekrar artıya geçti. hemde 1125 deyiz.

Bu arada 1125-1134 den aşağı döneriz, en fazla 1070 den yukarı döneriz tahminlerim tuttu. Valla bende şaşırdım.

Aşırı riskli pozisyonum sebebi ile, yaklaşık 10 gündür, bi kaç gün hariç sürekli piyasa takip ediyorum. Piyasa takip edince tahminlerimin doğruluk oranı bayağı arttı.

1080 de ilave aldığım longları, strese girip aynı yerden kapamasaydım, bayağıda ekstra kazancım da olacaktı.

Bu arada aşırı riskli pozisyonumu, düşük riske çekiyorum. Bugün ve yarın sürprizden önce halledecem.

---

tayyip cuma günki gelişmeyi neden çarşamba dan duyurdu.?
    Tamda MB faiz kararı öncesi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons altın aynen tahmin ettiğim gibi gidiyor.
    Anlaşılan en son 2bini gösterdiklerinde Gel gel yapmışlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    15:00 de tayyip konuşacak.

Gerçekten inandırıcı BÜYÜK bir şey açıklarsa, USD biraz düşer, BIST 1200 ü hemen olmasada sanırım üç beş iş gününde görür. Üzerinde kalma şansımızda var.

İnandırıcı bişey açıklamazsa, BIST biraz yükselir, sonra satarlar, inişe geçer. Ama çok inmeyiz zaten olmamız gereken yerin altındayız. Yinede alıcı çok gelir mal dağıtırlarsa, ciddi bir realizasyonada dönüşebilir. Zaten yabancılar sinirli.

Routers e göre, TR ye 20 yıl yetecek gaz bulunmuş. Haber bu ise ortada bir haber, ne kötü, ne iyi.
    Konuşmanın devamında "bu daha başlangıç, oooo neler neler var, avrupa avruupaaa duy sesimizi" derse, biraz gaz almış oluruz.

Benim tahminlerim bu şekilde. Bugün riskli oynamayacağım. İnandırıcı bişey gelmezsede long azaltacağım, 1065 civarında geri almak üzere. tabi duruma göre daha aşağıyıda bekleyebilirim yada kademeli alırım filan.

Bugün iş epeyce şansa dayanacak.

Duhul
    Aug 2020
    İkamet
    İSTANBUL-- BEYKOZLUYUZ
    Gönderi
    458
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    15:00 de tayyip konuşacak.

Gerçekten inandırıcı BÜYÜK bir şey açıklarsa, USD biraz düşer, BIST 1200 ü hemen olmasada sanırım üç beş iş gününde görür. Üzerinde kalma şansımızda var.

İnandırıcı bişey açıklamazsa, BIST biraz yükselir, sonra satarlar, inişe geçer. Ama çok inmeyiz zaten olmamız gereken yerin altındayız. Yinede alıcı çok gelir mal dağıtırlarsa, ciddi bir realizasyonada dönüşebilir. Zaten yabancılar sinirli.

Routers e göre, TR ye 20 yıl yetecek gaz bulunmuş. Haber bu ise ortada bir haber, ne kötü, ne iyi.
    Konuşmanın devamında "bu daha başlangıç, oooo neler neler var, avrupa avruupaaa duy sesimizi" derse, biraz gaz almış oluruz.

Benim tahminlerim bu şekilde. Bugün riskli oynamayacağım. İnandırıcı bişey gelmezsede long azaltacağım, 1065 civarında geri almak üzere. tabi duruma göre daha aşağıyıda bekleyebilirim yada kademeli alırım filan.

Bugün iş epeyce şansa dayanacak.
    Elinize ağzınıza sağlık, her sabah merakla bekliyorum ne yazacaksınız diye

Sayfa 354/852 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •