Special Days Image
Sayfa 359/852 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün BIST endeks ortada kapadı. USD düştü yükseldi filan, usd ye odaklı geçirdik.
    1100 üzerinde kalabilecekmiyiz.? Temel teknik kalırız diyor ancak USD/TL seviyesi durumu kolaylıkla değiştirebiliyor.
    Dün biraz USD ye direndik, bankaların alınması USD ye karşı direnmemizi sağladı.

Devlet yöneticileride 2 ay içinde yeni gaz açıklayabiliriz diyerek USD yi baskı altında tutma çabası gösteriyorlar. hatta adamın biri bir tüpten gaz alıp çakmakla alevlendirdi. Havasını attı, "bakın gaz bulduk buda ispatı" dedi. O şekilde yapınca süper kalitede gaz bulduğun ve Türkiyenin malı götüreceğini ispatlamış oluyorsun, ana okulu çocuklarının hepsi coşkuyla alkışlamışlar.

Dün JP morgan ın USD/TL seviyesi düşecek açıklamalarıda yardım etti. Neden böyle bişey açıkladılar bilemiyorum. Onların her kareketi kendi çıkarları doğrultusunda hesaplıdır. Her zaman gerçeği yansıtmaz, kendi çıkarlarını yansıtır.

Bugün 1100 altına düşmeyiz gibi görünüyor. Fakat ihtimal yüksek değil. Akşam kapanışa doğru yine USD yi yükselttiler.

Birde Ege ve Akdeniz gerginliği var. BIST Hangi sebeple düşüyor yükseliyor takibi zorlaştı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    9:00 da Bankalar açılınca USD ye atak gelmedi. İyi gösterge.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    fatih altaylı her gün okuduğum yazarlardan. Bilgi edindiğim için okuyorum, pek çok konuda bilgi veriyor.

Bilgili olması gelişmiş bir beyne sahip olduğunu göstermez, o bilgiyi taşıdığını gösterir.

Yorum yaptığı zaman gelişmiş bir beyne sahip olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Tabi ezbere dayanan yorumlarla, kendi üretimi yorumları ayırmak gerekir. Ezberi güçlü ve bu ezbere sadık ise, çok nadiren ezber dışına çıkar. Oda daha önce hiç denk gelmediği bir konudadır. O zaman anlarsınız az gelişmiş olduğunu.

Her neyse, altaylı çok okunuyor o sebeple kendini çok güçlü hissediyor ve kontrollu davranma ihtiyacı hissetmiyor, hali ile çok açık veriyor.

Yine tarikatlara giydirmiş. ne kadar kötü olduklarından bahsetmiş, ağır hakaret etmiş. Ayda bir hakaret ediyor.

peki o zaman tarikat liderlerinden cübbeli yi niye pek çok kez ekrana çıkardı.
    Biliyorsunuz ekranda 10 dakka görünen herkes ünlü oluyor. survivor gibi programlardaki saldırgan, küfürbaz, iş yapmayan, ahlaksız, tavuk beyinli insanların bile sosyal medyada milyona yakın hayranı ve takipçisi olabiliyor.

Tarikatlara ayda bir küfür eden altaylı, nasıl oluyorda tarikat liderlerinden biri olan cübbeliyi defalarca ekrana çıkarıp çok ünlü hale getirebiliyor.?

Diceksinizki cübbeli iyi tarikat lideri o sebeple çıkarıyor. Sadece altaylı nın programında cübbeliyi dinliyorsanız yanılırsınız, o zaman gerçek dünya görüşünü yansıtmaz. Cemaat toplamak için iyi ne varsa onu söyler. genel kabul görecek şeyleri söyler. Asıl beyninde olanı, geçmişteki vaazları ve varsa eski kitaplarından filan öğrenebilirsiniz. Tarikatının uygulamalarından öğrenebilirsiniz. Kimlerin yanında durduğundan, kimi örnek verdiğinden yola çıkarak bulabilirsiniz. tabi hepsi ünlü olmadan önceki durumu olmalı.

altaylı Bugün sapık bir beyinden bahsetmiş.

cübbeli ise, ismailağa cemaatinden, bu cemaatin pek çok erkek yurdu var.

...

yaw gerçekleri yansıtan bir yazı yazmıştım. tanıdığım örnekler var. Gerçek olduğu ve konu ağır olduğu için ister istemez ağır bir yazı oldu.

Sonra mecburen sildim.

Biliyorsunuz ülkemizde özal ailesinden beridir tarikatlar çok güçlendi.
    Türkiyeye özgü bir durum değil. Dünyada böyle. Erkekleri topluca bir yere yığar, yıllarca orada durmaya mecbur ederseniz, iyi şeyler olmuyor.

Hele büyüklere biat ın mecbur olduğu, sorgulama ve itirazın imkansız olduğu tarikatları düşünün.

Bu konuda bildiklerimi anlatamadım...

Sonuca geleyim.

altaylı erkek yurtları olan bir tarikat liderini ünlü yapıyor, binlerce takipçisi olan adamı milyonlarca takipçisi olan bir adam haline getiriyor, sonrada bazı tarikatlara sapık beyinli diye her ay saldırıyor.

Başlık olarakta "bunca sapık nereden türüyor" demiş. Resmen komedi. Yaw senin gibi ne halt yediğinin zerre farkında olmayanların desteğinde ürüyorlar. Parayı görünce beyni çalışmaz hale gelenlerin aleminde ürüyorlar. Bak ben long olunca para kaybetme korkusu ile bilinçsizce USD lilere saldırmaya başladım. Tam tersini ayhan kardeşim yapıyor. İkimizdede beyin gitmiş mal haline gelmişiz, kendi pozisyonumuzu delice savunup duruyoruz. Aynısı altaylıda var.

Buda süper delikanlı altaylı'nın sebep sonuç bağlantısını kuramadığını gösteriyor.
    Devletten şikayet edipte, devletten ballı ihaleler alan müteahhitleri sürekli konuk etmesi, konuğu olmasıda bunu destekliyor.

Saldırısı sahte olsa, para için herşeyi yapan sıradan bir medya mensubu diyeceğim ama çok inanarak saldırı yapıyor. Ne halt yediğinin farkında olmadığı açık.

alicemalcim seni bilmem ama ben mal olmadım hatta doları bile savunmuyorum ben sadece saçma sapan şekilde dolar 3 e düşecek 4.90 olacak 5.90 olacak diyip sonrada yorumları bir yerlerinde patlayanlara saydırıyorum

bak mesela bi tanesi bu ........... herif varya bu nokta nokta herif ve onun burada şurekası var birlikte yazıyorlar onlara her zaman saydırmaya devam onun bi kankası var burada selka sonra alaman topçusu vb.

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399

evet ayhan mal değilmiş, tek mal ben kaldım.

akp gidene kadar yani 2023 e kadar USD ye birşey olmaz, USD ciler merak etmesin.
    Acaip Gaz bulduk filan derlerse az bişey düşer sonra yine yükselir.

akp safsatalarından akp liler bile bıkmıştır. O sebeple akp yi yöneten şahsiyet yeni şeylere yöneldi.

Görüşümde açık, KENDİ ÇIKARI İÇİN başkalarının yada ülkenin zararı olan şeyleri yapanların batmasına üzülmem.

YATIRIM AMAÇLI elinde doviz tutanlar, sürünse umrumda olmaz.

Yolsuzluğa bulaşmışsa, yatırım amaçlı doviz tutuyorsa, en samimi arkadaşıma bile açıkça söylerim ki söyledim, "odunsun olm sen" derim.

Hoş yolsuzluğa bulaşmakla, doviz tutmak, ikiside ülkeye zararlı ama yolsuzluk bilinçli bir suç tercihi, doviz tutmak bilinçsiz bir sürü hareketi. İkisi farklı ama ikiside ülkeye zararlı. Bildiiniz gibi değil.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST uzun süredir çobansız koyun haline geldi.

Eskiden yabancılar çobandı. Onların alım satımlarını takip ederdi bizim fon yöneticileri. Yön konusunda kafa yormaz, koyun olmanın nimetlerinden faydalanırlardı.

abd nin papaz olayı ve sonrasında, tayyip in koyunlarını kurt la korkutarak ağılda tutmak amaçlı izlediği, sürekli uluslararası ve yerel gerginlik yaratma taktiği, yabancıları bezdirdi ve en son kuzey seriyeye tayyipin yerleşme planı ile beraber yabancılar satışa geçti ve hiç durmadılar.

Sanırım aralık veya ocak ayından beridir satıyorlar.

Bizim koyun FON yöneticileri, çobanın gittiğini görünce önce birebir abd borsasını taklit etmeye başladı. Onlar sattıkça sattı, onlar aldıkça aldı. Yeni çoban biraz bizimkileri rahatlattı.

Derken abd borsaları hiç durmadan yükseldi durdu. Bizimkileri yükseklik korkusu sardı ve 1100 gelince orada durdular. abd çobanını takip edemez hale geldiler, elleri ayakları titremeye başladı.

1100 altına inince alıyorlar ama 1100 üzerinde alıma devam etmiyorlar, orada bekliyorlar.

Gökyüzünden nur yüzlü bir çoban gelecek bunları ellerinden tutup yukarı çekecek.
    Nur yüzlü çoban gelene kadar korku içinde bekliyorlar elleri satış tuşlarında.

Dün 15:00 civarı AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell açıklama yapmış. Büyük ihtimalle yunanlıların AB içindeki para ile tuttukları adamı. (Türkiyeninde abd ve ab içinde, bu tür adamları var, para ile yazı yazdırdıkları gazetecileri var.) Yunanlı gazeteci sormuştur buda cevap vermiştir. Verilen cevap bizim yahudi medyaya servis yapılmıştır.

Korku içinde bekleyen bizim fon yöneticileride satış tuşuna basmış.

Habere bakıyorsun, önceki AB yaptırımı açıklamalarından daha sert değil ve yaptırımda değil. AB den biri yetkisi olmayan bir konuda açıklama yapıyor. Sondaj gemilerine su ve ekmek vermeyiz, limana sokmayabiliriz. Sondajı yapan yetkililerin AB deki paralarına el koyabiliriz.

Alınmış bir karar yok.

Bu karar alınsa vız gelir tırıs gider. Bizde ab ve abd de servet tutanlar siyasetçiler, gemi sondajcıları değil.

Asıl sorun dün bankalara alış gelmedi. Satış da yoktu.
    Bankalara alış gelmeyince yani çoban ortada olmayınca, etkisiz olması gereken bir haber, fon yöneticisi koyunlar üzerinde çok etkili oldu.

Kapanışı iyi yaptılar yine 1100 e taşıdılar.
    Yanlız viop tarafında bir kaç gündür farklı bir şeyler dönüyor. Endeks dün 1094 den 1100 e çıkarken viop ekim vade çıkmadı dipte kapadı. Buda viop da dün kurumsal alıcı olmadığını gösterdi. Akşam seansındada yoktuki yerinde saydı.

Düşüren haber önemsizdi, pazartesi 1100 üzerinde kalmamız gerekir. Sorun şu ki 1100 üzerinde bankalara alıcı gelmesi gerekir gibi görünüyor.

Daha önce ne oluyordu, yabancı bankaları satsa bile, merkez harici teknoloji gibi hisseleri bizim FON yöneticileri ve bireyseller alıp endeksi yükseltebiliyordu. yerlinin yükseltmeside 1100 üzerinde durdu.

Her haberde rüzgâr da sallanan uzun kavak ağacı gibi sallanan saçma sapan bir BIST.

Volatiliteyi önleyici bir FON mutlaka kurulmalı. Devre kesicilerle bu işi halledemezsiniz. Böyle giderse 2023 de BIST deki katılımcı sayısı 1 milyonun altına düşer. Tek suçluda BIST yönetimi olur. Mal gibi seyrettikleri için.

Cesur oldukları tek konu, işlem hacmini ne pahasına olursa olsun artırmak.

Akşam seansı, öğlen arasının işleme açılması hepsi işlem hacmini direkt artıran uygulamalar.

İşlem hacmi üzerinden yıl sonu primi alıyorlar. Milyonlarca TL dağıtılıyor.

BIST yönetiminden atılıncaya kadar ceplerini ne kadar doldururlarsa kazanç.

7. Fon , devlet fonu ve dengeleyici bir mekanizma ile ilgili belki 10. Yazı... Yürekten destekliyorum ilgililere sesinizi duyurmaliyiz. Belki bir tag açıp tewetter da ilk ona sokmaliyiz

M2003J15SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    kafka ben bezmiş bir adamım, boş mezar bulsam girecem.
    Size zombi hale gelmemiş lider lazım.

---

Avukat Ebru hapiste ölmüş.

GİZLİ TANIK ifadesi ile hapse atılmış.

akp ve fetö ortakken, pkk lı gizli tanıklarla, ordu generallerini hapse atmışlardı. O generaller hepimizi temsil ediyordu, ülkeyi hapse atmışlardı.

Yine gizli bir tanık ve bir güzel insan 13 yıl hapse mahkum ediliyor. "dhkp-c den emir alıyor" demiş gizli tanık.

Ebru hapiste ölmüş.

Ebru, Soma madeninde mağdur olan madencileri savunan avukatlardan, gezi direnişinde Taksim parkı ağaçlarını koruyan insanları savunan avukatlardan.

Fabrika işçisi annenin tek başına büyüttüğü biricik kızı, yetim Ebru, hapiste ölmüş.

---

Sermayenin temsilcisi bir gazeteci için 600 km yürüyen chp.
    Rezilsiniz.
    Neyin doğru olduğunu ayırd edemez hale gelmişsiniz.

.

Sayfa 359/852 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •