Sayfa 362/852 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,889 - 2,896 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bizdeki asıl sorun, geçen aralıktan beri sürekli devam eden yabancı çıkışı.

BISTi her olaya karşı kırılgan hale getirdi.

tayyip in, koyunlarını ağılda tutmak için uygulamaya soktuğu "gerginliği sürekli ayakta tutma politikası"da, BIST e ve UZUN VADE cilere yaramadı. Uzun vadecinin kâbusu bu adamın yönetim şekli.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Anlaşılan viop tarafta poz almak için BISTi aşağı sürmüşler.

Dün kararlı satışlar, önemli 1080 direncinde durma. Bugün o direnci kırmış gösterme, stop loss ları çalıştırma, KY lerin korkmuşlarından ve call margine düşürdüklerinden toplama. Aynı anda USD yide yükselterek korkutma. ekoTürk deki kadın bu işin neresindeydi bilemem, her gün batı satış yerse biz ne oluruz diye gelene soruyordu.

Hep dönecekmiş gibi grafik çizip her seferinde yeniden satarak dünüş umutlarını köreltme ve aşağı inişe şartlandırma. Öyle körelteceksin öyle korkutacaksınki, dönüşü başlatıp yükseltsen bile almaya eli gitmeyecek. KY yi o hale getireceksin.

En sonunda artı kapadı üstelik USD de epey yükselmiş ve direnç haline gelmesi gereken en önemli desteğin üzerinde kapamış.

Yeşil kapattıklarına göre uygun pozisyonu almış olmalılar. Pozisyonu almamış olsalardı, düşürmeye, milleti sattırana kadar korkutmaya devam edeceklerdi. KARŞILARINDA GÜÇ YOK.

3. Pisikolojide pavlov deneyi sanki borsalar ve ky
    İçin mi yapılmış acep ne?
    Senin o, Böyle güzel bold tarifinden .
    Aklıma geldi de
    Bi nevi
    Öğrenilmiş çaresizlik
    Patates olunmuşluk duygusu herhalde o

4. Şeyi çok iyi biliyom
    Edward william felan bunlar tamam kuş sütüyle beslense de
    O güzelim saraylarda
    Tahta döşekte yatarak uyutuluyolar
    Değil yaylı yatak sünger yatak
    Tahtanın üstünde ne bi karış kumaş ne bi yastık var . Yok
    Böylelikle psychological breakdown
    Yani pisikolojik çözülme eşiğini hep yukarı seviyeye çekmeğe çalışıyolar
    Yani güçlük zorluk ani bastırırsa
    Paniğe sevk olunmama lazım
    Zor iş ya Sırf genetik yatkınlık değil Eğitilip yetişmede mühim galiba
    Tabi şimdi haritayı aç bak
    Dünyanın yarısına hakim o herifler

5. Üstte yer alan 2mesaj ky ye aslında
    Yoksa bana ne dünya imparatorluğunun servetinden

Korkuya yenik düşmeme için
    Biraz ezgin hayat tarzı sürmeli insan

O manada

6. Sayın alicemal öncelikle yazılarınız için elinize sağlık keyifle okuyorum. Geçen yıldı yanılmıyorsam Abd borsalarında rasyoların yüksek olduğunu ve bunu dünyaya dağıtıp öyle düşüreceklerini yazmışsınız. Pandemi süreci de buna uygun ilerlemedi mi? Önce tüm herkese korku verip aşağı bastılar sonra kimsenin inanmayacağı şekilde yukarı ralli oldu. Teslanın hâlâ kendi hisselerini satması, teknoloji firmalarının piyasa değerlerinin uçuk değerlere gitmesi bunu desteklemiyor mu? Bana kalırsa dağıtım bittiğinde dünyada yine bir bahane bulunup kuvvetli uzun bir ayı piyasasına girilecek. Tabi bu sadece bir fikir, sizin görüşlerinizi merak ettim. Yazmaya devam edin iyi günler.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Birde meksika borsasına bakayım dedim, bizim gibi az gelişmiş ülke.
    Mart ayından bu yana bir kez %8 ve bir kezde %7 düşmüş. Kısa vadeli bir düşüş trendi de olmuş. O trendin dalgalarını topla yine %10 etmiş.

Bizde bir kez %20 ile çok kötü vurmuşlar. Eski yerine çıkmadan, eski yerinin hala %10 altında iken sağ kalanlarada vade geçişinde %6.6 bir daha vurdular.

%6 vurdular ama tüm dünya yeşil, batı borsaları bir kaç haftadır yükseliyorken, senin dev bankalarının F/K ları 3 ile 5 arasındayken vurdular. Anlamsızken dayak yeyince, dayağın etkisi daha büyük oluyor.

Bugün bir daha korkutabilirler diye akşam viop tarafında kıpırdayanda olmamış gibi görünüyor. %20 lik dayakdan beridir akşam seanslarında ciddi alım olmuyor, yeşil ciddi yanmıyor.

TEMEL anlamı olmayan bu dayaktan sonrada KY dahada çok korkacak.

Söylediğim gibi, yeni girenleri 2023 e kadar büyük oyunculara yem edecekler. İnanmazsanız viop tarafındaki yazarlara bakın, dönemler geçtikçe isimler hep değişiyor. Acaip kazanıyorum diyenler, aradan 6 ay geçmiş yoklar. En kafası çalışanları 1 yıl sonra yoklar. Ya batıp çıkıyorlar, yada lanet olsun deyip kalan paraları ile çıkıyorlar.

Liderin akp ise bunlar doğal tabi. O ayrı konuda. Ben tarihi yazıyorum.

NEYİN İÇİNDESİNİZ ONU GÖSTERİYORUM.

Bu yazdıklarım viop oyuncu ve yatırımcıları için. Hissede iseniz yıllarca kazanmasanızda bekleme ve batmama şansınız var. Viopta anlamsız iki büyük silkelemede batarsınız. Para eksiye düşer, hesabınızı kaparlar.

.
    Son düzenleme : alicemal; 02-09-2020 saat: 09:36. Sebep: F/K

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    çaylakyatırımcı, evet hatırladım.
    abd borsalarının, 2008 de finansa dağıtılan trilyonlar sebebi ile balon olduğunu, kağıt üzerinde şişirilen borsa değerlerindende her yıl finans patron ve yöneticilerinin kasalarına kâr aktarıldığını, FED parası ile finans yöneticilerinin, patronlarının kişisel servetlerinin arttığını ve artan kişisel servetlerin, tüm abd halkının cebinden çıkacağını yazmıştım.

Çünki kural neydi.?

Üretmediğiniz para cebinize giriyorsa, bu para MUTLAKA VE MUTLAKA TOPLUM İÇİNDEKİ DİĞERLERİNDEN ÇIKAR.

İsterseniz parayı yerde bulun fark etmez. FEDin dağıttığı paranında yerde bulmaktan farkı yor. Batarsan şirket battı diyorsun işin içinden çıkıyorsun. FED parası ile sanal yükseliş yaptın, o yükselişten her yıl tonla parayı kâr ve prim adı altında kişisel servetine ekledin, elde ettiğin Kişisel servetine kimse ellemiyor. Şirket batsada Borsa batsada o servet kasanda.

Sonra Türk yahudi kanallarında 5 dolara bile S&P alın reklamlarını görünce. "Balonu dünyaya pazarlayacaklar". Diye yazılar yazmıştım.

Netçede 10larca trilyonluk bir abd borsasını pazarlayabilmen için karşında benzer güçte parası olan birileri lazım. YOK. Tüm para düünyaya yayılmış dev yahudi şirketlerinde. Hali ile milyarlarca kişiden oluşan dünya halkına pazarlamaya karar vermişler gibi görünüyordu. Bizde çıkan 5 dolar lık reklemler bize özgü değildr, tüm dünya TV lerinde çıkmıştır mutlaka değilmi.?

Evet çaylak, bunlara benzer şeyler yazmıştım. Fakat o dönem içindi.

Virus ile beraber dönemde yapı değişmedi ama hacim değişti.

FED yeni trilyonlar bastı ve aynı finans devlerine verdi.

Hacim çok daha büyüdü. Tesla kurulduğundan beridir her yıl zararda ve dünyanın en değerli şirketi. Böyle bir şey abd şirketleri dışında olabilirmi.?

Başka örnek, Henüz üretime başlamamış, sadece bir prototiple ortaya çıkan abd elektrikli araba şirketi 2.4 milyar dolara abd borsasına girdi. Böyle bir saçmalık akla hayale sığarmı.?

FED in trilyonları böyle bir rezilliğe dönüştü. Tabi temeller 1971 de atılmıştı. Karşılıksız para basmaya başladılar. 50 senede abd halkının cahil kesimi o paralar yüzünden obez oldu, uyuşturucu bağımlısı oldu. Yahudi kesimi o trilyonlarla abd borsalalrını şişirip kişisel servet elde ettiler, daha kötüsü bedava para ile TR gibi ülkelerde bedava maliyetle dev fabrikaları bankaları aldılar. Eğitimli kesimde yahudilerin beyaz yakalısı mavi yakalısı oldu, yahudi talanından dökülenlerle ihya oldular ve kendilerini üstün görmeye başladılar.

Ha ne diyordum. FEDin yeni trilyonları hacmi çok büyüttü.
    Şu an o trilyonları yemekle meşguller. Etki bir üç beş yıl daha sürer. O arada yeni bir şey çıkar yine trilyonlar basılır dağıtılır.

Şu an bu yazıyı bir yere bağlamayayım çünki BIST deki bu anlamsız düşüşte benim zihnimde çok kötü dayak yedi.
    Hala durumu anlamaya çalışıyorum. Benim beynim öyle çalışıyor, çizgilere bakıp al sat yapamıyorum, mutlaka sağlam bir zemine dayandırma ihtiyacı hissediyorum. Bir kaç gündür beynim uyuşmuş durumda.

abd trilyonları olayını ileriki haftalarda beynim yerine gelirse sonuca bağlayalım.

Sayfa 362/852 İlkİlk ... 262312352360361362363364372412462 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •