Sayfa 363/852 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,897 - 2,904 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Fordun Türkiyede 1.5 t üstü tek otomobili 2.0 mondeo onun dışında neredeyse tüm binek otoları 1.5 altı 1.6 bile yok
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    reha, ayhan, anladığım kadarı ile ÖTV ile az bir kesime geçirildi diyorsunuz.
    Bu konuyu kapamış olduk.

---
    Bende senşn gibi düşünüp konuyu kapamıştım ancak güncel fiyatlae gelince olayın boyutunun çok daha geniş olduğunu gördüm.

2.0 passatın fiyatı 710 dan 840 a çıkmış yaklaşık artış %19
    1.5 ford focus 264 den 302 ye çıkmış yaklaşık artış %15 yani neredeyse tüm otolara héybetine göre %10-20 arası bindirmişler. Rakam çok büyük.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Benim kafa temelsiz düşüşte çorba olmuş, üzerine ayhan araba diyor.

---

Balinalar viop ta pozisyon almış olmalı. Şu an USD 7,37 den 7,38 e çıkmış, yükseldiği halde BIST de yükseliyor.
    Düşüşten önce nasıldı.? USD kuruş çıksın, BIST hemen düşer gibi yapıyordu. Düşsün, BIST çıkar gibi yapıyordu.

Gözünüze hipnoz nesnesi tutarlar ya. Döner durur. İşte o hipnoz nesnesini tutmuşlar gibi USD yi seyrediyorduk.

Balinalar işini gördü, şimdi USD yi BIST takmıyor.

ekoTürk teki sarışında bugün "batı borsaları düşerse bizim ülkenin hali ne olur" diye soru sormadı. Belki bana denk gelmedi.

BIST yükseliyor, günlerce dayak yiyen KY almaya korkar şimdi. Ya yeniden düşerse.?

Yeniden bir ikinci dip ihtimalide var. KY yi tamamen grogi durumuna sokar. yada aşağı hafiften indirir indirir çıkarırlar. 2 ileri bir geri ile giderler. KY kıpırdayamaz. Büyük ihtimalle fon yöneticileride aynıdır.

---

ekoTürk ü seyrediyorum 1 aydır. yahudi bluumbergi seyretmeyeyim dedim. ekoTürkü seyrettikçe, yahudi TV den farkı olmadığını görüyorum.

Az önce yarım saat "bitcoin alın" reklamı yaptılar.

bitcoin i defalarca anlatmıştım. CIA projesi.

Kağıt USD den sonra, digital para olan bitcoini dünyada yaymaya çalışıyorlar.

abd nin gücünün üretiminden değil USD nin dünyada sorgusuz kullanılmasından geldiğini anlatmıştım. USD yi kullanmazsan ordusu ve CIA senin kafanı kesiyor.

Dünyanın Digital paraya geçtiği dönemde kendi yarattıkları bitcoini dünyada yaymaya çalışıyorlar, hegemonyaları devam etsin diye.

Tüm dünyadaki abd ye ve yahudilere hizmet eden medya kuruluşlarıda sabah akşam bitcoini o ülkelere kabul ettirmeye çalışıyorlar.

Bizdede tam gaz devam ediyor. Üniversiteleri dolaşıp bitcoin kullanımını öğreten akademisyenler var, proflar var. Kimlerin abd uşağı olduğunu görün, içinizdeki sömürgecileri görün.

ÇİN KENDİ kripto parasını merkez bankası desteğinde çıkardı. abd ye uşak olmamaya çalışıyorlar.

Bizse bitcoini öğreniyoruz uşak kafamızla.

Biz twitter facebook instagram google gibi abd yahudisi sosyal uygulamaların TV de konuşulmasını serbest bırakırken, reklamını bedava hale getirirken, ÇİN kendi sosyal medya uygulamalarını piyasaya sürdü. abd sosyal medyasından çok kensi sosyal medyasını kullanıyor ÇİN halkı. Bizde yerli sosyal medya yok. abd sosyal medyası var. sosyal medya parası abd ye akıyor. Bizim paramız abd ye akıyor. Bunu yapan kim.? Hükümettekiler. Senin seçtiğin siyasetçi.

Atatürk durun demeden öncede fransa sömürgesimi olsak, ingiliz sömürgesimi olsak diye tartışıyorduk. Aynı kafa ülkede devam ediyor.

ekoTürk ü mecburiyetten seyrediyordum ama yahudiden farkı yok. Belki gizli fetö kanalıdır. Biliyorsunuz fetö CIA projesi. yani umarım biliyorsunuzdur, o kadar kara cahil bir hale getirildikki. 7 sene tıp okuyup uzman olan doktor, peygamber zannettiği fetullahın yediği mandalinanın kabuklarını yiyor. fetullahın maneviyatı kendinede bulaşsın diye. Bu kadar rezil hale getirilmişiz.

3. Üç bej (bin) düşüş ler görülsede bisteka da 1480 /1540 hareketi $ bazlı bağırıyor gibi ne dersiniz ,ben mi çok at gözlüğü ile bakıyorum.
    Ekonomi,Suriye,Libya,Akdeniz derken bu iş nasıl olacak bende bilmim ama öyle bir yerdeğim ki ....
    Syg, hürmetler

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by vurgun Yazıyı Oku
    Üç bej (bin) düşüş ler görülsede bisteka da 1480 /1540 hareketi $ bazlı bağırıyor gibi ne dersiniz ,ben mi çok at gözlüğü ile bakıyorum.
    Ekonomi,Suriye,Libya,Akdeniz derken bu iş nasıl olacak bende bilmim ama öyle bir yerdeğim ki ....
    Syg, hürmetler

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Olmaz diye bir şey yok,genelde sonbahar- kış borsanın sevdiği mevsimler....... Dolar bazlı bakacak olursak ortalama 1560-1800 e kadar gitmesi lazım,yani 2,1-2,5 dolar arası........

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    valla BISt kovboy filmlerindeki teksas gibi olmuş durumda.

Ekonomiyi filan yansıttığı yok.

BISTi yönlendiren En büyükler(herhalde siyonist banka ve fonlardır) masa başına oturmuşlar şu hesabı yapıyorlar.
    "BIST de kaç kişi var?
    Ne kadarı KY ne kadarı kurumsal.?
    Sermayeleri ne.?
    Nerelerden maliyetlendiler.?
    Endeksi nereye çıkarır, nereye indirirsek KY ve kurumsallardan faydalanabiliriz.?
    Bunu ne kadar sürdürebiliriz.?"

Tamaamen bu hesapların içindelermiş gibi bir görüntü var.

Bu hesaplara girmelerinin sebebi de maalesef ülkenin içine sokulduğu durum.

Tek dostun kalmamış, hepsine sırayla kazık atmışsın. Hemde birden çok kez.

Dostum diye Libya da tayyip in mezhebinden olan serrac kalmış. Oda bir kaç haftadır abd ve fransa tarafına geçmiş. Yakında tayyip i Libya dan atacaklar. Hepimizin çobanı ı başlayacak "eeeeyyy serrac" diye.

Seni ülkenin başına getiren batılı ülkeler ve uşakları artık karşında.
    Rusya ya suriyede en az üç kez kazık attın, Kırım ın Rus işgali altında olduğunu söyleyerek putin i tokatladın.
    Çinde abd nin örgütlediği ayrılıkçı Uygur Türklerini koruyup kolluyorsun. Çin düşmanın gibi davranıyorsun. Türkiyede pkk neyse, Çin de Uygur Türklerinin ayaklanan kesimine aynı gözle bakıyor.

Suriye ve Mısır la deniz anlaşmaları yapsa, Akdeniz sorunu diye bir sorunumuz olmayacak. Kendi mezhebinden değiller diye onlara düşman. abd istedi diye Suriye ye saldırdık, şimdi abd de karşında Suriye de karşında, Suriyeye destek veren Rusya ve Çin de karşında. Büyük başarı.

Falan filan. Yaz yaz bitmez.

Böyle bir durumun içinde olduğumuza inanamıyorum. Kâbus görür gibiyim.

Hani böyle bir durum içinde olursun ama liderin Atatürk dür yada efsane keçidir. O zaman sorun yoktur, geleceğine umutla bakarsın. Ama özal ailesi, mesut yılmaz, bahçeli, akşener, erbakan, karamolla, akp... İnanamıyorum yaw. Bunları seçtiğinize inanamıyorum.

Bugüne gelen yolalrın taşlarını hep bunlar döşediler. Arkalarında abd ve ingiltere nin desteği vardı.

Böyle bir ülkede, böyle bir dünyada yaşadığıma bazen inanamıyorum.

Ülkenin bu halde olması son derece doğal.

BIST den bişey beklemek zor. Belki düzelir diye bekledikçe, dahada kötüye gidiyoruz.

2023 umut kapısı oldu.

.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kendince Süper akıllı fatih altaylı yine zırvalamış. Programlarına bilim adamlarınıda çıkarıyor ya. O bilim adamları ile yanyana diye kendini de onlar gibi sanıyor.

Olmadığınıda yazılarında sık sık açık ediyor.

Bugün yine tarikatlara ağır saydırmış.

Bir Tarikat liderini pek çok kez programına konuk edip onbinlerce yeni mürüd edinmesini sağlayan altaylı. Başkası değil.

Kendisi bir tarikat liderini çıkarıyor, hem ona kişisel destek sı-unmuş oluyor hemde tüm tarikatlara destek sunmuş oluyor. O nefret ettiği tarikatlarada destek sunmuş oluyor.

Bu kadar basit bir bağı bile kurabilecek kapasitede değil.

Akıl, sebep sonuç bağlarını doğru kurabilmek demektir. Bu bağları doğru kurabilirsen, doğru ile yanlışı ayırd edebilirsin.

Bağ kuramıyor.

cübbeli nezdinde tüm tarikatları TV ye çıkardığının farkında değil. Sorsan cübbeli iyi idi ondan çıkardım, diğerleri kötü diyecek.

cübbeli, sakalı, sarığı, giyimi kuşamı ve bahsettiği konular ile tam bir tarikat lideri. Onu TV ye çıkardığında, aynı kategorideki herkese destek oldun demektir.

Üstelik cübbeli nin içinde olduğu tarikat hakkındada tonla yazı ve bilgi var. cübbeli yi çıkardığında, kişisel olarak ona değil, onun örgütüne destek olmuşsun demektir.

Daha nasıl anlatayım bilemiyorum.

Dünki yazısındada, kızılay şube başkanının kardeşinin otelinde kızılay etleri yakalanmış. Kardeş aramış, kızılaya yardım için otelimin buzdolabinda etleri sakladım demiş. Buda adamın iyi niyetli olduğuna inanmış. Çünki çok medenice anlatmış.

İnanılır gibi değil. Kızılay şubesi soğuk hava deposu tutup etleri oraya saklamıyor. Otel buzdolabına koyuyor. O otelde kardeşinin oteli.

altaylı nın beyni ise kardeş arayınca birden ağıldaki koyun beynine dönüşüyor.

yaw altaylı ya fazla giydiriyorum da... Herifi okumasan olmaz. Medya mızın kalitesi ortada.
    chp nasıl kötünün iyisi ise, altaylıda kötünün iyisi. mecburen okuyorsun.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün ekran başında değildim. abd satış yemiş.

Son trilyonluk paket geçmeyince, daha fazla balon yapamadılar. Şimdi viruste ikinci dalgayı fiyatlamaya başlayabilirler. Günlük vaka grafiğine bakarsanız ikinci dalganın içindeler.

abd de görüşülmekte olan trilyonluk yeni bir paket var. O paket geçince abd düşüşü duraklayabilir.

ekoTürk deki sarışınında isteği oldu. Batı borsaları satınca bizde ne olacak cevabını alacak.?

vakıfbankın F/K sı 3.18, PD/DD 0,37 İş Bankasının F/K 3.36 PD/DD 0,36

İş bankasını satın alsan, banka kârı ile 3 yılda verdiğin para çıkıyor. TR de Ev alsan kirası ile 20 yılda paranı geri alıyorsun.

Bankalar Daha fazla ne kadar düşecek.? Diğer bankaların da F/K ları 5 den yüksek değil. Ülkeler kapanmış Pandemi döneminde bile iyi kâr elde etmişler.

Batı satışına ne kadar direniriz göreceğiz.
    S&P de destek 3.400 civarında.

BIST dün USD yükselişine direndi ancak abd de satış başlayınca bizimkide biraz düşmüş.

Bizim bankalar USD yi 7.50 ye yükseltiyor ki merkez bankası faiz artırsın. Siyonistlerin Türk halkından istediği bu. Devlet bankaları hariç Türk sahipli bankalarda onlara destek oluyorlar. Paralarına dünyanın vermediği yüksek faizi istiyorlar.

tayyip için fırsat, ucuz fiyatlardan bu bankaların senetlerini BIST den toplayabilir. Her bankanın %20 belki %30 hissesine BIST aracılığı ile devlet sahip olabilir. O zaman yönetim kurulunada güreşçini, imamını koyabilirsin. İçeriden işlerini kontrol edersin. BISTi de tutar volatilitesini önlersin. Biraz daha güvenli hale gelir. Banka kârlarının bir kısmıda devlete gelir olur.

Yüksek faiz ve yüksek USD bu halkın daha fakir yaşaması demek. Siyonist takmıyor, diyetini istiyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIMAS ilginç bir senet. İlk sahiplerinden biri tayyip idi. Sonra kendi payını sattı dediler. Bazıları inandı, bazıları inanmadı. Arka planda gerçek sahip tayyip in ailesi diyorlar. Doğrumudur değilmidir bilmiyorum. Gizlemesi için sebep yok, oğulları damatları gizlemeden devletle, devletsiz her işi yapıyorlar, BIMASı niye gizlesin. BIMAS gibi, devlet ve DEVLET BANKALARI ile iş yapan pek çok şirketin arkasında tayyip ailesi var deniyor. İnanması zor.

BIST i oran olarak en çok etkileyen senet deniyor. O kadar büyümüş halde. Bu şirketi tahtada yabancılar alıyor satıyor deniyor.

Sanmıyorum.

O senedi yabancılar BENCE almaz. akp ile büyüyen şirket akp gidince ne olacak.? Siyasetçiler her dönem bazı şirketleri devlet aracılığı ile halkın vergileri ile büyütüyorlar. O siyasetçi gidince, o şirkette yok oluyor yada küçülüyor. geri planda kalıyor, büyümesi duruyor. yabancı gidipte teknolojik olmayan, siyasetçi ile büyüyen, alternatifleri bol olan böyle bir şirketi almaz.

Son bilanço açıklanmadan önce F/K sı 60 ların üzerindeydi ve hala alıyorlardı. Yabancının tarzı değil. Şu an F/K 22 de. PD/DD si ise 8,11.
    Köklü ve çok sağlam bankalar, F/K ları 3 olan Vakıfbankı, İşbankı satıpta gidip BIMAS almaz.

Kim alıyor o senedi.?

Sahipleri kimse onlar alıyordur. Sahipleri kişisel servetlerini ingiltereye götürmüştür. İngilterede, bir ingiliz banka yada fonu aracılığı ile, sanki yabancı ülke parasıymış gibi, TR ye gelip BIMAS alıyorlardır.

BIMAS ı alanların sahipleri olduğundan eminim. Amaç ne.? Yüksek fiyattan KY ye kaktırmaya çalışıyorlardır. Kurumsallar gidipte bu fiyatlardan BIMAS almazlar diye düşünüyorum.

Sayfa 363/852 İlkİlk ... 263313353361362363364365373413463 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •