Sayfa 366/852 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cübbeli tarikat lar durmadan silahlanıyor dedi. cübbeli söyleyince olay oldu.

Zaten biliniyordu.

Belkide iyi olacak.

Batı ülkeleri din adamlarının elinden nasıl kurtuldu.?

Belkide zamanı geldiğinde tarikatlarla savaşıp, yenmemiz yada yenilmemiz gerekiyordur.

1980 den beridir, imam hatipler ve kuran kursları eli ile, hızla gençlerin kafasını tarikat zihniyeti ile dolduruyorlar. Her yıl sayıları artıyor.

Belkide tarikatlar ne kadar çabuk halka saldırırsa, o kadar bu ülke açısından faydalı olacak.

Ya kurtulacağız, yada 12 yaşındaki kız çocuklarıyla cinsel ilişkiye giren, fetullah gibi erkek çocuk sevgili edinmekten çekinmeyen tarikatlarin yönetimine gireceğiz.

Tarikatlar kazanırsa mevcut durumdan dahamı kötü olacak.?

Benim açımdan değil. Ben öylede böylede hep maymunlar arasında olacağım.

Dağ keçisi olmak, dağda gezip temiz hava almak, uzakları görmek, doğa ile başbaşa olmak.

---

Eğer öyle bir savaş olursa ülkeden ilk kaçacaklar kimler biliyormusunuz. İlk Yahudiler le siyasetçiler. Sonra, medya mensupları şu TV lerde gazetelerde seyrettikleriniz dizilerde filmlerde seyrettikleriniz.

Savaş bitince kim kazanırsa kazansın geri gelecekler ve sırtınızdan beslenmeye devam edecekler. Sizin çocuklarınız savaşta can verecek. Savaş öncesi yurt dışına kaçanlar, savaş sonrası geri gelip ölen kişilerin mallarını mülklerini sahiplenecekler. Kurtuluş savaşı sonrasıda öyle olmuştur. O savaşta asker olmayan yahudiler, şu an ülkenin zenginliklerinin sahibiler.

Tabi böyle bir savaş olursa.

Radikallerin yani tarikatlar ve mhp gibi partilerin karanlık yönde aktif olan gruplarının, halkın %10 u bile olmadığını düşünüyorum. Ancak akp sayesinde ön plana çıktıkları için kalabalık gibi görünüyorlar.

Laiklik için KENDİ İSTEKLERİ İLE meydanlara gösteri için toplanan milyonlara bakın ki sadece 1 tek ilde milyona rahat ulaşıyor.

Birde din elden gidiyor deyin toplanacak olan eğitimsiz, ezilmiş, kandırılmış olan kalabalığa bakın. Bu kalabalığıda Türkiyenin her yerinden otobüslerle toplarlar. organizedir gönüllü katılım değildir.

Bir tek ilde toplanan laikler, tüm Türkiyeden organize toplanacak radikal kalabalıktan daha fazladır. hemde çok daha fazla.

.
    Son düzenleme : alicemal; 12-09-2020 saat: 14:28.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İspanya ve Fransa da günlük vaka sayıları anormal arttı. Günlük 10 bin kişileri geçti. 20 bin olan gün var.

Almanya bizim gibi sayı açıklıyor. Bizim gibi gizliyormu buradan bilemiyoruz.
    Hepsine bakmadım ama avrupa da romanya gibi Küçük ülkelerdende ikinci dalgaya giren var.

İngilterede vaka sayıları hızla artıyor, onlarda ikinci dalgaya girebilir.

Sonuçta fransa ve ispanya kendini kapatabilir. Aşı en geç 2 ay içinde dağıtılmaya başlanacağı için kapatılmayabilirde. Kapatılma ihtimali daha düşük.

Babaları abd 2. dalgaya girdi hatta sonuna yaklaştı ama kapamadı.

Yinede avrupada ülkelerin kapatılma ihtimali piyasalar açısından korkutucu.

---

TR de iş bankalarda bitecek gibi.
    Bankaları 1 gün alıyorlar bir gün satıyorlar, diğer günler bekliyorlar.
    Alanla satan aynı gruplarmı bilemiyorum. ne oyunu dönüyor yada bir oyun varmı bilemiyorum.

Devlet bankalarında yabancı payı %6 lara kadar düşmüş görünüyor. Sıfırlasalarda artık satış olmasa.

Yabancılar banka sattığı için, yerli FONlar bankalara pek yaklaşmıyor. Yabancı satışını karşılayıp bankaları yükseltecek güçleri yok herhalde.

Diyelim aldı yükseltti, kime satacak.? Karşılarında bankaları alacak güç olmalı ve yükselmiş fiyattan almaya hevesli olmalılar. Buda TRnin geleceği aydınlık olursa gerçekleşebilir.

Hali ile bankalar işi karışık.

Onlara alım gelmedende, BIST de fazla bir yükseliş beklemek mantıklı görünmüyor.

Faiz artarsa işler değişirmi.?

resmi Faizin artma ihtimali bu ay için zor görünüyor. tayyip artmayacak dedi.

Bankalara alış gelmezse, üzerine tayyipin siyasi açıdan DÜZENLİ gerilim yaratma taktiği var. Bunu dünyadaki bütün düşük kapasiteli siyasetçiler yapıyorlar.

Gerilim anlarında koyunlar nasıl birbirlerine sokulur ve ağıl ararlar. İnsanoğlu dediğinde hayvan. Düşman gösterirsen tüm sıkıntılarını kavgalarını bir yana koyup, düşmana karşı yanyana duruyorlar.

Siyasetçilerin düşük kapasiteli olanlarıda bu taktiği hep kullanıyorlar. gerilim yaratıp, düşman yaratıp, korkup birleşen halkı kendi çevrelerinde toplamaya çalışıyorlar. Netçede gerilim devlete hakim olanın işine yarar, bütün olanaklar onlarda.

trump da aynı taktiği uyguluyor, yunan başganıda. Kötü yönetimlerini, gerilim yaratarak halkın görmesini engellemeye çalışıyorlar. Türk halkı işsizim, gelirim yetmiyor diye düşüneceğine, ege denizindeki yunanlı ile fransızla kapışmamızı düşünüyor.

Çok alçakça bir taktik ama bilinçsiz halklar üzerinde tutuyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aylardır İstanbul sözleşmesi diye bir şeyden bizim entel dantel takımı bahsediyor.
    Tuzu kuru yazarlar, devletin sırtında besleniyorlar ve her konuda ahkâm kesiyorlar.

Evliliklerde kadına yönelik şiddet konusunda atıp tutuyorlar. Sebep olarakta yanlış şeyleri öne çıkarıyorlar.

Hayatımda kadına el kaldırmadım, el kaldırmak aklımın ucundan bile geçmez. Bırak kadını, karşımdaki erkek olsa bile güçsüze el kaldırmam. Kadına şiddet uygulayanında en ağır cezanın alması taraftarıyım.

Şuç işlendikten sonra ceza olayı ayrı. Suçun sebebi ayrı.

Suçun sebebine inilirse, O köşeden yazarlar gerçek suçlunun kendilerininde içinde olduğu grubun olduğunu görecekler.

Erkek neden şiddete başvuruyor diye yola çıksalar, sebep olarak DEVLETİN HIRSIZLIĞINA kadar ulaşacaklar.

Erkek evi geçindirecek geliri yoksa ve iyi bir eğitim almamışsa, KENDİNDEN FİZİKSEL AÇIDAN GÜÇSÜZE karşı şiddete başvurur.

Aynı şeyi akp yapmıyormu.?

Kendinden güçsüz suriyeye acımasızca saldırıyor ama israil, AB, abd, rusya karşısına gelince, anında ezik maraba pozisyona geçiyor.

Devlet hırsız olunca gelir dağılımı bozuluyor.
    Halkın çoğunluğunun parası azınlığın cebine giriyor.

Çoğunluğun geliri düşünce düzgün eğitim alamıyor.
    Düzgün eğitim alamayan insanlardan hem kadın hemde erkek hayata tutunmakta zorlanıyor. Sıkıntı çekiyor. Hem toplum içinde ezildiği için sıkıntı çekiyor hemde maddi sıkıntı çekiyor.
    Eğitimsiz ve maddi sıkıntı çeken erkekte yapabildiği şeye başvuruyor ve her sorunda kadına çocuğa saldırıyor.

Peki bu devletin hırsızlık sisteminin ortağı kim.? Medya. Yani şu kadına şiddet bitsin diyen soysuzlar sürüsü. Kadına şiddetin bitmesi için sizin devletten beslenme huyunuzun bitmesi gerekir.

Her el kaldıranı idam et, yinede kadına(gerçekte güçsüze) şiddet, devletteki hırsızlık sistemi bitmeden bitmez.

Dağ keçisinin sözüdür bu.

Türkiyenin tek sorunu vardır oda devlet kurumunda çalışanların hırsız olması. Geri kalan tüm sorunların kaynağı budur.

Devletin hırsız olma sebebide uzun hikaye. Kültürel coğrafyasal ve genetik sebepler var, ibrani ler var.. filan.

.

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Aylardır İstanbul sözleşmesi diye bir şeyden bizim entel dantel takımı bahsediyor.
    Tuzu kuru yazarlar, devletin sırtında besleniyorlar ve her konuda ahkâm kesiyorlar.

Evliliklerde kadına yönelik şiddet konusunda atıp tutuyorlar. Sebep olarakta yanlış şeyleri öne çıkarıyorlar.

Hayatımda kadına el kaldırmadım, el kaldırmak aklımın ucundan bile geçmez. Bırak kadını, karşımdaki erkek olsa bile güçsüze el kaldırmam. Kadına şiddet uygulayanında en ağır cezanın alması taraftarıyım.

Şuç işlendikten sonra ceza olayı ayrı. Suçun sebebi ayrı.

Suçun sebebine inilirse, O köşeden yazarlar gerçek suçlunun kendilerininde içinde olduğu grubun olduğunu görecekler.

Erkek neden şiddete başvuruyor diye yola çıksalar, sebep olarak DEVLETİN HIRSIZLIĞINA kadar ulaşacaklar.

Erkek evi geçindirecek geliri yoksa ve iyi bir eğitim almamışsa, KENDİNDEN FİZİKSEL AÇIDAN GÜÇSÜZE karşı şiddete başvurur.

Aynı şeyi akp yapmıyormu.?

Kendinden güçsüz suriyeye acımasızca saldırıyor ama israil, AB, abd, rusya karşısına gelince, anında ezik maraba pozisyona geçiyor.

Devlet hırsız olunca gelir dağılımı bozuluyor.
    Halkın çoğunluğunun parası azınlığın cebine giriyor.

Çoğunluğun geliri düşünce düzgün eğitim alamıyor.
    Düzgün eğitim alamayan insanlardan hem kadın hemde erkek hayata tutunmakta zorlanıyor. Sıkıntı çekiyor. Hem toplum içinde ezildiği için sıkıntı çekiyor hemde maddi sıkıntı çekiyor.
    Eğitimsiz ve maddi sıkıntı çeken erkekte yapabildiği şeye başvuruyor ve her sorunda kadına çocuğa saldırıyor.

Peki bu devletin hırsızlık sisteminin ortağı kim.? Medya. Yani şu kadına şiddet bitsin diyen soysuzlar sürüsü. Kadına şiddetin bitmesi için sizin devletten beslenme huyunuzun bitmesi gerekir.

Her el kaldıranı idam et, yinede kadına(gerçekte güçsüze) şiddet, devletteki hırsızlık sistemi bitmeden bitmez.

Dağ keçisinin sözüdür bu.

Türkiyenin tek sorunu vardır oda devlet kurumunda çalışanların hırsız olması. Geri kalan tüm sorunların kaynağı budur.

Devletin hırsız olma sebebide uzun hikaye. Kültürel coğrafyasal ve genetik sebepler var, ibrani ler var.. filan.

.
    Devlet hırsız olmaz,siyasetçiler veya hükümet üyeleri rüşvet almakla birlikte hırsızlık yapmış olabilirler (yapmışlar demiyorum),ama hırsız devlet kavramını kabul etmiyorum....
    Yazılarımın tamamı (SPK) Sermaye Piyasası Kanunu md 101, md 103, md 104, md 106, md 107, md 110 ilgili maddeleri kapsamında tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı içerisinde değerlendirilemez yatırım tavsiyesi içermez yatırım tavsiye niteliği taşımadığından Yatırımcı profilinize uymayabilir. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw adanalı takıldığın şeye bak.

Halk arasında devlet denince kamu kurumları ve hükümet anlaşılır.

Devlet geniş anlamda ele alırsan herşeyi kapsar ancak burası akademik tartışma platformu olmadığından, devlet kelimesini halk dilinde anla.

Eğer bu kamu kurumlarında yapılan yolsuzluk genele yayılmışsa, devlet demek çok yanlış olmaz.

Devlette, belediyenin imar müdürlüğü ve ssk da toplamda yaklaşık 5 yıl çalıştım neler dönüyordu anlatsam sonu gelmez. Ben ilgiliyimdir görüyorumdur, aynı serviste çalıştığım 45 erkek ve kadın ilgisizdir örgü örüyorlardır, oyun oynuyorlardır, ekranda borsa takip ediyorlardır görmezler, haberleri olmaz, anlatırsan şaşırırlar. Teknik servisin başında neden genel müdürün akrabası edebiyatçı vardır aklına o soru düşmez, sen bilirsin.

Gören var, ilgisi olmadığından göremeyen var. Herkesin odağı farklı.

Ben neden yolsuzluğa odaklıydım.?

Çünki 5 yıl boyunca sadece bir ev bilgisayarı rüşvet olarak geldi. Halbuki kimlere ne gelmediki, kaç kişi kaç köşe döndü.? yani maadur olduğumdan yolsuzluğa takıntılıyım.

Her neyse, tali konular için özden uzaklaşmayalım.

6. Devlet aldigi verginin karsiligi olan hizmeti halka esit bir sekilde dagitmiyorsa, okuyan, calisan, emek veren, namusuyla yasayan insanlar ezilip somuruluyorsa o devlet hirsizdir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada TR nin akdenizde karşısında olan ülkeler ek sorunlarla başbaşa.

Rusya belarus u elinde tutmaya çalışıyor. Çevresindeki bir kaç ülke hariç hepsinin yöneticileri abd uşağı olmuş durumda. Gürcü ler ve azerilerde israille işbirliği içinde, üzerine belarus daki gösteriler.

fransada macron un belalısı sarı yelekliler yine gösterilere başladılar. Bunların arkasındada abd var. Ayrıca fransa GÜNLÜK 10 bin virus vakası ilede uğraşmak zorunda, ülkeyi kapadı kapayacak.

abd nin başında her türlü bela var ancak para basarak işin içinden yırtıyorlar.

rusya para bassa dünya kabul etmiyor. fransa ise AB ortağı merkel den onay almadan para basamaz.

Bizde para basıyoruz sanıyordum ancak en son tayyip bireysel emeklilik fonuna göz dikince matbaadaki baskı makinelerimi yetmedi diye şaşırdım.

Dünyada ilginç işler dönüyor.

Çin ilk defa erkek gibi abd yi terörist ülke olmakla suçladı. Dünyada bir ilk olsa gerek. Hırsıza biri hırsız diyebildi.
    Krala çıplak dedi biri.

Küçük ülkeler diyorlardı ama dünyaya hakim ibrani medyasında bu laflar sönüp gidiyordu. Çin söyleyince duymamazlıktan gelemezsin.

Sanırım bir dönüşümün içindeyiz. SSCB den sonra abd nin arkasında da teneke bağlanacak, yada hepimiz ölecez.

abd kuyruğu titreteceğini anlayınca Çin e nükleer silahlarla dalabilir, tayyip de abd gazı ile suriye, İran, yunaniztan a dalabilir

Diğer ülkeler bize dalabilir...

Güzel olurdu.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hafif yeşil açtı. Pek güven veren bir görüntü yok ama yukarı gidiyor hafiften.

Son günlerde böyle bir görüntüsü var, yalpalayarak ilerliyor ama hafifte olsa ilerliyor. hacimde düşmüş durumda.

TR ve dünyanın SİYASİ-virus görüntüsü çok kötü olmasa, ralliye başladılar diyeceğim.

viop vade sonunda silkelediler, silkelerken dönüşte 2 gün işlem hacmi hafif yüksek oldu, yukarı döndü, her gün zorda olsa yükseliyor ve hacim azaldı. Görüntü ralli görüntüsü ancak o kadar çok SİYASİ ve virus de kötü görüntü varki. ralli ye inanması çok zor.

Zaten yabancıların satışı problemimiz var, ralli olsa bile minic ralli olur herhalde. Minicik.

.
    Son düzenleme : alicemal; 14-09-2020 saat: 11:55.

Sayfa 366/852 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416466 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •