Sayfa 369/852 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 2,945 - 2,952 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    BIST hafif artı açtı.

USD 7.50 sınırında. geçerse BIST de hafif bir satış gelecektir. Ama kırmızı bile kapasa ciddi bir düşüş olacağını sanmıyorum. Tabi ne kadar geçeceğine ve ne kadar hızlı gideceğinede bağlı.

Geçer, geçmez tahmini yapmam doğru değil, tutturamam herhalde. Sadece bana Türkiyenin ve dünyanın ekonomik gerçekleri ile uyumsuz geliyor. Diğer yandan hükümet durmadan dolar harcıyor ama dolar geliri az, buda USD yükselişi ile uyumlu.
    Anormal bir durum içindeyiz.

Libyada tayyip yeni anlaşma yapmış. İçeriğe baktım bomboş. Türkiyenin kuyruğuna teneke bağlamış gibiler. serrac batılılarla anlaştı iddialarını doğrular nitelikte. Libya ile anlaşmayı orada Libya en kötü durumda iken yapacaktın. Şimdi durum düzeldi anlaşma yapmaya kalkıyorsun.

imam kafası bu kadar çalışıyor ancak damadı bayraktarın bir sürü IHA sını yüzlerce milyon dolara Libyaya sattı, tayyip ailesinin kazancıda o olur. Türkiye'nin libya'da harcadığı yüzmilyonlarsa, bize giren kızım. Yani Türk halkına giren kısım. Bizim vergiler gitti.

BIST yükselmeye devam ederse ciddi direnç 1130 üzerinde.
    Arada yeni kriz çıkmaz, USD de yükselmezse, en fazla üç beş yılda 1130 a varırız.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    İlk defa bir haberTürk yazarından tarafsız, ahlaklı ve iyi bilgi veren bir yazı gördüm. Gökhan Şen in bugünki yazısı.

abdurrahmanda arada iyi bilgi veren yazılar yazıyor ancak öyle yazıları da varki, "Türkiyeye zarar veren birilerine hizmet ediyorum diye" bağırıyor.

güntay ise "mal meydanda" diyor. Ben patronlara hizmet ederim, doğru yanlış ayırmam diye meydana çıkmış. Bilgi veren yazılarıda çok ama adamın resmini görünce, abdurrahmanı odun olarak kullanıp buna dalayım diyorum.

altaylı ise en çok eleştirdiğim, yerdiğim yazarları ancak adam iyi niyetli gibi görünüyor. yarım yamalak akla sahip olduğu için yaptığı rezilliklerin farkında değil. Şeyhin yıkandığı suyu içince kendini ermiş sanan mürüdler vardır, altaylı da bilim adamları ile arkadaş olunca kendini ermiş sanmış. Çok okunuyor buda ülkenin genel durumu ile alakalı. Aynı yazıları benim kuracağım ülkede yazsa, direk spor muhabirliğine sepetlerim.

Bunların tamamı kendi görüşüm. Belki ben odunum bunlar akıllı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Önceki yazılarımda ne yazıyordum.

Birileri üretmeden zenginleşiyorsa, cebine giren para mutlaka ve mutlaka başkalarının cebinden çıkıyordur.
    Daha iddialıda yazmıştım. İsterse merkez bankasında para bassın zenginleşsin, başka insanları soymasın, yinede o para tüm halktan çıkar.

Örnekleri ile anlatmıştım.

İşte ispatı, yıllardır ülkede GSYIH düşüyor yani geri gidiyoruz yani üretim azalıyor.

Ancak her yıl milyoner ve milyarder sayımız artıyor. Yine artmış. Normalde azalması gerekir çünki üretim azalmış. 10 elma üretip satıp 100 TL kazanırken 8 elma üretip satmışsın 80 TL kazanmışsın. Her yıl üretilen toplam para azalmış ama milyoner sayın artmış. Hali ile zenginlik üretimden kaynaklanmıyorsa, diğerlerinin cebinden alıyorsun.

Devletin, vergilerimizi har vurup harman savurması sonucu hepimiz fakirleşiyoruz.

Savrulan paralarda birilerinin cebine giriyor zenginleşiyor. Devletten zenginleşenlere iş yapanlarda zenginleşiyor. Adamlar devleti soymuş gelmişler, ailelerine lüks arabalar satmışsın, otelinde ağırlamışsın, elbiseler satmış, restoranlarında yedirmişsin, yazlık villa, lüks daire, daireye mobilya, beyaz eşya satmışsın vb. Adam sanada bol keseden saçmış çünki kolay kazanmış, sende kazandın sende saçacaksın, böyle bir zincirleme. Soyanlardan faydalanan bir çemberler grubu var.

Azınlık grup zenginleşip milyoner sayılarını katlarken, para halkın büyük kısmından çıkıyor. Çalışmasının karşılığını alamıyor. her sene yaşam kalitesi düşüyor. Aldığı ve faydalandığı ürünlerin fiyatı, cebine giren paradan daha hızlı artıyor.

Bu para bizden nasıl çıkıyor.?

Devlet ilave vergileri, devletin eksik hizmetleri, devletin parasız hizmetlerinin paralı hale getirilmesi, vergilere zamlar vb.

YENİ BİR VERGİ AÇIKLANMIŞ.

Arsan var zamanla şehir içinde kaldı imar geldi. Arsan 100 bin TL ediyordu imar gelince 150 bin TL ediyor.
    Görevli emlakçılar gelip değer artışını buluyor, bu örnekte 50bin tl. değer artışı var. Devlet senden o 50 bin TL yi ya hemen, yada arsa satışında alıyor.

Arsana 3 kat imar vardı 5 kata çıktı. 2 katlık ilave değer artışını yine devlet senden alıyor. Arsa imarlıydı turizm imara dönüştü, yine cebine elini daldıracaklar. Senin atadan kalan arsan sayesinde zenginleşme umudunun bir kısmını senden alacaklar, ailenden alacaklar.

Değer artışının tamamınamı yoksa belli oranınamı el koyuyorlar, yazmamışlar. Diyelim İmar planı köyüne gelmiş, köy değil mahalle olmuşsun. Bahçen ve içinde evin var. 10bin TL verdin bahçeyi parsel yaptın artık tapuda arsa olarak görünüyor. Arsaya dönünce değeri arttı, değer artışı devlete ama 10 binTL senden çıktı oda devlete. Her halukarda geçiriyorlar.

5 milyon yurtiçinde, 3 milyon kuzey suriyede insan besle. 50bin kuzey suriyede 10 bin libyada yabancı paralı asker besle, ihalelerle devletin parasını har vur harman savur. 100 TL lik işi 500 TL ye yaptır. havaalanın varken yık yenisini yaptır, ihtiyacın yokken kanal yaptır. Tüm bu paralar senden çıkıyor. İşin kötü yanı bendende çıkıyor.

Dağ dayanmaz.

Bu ülkeye düşman olsaydım ve kazara beni devlet başkanı yapsaydınız, en fazla akp nin yaptığı kadar bu ülkeye kötülük edebilirdim.

Daha kötüsüde gelecek, bu günleride ararız hiç merak etmeyin.
    Seçimlerde tek oy alamıyorum, ülkenin geleceği karanlık.

.
    Son düzenleme : alicemal; 16-09-2020 saat: 15:05.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    abd trilyonluk paketi hala çıkaramadı. abd S&P endeksi bundan önceki tepesi olan 3400 altında dolanıyor. Ne demiştim, trilyonluk paket çıkana kadar buralarda dolanır, 1 trilyondan fazla bişey çıkarsa yükselir, trilyon işi uzar ve soğursa daha aşağı iner demiştim teknik seviyede vermiştim. 3230 ve 3050 ne kadar iş uzarsa o kadar aşağı iner. Sadece abd de aşıdan iyi haber yönü belki döndürür.

Akşam FED den beklenen oldu. Beklenenden iyi bişey gelmediği içinde satış geldi.

Biz batıdan ayrışalı çok olmuştu. Sorunumuz yabancı satışıydı. Üzerine MB den faiz artışı beklentisi eklendi.
    Ege denizi sorunları soğudu, Sakız adası sorununu kimse iplemedi.

Faiz artışını garantiye almak için USD/TL yi sürekli yükseltiyorlar. Şu an yine 7.50 altında görünüyor ama 9:00 da TR bankaları açılınca tekrar 7:50 yi geçireceklerdir.

Görünen oki MB toplantısına kadar yükseltebildikleri kadar yükseltmeye devam edecekler. Bankalar ceplerine girecek para için herşeyi yapabilecek hale gelmişler. Zaten ibrani soyunun özelliği bu. Son yüzyıllardaki tüm savaşların, soykırımların en az %50 sinin arkasında BENCE onlar var.

TR deki bankalardada hakim hisse siyonist ibranilerde.

USD arttığına göre BIST ne olur.

Hafifte olsa Yükseliyordu, 7.50 geçilirse hafif satış gelir demiştim, geldi.

USD nin yükseliş hızına bağlı olarak BIST hafiften düşecek gibi görünüyor. Olurda USD yükselmezse rahat yeşil kapatırız. USD fazla yükselmezse yine hafif yeşil kapama ihtimalimiz var.

Aslında yükselmeye istekliydi. Balinalar öyle yada böyle yükseltiyordu. Yada balinalar kenardaydı BISTe yeni giren taze KY parası ile portfoy yöneticileri fon yöneticileri yükseltiyordu. Hangisi emin değilim. Hala yeni giriş var.

Yükselmeye istekli olduğu için USDnin 7.50 yi geçmesine büyük tepki vermedi ama yükselişte durdu. Küçük bir ralli yapacak görünümü vardı. Sanırım KY parası ile yapılıyordu, balinalarda kenardaydı. İmdi balinalar topa girdi ve USDyi yükselttiler.

MB toplantısına kadar yükseliş açısından işler iyice zorlaştı. Küçük zig zag larla yukarı aşağı yerimizde sayacağız gibi görünüyor.
    ne kadar yükselip düşeceğimiz USD ye bağlı. USD deki Ani yukarı hareketler BIST de panik yaratıp stoplar robotlar devreye girebilir.

USD hafif hafif yükselirse BIST de ciddi düşüş beklemiyorum. 1100 altını gösterip tekrrar yukarı döndürürler diye düşünüyorum. zig zagları yakalayabilirsem para kazanma fırsatı aslında. Dün ani düşüşü yakalamıştım ama long emrimi matrix işleme almadı kaçırdım.

TR inşaat ve sanayi ekonomik verileri ÇOK iyi geldi. BISTin düşüşünü engelledi demek gerekiyor.

Kısa vade oynama BANA HİÇ UYGUN DEĞİL ama mal bu ne yapacaksın.

Uzun vadeli oynarken, hiç bir veriye dayalı olmadan anlamsızca endeksi hızlı düşürüp silkeliyorlar ve sebebi olmadığı için hazırlıksız yakalanıyorsun.
    Hisse de olsan sorun yok ama viop da olunca para kaybediyorsun sağlığını kaybediyorsun. Sebepsiz volatiliteleride BIST yönetimi engellemiyor seyrediyor. BISTin güvenilirliği yok oldu adamlar hala mal pozisyonundalar.
    Sebepsiz yüksek düşüşler sebebi ile viop da uzun vade oynamak çok zor, mecburen ŞU AN İÇİN kısa vadeye dönmüş durumdayım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    endeks kırmızı açtı ancak USD 7.53 ü geçtiği halde yinede 1100 altına düşmedi.
    Demekki endeks yükselmek istiyor.

Fakat USD 9:00 dan 11:00 e kadar hızlı arttı. 2 saat de 4 kuruş arttı. Ürkütücü doğrusu. Umarım bu hızda gitmez.
    Bugün kenarda beklesem iyi olacak.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    BIST yükselmek istiyor varsayımım işliyor. USD 7.55 i geçti, batı borsaları kırmızı ama BIST düşmüyor.
    Sebeplerini 50 kere yazmıştım. Zaten düşüğüz, BIST i tutan p.zvnkler 2 kez silkeleyip yukarı pozisyon aldılar falan filan.

MB nin faiz kararına 1 hafta var daha, 5 iş günü eder. USD yi 5 günde daha ne kadar yükseltebilirler. Hadi yükseliyor tayyip yüksek faiz konusunda "vermem" diyor, siyonist bankalar "ver" diyor. Arada halk eziliyor, ne tayyibe nede siyoniste bir şey olmaz.

Mevduat faizleri zaten 13 oldu diyorlar. MB nin politika fazizi artsa ne fayda edecek.? Bankaların devletten nasıl kazandıklarını bilmediğimden yorum yapamıyorum. Yanılma ihtimalim de var.

---

fatih altaylı dene uyduruk milliyetçi, yarım yamalak akıllı köşeden yazar tüm yazıda siyonist yahudi amazo-n com sitesinin reklamını yapmış.

Sonrada bunu haber yapayımmı diye çok düşündüm demiş.

Herif milliyetçi ve temiz geçinmese konu etmem de, adam "öcalan'ı almaya italyaya gidiyorum" yazısını yazan adam, Kardak kayalıklarına askerlerimizle bayrak dikmeye giden adam. Yani aşırı milliyetçi havasında.

Sonrada ülkeye vermediği zarar yok. şaibeli devlet ihalelerini beyazlatıyor, tarikat liderlerini parlatıyor, yabancı siteynin reklamını yapıp Türk halkını ithalata yönlendiriyor.

Diceksiniz amazo-n firması TR de sattığı malların bir kısmını TR de üretiyor.

Bunu diyeni ufalamak lazım.
    Tonla ithal mal gelecek, kâr yurt dışına gidecek.

Yerli siteleri reklam etseler, üretimde çok daha fazla yerli, kâr de yurt içinde kalacak. Büyüyen yerli ler başka fabrikalar kuracak ve ülke kalkınacak. amazo-n gibi yabancıların 5 faydası olacaksa yerlinin uzun vadede 50 faydası olacak.

İşin ilginci bu tür reklamlara rtük ün karışmaması. Sadece tayyipi eleştirirsen köt altına gidiyorsun.

Milliyetçiyim diyorsan, Atatürk ün hedeflerinin peşindeyim diyorsan, cebinde dolar taşımazsın, yurt içi ve yurt dışındaki sömürgecilerin reklamını yapmazsın. Zaten patronu ibrani kökenli.

her neyse... adamı okuyorum ama sinirlerimi çok attırıyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Virus vaka sayıları avrupada de yükselişte. Fransa, İspanya, Hollanda, Romanya, Polonya 2. dalga içindeler. Almanyada vaka sayıları hafifte olsa düzenli artışta.
    Rusya ve Türkiye vaka sayılarını aşırı gizliyorlar. Grafikleri benzer görüntüde, günlük vaka sayısı grafiğinde hiç günlük iniş çıkışlar boşluklar yok. Hep birbirine yakın rakamlar. Avrupa grafiğinde ise günlük vakalarda iniş çıkışlar ve günlük boşluklar günlük zirveler var.

İngiltere ülkeyi kapatmayacağını açıkladı, diğer ülkeler sanırım açıklamadı. Ne olacağı belirsiz. Aşıya az bir süre kaldı, anormal bir şey olmazsa kapatmazlar. Fransa kritik, o kapatırsa para piyasalarında etkili olabilir. Almanya ise vaka sayısı az, 2. dalga da değiller ama düzenli küçük artışlar onları aşırı önlem almaya itebilir, ancak aşıya az kaldı sanmam yapacaklarını.

Aşı çıkınca şak diye virus etkisi kalkmayacak, oda belirsiz. Ama ilk etapta dünyada rahatlama sağlayacaktır, özellikle çin firmasının aşı çalışması dünya ölçeğinde testlerle ilerliyor ve güvenli görünüyor.

USD yükselişi devam ediyor. Olumsuz etkisini fiyat artışlarından görüyoruz ancak olumlu etkisini göremiyoruz. İthalat hızla azalıp ihracat artmalıydı. Virus dolayısı ile ihracatın hızlı artmaması anlaşılabilir ancak ithalatın artarak devam etmesi, nasıl rezil bir şekilde yönetildiğimizi gösteriyor. Geçen yıllarda sürekli ithalatçı otomotiv şirketlerine milyarlarca TL teşvik verdik ama içerde üretmek isteyenlere o milyarları vermedik.

Aselsanın 1 milyar TL ye ihtiyacı vardı yeni yatırım için vermedik, %51 i Fransız siyoniste ait olan İTHALATÇI renault Türk şirketine 3,2 milyar TL teşvik verdik. Bu kadar anormal işlerin arkasında neler döndü anlayamıyorum. Aselsan hisse satmak zorunda kaldı yeni sermaye için.

USDnin yükselişi cari açığı yeterince azaltmadı.

Cari açık devam ediyor ancak bütçe fazlası açıkladılar diye hatırlıyorum.

USDnin yükselmesi elle tutulur hiç bir işe yaramadı. Tersine ülke gayrımenkulleri bedava fiyatlara yabancının eline geçiyor. Gelen dovizde büyük ölçüde tekrar elektronik ve otomotiv ithalatı olarak dışarı çıkıyor.

Son otoyol ihalesinide dolar ile yaptılar. Akıl almıyor. Yaptıran Türk, yapan Türk, malzeme Türk malı, ama ihale USD ile.
    Arkasında kötülük aramaktan başka hiç bir şey yapamazsın. Tutar tarafı yok. Anlaşmazlığa düşersende, ingiliz mahkemeleri son yetkili. Bunu gören biri dışarıdan tarafsız biri, Türkiye savaşta yenilmiş, abd liler yönetiyor ülkeyi derler.

Sonuçta bugüne özel sürpriz yok. batı borsaları ile ayrışmıştık. BIST dekilerin pozisyonu yukarı yönde olsa gerekki kötü görüntülerde bile düşürmüyorlar.

Ekonomide son haftalarda hep düzelmeye dair iyi veriler geldi. USD yükseliyor enflasyona etkisi büyük ama gizlendiği için enflasyon yokmuş gibi piyasalar davranıyor. Vaka sayıları da aynı şekilde örtü altında.

Bugün ekstra bir siyasi gelişme olmazsa dünden farklı olması için sebep yok.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    haberTürk yazarı Gökhan Şen den ikinci ve tarafsız bilgi veren yazı.
    Bilgi nin doğruluğu yanlışlığı tartışılır, burada önemli olan siyonist gazetede tarafsız bilgi vermeye çalışması.

Nasıl olduda birden bire batının da kötü taraflarını yazmaya başladı. Normalde bizim medya batı hariç herkesin kötü taraflarını yazar, batının iyi taraflarını. Medyamız yahudi ve batı kontrolundedir.

Gökhan Şen 1 hafta önce ermiş olmalı.
    Diğer şıklar; Maaşa ihtiyacı kalmadı.
    Kafayı sıyırdı.
    Patron, "sen tarafsız yaz, toplamda görüntüyü kurtaralım" dedi. Diğerleri rezil çünki.
    Yakında işten atılacak, son bir kaç yazıda bu ülkeye ihanet etmeyeyim dedi.

Sayfa 369/852 İlkİlk ... 269319359367368369370371379419469 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •