Sayfa 376/376 İlkİlk ... 276326366374375376
Arama sonucu : 3001 madde; 3,001 - 3,001 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    2,171
    CDS i 506 dan bir gecede 568 e yükseltmişler. mokoko ya devam.

tayyip geçmiş tüm siyasi hayatındaki gibi abd nin her istediğini yapsa, CDS aynı gece 250 ye düşer.
    Bizim ekonomide zerre değişiklik olmasada düşer.

tayyip yine abd nin her istediğini eni sonu yapıyor, ama dayak yiye yiye. Dayağıda halk yiyor, ona bişey olacağı yok. Her yeni sene ailesinin serveti, yahudi koç holdinginki gibi katlanarak büyüyor.

Bu iş nereye varacak.?

USD artacak, hali ile enflasyon artmaya devam edecek.
    Resmi enflasyon artınca faizde yükseldi inşaat sektörü daralacak. tayyipin tek bildiği inşaat yapmak birde damadı bayraktarın eski TUSAŞ mühendislerine yaptırdığı IHA larını satmak.
    İnşaat daralınca ekonomide kötü görünecek. O zaman sahte verilerin, sahtelik yüzdesi artacak.

Resmi enflasyon çok düşük gösterilmeye devam edecek. Resmi enflasyon üzerinden geliri olan halk hızla fakirleşmeye devam edecek çünki resmi enflasyon %12, halkın enflasyonu %30 un üzerinde. Her yıl %18 gibi yüksek bir hızla fakirleşiyorlar. ege cansen hocanın arzuladığı oluyor. Halk fakirleşince umudu olmayan gençler kestirme yollara başvurmaya devam edecek, hapishaneler dolmaya devam edecek. ege hoca lar fatih altaylı lar aydın doğan lar turgay cinar ler demir örenler, kendi yarattıkları genç hırsız, tecavüzcü ve katillerden korunmak için evlerinin duvarını 1 metre daha yükseltecek, sitenin güvenlik görevli sayısını artıracak.

Ülke verileri düzelmeyip, kötüye gittikçede, tayyip sağa sola saldırmaya devam edecek. Taktiği bu. Kötü şeyi halk düşünmesin diye başka sorunlar yaratıp halkın dikkatini dağıtmak. Yok ayasofya, yok iş bankasına el koyma, yok idamı geri getirme, yok yunanlıları mısır ı fransayı parçalarız filan.

tayyip 2023 de kesin gidecek gibi görünüyor eğer IMF ile anlaşmazsa.
    bu tayyip servetini alıp gidince, yeni tayyip gelecek ve sizin çocuklarınız onu taşımaya devam edecek.

Gelecek nesillere bıraktığınız miras bu.

Bende çocuk yok. Hali ile kendi çocuklarınızın azına ediyorsunuz.
    Başka bişeyde yapamazsınız onuda biliyorum da, bende başka bişey yapamıyorum. Yazıyorum sadece.

.
    Son düzenleme : alicemal; Dün saat: 09:50.

Sayfa 376/376 İlkİlk ... 276326366374375376

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •