Sayfa 376/852 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,001 - 3,008 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    CDS i 506 dan bir gecede 568 e yükseltmişler. mokoko ya devam.

tayyip geçmiş tüm siyasi hayatındaki gibi abd nin her istediğini yapsa, CDS aynı gece 250 ye düşer.
    Bizim ekonomide zerre değişiklik olmasada düşer.

tayyip yine abd nin her istediğini eni sonu yapıyor, ama dayak yiye yiye. Dayağıda halk yiyor, ona bişey olacağı yok. Her yeni sene ailesinin serveti, yahudi koç holdinginki gibi katlanarak büyüyor.

Bu iş nereye varacak.?

USD artacak, hali ile enflasyon artmaya devam edecek.
    Resmi enflasyon artınca faizde yükseldi inşaat sektörü daralacak. tayyipin tek bildiği inşaat yapmak birde damadı bayraktarın eski TUSAŞ mühendislerine yaptırdığı IHA larını satmak.
    İnşaat daralınca ekonomide kötü görünecek. O zaman sahte verilerin, sahtelik yüzdesi artacak.

Resmi enflasyon çok düşük gösterilmeye devam edecek. Resmi enflasyon üzerinden geliri olan halk hızla fakirleşmeye devam edecek çünki resmi enflasyon %12, halkın enflasyonu %30 un üzerinde. Her yıl %18 gibi yüksek bir hızla fakirleşiyorlar. ege cansen hocanın arzuladığı oluyor. Halk fakirleşince umudu olmayan gençler kestirme yollara başvurmaya devam edecek, hapishaneler dolmaya devam edecek. ege hoca lar fatih altaylı lar aydın doğan lar turgay cinar ler demir örenler, kendi yarattıkları genç hırsız, tecavüzcü ve katillerden korunmak için evlerinin duvarını 1 metre daha yükseltecek, sitenin güvenlik görevli sayısını artıracak.

Ülke verileri düzelmeyip, kötüye gittikçede, tayyip sağa sola saldırmaya devam edecek. Taktiği bu. Kötü şeyi halk düşünmesin diye başka sorunlar yaratıp halkın dikkatini dağıtmak. Yok ayasofya, yok iş bankasına el koyma, yok idamı geri getirme, yok yunanlıları mısır ı fransayı parçalarız filan.

tayyip 2023 de kesin gidecek gibi görünüyor eğer IMF ile anlaşmazsa.
    bu tayyip servetini alıp gidince, yeni tayyip gelecek ve sizin çocuklarınız onu taşımaya devam edecek.

Gelecek nesillere bıraktığınız miras bu.

Bende çocuk yok. Hali ile kendi çocuklarınızın azına ediyorsunuz.
    Başka bişeyde yapamazsınız onuda biliyorum da, bende başka bişey yapamıyorum. Yazıyorum sadece.

.
    Son düzenleme : alicemal; 26-09-2020 saat: 09:50.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    USDnin 200 puanlık faiz artışına rağmen düşmemesi, hemen 7.70 seviyesine tekrar yükselmesi, TR deki bankaların bir faiz artışı daha istediklerine işaret.
    7.52 ye düşen USD yi hemen ve agresif alışlarla 7.70 seviyesine geri yaklaştırdılar.

Buda demektirdki, bir dahaki faiz artışına kadar USD yi yine devlete şantaj aracı olarak kullanacaklar.

Devlettede karşı güç kalmamış olmalıki, artık hiç tutamıyor.

İşin daha ilginci USD 3 küsürlerde lerden 7 lere geldi. TR Bankalarının ise TL alacağı ama USD borcu var. USD 2 kat artınca bankaların zarar etmesi gerekirdi. Kuruş zarar etmedikleri gibi kârlarıda o dönem pek azalmadı. Bir şekilde hedge etmişler. Detayı bilmiyorum.

Bu durumda USDnin yükselmesi bankalara ilginç bir şekilde zarar vermiyor.

Devletin yerinde olsam, USD satıp düşürmeye çalışmam çünki USD gelirin, USD giderinden az.
    Bankaların USD yi neyle hedge ettiklerine bakar, vurabiliyorsam oradan vururum. Hoş bankaların zarar etmeside TRnin işine yaramaz. Bu namussuz bankaların bir kısmı, 2000 yılında halkın vergileri ile atağa kaldırıldı. Hali ile el kol bağlı.

Siyasilerin yapabilecekleri tek şey var. Ahlaklı siyasiler haline gelmeleri. Buda doğa kanunlarına aykırı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Asya yeşil, batı borsaları future lar yeşil.
    Bizim bankalar açılınca USD de 7.70 i geçirmeye çalışırlar herhalde.
    Azerbaycan ile ermenistan kapışmış. Bu savaşın bize faydası olması gerekir ancak Türkiyeye değil tayyip ailesine faydası oluyor.

Libya ya bakın. Silah ve asker gönderdik. Türkiye orada asker ve silahların masrafını ödüyor. Katar ödüyor deniyor ama azcık mantık yürütürseniz katar ın oraya para vermeyeceği açık. TR ye getirdikleri azcık paranın bile karşılığını arsa ve başka haklar olarak alıyorlar. Kanal yapılacak, karadeniz arsalarına onlar alsınlar diye yollar yapıyoruz filan.

Libyada damat IHA satıyor, 100 milyon dolarlar kazanıyor. Türkiye ise oraya gönderdiği asker ve silahın parasını ödüyor.

Aynısı neden azerbaycan da olmasın.

aliyev ler rus ların adamı. İşin ilginci israil ilede ticari ilişkilerini geliştiriyor.
    aliyev lerin lüks yaşamına bakarsanız, satın alınmışlar. Azerbaycan için değil kendi cepleri için azerbaycan ın başındalar. Neyseki bizde satın alınmış devlet başkanları bugüne kadar hiç olmadı.

Azerbaycan ın savaşının bize maddi açıdan zararı olur, kazancı olmaz. bayraktar ailesi IHA satar o kadar.
    "Bir devlet 2 halk" hikayesi, ancak halkı gaza getirip savaş alanına sokmakta işe yarar. Garibanlar ölür, bu savaştan para kazanan silah satıcıları ceplerini doldurur. Hem aliyev ailesi servetine servet katar, hemde bu işten para kazanan diğer devlet yöneticileri artı tayyipin damadı bayraktar ailesi.

Yaw bu herif damat mıydı, bir daha bakayım. Evet, selçuk bayraktar, baykar firmasının sahibi ve IHA lar yapıp satıyor. sümeyye erdoğan ile evli. bazen böyle birşey olduğuna inanamıyorum, tekrar bakmam gerekiyor. hayalde gibiyim. resmen afrika ülkesiyiz ve bu normalleşti. Sizin ve babalarınızın dedelerinizin suçu. Yaptıkları seçimlerle bu hale geldik.
    Damadın birine tayyipin devlet başkanlığı sırasında milyarlarca dolarlık IHA fabrikası yaptık, diğeri hazine bakanı. TRnin tüm mal varlığıda bir heybeye dolduruldu ve tayyibi tek yetkili yaptık, isminede varlık fonu dedik. "TC. Varlık fonu"da değil. varlık fonu. Kimin varlığı? fonu.

Netçede, bir dahaki faiz artışına kadar USD yi yükseltecekleri belli oldu.
    Ancak faiz iyi arttığı içinde bankaları almaya devam ederler herhalde.

Bu durumda bir dahaki faiz artışına kadar yabancılar hafiften merkez hisseleri ve bankaları almaya devam ederler.
    USD yükseleceği içinde BIST deki yükseliş sınırlı olur. Bugün kırmızılı yeşilli volatil olması gereken bir gün bizi bekliyor.

Bir ayı böyle geçiririz. Arad yeşil, sonra kırmızı, tekrar yeşil filan. BISTin manipulatörleri fetö grubu malda olduğu için bir kaç hafta büyük bir silkeleme olmaz diye hesap ediyorum. Eğer batıda bir ülke virus yüzünden kendini kapamazsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada Karadenize katar lıların ilgisi neden.?

Bana kalırsa mantık şudur.

20 veya 30 yıl içinde Türkiyenin bulunduğu kuşakta kuraklıklar artacak.
    Şimdiden su kıtlığını biliyorsunuzdur. Hava sıcaklıklarının her yıl arttığınında farkındasınız.

Türkiye ve aynı kuşaktaki ülkeler yavaş yavaş çölleşiyor.

Türkiyede hangi bölge bu çöllşemeden uzun vadede kurtulur.?

Bir tek karadeniz bölgesi.

Karadeniz bölgesi altın değerinde, ama tayyip halkın vergileri ile orman kesip otoyollar yapıp katarlılara satışa açtı.

Yol yapılması sorun değil. Sorun Türk halkının korunmaması.
    Hedef katar lılar alsın diye yol yapmak olunca, işler farklı gelişiyor, anlatması uzun şimdi.
    Türk halkı faydalansın AMACINDA OLARAK yollar yapmak farklı. Yabancılar satın alsın diye yollar yapmak çok farklı.

Gelecek nesillerin köle olması ve olmaması arasındaki fark bu. Bu kadar önemli bir fark.
    Siz göremiyorsunuz tabi ben ne anlatıyorum.

2006 da enflasyon rakamları isteğe göre uyarlanıyor diye yazdığımdada kimse görememişti.

Şimdi görüyorsunuz.

Benim lanetimde bu.? Görüyorum.

Mesaj atıp "senin gibi nasıl olurum" diye soran gençler, belediye başganları, sendika kaymak yiyenleri var.?

Benim gibi olmak istemezsin. Cehennemimde yaşıyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Açılış yeşil oldu ancak USD çok hızlı yükseldi. Yavaş yükselir sanıyordum.

Bankaları satıyorlar. 3 iş günü önce neden aldın, şimdi neden satıyorsun.? Azerbaycan savaşı korkusumu? IMF anlaşmasına zorlamamı.?

Azerbaycan korkusu desen, USD yi azerbaycan ermeni savaşı başlamadan önce yükselttiler.

siyonistlerin farklı planı var sanki.?

IMF ile anlaşmayamı zorlayacaklar.?

IMF ile anlaşma demek, tayyipin Libya, Suriye ve Azerbaycan, katar, somali gibi ülkelerden elini eteğini çekmesi demek.

Bu şekilde rusya, fransa ve abd kazanmış olacaklar.

Mantıklı bir plan onlar açısından.

viop da topa pek girmemek lazım.

.
    Son düzenleme : alicemal; 28-09-2020 saat: 12:02.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada Suriye Libya ve Azerbaycan'da Türk IHA ları destan yazıyor.

Gelecek F35 lerde değil IHA larda. İnsansız uçaklarda. Şu anki IHA lar büyüyecek ve uçak görünümlü olacak, şu anki insanlı uçaklarda yok olacaklar.

tayyip in damadı bayraktar'ıın IHA larınında ANKA ihasını üreten Tusaş mühendislerince üretildiğini unutmayalım. bayraktar ailesi, Tusaş IHA mühendislerini transfer(devlet desteği ile mühendisleri çalarak) ederek IHA üretebildiler.

Azerbaycan da ermenileri vuran IHA lar bayraktar IHA ları. Devlet şirketi Tusaş ın ANKA isimli IHAlarını satmak yerine tayyip kendi damadının IHAlarını Libya, Azerbayca ve Ukrayna ya satarak ailesini zenginleştiriyor. Savaştan kazanan aileler arasına girdiler. Ukraynaya sattıklarının parasınıda dolaylı yoldan biz ödedik.

Aselsan aviyonikleri(Hem IHA, hemde füzeler için: arama bulma işaretleme, gidiş dönüş)
    Roketsan'ın motorlu-motorsuz, güdümlü-güdümsüz füzeleri kullanılıyor.
    Tusaş-TEI nın IHA ve füzelerde motorları kullanılıyor.(hepsi değil)

---

ermeni azeri kapışmasında sosyal medyada İran ıda araya sıkıştırıp Türkiyeye düşman etmeye çalışan troller var.
    İran, ermenileri destekliyormuş gibi gösterip, bizim karacahil milleti İran la savaşmaya hazırlıyorlar.

İran la Türkiye gibi iki güçlü ülkeyi savaştırıp, kenarda çay içecekler. Sonra güçsüz düşen 2 ülkeyide ele geçirecekler. Irakla İran savaştı Irakın halini gördünüz. TR ile İran kapışırsa 2 ülkede bugünki Irak haline gelir. Ne israil ile durmadan ticaret anlaşmaları yapan azeriler yardım eder, nede diğer Türki cumhuriyetler.

Bunu yapan kim, radikal sunni tarikatları üreten kimse o.
    Yani siyonist yahudi güdümündeki CIA, MI6, suudi arabistan ...

.
    Son düzenleme : alicemal; 28-09-2020 saat: 15:33. Sebep: CIA

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons altında öğrenme amaçlı 1 kontrat short gittim.

BIST de işler karışık.

Yükselişe oynasan USD yükselişi ve tayyip sorunları sebebi ile sürekli "nooluyor yine" modundasın.
    Düşüşe oynasan bankalar çok ucuz. Bankalar alınıncada bir günde %3 %6 yükseliyor. Üzerine dünya ve TR verileri iyiye gidiyor virusten çıkma dönemindeyiz BISTin yükselmesi gereken dönemdeyiz.

Böyle bir rezil ortam var. Kafa bırakmıyor.
    Haftalardır böyle ve değişecek gibi görünmüyor.

Biraz ülke sınırları dışına çıkayım dedim. Bakalım ne olacak.?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    viop da ons altında gece 23:00 de işleme kapanıp sabah 9:30 da açılıyor. Onu öğrenmiş oldum. 24 saat açık değil. Halbuki dünyada 24 saat alıp satılıyor.
    Dün akşama 2 kontrat short yazmıştım 1886 ya. Bizim viop ons altın işlemi gece 23:00 de kapandığı için gelmemiş. Halbuki gece 03:00 den sonra benim yazdığım fiyata gelmiş geçmiş sonra aşağı dönmüş.

Pek adil bir müsabaka olmayacak bu durumda. Dünya 24 saat işlem yaparken TR dekiler kısıtlı. En azından benim bankanın sitesi öyle. Kontratlar gelmiş olsa kârdaydım.

Bu konuda düşünmem gerekiyor.

---

BIST de dün ilginç şeyler oldu.
    Görüldüğü üzere yine bankalara satış geldi. Herhalde azerbaycan korkusuydu. Üzerine USD uçtu kaçtı. Son aylarda Bir günde hiç bu kadar yükselmişmiydi.?
    Yinede BISTi tuttular. Hem desteklediğimiz komşuda savaş, hem USD 14 kuruş yükseliyor, hem bankalara yüksek satış geliyor, yinede BISTi tuttular.
    Geçen ayki vade sonu hikayesinde %6,6 lık düşüşte ise hiç bir kötü şey yoktu. İyi veriler vardı. Yinede %6,6 düşürdüler.
    O zaman manipulatörlerin long pozisyon aldıkları sonucuna varmıştım.

Şimdi de, o kadar kötü gelişmeye rağmen düşmesine izin vermiyorlar.

Bundan bahsediyorum. BISTtin tamamında manipulasyon yapılıyor.
    Bu güçte kim var.?

Yabancıların oyun tarzı belli, dün bankaları sattılar ve uzun vadeciler, düzenli çıkıyorlarda. Sadece uzun vade trendi belirliyorlar, alıp yatıyorlar. Kurallara bağlı spekülatör gibi davranıyorlar. Bindikleri atı öldürmenin anlamsızlığının farkındalar. yemleyip su verip üzerinde kalmaya çalışıyorlar.

manipulasyonu yapanlar ise bindikleri atı öldürecek kadar geri zekalılar.

Ben fetö grubudur sonucuna varmıştım. Bu görüşümdede farklılık yok.

Yabancıların korkusu dün geçti ise, bugün yeşil bir gün bizi bekliyor olabilir.
    USD yine çok yükselirse, dalgalı, kırmızılı yeşilli bir gün olur.

USD sürekli bu hızda yükselirse, BIST kaç gün dayanabilir.?

BIST de Kenarda beklemeye devam edeceğim.

short içinde bir sürü ciddi sebep var, long içinde bir sürü ciddi sebep var, üstteki yazıda yazmıştım.
    Dünki yazıda short sebeplere virus 2. dalga korkusunu yazmayıda unutmuşum.

Sayfa 376/852 İlkİlk ... 276326366374375376377378386426476 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •