Sayfa 383/852 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,057 - 3,064 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ONS altın, 2.2 lik paketin iptali ile beraber bir miktar satış yedi. Buralarda tutunmaya çalışıyor.

DÜn, USD ise biraz değer kazandı.
    Paketin iptali abd ekonomisinin hızlı yükselişinide yavaşlatacak deniyor. Paket tamamen finans kesimine olsaydı, abd ekonomisine zararı olurdu, çünki o para ekonomiye direk girmiyor. Çoğu para piyasalarında kalıyor.

Bu pakette ise halka dağıtılacak kısım var. Bu para direk ekonomiye giriyor ve tüm kesimleri hareketlendiriyor. Halk eksik yaşadığı için, ekstra gelen para anında ihtiyaçların alınmasında kullanılıyor. Bu konuyu daha önce detaylıca anlatmıştım.

ONS altını yukarı götürecek sebepler olduğu kadar aşağı götürecek sebeplerde var. Bazen tek sebep hem aşağı hem yukarı baskı yapıyor. Örneğin USD trilyonu basımı.
    2.2 trilyon piyasaya girerse, USD diğer paralara göre bollaşır, bol olanın değeri düşer kuralı ile USD değeri düşer, negatif korelasyonlu Ons altın değeride yükselir.
    Diğer açıdan, 2.2 trilyon piyasaya girerse, paranın bir kısmı halka dağıtılacağından abd ekonomisi hareketlenir, verileri daha hızlı düzelir, abd ekonomisi diğer ülkelere göre değer kazanacağından USD ninde değeri artar, negatif korelasyonlu ons altın düşer.

Aynı 2.2. trillyon, hem altını düşürüyor, hem artırıyor.
    Ne açıdan bakacağınıza bağlı.

ons bu sebeple 1890 civarında bocalamış olmalı, yön tayin etmeye çalışıyor.

Tabi benim bakmam önem taşımıyor, önemli olan ons altın spekülatörlerinin bakış açısı.? Neye karar verirlerse, KISA VADEDE ons altın o yöne gidecek. Ons altındada hem global dev finans kurumları hemde devlet merkez bankaları yani devletler var. Spekülatörü çok. Ana belirleyici ise London devletindeki 5 siyonist banka.

Bence dün de yazdığım gibi kısa vade için ons da yön yukarı olacak.
    EK: Ben bu yazıyı yazarken hafiften çıkışa başlamış.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Endeks yeşil açtı ama kırmızıya döndü.

Maraş olayı yabancıları etkilemiş olmalı, bankalara bakılırsa onlar hisse sattılar, USD fırsatçılarıda hemen yükseltti. Maraşı ben çok önemsememiştim, navtexi daha çok önemsemiştim.
    Ancak manipulatör grup long da olduğunu düşündüğümden, her kötü haberde BISTi tutuyorlar. Yabancılarsa bankalar kırmızı olduğundan satıyor gibi görünüyorlar.! MB verisine göre geçen hafta yaklaşık 100 milyon USD hisse senedi alışla kapamışlar.

S-400 sebebi ile trump tan yeni bir sert açıklama ve yaptırım gelebilir diyede BIST pek yükselmeye hevesli değil. trumpın bu konuya girmeyeceği anlaşılırsa, BISTi yükseltmeye başlarlar.

---

Ons 1880nin altına indi ve döndü. Şu an 1900 leri zorluyor. Shortu bozduktan sonra kademeli long aldığımı yazmıştım. Kapadım.

Tekrar alırım, tekrar kaparım, en iyisi alıp sattığımı yazmayayım, sadece yön hakkındaki analizimi yazayım.

Alım satımı yazınca, yazdığın şeyin yükü altına giriyorsun, rahat edemiyorsun. En azından bende öyle oluyor.
    BIST viop da alım satımımı yazmıyorum, altındada yazmayayım.
    BIST de orta-uzun vade yükseliş beklediğimi, altında uzun vade yükseliş, orta vade düşüş, kısa vade yükseliş beklediğimi sebepleri ile anlattım.

---

viop un yanında, ons da oynamaya başlamam, çok ferahlatıcı oldu. viop un hedge i gibi oldu. Biliyorum viop un hedge i daha çok doviz ancak doviz le oynamadığımı biliyorsunuz.

viop yanında ons'la da oynamaya başlayınca, benim için viop tarafı önemi azaldı. Hali ile dalgalarda kafam daha rahat. Viop terse gitse bile nasıl olsa altın var kafasındayım.

Kafa rahat oluncada işlemlerin daha sağlıklı oluyor.

Şimdilik iyi gidiyor.
    Bol şans.

gaz geliyo gaz alicemal hazırol yakında tupraş petkim zoren patlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. trump teşvik paketinin durdurmasının sebebi nedir sizce

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    elephant, pakete yönelik kararı kişisel kararıdır. Adam geri zekalı ve bir pezevengin oğlunun oğlu. Babası genelevlerde kadın satarak büyümüş. Sonra inşaata geçmişler.

Hastaneye girince puan farkı açıldı, ona sinirlendi hemen çıktı ve "bana oy vermiyorsanız bende size böyle" gibi bir karar açıkladı.

Geri zekalıların kararları iç güdülerinin etkisi ile çıkar. İç güdülerde hep kişisel çıkar üzerine çalışır. İnsana dair iz yoktur.

Unutma. "çamaşır suyunu vücudumuza zerk edersek, herkes virusten kurtulur" diyen biri bu.

Bu adamın kararları, "bana biat ediyor, bolca verin - bana biat etmedi, düşmanım bu benim yok edin" şeklindedir.

Bildiğin maymun bu. Maalesef dünyayı yönetiyor.
    Neyseki dünyada başka böyle lider yok.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    CDS ler ilginç şekilde 500 ün altına indi. Kendi kafasına göre takılıyor.

Biliyorsunuz CDS ve Libor gibi devletlerin borç alma faizlerini belirleyen göstergeleri, siyonist bankalar çıkarlarına göre açıklıyorlar.
    Biz yüksek faiz vermeyi sevdiğimizden, halkta memnun olduğundan CDS lerimiz hep yüksek.

Daha dün Türk hükümeti %6,5 faiz le 2,5 milyar dolar borç aldı. Yunanlılar ise %0,88 faizle borç alıyor. Yunanlılar AB içinde olmalarına rağmen daha yeni 100 milyar dolar borçlarını ödemedi. Biz ise, bizim olmayan borçları bile 100 yıldır ödüyoruz. Onların CDS 130 küsürde, bizim CDS 500 de. Borç ödeme konusunda bunlardan 5 kat daha tehlikeliymişiz.

Dünya düzeni bu. cahili eğitimsizi bilinçsizi soyuyorlar.

ABD yine bir bankaya çok basit bir sebepten yüzlerce milyon dolar ceza vermiş. Bizde ise bankalar kartel halinde halkı soyuyor, istemeden verdikleri 180 milyon TL(23 milyon USD) yi korktuk sildik.

BIST yükselmek istiyor. geçen viop vade sonunda BISTin manipulatörleri long a geçtiğinden beri, hiç bir kötü gelişmeyi takmıyor.

Yabancı satışlarını bile karşılıyor.
    Geçen hafta yabancı almış. Bu hafta içi bir kaç gün sattılar gibi görünüyor çünki bankaların endeksi, 100 endeksinden çok daha kırmızıydı. O sonucu çıkarmak normal olur.

Birde yabancılar satmayı bırakıp alışa geçerse BISTin halini siz düşünün.

S-400 de testler yapılmaya başlanmış. Hala abd den ses yok. Sanırım seçim çalışmaları sebebi ile bizi kaale almıyorlar. Ama yunan, ermeni, yahudi tüm lobiler her dakka bizi hatırlatıyorlardır. Yinede 2 gün oldu S-400 konulu açıklama gelmedi.

maraş olayı soğumuş olmalı. Umarım soğumuştur.

Haberlere bakmadım, yeni bir numara varmı.?
    Biraz haber okuyayım.

---

Ons altın avro ile beraber inip çıkıyor. Kısa vade yani bir kaç günlük veya en fazla bir iki haftalık bir yükseliş bekliyorum. Diğer gelişmeler yönü belirliyor.

1910 - 1920 aralığında düşen kanal üst bandı var. Orayı geçer ve kısa vade kalıcı olurmu(bir kaç gün veya en fazla 3-4 hafta) bilmiyorum. %50 şans. Teknik analize başvurup dönüş belirtisi yada çıkış belirtisi görmek gerekir.

.

alicemalcim dolar topiğinde konu tartışıldı cds lerin yanlış olduğu konusunda fikir birliğine varıldı
    zaten doalr yükselirken cds lerdeki düşüş 4 gündür doalr topiğinde araştırma konusu idi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

uzun vade

orta vade

kısa vade

bil bakalım 5 yılda tüm vadelerde kim kaybetmiş
    alicemalcim altının varsa ağasın doların euron varsa paşasın
    borsada isen ortadirek
    garandaysan şamar oğlan

Sayfa 383/852 İlkİlk ... 283333373381382383384385393433483 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •