Special Days Image
Sayfa 388/852 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST dün gaz haberi ile hem yükselmiş hemde acaip bi işlem hacmine ulaşmış. tupras önderlik etmiş. Tabi gaz olayı ile alakalı.
    ayhan üç beş gün önce gaz da gaz deyip duruyordu, demek bunu kast etmiş.

Gaz olayı 320 milyar m3 den 400 milyar m3 e çıkmış diye yazıyor bazı gazeteler.

tayyip bugün açıklama yapacak.

Gaz olayı iyi haber tabiki ama kötü haber bulunan gazın yine birilerini zengin etmek için kullanılacağı. Bu ülkenin düşmanı gibiler.
    Zaten ben gürcüyüm diyordu adam. Bunla kolkola yürüyenlerde bu ülke vatandaşlarından nasıl nefret ettiklerini anlatıyorlardı. Hali ile yaptıklarıda doğal görünüyor. Tabi bu kafada yetiştirilmiş insanlar için.

BIST de bugün işler karışık. Dünki hacim ve yükseliş doğal olmadığı için, bugün Yeşil de kapatabiliriz kırmızıda.

---

Ons altın gece biraz düşmüş, şu an toparlamaya çalışıyor.
    abd yeni paketle ilgili gelişme yok, ons da ne yapacağını bilmiyor durumda. Alıcıların çok hevesli oldukları açık. Satıcılar ise yaklaşan aşı ve yükselen ekonomiler sebebi ile ons yükseldikçe vuruyorlar kafasına.

Avrupada ülkeler içinde bölgesel kapamalar devam ediyor. Direk ülke kapamayada geçilebilir. Ülkeler kapanırsa bu ons altın için yükseliş fırsatı olabilir. Ülkeler kapanmışsa ekonomiler kötüye gider, kötüye giden ekonomiler sebebi ilede hisse borsalarından, alternatif borsalara kısa vadeli kaymalar görülebilir. ons altında elternatif bir alan. Ayrıca hızla yeni trilyonluk paketler açıklanır buda para bolluğu demek ve altına da yarar.

Aşıya yaklaştığımız için 2bin lere yaklaşamıyor, çünki "aşı geldiğinde ekonomiler yükselecek". diye hesap edilebilir.
    Virus vakaları ve bölgesel kapamalar korkusu ilede altın a talep devam ediyor, çünki ekonomiler tekrar düşüşe geçebilir.

Aşağı yukarı dalgalanıp duruyor. Long ada yeterince beklerse kazanç imkanı sunuyor, short ada.

Bugün, paket ortada olmadığı için EUR/USD paritesine göre hareket edebilir. EUR/USD ise, bugün abd ve ab den yeni bir gelişme olmazsa, teknik hareket eder diye düşünüyorum.

---
    Sonuçta BIST bugün gaz olayı sebebi ile geniş dalgalı geçer, nasıl kapar bilemiyorum. Bir kaç haftalık vade için ise avrupada bölge kapamaları, ülke kapama ihtimalinin çok artması sebebi ile BIST de yeşile yüksek oynanmaması mantıklı olur benim açımdan. Zaten long a pek yüklenmiyorum.

Ons altın ise biraz düştükten sonra dip çalışması yapar ve yukarı döner diye hesaplıyorum. Shortları kapatıp longa geçmeye çalışacağım.
    Son düzenleme : alicemal; 15-10-2020 saat: 09:20.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bundan sonrası, virus dü, 3. çeyrek bilançolar ve yabancıların geçen hafta geri gelmesi filan karışık.
    BIST de yeşilin yanında kırmızıları da bolca görebiliriz.

XU030 kontratlarımı çok azalttım. Bundan sonra çoğunlukla XU030 kontratsız geçireceğim.

Çünki hisse borsalarını tahmin, önümüzdeki günler zorlaşacak.

ONS altına yükleneceğim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    tayyip bugün açıklama yapacak demiştim. Cumartesi günü imiş özür dilerim.

adamı takmadığım ve kendi koyunları hariç takan olmadığından, onla ilgili bilgilerde hata yapabiliyorum.

ismini yada ailesini duyunca sinirlerim tepeme çıkıyor.

Tüm siyasetçiler için benzer tepkim var ama tayyip gibisi BU devletin başına gelmemişti.

Daha kötüsüde bu devletin başına gelecek çünki gelecek nesilleri eğitenler, tarikatlar ve çıkar gruplarının kontrolundeki TV ler.

Hali ile daha iyiye gitme ihtimalimiz SIFIR.

...
    Son düzenleme : alicemal; 15-10-2020 saat: 16:33.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons altında sabah söyledğimi gibi shortları kapayıp 1/3 long aldım.

Doğru yaptığımdan emin değilim.

Batı borsalarında kriz satışı olduğunda, ilk anda ons altında hisse borsalarındaki satışa eşlik ediyor, sonra ayrışıyor.

Erken almış olabilirim.

5. Biz gönül verdiğimiz insanları yari yolda birakmayiz.

Mücadeleye devam alicemal abi.
    Oyum *****n ak sütü gibi helal olsun.
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    tayyip bugün açıklama yapacak demiştim. Cumartesi günü imiş özür dilerim.

adamı takmadığım ve kendi koyunları hariç takan olmadığından, onla ilgili bilgilerde hata yapabiliyorum.

ismini yada ailesini duyunca sinirlerim tepeme çıkıyor.

Tüm siyasetçiler için benzer tepkim var ama tayyip gibisi BU devletin başına gelmemişti.

Daha kötüsüde bu devletin başına gelecek çünki gelecek nesilleri eğitenler, tarikatlar ve çıkar gruplarının kontrolundeki TV ler.

Hali ile daha iyiye gitme ihtimalimiz SIFIR.

Tek seçeneğiniz benim. Benim gibi bi adamı anlamak içinde beyin lazım. Yaw yine hava atıyorum. Dün kafa bulutlu iken hava attım, bugün haftalardır ilk defa günlük açıdan zarardayım. Hava atarsam yarında zarar edecem.

O sebeple eşşeğin biriyim ben abicim.

Aman diyim tayyip, davut(david)in oğlu, akşener, bayçeli, kılıçdaroğlu gibi tiplerin peşinden gidin.

Süper akıllı efsanevi muhteşem adam size yaramaz.

Toplam 7 oyum oldu, tayyipin 25 milyon oyunun yanında sıfırında sıfırı. Bu 7 oyda durmaz, şimdiden pişman olmuşlardır. Onlarıda tutmayayım.

Eşşeğe oy vermeyin, tayyip ve ailesine verin, hatta bursadaki badeci imam a verin.

Yönetim aradı hala benim topiği okuyan üç beş kişi varmış, onlarda hayret ediyorlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Korktuğum gerçekleşmiş.

Bu akşam kafa bulutlu yani hafif içkiliyim.
    İçkiliyken abartılı yazıyorum, otokontrol kayboluyor, sağa sola çok sallıyorum.

Önceki yazıyı yazdım, tekrar okuyunca sivri kısımları sildim yeniden kaydettim. O arada boshyatirim kardeşim sildiğim kısmı yakalayıp alıntı yapmış, üzerinede buraya yapıştırmış.

Neyse bugün portfoyde planlar fena gitmiyor. BIST de tahmin ettiğim gibi long da olan manipulatör balinalar BISTi bırakmadı, satışları karşıladı. Planlarını tahminen yazmıştım. Bilançolara beraber mal dağıtacaklar. Erken düşsün istemiyorlar. tabi tamamen tahmin, alakasız çıkabilir.

Peki yabancı satışına(bankalar) dayanabilirlermi.? Çok satış gelirse dayanamazlar. Mecburen salarlar ve satışların biteceği günü beklerler.

---

Ons altın ise sabah tahmin ettiğim gibi. Şimdilik tabiki.
    Tahminim doğru çıkıyor diye kazandığımı zannetmeyin. Erken kapayıp erken alıyorum, o sebeple göründüğü gibi kâr etmiyorum. Bir Önceki short pozisyonu maliyetine 1900 de kapadım. Yani erken kapadım.

Long alış maliyetimde düşük değil.
    Çok kazandığımı zannetmeyin.

Şaşırıyorsunuz tabi, herkes 1 kazanır 10 kazandım der. Ben ise kazançlarım ispatlı olduğu halde olabildiğince gerçeği söylemeye çalışıyorum. Alıştığınız tarz değil farkındayım. Benide böyle kabul edin.

Her işlemimide yazmıyorum, canım çok sıkıldığından yazmadığım oluyor, yada emin olmadığım pozisyon alırsam millet etkilenmesin diye yazmadığım oluyor, yada yazınca psikolojik olarak kendimi yük altında hissediyorum, yazmayınca rahatım bu sebeplerle pozisyonumu çoğunlukla yazmıyorum. Ama toplam K/Z yi her zaman doğru yazıyorum. Yön hakkındaki fikrimide her zaman doğru yazmaya çalışıyorum.

ons'da Önceki short dan emindim yazdım.
    Şimdiki longdan emin değilim. Yazmasam iyiydi. Zaten az aldım, kaale almayın.

2 gündür kendimi anlatıp duruyorum. Kesmem lazım. 2 akşamdır hafif içkiliyim o sebeple.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bazı eski yazılarımı hatırlayalım

"Tarım ve Turizm ülkesi olun." diye yazan söyleyen birini görürseniz, bilinki sizin dostunuz değil.
    "Şirketleri birleştirmek gerekir" diye yazan söyleyen birini görürseniz, bilinki sizin dostunuz değil.
    "Çalışanların maaşlarını düşürmek gerekir" diye yazan söyleyen birini görürseniz, bilinki sizin dostunuz değil.
    "Ekonominin gelişmesi için, dev şirketlere ve finansa destek olmak gerekir" diye yazan söyleyen birini görürseniz, bilinki sizin dostunuz değil.
    "Bitcoini size anlatan, öğreten, sizi bitcoinli geleceğe hazırlayan" birini görürseniz, bilinki sizin dostunuz değil.
    "Gazeteler TV ler özgür olmalıdır, denetlenmemelidir" diye yazan söyleyen birini görürseniz, bilinki sizin dostunuz değil.
    Sanayi de, hizmet de, tarım da dönen çarkları değilde sürekli finans elemanlarını gösteren konuk eden TV ve gazeteler sizin dostunuz değildir.
    Belli şirketleri köşesinde öven anlatan, patronlarla poz veren köşe yazarları, TV elemanları bu ülkenin dolayısı ile sizin dostunuz değildir.
    Herhangi bir yeni veya eski siyasetçinin belediye başkanının meziyetlerini, karakterini öven anlatan gazeteci TV elemanı bu ülkenin dostu değildir.
    TV de abd deki Müzik, sinema ödül türenleri gibi, batı kültürünün tüketim kısmını temsil eden programları gösterenler, batı cinselliğini pazarlayanlar sizin dostunuz değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adnan menderesin yaptıklarının bazılarının özeti. hatırlayalım. 1950 ve 1960 tarihleri arasında 10 yıl başbakanlık yapıyor. abd ajanı celal bayarın kurduğu partide ön plana oturtuluyor.

* demiryolları yerine karayollarına ağırlık veriliyor. Tüm dünyanın harıl harıl demiryolu döşediği dönemde, biz koç ailesinin ithal edip satacağı ford otomobilleri için, fakir halkın parası ile otomobillere alt yapı yapıyoruz. Otomobil ithal edip satan yahudi koç ailesini zengin ediyoruz.
    * okur-yazar oranının 1955-60 döneminde gerilediği, 1955'te % 41 iken 1960'da % 39,5 e düşüyor.
    * 1954 sonrası Pek çok ürün bulunamaz hale geliyor. nal çivisi bile bulunamıyor, şeker, ekmek karneye bağlanıyor. 1955 Ankara'da 21 kuruşluk düğmeyi 25 kuruşa sattığı gerekçesiyle bir esnaf 1 yıl hapis, 3 yıl ticaretten uzaklaştırma ve 1.000 lira para cezası veriliyor. akp döneminde 2019 da Fiyatı arttı diye soğan depolarını nasıl basmışlardı.? Hiç bir sonuç alamamışlardı, baskınlar göstermelik, halkın gazını alma, suçlu icad etme yöntemiydi, soğan depoları zaten akp nin verdiği depo teşvikleri ile akp lilerce kurulmuştu.
    * her fırsatta Atatürke dönemine ve Atatürk'e hakaret ediliyor. menderes dönemindeki yokluk için, 1. dünya savaşı, kurtuluş savaşı ve 2. dünya savaşı kıtlığından geçen ismet inönü dönemi suçlanıyor.
    * imam hatip eğitimi başlatılıyor. kuran kursları açılıyor. din dersi zorunlu hale geliyor.(abd istemiş olmalı) 18 yıldır Türkçe okunan ezan, halkın anlayamadığı arapçaya dönüyor.
    * 1954 Köy Enstitüleri kapatıldı.(abd istemiş olmalı) Kapatılma süreci chp ile başlıyor, menderes döneminde tamamlanıyor. imam hatipler, kuran kursları açılıp, HALKA kaliteli eğitim veren köy enstitüleri kapatılarak, halkın eğitimsiz cahil kalmasının temelleri atılıyor. Ülkenin eğitimli halk sayesinde kalkınması istenmiyor. Kolay ele geçirilip yönetilmesi için eğitimsiz, cahil, her söyleneni doğru sanan, sorgulamayan, halk kitleleri gerekir. O dönem medya, gazeteler, dergiler tamamen yahudiye ait. O dönem para ise abd ve ingiliz siyonistlerinde var ve bu siyonistler bu gücü Türkiyedeki yahudilere iş ortaklıkları aracılığı ile aktarıyor. Seçim kazanmanın en önemli yolu para(toplum liderlerini satın alma) ve medya(algı yaratma). O dönem ikiside sadece yahudide var.
    * koreye asker gönderip abd ye üs kurma ve petrol arama hakları veriliyor. (abd istemiş açık)
    * medya ve yargıyı ele geçiriyorlar. kendilerinden olmayana işten atma korkusu ve polis zoru ile gözdağı veriyorlar.
    * Başbakan Adnan Menderes'e göre muhalefet, "Siyasi sapıklık, sahte ihtilalcilik, inkarcılık, adi ve alçak iftiracılık, sahte hürriyetçilik ve tedhişçilik' yapmaktaydı.
    * 1954 seçimlerinde DP hile yaptı iddiası ile oylar yeniden sayılacakken. Oyların olduğu bina yakılıyor, delil kalmadığı için seçim geçerli sayılıyor.
    * Seçmen kütükleri hazırlanırken, CHP'li seçmenler "kütük'ten yok ediliyor. Oy kullanamadan evlerine dönüyorlar. 1957 seçimleri, 1946 seçimleri ile birlikte tarihimizin en şaibeli seçimleri olmuş.
    * Dış borç 1950 yılında toplam 2 milyar 450 milyon iken 1959'da tam iki katına çıkarak, 4 milyar 894 milyona yükseldi. (Yahudi taktiğidir bil ülkeyi borca sokup yularını eline almak.)
    * Cumhurbaşkanı da, Başbakan da demokrasiyi askıya almaktan ve muhalifleri ölüm cezası ile cezalandırmaktan söz etmeye başlamışlardı.
    * 1958 de menderes, Said-i Nursî'nin yaşadığı Emirdağ'a gider. Said-i Nursî, bu olaydan sonra ülke içinde gezilere başlar. menderes Risale-i Nurların ilk kez serbestçe basılması için 1956'da talimat vermiş ve kağıt tahsisi yapmış.(nursi büyük ihtimalle abd nin desteklediği tarikatlerden, abd isteği ile adnan menderes bu tarikate destek vermiştir. Sonrada siyasiler devlet eli ile fetullaha ye destek veriyorlar.)
    * 28-04-1960 öğrenci gösterilerine polis baskısı 1 öğrenci ölür, İstanbul ve Ankara'da sıkıyönetim ilan edilir.
    * 1952'de NATO'nun isteği üzerine komünizme karşı gayri-nizamı harp yapacak Seferberlik Tetkik Kurulu, daha sonraki adıyla Özel Harp Dairesi kurdu. (abd istemiş olmalı)
    * 1954 yılında Yabancılara petrol arama ve çıkarma izni verildi. (abd istemiş olmalı)
    * Tek parti döneminde kurulan bazı traktör ve basma fabrikaları Menderes döneminde özelleştirildi veya ekonomik olmadıkları için kapatıldı. Nuri Demirağ tarafından kurulduktan sonra ismet inönü tarafından devletleştirme kapsamına alınan uçak ve uçak motoru fabrikaları, Eskişehir tank fabrikası ve Kırıkkale silah fabrikası Menderes döneminde NATO standartlarına uymadıkları gerekçisiyle kapatıldılar(abd istemiş olmalı)
    * Tahkikat Komisyonu"nu kurdu. 15 DP milletvekilinden oluşan komisyon hem suçlama hem de yargılama hakkına sahipti. Komisyon 5 kişiden fazla yan yana yürümeyi bile yasakladı.
    * Turan Emeksiz hükümete karşı istanbul Üniversitesi'nde düzenlenen bir protesto mitinginde polisin açtığı ateş sonucu öldü. Hüseyin Onur ise sol bacağı kesilerek kurtarıldı.
    * menderes hükümeti, ordu darbe yapacak gerekçesiyle daha 6 Haziran 1950'de, Genelkurmay Başkanı Nafiz Gürman olmak üzere bütün üst komuta kademesi dahil olmak üzere 15 general ve 150 albayı re'sen emekliye sevk etti.
    * Kamu geliri/GSMH; CHP'nin iktidarı bıraktığı 1950'de 16.1 iken, DP iktidarı sonunda 1960'da 12.9'a düştü.
    * Kamu açığı/GSMH; 1950'de 1.5 iken, 1960'da 2.7'ye çıktı.
    * Ekonomik büyüme 1950'de 9.4 iken, 1960'de 3.4'e düştü.
    * Enflasyon 1950'de (eksi) -4.3 iken, 1960'da 7.4'e fırladı.
    * israili 1949 da chp başbakanı islamcı sarıklı denen şemsettin günaltay tanıyor. günaltay için kripto sabetaycı deniyor, imam hatipleride ilk açan bu adam. 1950-1960 döneminde israilin en hakiki dost ve müttefiki idi. ben guryon, makamında menderes i ziyaret etmişti. 4 Temmuz 1950'de ilk ticaret anlaşması imzalandı. Türkiye, israil kurulduktan yaklaşık bir yıl sonra 9 Mart 1950'de Tel-Aviv'de elçilik açmış, ilk elçisini de 1952 yılında göndermiştir. Türkiye'nin tanıma kararı aldığı İsrail Devleti, 29 Kasım 1947 tarihli kararla sınırları belirlenmiş olan İsrail'di.

mendersein partisi DP yi kuran celal bayar denen yahudidir. abd nin adamıdır. Türkiyeyi sömürgeleştirme hareketinin bir parçasıdır. menderes idam edildiğinde, CIA elemanları tarafından Türkiye tehdit edilerek celal bayar, "yaşlı" bahanesi ile kurtarılıyor. Kullanışlı aptal, abd ye hizmet eden menderes ise asılıyor.

celal bayar dışarıdan yahudi parası, ve içeriden yahudi medyası ile destekleniyor ve parti kurdurtuyorlar. Kullanışlı aptal olarakta menderes seçilmiş olmalı. Dev yahudi parası(satın aldıkları siyasiler, dini liderler, toplum önderleri, köy ağaları), TR deki medyası(gazeteleri dergileri) sayesinde seçimleri kolay kazanıyorlar.

Savaş yaralarını sarmakla uğraşan, demokratik seçim nedir bilmeyen ülkede, bu işin profesyoneli olan yahudilerin seçim kazanması kolay oluyor. Daha ikinci seçimde farklı şekilde kazanıyorlar. Bugüne kadarda hiç bir seçimi kaybetmiyorlar. Tüm partilerin arkasında onlar var. Ya tamamen parti kendi projeleri, yada içerideki adamları, ülkedeki şirketleri, dev paraları, hakim medyaları, sayesinde kontrolleri altında.

Bu işleri yapabilmeleri için medya şart. Para ve siyonist misyoner okullar da yetiştirilip devlete yerleştirilen öğrenciler ise ise diğer ayaklar. tarikatlar en kolayı, onlar alınıp satılabiliyor. celal bayarda misyoner okul mezunu pek çok diğer siyasetçimiz gibi.

adnan menderes o dönem Aydın'da toprak ağası. İsmet İnönü hükümeti döneminde 1945 de çıkan köylülere toprak dağıtma yasasına karşı.

adnan menderes yargılandığı içinde özal dönemine kadar 20 yıl rahat ediyoruz.
    Bugün ileri teknolojide dünya ile yarışan Aselsan, Tübitak, Tusaş, Havelsan gibi şirketlerimiz o dönem kuruluyor. Bugün övündüğümüz IHA lar, güdümlü füzeler, helikopterimiz, gibi savaş silahları bu firmaların üretimi. Hepsi menderes ve yine abd ye hizmet eden özal ailesi dönemleri arasındaki bölümde kuruluyorlar.

Sayfa 388/852 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •