Sayfa 389/852 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Avrupada dün virus 2. dalga korkusu ile satışlar vardı. Büyük devletlerde başlayan yasak ve bölge kapamalar, üst üste birikince bir yerde patlıyor. En dayanıklı Almanya dada günlük vaka sayıları, ilk dalga nın üzerine çıktı.

BIST de balinalar dün düşüşe izin vermedi. Bizim vaka sayıları hükümetin genel kültürüne uygun şekilde yayınlandığı için bir türlü artmıyor. Artık açıklanan vaka sayımızı 10 la değil 15 veya 20 ile çarpabilirsiniz.

BIST manipulatör balinaları long da olduğu için, dün avrupadaki satışa iştirak etmediler. Belli ölçüde satışları karşıladılar. Yabancıların bankalara satışı devam ederse, BIST endeks buralarda tutunamayabilir.

Dünki görüntü, yarın yeşil olmaya çalışacağım diyordu. USD ye atak gelmezse, yabancılar banka satışını abartmazsa, bugünü yeşil kapatma ihtimalimiz var.

BISTi tutan etmenler. En önemlisi balinalar longda. İkincisi 3. Çeyrek banka bilançoları iyi bekleniyor. Vaka sayılarımız yalan da olsa avrupanın çok altında.
    Ayrıca cumartesi günü yine gaz açıklaması var. Olmasaydı daha iyi olurdu. Bazı yerlerde yazan 400 milyar metreküpten çok daha fazla bir rakam açıklanmazsa, hayal kırıklığı olur. BIST'e pazartesi günü ilk etapta satış olarak yansır. Ayrıca fransız yahudisi routers, gaz rakamı konusunda yine uçmuş. geçen uçtuğunda ceza almayınca, tekrar uçuşa geçmiş. routers haberleri veren medya kurumları, routersin uçuculuğunuda her haberin başına eklemeliler. Hükümet olsam bunu zorunlu tutardım.

---

ONS altın dün inişini erken durdurup döndü.!

Sebebinden emin değilim.

trump "1.8 trilyon dolar ın üzerinde yeni bir paketi, seçimlerden önce çıkarırım" demiş. Yeni paket çıkacak söylentisi ons altını yükseltmiş olabilir. Paket söylentileri ile inip çıkıyor bir müddettir. Paket lafı geçmediği günlerde EUR/USD paritesi ile hareket ediyor.

Dün ikinci muhtemel etken, Avrupada ki, 2. virus dalgası korkusuna bağlı satışlar olabilir. Global korku altın a alış getirir. Diğer yönden bakarsanız, Avrupada ekonomik veriler, virus 2. dalga yüzünden kötüye gidecek. EUR değeri düşecek, karşılığında USD artacak. USD ile negatif korelasyonlu ons altında düşecek.

Avrupadaki Virus 2. dalgaya 2 yöndende bakılabiliyor. Bunu geçen haftada yazmıştım. Önemli olan ons altındaki global balinaların konuya nasıl bakacağı.

ons 1910 da gece durmuş görünüyor. Orada satanlar var. Bana daha yukarı çıkacakmış görüntüsü verdi.
    Hem 1.8 den daha büyük paket dendi, ucu açık. Hemde günlük grafikte çanak görüntüsü var. yarıya gelmiş gibi. Çanak görüntüsü alıcıların istekli olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda iniş trendindeyiz. Çanak gerçekleşmesi için iniş trendini kırması gerekir. Bir kez kırdı ancak yükselip kalıcı olmayınca yeniden trende döndü. Sadece düşüş kanalı üst bandı biraz yukarı almış oldu.

ons da bugün ne olur.? 1910 u geçmesi gerekir. Yukarıda nerede durur emin değilim, aşağı ve yukarı doğru sürekli kısa vade dalgalar yapıyor. fazla yukarı gitmeyebilir. Gün içi grafiğe bakıp, longları bir yere kapayacağım. Sonra short kollayacağım.
    abd mesaiye başladığında, trump ın trilyonluk paketi ile ilgili haberide takip etmem gerekecek.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ekoTürk kanalının fetö grubuna ait olduğunu düşündüğümden beridir, arada siyonist yahudilerin bluumberg kanalını tekrar izlemeye başladım.
    bluumberg siyonist patron, ekoTürk siyonist patronun TR deki uşağı gibi.

Programlarıda aynen bunu yansıtıyor. ekoTürk de bitcoin güzellemeleri, programları açıkça yapılırken, bluumberg de profesyonelce yediriliyor.

Ağa ile maraba arasındaki fark böyle. Biri yüzlerce yılda işin uzmanı olmuş, kitlelere nasıl farkettirmeden yedireceğini öğrenmiş. Diğeri ölçüsüzce, arsızca surata çarpıp duruyor.

Gece maraba'sının programında ege cansen hoca yine döktürdü.

Bir kaç aydır "çalışanın maaşını düşürün, ülkede herşey düzelir" demiyor. "Elime odun alıp gezecem" diyor. Benim odunlu yaz kampı fikrimden esinlenmiş olmalı.

Dün sabah haberinde bir sunucu kadın, "yaw birinci dalga ikinci pik deyip duruyorsunuz, Avrupa haftalardır ikinci dalganın içinde" diyerek kanala çıkan saman kafalıların ezberini bozdu.

akp döneminde 2019 da Fiyatı arttı diye soğan depolarını nasıl basmışlardı.? Hiç bir sonuç alamamışlardı, baskınlar göstermelik, halkın gazını alma, suçlu icad etme yöntemiydi, soğan depoları zaten akp nin verdiği depo teşvikleri ile akp lilerce kurulmuştu.
    soğan depolarını basmak tam bir komedi idi
    çünkü soğan depolanarak saklanır.
    yeni mahsül soğan çıktı
    bugün gidip polatlıdaki depoları bassınlar
    o seneki baskındakinin 3 katı soğan vardır depolarda
    çünkü soğan açık alanlarda saklanan sergilenen bir ürün değildir
    yarın piyasada elma fiyatları artsa nevşehirde amasyada depoları bassalar binlerce ton elma bulurlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayhan soğan olayında o dönem stokçuluk olabileceği mantıklı. Pazarda markette, neredeyse kabuksuz soğanlar var.
    Diğer yanda ise kalın kabuklu soğanlar var.

Soğan bitkisinden hiç anlamayan biri olarak sadece gözlemimi yazıyorum, büyük ihtimalle yanlıştır, yinede kısaca yazayım.

İnce kabuklu soğanı uzun süre beklemiş soğan olarak kabul ediyorum, kalın kabukluyu beklememiş.

Soğan kıtlığı döneminde hiç kalın kabuklu soğan yoktu, tamamı ince kabukluydu. Kabuk yok gibiydi ve tüm soğanlar aynıydı. Hali ile bana en az 1 yıl depolarda bekletilmişler gibi geldi. Önceki ve bu sene ise hep kalın kabuklu soğanlar görüyorum, kabuksuz soğanlar azınlıkta kalmış.

Buradan, hakkatende bir stokçuluk yapıldığını, piyasaya soğan sürülmeyip kıtlık yaratıldığını, ama bunu yine ölçüsüz derecede aç gözlü akp lilerin yaptığını, bu sebeplede ceza kesilemediğini düşünüyorum. Zaten olayı incelemekle görevli kişilerde ya güreşçidir, ya imam. akp döneminde devletteki insanların mesleki yeterlilik kalitesi aşırı hızlı düştü. Bir şey bulamamaları normal olabilir.

---

gökhan şeni bir kaç kere övdüm faydalı bilgi veriyor diye. Bugün hayal kırıklığına uğrattı. resmen "bende ezber beyinliyim" diye bağırmış.
    Birincisi virus de ikinci dalgaya dün girdiğimizi düşünüyor. Dün avrupada satış oldu ya.? Yaw piyasa bozuldu diye dalga diyorsa, buna virus değil piyasada ikinci dalga de, virus de deme, virus dalgası başlayalı haftalar belki aylar oldu. Vaka grafiğine bakman yeterli.

İkincisi ise tam komedi. Hiç bir analiz yeteneğinin olmadığının ispatı.

Daha önce defalarca ne öğretmeye çalışmıştım ben size.

Temelden bağımsız analiz yapamazsın. Rakı dolu yüzme havuzlu örnekte vermiştim.

Diyorki, isveç ülkesi pandemide halkı serbest bıraktı, yasak koymadı, sürü bağışıklığı yöntemine gitti. Verileri Avrupa verilerinden kötü değil, bazı konularda daha iyi.

İsveç'ide bizim siyasilere örnek veriyor. Böyle yapın diyor.
    İsveç'i uygulasak bizim günlük sayımız anında yüz e katlar. İsveç halkı devlet söylemesede kendi kendini belli ölçülerde koruyacak kadar bilinçlidir. Onların ülke homojen. farklı kültürler ve gelir seviyeleri ile bizim kadar dalgalı yoğrulmuş değil. Tüm halkı belli eğitimden geçiyor. Onlara iş yaptırman için odunla başında beklemen gerekmiyor. Bireysel olarak kendileri düşünüp yapıyorlar. Devlet sopası gerekmiyor.

Bizde öylemi.? Tüm halk iyi bir temel eğitim almışmı.? Kendisi akıl edebiliyormu.?

Bu herifi orduya komutan yapsan, 3 günde ordu arkasına bakmadan kaçmaya başlar.

Yaw dingil İsveç in halkının eğitim düzeyi ile sanin halkının eğitim düzeyi birmi.? Allahın odunu.
    İsveç kurumlarının ahlaki yapısı, devletin çalışma şekli bizimle birmi Allahın ibibiği.
    İsveçe sınırlardan gelen gidenle, senin sınırlardan gelen gidenin birmi Allahın zibidisi.

İsveçin yöntemini uygularsak, daha iyi olur diyor.

Birde çarpıcı örnekle açıklayayım.

gökhan şen süzmesi, Ekmeği aynen İsveç gibi bıçakla keselim daha iyi olur diyor.
    Bakıyorsun İsveç te çelik bıçak var, bizde tahta bıçak var.

İnanamıyorum, medya da akıllı adam aramak, Marmara da yunus balığı aramaya benziyor.
    Sabah haberlerindeki Güzem Yılmaz kızımız akıllı olabilir. "İkinci dalgaya çoktan girdik medyadaki ebleh kardeşlerim" diye konuşma yapmıştı. Tipine bakarsak ortadoğu kökenli. yani orangutan kuşağından. Bildiğin orangutan diyeyim, dolandırmaya gerek yok. gökhan şenin tipide ben o kuşaktanım diyor ama evrilememiş. Bunun sebebi melez genlere sahip olması olabilir. Araya şempanze yada makak girmiştir.

Neyse abartmayayım.
    Bu insanlar millete akıl veriyorlar... Neyseki dünyan medyasının genel yapısı bu kalitede, oradan yırtıyoruz.

---

Günlerdir kendimden bahsedip övünüp duruyordum, birazda medyadaki elemanlardan bahsederek olayı dengeye getireyim dedim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST dünü iyi kapadı, "dahada yeşil devam edecem" isteği vardı.

Ons ise 1910 u geçemedi.
    Güniçi grafiğe bakarsak, küçük bir yukarı eğilim var, alıcılar istekli, hala 1910 u geçme şansı var. 1930 a kadar bir çıkış bekliyordum doğrusu.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Avrupalı ve amerikalılar için hep vahşi yazmışımdır.

Tabi batılı ile tanışmış yada batıda turistik bölgelerde bulunmuş olanlarınız ne dediğimi anlamamıştır. Türkiyeden sadece turistler ve TVler aracılığı ile bakanlarda anlamamıştır.

Geriyede kimse kalmadı.?

Her neyse.

Ne demiştim. İnsanlar 3 farklı humanid maymun grubundan evrilmiştir. En vahşisi şempanze.

Şempanze yamyamdır, sürü bilinci çok güçlüdür, çete oluşturup diğer maymun soyları ve kendi soylarından diğer sürülere saldırıp yerler.
    Çetecidir, katildir, tuzakçıdır, hırsızdır, baskıcıdır, zorbadır, acımasızdır. Sürü olarak gördüğü gruba aşırı bağlıdır, diğer herkese saldırır öldürür.

Avrupa ve kuzey amerikalılarda şempanzeden evrilenlerden.

Yakın geçmişte abd öncülüğünde sahte deliller uydurarak Irak a saldırmışlardı. tamamen kendi çıkarları için Irak halkından milyonları öldürmüş ve ölümlerine sebep olmuş, 10 milyonlarıda sefil etmişti.
    Avrupa ülkeleride siyasi ve askeri destek vermişlerdi.

Sonra arap baharları ile petrolu olan ve stratejik konumu olan ülkeleri yakıp yıktılar, en son Suriyeye saldırdılar.

Gözlerinin önünde gazeteci boğazlayıp kafasını kesen suudi arabistan kralı ile yanyana oturup ticari anlaşmalar yaparken, Suriye demokratik değil diye saldırmışlardı.

Gerçekte tek amaç, kendilerine bağlı olmayan Suriyeyi kendilerine bağlamaktı.
    Avrupa ülkeleri abd saldırısına yine yardım etti.

Suriyede yüzbinler öldü, on milyonlar sefalete sürüklendi, avrupalı amerikalı siyasilerin üzüldüğünü gördünüzmü.?
    Onbinlerce Suriyeli çocuk Avrupada kayboldu ve o çocuklar organ, fuhuş, çocuk satıcı mafyaların eline düştü.

Şimdide Suriye devletinin Avrupa daki mal varlığına el koymuşlar. Suriye demokratik değil diye.

Yemen i yıllardır bombalayan, adam boğazlayan tarikatları 100 yıldır üretip destekleyen, krallıkla yönetilen körfez ülkeleri ile kankalar.

Gözünüzün önünde gerçekleşen olaylar hepsi. Ne kadar vahşi olduklarının göstergesi.

Onlara vahşi dedim diye biz melek olmuyoruz, o ayrı konu. Bizde osmanlı, selçuklu ve daha önceki dönemlerde dünyaya kan kusturmuşuz. Onlar kötü biz süperiz demiyorum. Suriyeye saldıranlar arasında en önlerde bizde vardık. Biz ayrı konuyuz.

Demek istediğim, süper medeni dediğimiz batılılar aslında en az bizim kadar vahşiler. Kimseyi kendinizden üstün görmeyin.
    Tabi ben ayrıyım, beni bu işlere karıştırmayın. Tekim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada google maps bir süredir haritada yolları çok silik gösteriyor.
    Yollar görünmeyince haritada adres bulmak çok zor oluyor.

navigasyonu demiyorum, bilgisayar başında bir yere bakacaksınız, nerede ne var yaklaşık yerini görmek, durumu anlamak istiyorsunuz. Mesela bölgedeki ciğercileri arıyorsunuz.
    Haritayı inceleyip. Plan yapacaksınız.

Yollar görünmeyince haritanın hiç bir anlamı olmuyor.

yandex e bakayım dedim, ondada maps var.
    Ruslar ve Çinliler bu iş için yıllar önce kendi uydularını gönderdiler ve google benzeri haritalar oluşturdular.

Çinlileri bilmem ama yandex maps, kullanışlılık açısından google dan daha başarılı. Navigasyonuda var.

yandex in dez avantajı, arama algoritması yeterli değil. Aranan şeyi bulma ve seçenek getirme açısından google algoritması, yandexinden çok daha başarılı.

yandex inkini lise öğrencisi yazmış gibi. Ancak maps için bu aralar yandexi tercih etmeye başladım.

yandexin eksik epey yönleri var. mesela fotoğraf olarak haritası yok ve arabanızda gidiyormuş gibi yolda 3 boyutlu ilerleyemiyorsunuz. Onlara ihtiyacım olduğunda google tek.

Ama kuşbakışı bölgeyi anlamak konusunda ise yandex çok daha temiz bir iş çıkarmış.

8. İrade yok ama
    Zeka var
    https://www.google.com.tr/amp/s/gaia...i-anliyor/amp/
    Bu şempanzenin az daha evrilmişi
    En benziyen yönleri cinsellik
    Bonomo elma muz nar veriyo karşılığı alıyo
    İnsan iyi yere yemeğe götürüyo. ))
    Araba traş bıçağı makas tarak kullanma hariç mantık benzer
    İnsanda el becerisi gelişkin irade ile korkularına yenik düşmüyüp el aletleri yapmış ve kullanmış.

Not
    Diğer hayvanlar o işi ticarete dökmemiş
    Meyve uzatma yemek ısmarlama yok
    İcraat
    Direkman

İcraatın içinden)) bi tv programı

Sayfa 389/852 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız