Sayfa 393/852 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,137 - 3,144 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ayhan en çok sen karar almalısın. 200 mü yoksa faiz artmayacakmı.

200 veya daha fazla artarsa USD, önümüzdeki ayın üçüne kadar yani resmi enflasyon açıklanana kadar yükselmeyecektir, hatta düşüş eğiliminde olacaktır.

Şu an resmi enflasyon %12 de. önümüzdeki ayın üçün de resmi enflasyon düşerse veya aynı kalırsa, USD düşme eğilimine devam edecektir.

Veya,

tayyip in siyonistlerle yeni çıkaracağı olaya kadar düşüş eğiliminde olur haberin olsun. Faiz kararı elinde doviz tutanlar için çok önemli.
    ben 200 civarı bekliyorum +-50 yanılma payım var
    10 gün doalrda süzülme görebiliriz
    7.60-70 bandına sonra kasımın başından itibaren 8 e doğru yeniden yöneliriz gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons altın 1910 üzerinde tutunmuş görünüyor.
    Sanırım 1900 ün altına inmeyecek.

Günlük grafikte Orta vade çanak görüntüsü devam ediyor. 2 trilyonluk paket gündemde durdukça, çanağı tamamlamaya devam edecek. Bu durumda 2bin USD yi zorlayacak demektir.

Aşınında işe yaramayacağı söylentisi artmaya başladı. KISA-ORTA vadede her şey ons altın lehine gelişiyor.

aşıyı unut alicemal geçen viopta yazdım
    antikor muhabbetinide boşver
    haftasonu bizim köyde karı koca 2 kişinin tam 3 defa iyileşip yeniden covid olduklarını öğrendim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayhan, ünlü devlet başkanları covid e yakalandı. Hepsi iyileşti diye biliyorum.
    Onlara uygulanan tedavi neyse, aşı değil ama belki tedavi yöntemi gelişebilir.

trump ne demişti. "bana bi ilaç verdiler iyileştim.". İlacın adınıda söylemişti.

Tabi trump a güvenilmez. Hastalığı ve iyileşmesi, oy artırmak için uydurulmuş senaryo olabilir. Ama diğer devlet başkanları iyileştirler. Mesela osmalı torunu ingiliz başganı boris.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    DASKı yeniledim.

Dask için geçen seneye göre %75 daha fazla ödedim.

Peki deprem olunca bana ödeyecekleri tutar ne kadar artmış.? %11,3

Her koldan vatandaşın cebe eller daldırılmış durumda.

Ezen ezene.

Peki ne biliyoruz.

Ezilen vatandaş, kendini ezenden daha güçlü olduğunu sandığı bir güce sarılır.

Ezen devlet olduğuna göre, devletten daha güçlü ne var.?

Tanrı.

Hali ile her geçen yıl din adamlarına sarılanların sayısı artıyor.

İspat istiyorsanız;

Devletin ezmediği ülkelere bakın.? Bu ülkeler genelde kuzey avrupa ülkeleri.

Tanrıya inanç yok.? Sebebini biliyoruz. Devlet halkı ezmiyor, halkın yanında.

SSCB dönemi ve sonrası rusya sına bakın. SSCB sonrası 10 binlerce kilise açılmış. SSCB dağıldıktan sonra devlet soyguncuların eline geçti ve halkın büyük kısmı sefil oldu. Dine(din adamlarına) sarılmışlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Devlet savunma sanayii şirketi TUSAŞ dan arada bahsederim. 1973 de Başbakan Naim Talu döneminde kuruldu.

ANKA iha'larını üreten firmamız. Ayrıca bu firmaya bağlı TEİ firmasıda ANKA motorlarını üretiyor. Ayrıca benzinli, dizel pistonlu motorlar ve turbofan, turboşaft jet motorları üzerinde çalışıyor. Bir sene içinde jet motorlarıda kullanılabilecek hale geliyor.

Bu motorlar Atak helikopterimiz, IHAlar ve hürkuş dahil savaş uçaklarında kullanılıyor-kullanılacaklar.
    Jet motorlarının son testleri yapılıyor.

Ayrıca devlet teknoloji firmalarının, teknolojilerinin, özel şirketlere aktarıldığınıda yazmıştım.
    akp-fetullah işbirliği döneminde bu tür firmaların mühendislerinin öldürüldüğünü duyardık. Mühendislerimiz canları pahasına devlet teknolojilerini korurlardı.(diğer şık, teknolojiyi dışarı aktardıkları için bizim MIT tarafından öldürüldüler. - öte şık, akp döneminde bu firmalara yerleşmeye çalışan fetö mensuplarına karşı direndikleri için mossad tarafından öldürüldüler.)

Çok uzattım.
    Şunu yazmıştım.

TUSAŞ, geçmişte IHA lar üzerinde çalışıyorken, son aşamaya gelmişken, IHA mühendisleri tayyip in damadı baykar şirketine transfer oldular. Orada bayraktar IHAlarını üretmeye başladılar. IHA mühendisleri gidince, TUSAŞ IHA çalışması sekteye uğradı. Bu arada bayraktar ilerledi ve ilk IHAları yine tayyip in yönettiği devlete sattı. Tusaş o dönem hala zor durumdan kurtulmaya çalışıyrdu.

Bunun gibi bir sürü devlet teknolojisi, akp şirketlerine aktarılıyor, listesini yazmıştım.

Yeni haber.
    Ukraynaya bayraktar IHA sı alsın diye 200 milyon dolar devlet kesesinden hibe vermiştik. 26 milyon dolar daha veriyormuşuz.

2023 de akp nin kaybetme olasılığı büyük. Bir hesaplaşma dönemi olacakmı bilmiyorum, sanmıyorum da ancak tayyip ailesi kendilerinden hesap sorulabilir düşüncesi ile, sanıyorumki bayraktar fabrikası ve teknolojisini yurt dışına taşıyor.

Ukrayna da bir fabrika kuracaklarmış.
    Ukraynalılarla ortak IHA ve jet motorları üreteceklermiş.
    bayraktar IHA sınıda ortak üreteceklermiş.

Dünyada sayılı ülkelerde bulunan IHA teknolojisini, tayyip ailesi, ukraynaya taşıyor.

TUSAŞ ın on yıllarca çalışıp geliştirdiği teknoloji, Ukrayna ya taşınıyor.

bayraktar, 1 yıl daha beklese, TUSAŞ ın jet motorlarıda hazır. Ama beklemek yerine Ukrayna dan jet motorlalrını alma anlaşmaları imzaladı.

bazılarınızın aklına gelebilir.

bayraktar a TUSAŞ ın teknolojisinin aktarılması iyi olmuş, rekabet olursa daha hızlı gelişirler diye.

Ama gördünüz, TÜRK halkının malı, emeği, teknolojisi, parası Ukraynaya taşınıyor.

Karşılığında Ukrayna dan ne alacaklar.
    Bildiğim kadarı ile eski moda jet motoru teknolojisinden başka hiç bir şey almayacaklar. Sadece veriyorlar.

Savunma sanayiimiz, çeşitli ülkelerden elektronik gelişmiş parçalar alıyorlar. Aldıkları ülkeler içinde bildiğim kadarı ile ukrayna yok.

Kanada dan alıyoruz, abd, Almanya, Belarus dan alıyoruz... Ukrayna ismini hiç görmedim.

Peki neden bayraktar ailesi bu tür bir zararlı işi yapıyor.?
    Parasınıda biz ödüyoruz ve teknolojiyide götürüyoruz. Neden.?

Aklıma tek gelen, 2023 de seçimi kaybederiz, yeni gelenler bizden hesap sorar. Nereden geldi bu milyar dolarlar.? Siz tayyip belediye başkanı olmadan önce zor geçinen bir aile idiniz. nasıl dolar milyarderi oldunuz.?

Bu soruları biri sorar ve araştırır diye çekiniyor olabilirler.

Korkmayın. Astığımız menderesten beridir hiç kimseye hesap sorulmadı. Bir tek mesut yılmaz ve enerji bakanı ersümer denen adam yüce divan denen bir tiyatroya çıkarılıp aklandılar, tertemiz ve milyoner-milyarder bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar.

Korkacak bir şey yok. Ukraynaya paramızı ve teknolojimizi vermeyin. O kadar düşmeyin hiç olmazsa yaw.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Merkez anormal bir ülkede olması gereken normal bir karar açıkladı. Faiz artırmadı.

BIST de Ne olacağını hiç bilmiyorum. Hakkaten deliler ülkesi olduk. Geçen ay 200 artır, bu ay kıpırdama.

Bu hafta BIST de Kenarda bekleme sebebim buydu. Ülke deliler kazanına dönmüş durumda. BIST de bunu yansıtıyor. Hiç bir şey birbirini tutmuyor.

---

ons altında işler iyi, orasıda olmasa herhalde şimdi MB faiz artıracak diye BIST de yüksek viop a long girmiş olur ve duvara tırmanmaya başlamıştım.

Long da bulunan manipulatörler ne yapacaklar bakalım. Belki BISTi tutabilirler, inadına yükseltirler, böyle olduğu çok oluyor. belki tutmaya güçleri yetmez, satış gelir.

8. Faiz yükseltmelerini beklemiyorduk zaten. Yükseltselerdi şaşırırdık.

Şu hisse işine vs. de girmeyi beceremedim diye elimdeki kefen parası da kefene yetmez oldu artık. Mecbur çıplak gömecekler napalım :D

Sayfa 393/852 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •