Sayfa 394/852 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 3,145 - 3,152 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    BIST de yazacak bişey yok.

Tamda herşey düzelmeye başladı, yeniden BISTe hakim olmaya başladım derken, MB bombayı attı.
    tayyipin saçmalıkları zaten yeterince tahmin edilemezlik yaratırken,
    devlet verileri tamamen uydurmayken,
    bankalar bir gün alınıp ertesi gün satılırken,
    yabancılar istikrarlı çıkıyorken,
    BISTin spekülatörleri, manipulatör haline gelmişken,
    TR deki baskıcı, kartel oluşturmuş olan bankalara hiç bir şey yapılamazken,

BISTi ben tahmin etmek istemiyorum. Tuttursamda, ayaklarımı yere basamıyorum, kendime güvenim geri gelmiyor.

Her yıl, bizdede şubeleri olan global bankalara dünyadan ceza yağıyor. Bizede baskı kuran bu bankalar, her yıl avrupa ve abd de milyarlarca dolar ceza ödüyorlar.
    Dünki haber goldman sachs 2.9 milyar dolar ceza ödeyecek. hong kong a yeni ceza ödedi, bu cezada singapur ve taylanda ayrıca sanırım abd dede ödeyecek.

Benim beyin gördüğü her sonucu bir sebebe dayamaya çalışıyor. Başka türlü benim kafa basmıyor. Sebebe dayayamazsam, ayaklar yerden kesiliyor, dengesiz hale geliyorum.

Endeksin her hareketini bir GERÇEK sebebe dayamam gerekir. Çizgi deyip, MACD, RSI deyip geçemem. O çizgileri oluşturan gerçek sebepler var. Planlarını uygulayan insanlar veya kurumlar var. Bu insanları yada kurumları bilmem ve ne yapmaya çalıştıklarını anlamam gerekir. Her şeyin sebebi insan.

Üzerime gelen arabaya bakmam, direk içindeki şoförün gözünün içine bakarım. Araba kendi kendine hareket etmez, arkada onu kullanan biri var, endeksler çizgi yapıyorsa sebebi var, o çizgiyi çizen güçlü insanlar yada yönlendirilmiş bir sürü var.

Sonuçta, bugün BIST de ne olur bilemiyorum.

Dün bankalara yüklü satış geldi ve manipulatör endeksi tutmaya çalıştı gibi bir izlenim var.
    Manipulatör yüklü long da olmalı. Gücü endeksi yönlendirmeye yetiyor. Batıda 2. virus dalga satışları şiddetlenmezse, BISTin manipulatörü endeksi belki buralarda tutabilir ve tekrar yeşile döndürebilir.

Ben BISTe bir müddet daha ellemeyeceğim.

Devlet verilerine geçen biraz bakmıştım, katar ın BIST de yüklü parası var gibi görünüyor. Belki BISTin manipulatörü fetö değil katar dır.

---

ONS altına gelince, bu aralar psikolojik olarak beni ayakta tutan güç bu.
    BIST gibi 10 dakka içinde saç baş yoldurur hale getirmiyor. İş şansa çok kalmıyor.

1900 üzerinde tutunmaya çalışıyor.
    1870 desteğe kadar inme ihtimalide var. Ama ineceğini sanmıyorum, yinede inme ihtimaline karşı hazırlıklıyım.

Dün akşam 1900 altına inerek ihlal yaptılar ve çıktılar. Teknik ve psikolojik seviyeler hep ihlal edilir, normal bir işleyiş.

Dün yine abd de paketde anlaşmak üzereyiz haberleri gelmiş. Böyle diye diye seçime kadar gidecekler anlaşılan. belki sürpriz olur çıkarırlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    dinlex hoşgeldin,

faiz artışını piyasa tecrübelileri ve mesleği ekonomi olanlar bekliyordu.

Demek borsaya girdin umarın viop a girmemişsindir. Hissedeysen bekleyebilirsin. Zarardayken satma. Sadece beklemen gerekiyor.
    Tabi ilk şart, ihtiyacın olan parayı borsaya koymayacaksın. Ayrıca tahta manipulatörlerinin küçük senetlerini almayacaksın.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Dün tayyip ailesinin Ukrayna daki işlerini yazmıştım. Şu ana kadar bu devletin 226 milyon dolarını verdiler ve tayyip ailesinin IHA larını sattılar. Genelde farklı olur, IHA yı satarsın, paralarını alırsın. Biz ise hem IHA verdik hem para verdik. İlginç değilmi.? tayyip ailesi kendilerine ait IHA fabrikası da kuruyorlar orada.

Seyretmedim ama Dün trump ve biden, birbirlerinin Ukrayna ile olan karanlık işlerini paylaşmışlar.

Ukrayna, iç savaşından beridir mafya tipli adamların elinde. Şu an halkı soyuluyor. nasıl SSCB dağılınca mafya tipli adamlar devleti ele geçirip halkı soymaya başladı, şu an Ukrayna da aynı durumda.

abd başta olmak üzere batılılar bastırdı ve Ukraynanın büyük kısmını Rusya kontrolunden çıkardılar. İç savaş oldu ve ülke karıştı. Başa abd nin adamları geçti.

abd ise ele geçirdiği ülkelere, o ülkenin en aşağılık insanlarını geçiriyorlar. Akıllı adam kendi ülkesini abd ye yada başka ülkeye satmaz.

O aşağılık adamlarda hırsız ve katil oluyorlar. Her türlü pis iş o ülkede çevrilmeye başlıyor.

Bakın Irak, Libya, Mısır, Tunus ... Şu ara Belarus u ele geçirmeye çalışıyorlar, hong kong da, Çin in Uygur bölgesinde CIA ayaklanma örgütlüyor vb.

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    dinlex hoşgeldin
    Hoş buldum teşekkür ederim. Uzun zamandır unutmuştum buraya bakmayı. Birz işlerden dolayı, biraz başka şeylerden...
    Ama abi maşallah enerjinizi hiç kaybetmemişsiniz siz. Tam gaz yazmaya devam

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Demek borsaya girdin umarın viop a girmemişsindir.
    Yok girmedim, hep bir şekilde başlama hevesim vardı ama olmadı, bu saatten sonra da gayret edemiyorum. Zaten para da yok. Viop nedir tam hatırlamıyorum ama forex işine bir girmiştim 4 sene önce falan. Orda da 200tl zararla kapatmıştım sonra bırakmıştım ama hala arıyorlar gel devam et para yatır diye. Ne yapışkan insanlar. Reddediyorum, neden diye detay öğrenmeye çalışıyorlar. Para yok diyorum, birikmişiniz vardır 200-300 lirayla bile girebilirsiniz diyorlar. Son paramı kaybedip açlıktan ölsem umurlarında olmaz )

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Tabi ilk şart, ihtiyacın olan parayı borsaya koymayacaksın.
    İşte burada zaten olay noktalanıyor. Hiç ihtiyacımız kadar paramız olmadı ki zaten ihtiyacımızdan fazlasını yatıralım. Parasızlıktan kâr etme hayaliydi bizimki. Forex oynadığım zamanlar 10 kuruş kar edince sevinirdim. Sonra geri kaybolurdu tabi 10 katıtla )

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398

Evet yazmaya bütün enerjimi veriyorum, geriye bişey kalmıyor.

viop: vadeli işlemler borsası. Türkiyede kumarhane gibi işliyor.

Şubat ayında viop a geçtiğimden beridir bataklığa saplandım kaldım. Özel hayatım işlerim kalmadı, borsa oldu bütün hayatım.
    Şubat da ben girdim, Martda virus borsaları vurdu.

tayyip in ürettiği saçmalıklarla baş etmeyi başarıyordum, üzerine virusle baş edemedim.

Her neyse, ons altın vadeliye geçtiğimden beridir kafam rahatladı. ons altında Türkiye nin etkisi yok.
    Piyasa kurallarına göre işliyor. Kendine dindar diyen ilginç tiplerin saçmalıkları ons altını etkilemiyor.

Borsaya girememene sevindim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Göründüğü kadarı ile BIST manipulatörü endeksi tutmaya çalışıyor, batılı yabancı bankalar olsa gerek, USD yi yükseltip BIST bankalar ve merkez hisseleri satıyorlar.

Banka endeksi(XBANK) eğer 24-9-20 tarihine dönecekse, yani 200 baz puan artırılan geçen aya, 1130-1150 aralığına dönmesi gerekir. Şu an 1173 civarında.
    Yok derlerseki "MB ye çok sinirlendik 24-9-20 tarihindende önceye gitmek istiyoruz", o zaman banka endeksi 1070-1100 civarına kadar iner.

Endeksi tutmaya çalışan katar lılarsa, endeks fazla aşağı inmez.

XBANK 1130 a yaklaşır, o esnadada batıda kötü görüntü yoksa, az bir miktar XU030 viop kontrata girebilirim. O anki bizdeki ve dünyadaki görüntüye bağlı. Ayrıca ons altındaki durumumada bağlı. XU030 yerina ons altına para bağlamayı yeğlerim.

Bugünlük piyasa ekranını kapayayım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Alman Filozof un, içinde bulunduğumuz durumu anlatan güzel gözlemleri var. odaTV4 sitesinde vardı yazı, kopyaladım.
    Önce totaliter yönetimin sözlük anlamını koyalım.
    Totalitarizm; tüm yetkilerin merkezîleştirildiği, devlete mutlak itaat beklenen, diktatörlükvari yönetim.

Totaliter örgütlerin üst yönetiminde herkes şefin yalan söylediğini bilir. Ama şef kaybederse hepsi kaybedeceğinden susarlar... İlke şefin yanılmazlığı değil yenilmezliğidir, buna olan inanç biterse totalitarizmin hayal dünyası bir anda çökecek ve gerçek kazanacaktır.

Herkes sürekli yalan söylediği zaman sonuçta buna inanmazsınız ama hiç kimse de hiçbir şeye inanmaz. Böyle bir toplum, hiçbir konuda fikir sahibi olamaz. Giderek düşünme, yargılama ve eylem yetisini kaybeder. Böyle bir topluma her istediklerini yaptırabilirler..!

Diktatörlerin o kadar göz göre göre yalan söylemelerinin sebebi, tabanlarının ahlâkını bozmak ve suç ortağı haline getirmektir. Biliyorlar ki ertesi gün o yalanın tam tersini söyleyecekler ve taban bunu "ne büyük taktik deha" diyerek bir kez daha alkışlayacak.

Hannah Arendt

Demekki bir tek bize özel değilmiş. Tarihte varlarmış ki filozof incelemiş, sonuç çıkarmış. Gelecekte böyle toplumlar hep olacaklar.

Bizi bu hale getirenler, 1938 den sonra ülkeyi sömürgeleştiren siyonist yahudiler. Dışarıdan getirilip içerideki azınlık yahudilere destek olarak verilen büyük sermaye ile bu ülkede siyaseti yaratıp, yönetip, herşeyi ele geçiriyorlar.

Sömürebilecekleri uygun bir topluluk yaratıyorlar.

Şu an o haldeyiz. İyi Eğitimlimiz, bizi bu hale getiren batılı sömürgecilerin hayranı, dinle kafası doldurulan eğitimsiz kesimimiz ise sömürgecilerin kölesi.

Yazının tamamını okuyun derim. siyonistlerin akp dahil her dönem bu ülke eğitimini nasıl baltaladığını ve içi boş hale getirildiğini anlatıyor.

İyi Eğittiklerimiz bile, tamamen robot çalışan olarak eğitiliyor, düşünemeyen, ezberleyen. İşi ile ilgili herşey çok iyi öğretiliyor, ama ülke, ülke tarihi, ülke bilinci, ulus bilinci, birlik beraberlik öğretilmiyor. Dünyayı Sorgulama öğretilmiyor.
    Ezberleyince, batılılar, batılıların yönettiği medya da ne söylerse doğru güzel kabul ediyorlar. Bizde medya,(gazeteler, TVler dergiler, radyolar) hep batılının elindeydi. Şimdi biraz gericilerin eline geçti. Bu gericilerde batının ürettiği bir grup. Şimdi küsler.

Yazının tamamı.
    https://odatv4.com/bugunku-egitim-si...-24102008.html

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Haftanın giriş görünüşü pek sağlıklı değil.
    Avrupada kısıtlamalar artıyor.
    BIST de yabancılar satıyor, BIST manipulatörleri ise karşılamaya çalışıyor. Cuma günü endeksi iyi tuttular.
    Bugünde benzer görüntü olacaktır. Dalgalı bir görüntü.
    Kötü taraf, avrupada vakaların düzenli artması.

Bugün BIST de ne olacağını bilmek zor, cuma gününün benzeri olacaktır. Cuma günü bankalara satış %1,5 e kadar çıkmıştı, kapanışa doğru %1.0 e kadar düştü. Kapanış görüntüsü çok kötü değildi.

Dalgalı bir gün bizi bekliyor. Endeksi tutmaya çalışanların gücü yetecekmi bakalım. Batının virus görüntüsü işi bozuyor.

---

ONS altında, abd borsası açılınca satış geliyor. Arap ülkeleri ve Rusya açıkken pek düşüş olmuyor, alış da geliyor.
    Yeni pakette gelişme yok.

Ekonomik veriler dünyada ve bizde genelde iyi geliyor. Batıda Kısıtlamalar dahada artmazsa iyi gelmeye devam edecek. Kısıtlamaların artma ihtimali çok yüksek. Yani 4. çeyreklerde ekonomilerde duraksama olma ihtimali yüksek. Tek umut aşı ve ilaçlar.
    2006 yılı ve sonrası Türkiyenin 100 yıllık aşı fabrikası hıfzısıhha'yı ve kamu ilaç fabrikalarını kapatan akp ve fetö haramileri, bizde grip aşısında bile kuyruğa sebep oldular.

ONS altında değişen bir şey yok. 2 trilyonluk paket masada.
    Teknik olarak 1870 i görme ihtimali hala var. Zaman geçtikçe o ihtimal artıyor. abd piyasası açılana kadar küçük dalgalı yatay devam edecek gibi görünüyor. 1870 e kadar kademeli long alma planım devam ediyor.

.
    Son düzenleme : alicemal; 26-10-2020 saat: 08:51.

Sayfa 394/852 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •