Sayfa 396/852 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST bugün +%0,72 yeşil kapadı.

Delice olan ise, dün -%5 satılan bankaların bugün +%3 kapamasıydı.

Geçmiş aylara bakıncada bankaların saçmasapan hareket ettiğini gördük.
    İşin daha ilginç yanı, bankaların alınp haftayı + bitirdiğimizde, TCMB verilerine bakıyorsun o hafta yabancılar almamış.

Saçmasapan bir BISTin içindeyiz.

Üç beş kere yazdım, BISTin güvenilir olması ve kalabalıkların soyulmayıp, kaçmaması için, BIST yönetiminin kendi ceplerini değil BIST deki gücü olmayan kalabalıkları düşünmesi gerekir.

Batı borsaları ve ons altına bakıyorsun, saçma sapan işler olmuyor. Temel analiz eşiliğinde tekniğe uygun hareket ediyorlar. 10 dakkada soyulmuyorsun.

Arka planda Mutlaka ve mutlaka arkada düzenleyici kurumun işlemleri vardır. İnsanlar kendi kendine "adam gibi davranayım" demez. Otoritenin kırbacını şaklatması gerekir.

Batı borsalarında mutlaka piyasa yöneticileri aktif şekilde işlemleri düzenliyorlardır. nasıl bilemiyorum, ancak grafiklere ve işleyişe bakınca, kendi haline bırakılmamış olduğunu görüyorsun.

Geçmişten bazı örneklerde biliyorum. Hong kong örneği var. Spekülatörün biri, manipulatörlüğe başlıyor.

Gri alan olduğu için sen bunu yaptın deyip ceza kesemiyorsun. Borsa yöneticileri büyük bir fon kuruyor ve borsaya manipulatif hareketlerle zarar veren bu büyük oyuncunun tersine işlem yapmaya başlıyorlar. Haftanın sonunda bu spekülatör büyük zarar yazıyor ve yaptığına pişman oluyor.

Hong Kong borsa yöneticileri, Bu olayın bilgisini bilerek piyasaya sızdırmış olmalılar. Bu sayede ilerleyen zamanlarda speklerden başka biri bu tür bir işleme kalkışmıyor. Kolaylıkla DÜZEN SAĞLANIYOR, suçlu cezasını çekiyor ve borsa yönetiminin işlemler için kullandığı parasıda kaybolmuyor. Kasada duruyor çünki spekin parasından daha büyük para. Endeksi yönlendirecek güçte, hali ile borsaya girdimi karşısında kimse duramıyor. Düzenleyicinin elinde ise böyle bir güç düzeni sağlıyor. Suçlu cezalandırılıyor, kaybeden suçlu haricinde kimse olmuyor.

BIST e bakıyorsun, aradan 30 yıldan fazla zaman geçmiş, hala güçsüz kalabalıkları soyuyorlar, BIST yöneticileri ise utanmadan her yıl sonu milyonlarca TL prim alıyorlar. Ne iş yaptında prime hak kazandın.?

Bir kaç haftadır ons altındayım. İşlemler yine BIST altında gerçekleşiyor. Nerden anladım. İşlem hacmi dünya çapında değil ve ancak BIST açıkken işlem yapabiliyorsun.

Bu ne demek.
    ons altında 24 saat işlem oluyor ancak TR dekiler sadece sabah 9:30 dan akşam 23:00 e kadar işlem yapabiliyoruz.

Gece sabaha kadar terse işlem olursa ayvayı yedin. Elin kolun bağlı.

Daha kötüsü önümüzde 29 Ekim var. bayram. BIST 1,5 gün kapalı. Ama dünya bizim kapalı olduğumuz o 1,5 gün açık olacak ve ons altında işlemler devam edecek.
    Elin kolun bağlı seyredeceksin.

Haksız rekabet değilmi bu.?

Yüzde yüz, tartışmasız haksız rekabet.

Bu kadar açık bir haksız rekabete BIST neden izin verdi.?

Bilemem ancak varsayımda bulunabilirim.

Bu lavuklar yapılan işlem hacmi bazında yılsonu prim alıyorlar. İşlem hacminin artması, onların cebine girecek parayı artırıyor.

İşlem hacmini 2 türlü artırabilirsin.

BISTi güvenli bir yer yaparsın, tüm dünyadan oyuncu ve yatırımcılar gelir.
    Yada aklına gelen her yöntemle iş yaptırırsın, BIST de olan kalabalıkların güvenliği umrunda olmaz. İşlem yapılsında ne olursa olsun.

Bizimki ikinci yöntem.

ons altında sadece BIST açıkken işlem yaptırman, sadece kendi cebini düşündüğünü gösterir. İşlem yapanın zarar görmesi umrunda olmaz. Açıkça haksız rekabet oluşturmuşsun, umrunda olmaz.

BISTin ons altındaki işlem saatleri, BIST yönetiminin ne kadar beş para etmez insanlardan oluştuğunu açıkça gösteriyor.

Zaten banka yönetim kuruluna milli güreşçi atayan insanlardan ne beklersin.? Damadını ülkenin varlıklarının başına koyan adamdan ne beklersin.

akp nin Her uygulaması, afrika ülkesi yönetimlerinden farksız.

Güzel yazı oldu elime sağlık.

Kafa hafiften bulutlu ama kontrolu kaybetmedim. Sanırım ermek üzereyim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    7 oyda takıldık kaldık.

7 uğurlu rakamım, belki o sebeple takılmışızdır. Sakıncası yok.

Eskiden uğurlu rakamım 3 dü. Ancak büyük yamuk yaptı. Artık görüşmüyoruz.

3ü kaybedince 9 a yöneldim. Kafadan anlaşamadık.

4, 6, 8 bana sıcak davrandılar, biri ile birlikte olabilirdim, uygundu.

7 yi görünce vuruldum. Hala beraberiz.

önce 13 ü sonra 31 i sonra 69 ve en son 100 ü kırdın mı vekilliğe kadar önün açık
    sen arkanı kolla arkandayız diyen adamlar tehlikeli
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    DAX, virus 2. dalga sebebi ile son tepesi olan uzun vade tepesinden %10 düşmüş.

Biz sırf MB faiz artırmadı diye, ekonomik verilerimizin düzenli iyiye gittiği, dipten çıkışa başladığımız dönemde bir ara %20 düşmüştük. Yükselemeden üzerine %6,6 vurdular. Derken tayyip MB yi bir ay serbest bıraktı faiz arttı, o hafta ralli oldu.

Herşey tayyip in 2 dudağı arasında. Kendiside dengesiz. Ülke çıkarı değil aile çıkarına göre karar veriyor. Ülke yönetme becerisi yok. Hali ile fırtınadaki sal durumundayız.

BIST de hala kenardayım.

Batıda iniş trendi var. Hem indiklerini biliyorlar, hem çıktıklarını. Ağız tadı ile inip çıkıyorlar.

Neyse yakınmayı bırakayım.

abd ve AB de YENİ trilyonlarından da haber yok. Hali ile borsaları düşmeye devam edecek. virus 2. dalga ekonomileri aylarca etkileyecek ve en az 1 çeyrek kaybedebilirler.

abd virus vaka grafiğine bakarsanız 3. dalgaya girecek gibi.
    https://gisanddata.maps.arcgis.com/a...23467b48e9ecf6
    haritada US e tıklayıp sağ alttaki daily cases grafiğine bakın.

batı borsaları bazı günler yeşil olsada bir müddet kırmızı devam edecekler.
    Trilyon ve aşı haberleri bu durumu değiştirip dalgalandırabilir.

BIST kısa vade çıkarlara göre hızlı hareketler yapıyor. Güç grupları aşağı ve yukarı çekiyor. Yabancılar devlete kızıp yüklü satınca aşağı gidiyor, BIST manipulatörü long da olduğundan yabancıların yüklü satmadığı gün yukarı çekiyor. katarlılar olsa gerek.

Kalabalıklar arada kaldı.

Dün e bakılırsa bugünde yeşil kapayabilir. Batıdaki satış dalgasından etkilenmedi çünki manipulatör long da.
    Yabancıyı karşılamaya çalışıyorlar.

TR ekonomik verileride iyi geliyor. Manipulatörün elinde yükseltmek için sebep var.
    3. çeyrek bilançoları iyi gelecek, sonraki 2 çeyrek bilançları ise o kadar iyi gelmeyecek gibi görünüyor. Hali ile batı borsaları gibi düşmesi gerekir. Normali bu.

Manipulatör longları BIST yönetimi desteğinde kalabalıklara kaktırmadan aşağı kolay kolay dönmez. Yabancılar ellerindeki %47 yi satmaya devam ederlerse ancak o zaman mecburiyetten aşağı döner.

USD ye yabancı banka atağı devam ediyor.

8.20 yi geçti.

BIST yeşimi olacak kırmızımı olacak tahmin etmek mantıklı gelmiyor. Düne bakılırsa yeşil.
    bazı günler USD seviyesi etkili oluyor çoğunlukla olmuyor.

Bugün etkili olurmu bilmiyorum. Sinirden kafa gitti zaten.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ONS altın 1890 ve 1914 aralığında sıkıştı.

Ya aşağı ya yukarı bir tarafa kıracak.

Kırsada fazla uzağa gidemez. Tekrar döner. Dalgaları çok büyük olmuyor. Sebepde yok zaten.
    Ekonomiler kötüye gideceği için düşemez.
    Daha sonra iyiye gideceği için yükselemez.

Ekonomiler Ne kadar zaman ve derinlikte kötüye gidecek o belli değil. O sebeple kesin ve kararlı bir hareketi ons altın yapamıyor.

10 birimlik harekete oynayanlar için güzel kazanç kapısı.
    BIST kafamı meşgul etmese, tamamen ons a odaklanacağım. new york merkezli bloomberg ingilizce haber kanalını bile izlemeye başladım. İngilizcemde o kadar iyi olmadığı halde.

Bugün ne yapar bilemiyorum.

Biraz haber okuyayım belki görüşüm netleşir. Ne tarafa kıracağına karar vermem lazım. Elimdeki longları kapayayımmı kapamayayımmı.?

abd deki 2 trilyon USDlik paketin seçimden önce çıkmayacağı kesinleşti, seçimden sonrada ne kadar sürede çıkar belli değil.

ONS şu an aşağı gitmiyorsa virus 2. dalga sebebi ile olmalı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bizim milletin aşağılayarak baktığı Çin in yarı Kominizmi ile bizim milletin bayıldığı yahudi kapitalizmi arasındaki fark.

Çinde ölü sayısı 5 bin değil, abd de ölü sayısı 226 bin. Çin nufusu 1milyar 400 milyona yakım, abd nüfusu 330 milyon civarında.

Çin ekonomisi hızla yükseliyor, insanlar büyük sıkıntı çekmedi, üç beş ay çektikleri ekonomik sıkıntı ile virus olayı bitti.

Virus sebebi ile işler aksadığı için abd halkı hala ekonomik sıkıntılar içinde yardıma muhtaç haldeler.

Buyrun aşağıladığınız Çin yarı kominizmi ile yahudi kapitalist abd arasındaki fark.

Avrupada aynı. Çin in elinse su dökemediler, tırnağı olamadılar.

Batı basını Çin in aldığı önlemleri vahşet diye ekranlarda sürekli duyurdu.
    Çin halkına çok sert davrandı doğru. Emir altında üç beş ay yaşattı doğru.

Hangisini seçerdiniz. Emir altında sert kurallara uyup ÖLMEDEN üç beş ay ekonomik sıkıntı çekip atlatmakmı.
    Yoksa serbest kalıp 1 yıl sosyal azap çekip, 1 yıl ekonomik sıkıntı çekmek üzerine ölmekmi.?

Virus döneminde hangisini tercih ederdiniz.?

Kominist diye(tabi yönetim şekli dışında ülkenin koministlikle pek bi alakası kalmamış) aşağıladığınız Çin'imi, kapitalist, cinsellik, uyuşturucu serbest diye bayıldığınız, sokaklarında 7 milyon kişinin çadırlarda yaşadığı yahudi kapitalisti abd yimi.? Bu 7 milyon kişi normal aileler, bizdeki gibi kafası gitmiş istisnai kişiler değil. Büyük Şehirlerin bazı sokakları bu çadırlı ailelere ayrılmış. Ayrıca korunaklı köprü altları filan bu normal insanlarla dolu imiş.

Tabi Çin in cinsel yaşamı ve uyuşturucu kullanımını hiç bilmiyorum, belki oradada serbesttir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün BIST de yarım gün, yarın tatil.

Uysal: MB olarak döviz kurunun seviyesiyle ilgili bir hedefimiz yok
    ne dersin alicemal buda senin gibi doalrdan hoşlanmıyor hatta hiç bakmıyor gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 396/852 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •