Sayfa 401/852 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Biden,Türkiye'nin öneminin farkındaymış.....istermisiniz Biden geldikten sonra dolar düşsün,borsalar yükselsin......????

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı, aslında o tarihte bende borsadaydım. 21 bin endekste, dönüşten 3 gün önce portfoy boşalttığımı hatırlıyorum.

hatırlamadığım ise, büyük senetlerle küçük senetler arasındaki fark.
    Sen hatırladığına göre maşallah hafıza kuvvetli.

O tarihte endeks balon yapmıştı, olması gerekenin epey üzerindeydi. Tüm senetler balon durumundaydı. Büyük senetler az balon yapınca küçüklerin çok balon yapması normal olabilir. Bugünki durumla bu açıdan benzeşmiyor.

Bugünse endeks ve merkez senetler olması gerekenin çok çok altında olmasına rağmen küçük senetler balonunda balonunu yapmış durumda.

.
    Son düzenleme : alicemal; 06-11-2020 saat: 10:42. Sebep: balloon

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de değişen bir şey yok. TR Bankaları açılır açılmaz USD ye hücum ettiler yine.
    Kısa vade long alıp satmaya devam ediyorum.

---

Ons altın, bir kaç haftada beklediğim yere 1 günde geldi. Akşam FED toplantısı vardı, o toplantı sebebi ilemi bu kadar hızlı yükselttiler anlamadım.

1952 den döndü. Şu an 1940 larda.

Şu an kafam karışık. Sanırım ons oyuncularınında karışıktır. abd de trilyonluk paketi geciktirecek mahkemeler var. trump seçimleri mahkemeye vermiş.
    Biraz o bilgi netleşmeli. Trilyonluk paket ne kadar gecikecek.?

Aslında biden kazansa bile trump bir kaç ay daha yönetmeye devam edecek diye biliyorum.? Topal ördek hikayesi var. yanlışmı hatırlıyorum emin değilim.

Şu an ons da ne yapacağım emin değilim. Biraz düşüneyim, haber okuyayım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd seçimide hakkaten bira şaibeli göründü.

Michhigan eyaletinde trump rahat önde iken, üç beş saatte geri düştü sonra fark açıldı ve seçim o eyalette sonuçlandı. Halbuki trumpın rahat önde olduğu diğer eyaletlerde, seçim bir türlü sonuçlanmıyor.

Oyların biden a dönmesi değil, diğer sonuçlanmamış eyaletlerle kıyaslayınca, sayımın çok kısa sürede sonuçlanması şüpheli idi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün BISTin manipulatörü aldı, yabancılar ise satmış görünüyor. Dün her şey artarken yabancıların ağırlıkta olduğu bankalar artmadığına göre yabancılar yüklü satmış olmalı.

Hala hiç durmadan çıkıyorlar. Geçen haftada satmışlar. Ondan önceki 2 hafta biraz duraklamışlardı.

Yeni giren 121 bin kişi ve manipulatör, satılan malları yükleniyorlar.

Endeks balaon olmadığı ve olması gerekenin epey altında olduğu için, yeni girenlerin UZUN VADEDE riski yok. tabi manipulatif küçük tahtalara çok pahalıdan girmedilerse. Hoş küçük tahtalarda pahalı demeninde anlamı kalmadı ya.

BIST dedönüş henüz görünmediğinden, günlük long alıp satmaya devam ediyorum.

Yükseliş sağlıklı olmadığı için(yabancı yüklü satıyor, manipulatör bir alıyor bir satıyor), mart dan beridirde BIST de çok dayak yediğim için, orta veya uzun vade BIST hisse viop a giremiyorum. Yoğurdu üfleyerek yiyorum.

Yanlız ons da hiç dayak yemedim.

Dünyadaki temel veriler neyse ona göre hareket ediyor. Kesinlikle, ons a girdiğim 3 haftadan beridir sahte hareket yapmadı. Dökmeye yönelik büyük hareket yapmadı. ons da kafam net. Yani alıyorsam net, satıyorsam net.

BIST ise yönetiminden dolayı kumarhane gibi. İzin verseler inanın ons altın piyasası yada abd hisse borsalarıda BIST gibi kumarhaneye döner. İnsanın yapısı bu. Ama arka planda o piyasaların düzenleyici kurumları bir şekilde manipulasyona izin vermiyorlar.
    Bizde ise yöneticiler manipulatörlerden pay alıyorlar. Bunuda yasal zemine oturtuyorlar. Bizde ahlak tanımı yasalarda farklı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST söylediğim gibi yükselmeye devam ediyor. Bende hafiften faydalanıyorum.

Öncedende yazdığım gibi, ilk hedef son tepe olan 1220 civarı.

Sonrası ise, o gün için analiz gerektirir. 1220 lere nasıl çıktığına bakmak gerekir.

Manipulatörler 1220 ye çıkarken malı dağıtabilirlerse, sonrasında okkalı bir realizasyon görürüz. Dağıtamazlarsa, o bölgede bazı fonlar satar. Endeks biraz düşer. Satılanlar karşılanır ve yola devam edilir.

Tabi o andaki batı piyasası görüntüsüde önemli. O esnada, batıda yüksek kırmızılar varsa, bizdeki kırmızıda biraz uzun olabilir.

---

ons da 1932 den beridir kenardayım.
    1960 a hesapladığımdan çok daha hızlı çıktığından, biraz düşünceli haldeyim.

Sabahta yazdığım gibi, biraz araştırma yapıp, analiz yapıp, sonra karar vereceğim ne yapacağıma. Pazartesi günü kararımı vermiş olurum.
    Aslında şimdiden bir fikrim var ama biraz sabretmem gerekiyor. Piyasada sabır olayıda çok büyük bir erdem.

ne kadar erdemliyim görüyosunuz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    taayyip, MB başgan ı murat uysal ı dehlemiş.
    Adam tayyipin hangi isteğini yerine getirmediki.? İlginç şeyler değilmi.

Yeni gelecek başgan, tayyipin hangi isteğini yerine getirecek.? Tek işi para basmak olan bir fabrikadan ne isteyebilir tayyip.?

murat uysal, kurallarla ilgili, tayyipin istediklerini yapıyordu. Artık kural dışı şeyler demi isteyecek.? Yeni gelen siyasetçi, kural dışı şeyleri yapacak karakterdemi.?

murat uysal konuşsada bilsek, tayyipin hangi isteğini yerine getirmedi.?

bebecan ve şimşek beş para etmezdi, ama kuralların dışına çıkacak kadarda ahlaksız değillerdi. Temiz adamlardı. rıza zerrap denen adamdan rüşvet almamışlardı. teyyip dayanamadı bunları gönderdi.

tayyip eni sonu MB nin başına kendi damadını koyar. O yolda ilerliyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçenlerde fatih altaylı ile mailleştiğimizi ve bana çocukça küfür ettiğini anlatmıştım.

Neden mail atmıştım.

Devletin parası ile kurulan ama gelirini 4 tane iş adamının alacağı TOGG denen araba fabrikasında, arabalar için hep ithal parçalar kullanılıyordu. Yurt içindede üretilebilecek pil, elektrik motoru gibi parçalar ithal ediliyordu.

TR de 2 adet devlete ait ileri teknoloji pil fabrikası olduğu halde, togg arabası için abd merkezli bir çin firmasının pillerini almaya karar vermişlerdi.

Bende altaylı ya mail atmış, medenice hatalarını yazmıştım çünki togg un reklamını yapmış ve fabrikaya giderek o fabrikayı ve yöntemi onaylamıştı.

Çok okunan ve halk tarafından temiz bilinen biri olduğu için, bu adamın yazdıkları önemli. Temiz zannedildiği için halk buna inanır.

Başkası yazsa etkili olmaz, ama fatih gibi Uğur Dündan gibi adamlar yazınca, halkta algı oluşur.

Bu sebeple fatih altaylı ya yanlış yaptığını yazmıştım.

Verdiği 10 cümlelik küfürlü hakaretli cevaptan, adamın 17 yaş zekâ seviyesine sahip olduğunu anladım. Güldüm ve kaale almamaya karar verdim.

Diceksinizki. Adam 17 yaş seviyesinde ise nasıl milleti etkileyebiliyor.? Yazdığında çelişki yokmu.?

Hayır yok.
    TR ve dünyada ortalama zekâ yaşı seviyesi 17. fatih dünyada çoğunluğu oluşturan bu 17 liklere hitap edecek kalitede, diğerlerinin arasından delikanlı tarzı ile sıyrılmış.

Bana komik cevabından sonra ertesi gün gazetede yine yazı yazdı. togg arabasının pili ile ilgili.

"Fabrika TR de kurulacakmış, bu sebeple ülkeye faydalıyımış." benzeri bir yazı ile, yapılanı yine onayladı.

Cevap yazmayayım dedim ama içimede oturdu. Bu kadar dayanabildim.

Şimdi aradaki farkı anlatayım.
    1. fabrika yurtdışında olup piller ithal edilince ne olur.?
    2. fabrika yurtiçinde olup, fabrika sahibi yabancı olunca ne olur.

Aslında bu farkı, ilgili kişilere anlatmamada gerek yok, çünki tonla örneği var. mesela TR deki yabancı sahipli bankalar. nasıl maymun gibi oynatıyorlar hepimizi. Bankaları devlete baskı aracı olarak kullanıyorlar, halkı perişan ediyorlar.

Mesela yabancı sahipli otomobil fabrikalalrı. nasıl hepimizi maymun yaptılar, yurt içinde üretilebilecek parçaları ithal ederek otomotivdeki teknolojik gelişmeyi engellediler.

Örnekler göz önünde ve basit, anlaması kolay.
    Yinede üşenmeyip kısaca anlatayım diyorum.

Sayfa 401/852 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •