Sayfa 403/852 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,217 - 3,224 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Bir şeyler oluyor alicemal

2. Berat,istifa (mı) etmiş.....(?)

3. Kimse teyid edemiyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    sağol bosh,

abigail damat istifa etmiş.
    Yerine bebecan yada şimşek gibi batı ülkelerinin kabul edeceği bir uşak getirirse, piyasaların hoşuna gidebilir. Ama 2002 de başa geçtiğinden beridir sürekli geri giden bir tayyip var. Yerine getireceği kişi de tayyipin uygun yerlerini en çok öpenlerden, bu işi en iyi yaparım diye anlatan olacaktır.

Bişey değişeceğini sanmam. BIST açısından Daha önemlisi MB nin faiz kararı.

adanalı, damat istifa etmiş, gece geç saatlerde ancak teyit edebilmişler.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST hisse de 1220 son tepeye bir kaç gün içinde ulaşılacak gibi görünüyor.

Ağırlığı geçen hafta sonuna doğru ONS altından, XU030 a kaydırdım. Bu haftada aynı olacak.

damat ın istifası piyasayı sevindirmiş, USD/TL bu sabah düşmüş. BIST de Bugün epey yeşil göreceğiz anlaşılan.

Piyasa oyuncularını TV de dinliyorum, damadın istifası + MB başkanının istifası, MB nin faiz artıracağına yorumluyorlar. Bugün coşku olabilir.

---

ONS altında hafta sonu epey düşünmeye fırsatım oldu. 1932 den beridir kenardayım. 1960 bekliyordum, çok hızlı geldi 1960 a.
    Bu sabah bakıyorum 1960 ı geçmeye çalışıyor zorlanıyor.

LONG içinde ciddi sebepler var, SHORT içinde ciddi sebepler var.
    Bu sebeple, ons altın kontratlarını azaltıp XU030 kontratlara ağırlık vereceğim. ons altını anlayana kadar bir kaç gün daha böyle olacak.

Ons altında long için sebepler, en önemlisi alternatif piyasalarda alacak bir şey kalmadı. Virus 2. dalga sebebi ile ekonomiler bir kaç ay duraksayacak, hali ile emtia ve hisse ye girmek mantıklı olmayacak. tahvil desen negatif faiz, diğer faizlerde negatif. Sadece USD ye geçiş olabilir oda ucuz değil. Hali ile ons da kalmak mantıklı.

Ons altında short için sebep, paket ocak ayı sonuna kaldı gibi görünüyor. En önemli sebep bu. Son haftalardaki yükseliş trilyonluk paket çıkacak haberi üzerineydi. Şimdi o paket ocak ayı sonuna kalmış gibi görünüyor. Çünki biden Ocak 20 de devralıyor. O tarihe kadarda trump pakete onay vermeyebilir. paketin çıkıp çıkmayacağını kesinleştirmem lazım. abd işleyişini tam bilmiyorum. Başka sebep ons altın artık pek ucuz değil ve aşı çıkarda ekonomiler düzelmeye başlarsa, ons altının orta vade düşüş trendine girmesini bekliyorum.

Long için sebepler çok az daha güçlü, ama trilyonluk paketinde tek başına çıkışta etken olduğunu unutmamak lazım. Şu an paket ortadan kalkmış gibi görünüyor.

ONS altında şu an seyirci pozisyondayım. Belki bir kaç long veya short kontratla gün içi dalgaya oynayabilirim.
    Mantığım short almamı söylüyor, ama global oyuncuların altından çıkıp gideceği yer varmı.? ONS da yeniyim 1,5 ay oldu. Davranış tarzını yeni öğreniyorum. Bakalım ne yapacaklar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yeni MB başkanı, "Yeniyim zamana ihtiyacım var, ayın 19 undaki MB toplantısına kadar faiz kararı veremem" gibi bişeyler söylemiş.

Piyasa, MB başganının konuşmalarından "faiz artıracak" anlamı çıkarmışlar.

Buradaki kilit nokta ayın 19 u.

BIST ayın 19 una kadar yükselecek demektir.

Eğer tayyip veya yine MB başkanı ters yönde anlam çıkacak bir açıklama yapmazsa.

1220 olan son tepede CİDDİ bir realizasyon olabilir diye bekliyordum. Ancak son gelişmeler 1220 yi ciddi bir direnç olmaktan çıkardı.

Sadece tayyip veya başkası, faiz konusunda olumsuz anlaşılabilecek bir açıklama yapmasın.

---

Bu arada TV yorumcuları, damadın istifası hala kesinleşmemiş gibi konuşuyorlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de yeni direnç 1250 psikolijik seviye. 1250 ye yaklaşırken realizasyon gelme ihtimali var. 1100 l seviyeden beridir mal yüklenen Manipulatör, bundan sonra fırsat buldukça mal vermeye çalışacaktır.

tabi önce 1220 yi geçmek lazım. Şu ara gelene veriyorlar gibi bir görüntü var.

Hatırlatayım, faizin artmayacağını ima eden bir hükümet yetkilisi olursa o zaman işler değişir.

---

ONS altında ortada top dönüyor. Kararı abd piyasaları açılınca verecekler gibi.

.
    Son düzenleme : alicemal; 09-11-2020 saat: 13:17. Sebep: tabi

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay canına, aşı haberi ONS altını vurdu.

En başından beri söylüyorum, aşı olayı ons altını negatif yönde etkileyecek. Aşıya yaklaşıldıkça ons aşağı dönme isteğinde olacak.

Bu haberle çakılmış görünüyor. Ancak ilk şok atlatıldıktan sonra biraz toparlar. Aşı haberinin detayı ve etkileri analiz edilir. Ondan sonra global oyuncular yeni karar veriler.

.
    Son düzenleme : alicemal; 09-11-2020 saat: 15:30.

Sayfa 403/852 İlkİlk ... 303353393401402403404405413453503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •