Sayfa 404/852 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,225 - 3,232 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Benim açımdan müthiş bir gündü. Piyasa ekranı başından ayrılamadım.

Bugün ONS altın short dan iyi kazandım. Grafik okuyabilmenin avantajını gördüm. 1870 e kadar ineceğini hesapladım ve ona göre işlemler yaptım. Şu an 1870 in biraz altında. ELimde kontrat kalmadı, akşama sıfır kontratla giriyorum.

Ons altın konusunda Devamında Ne yapacağıma bu akşam yada yarın sabah karar veririm.

Bir miktar XU030 longum vardı, sabah az daha ekledim ve onlarda kazandırdı. Onlar duruyor.

Bu MB faiz artırımı hikâyesi, ayın 19 una kadar gündemde kalsa harika olurdu. Umarım tayyip yada başka bir yetkili çıkıp faiz artmayacağı imasında bulunmaz.

Söylediğim gibi 1220 ciddi direnç olmaktan çıkmıştı. Bir iki küçük denemede kolay geçti.

Bankaları alan kimdi acaba.? Yabancının aldığını sanmam. En iyi ihtimalle yabancı satmamıştır. Satan olmayıncada bankalar bugün çok yükselmiştir.

yabancılar faiz artışının kesinleşmesini bekleyecektir. Umarım yabancı gelene kadar BISTin manipulatörü ciddi bir realizasyona girişmez.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ekonomiden sorumlu bakan, tahmin ettiğim gibi, tayyipe biat edenlerden en iyi popo öpen seçildi.

Adamın ekonomi ile uzaktan yakından haberi yok.

Maden fakültesini bitirmiş ve madenci olarak çalışmış. Ekonomi konusunda gençken yüksek lisans yapmış ancak o yüksek lisansı ile ilgili iş yapmamış. Madencilik ve siyasetçilik yapmış.

Kırkpınar yağlı güreş şampiyonunuda getirebilirdi. Yönetim açısından hiç bir fark olmazdı. Zaten bu bakan denenler göstermelik. Herşeye karar veren tayyip.

Danışman ve bakanlarının tek işi, tayyipin kararlarını onaylamak. Onaylarkende, tayyipin ne kadar haklı olduğunu güzel açıklayabilmek.

Gençken kamu kurumlarında 5 sene kadar çalıştım. Yöneticilerin hepsi tayyipin farklı versiyonlarıydı. Ne tür insanlar olduğunu çok iyi biliyorum.

5 sene dayanabildim. Ahlaklı ve yüksek kapasiteli bir insanın kamu kurumunda işi kesinlikle olmuyor. Zor dayanabiliyorsun oradaki ortama. Yüksek kapasiteliler, kamu kurumu ile iş yapan özel sektör tarafından kapışılıyor, geriye çalışmayı sevmeyen, durumdan memnun tipler kalıyor.

Tabi istisnalarda çok. İşini severek yapanlar ve kamuda devam edenler. Benim çevremde o dönem yoktu.

.
    Son düzenleme : alicemal; 10-11-2020 saat: 09:05.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de bugün ne olur emin değilim.

Şunu söyleyebilirim.

EĞER tayyip veya yetkili başkası, faiz artmayacak iması oluşturmazsa, BIST endeksi ayın 19 unda, bugünkünden daha yüksekte olacak.

1250 mi olur, 1330 mu olur söyleyemem. Piyasanın, faizin artacağına ne kadar inandığına bağlı.

Bir terslik olana kadar XU030 longları kapamayacağım.

Yanlız faiz artarsa, dünyanın genel görünüşüde destek verdiği için, bayağı bir uçarız. Aşı aralık veya en geç ocakta dağıtılmaya başlanıyor. Ülkeler açılacak ve ekonomiler yükselecek. tamamı ile hisse senedi ortamı olacak.

---

ONS altında bir müddet kenarda duracağım. ONS da piyasa neye karar verdi onu görmem ve inanmam gerekli.
    Ayın 19 una kadar hisse viop a odaklanacağım. Ağırlık hisse viopa kaydı.

ons altında fırsat görürsem atlayabilirim.

Aşı üretimi ve dağıtımı en erken aralıkta başlayacak. Çok az bir zaman kaldı. Olurda ons çok fazla yükselirse, yeniden short düşünmeye başlarım. Şu an 1880 de.

İmdi biraz haber okuyayım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şu an sirenler çalıyor.

Duygulandım.

30-40 sene önce çocukluğum gençliğimde, sokakta yürüyor bile olsak, sirenler çalmaya başlayınca, dururduk, 1 dakika saygı duruşunda bulunurduk. Yolda arabalar dururdu, insanlar arabadan çıkar ayakta saygı duruşu yapardı.

Özlemişim o günleri.

özal ailesi ve sonrası, abd ve ingilterenin yetiştirdiği talancılar yağmacılar, ülkeyi bu hale getirdi.

Kuran kurslarında, camilerde, suudi arabistan parası ile yetiştirilen abd nin gerici askerleri, ülkeyi ele geçirdiler.

Polise ve orduya diz çöktürttüler. Halkı sindirdiler.

Son düzenleme : ayhan53; 10-11-2020 saat: 09:52.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Oyum sana alicemal yaz beni de deftere Borcum olan itibar puanınıda verdim. Alacak verecek kalmadı.

Saygılar.
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    knuck danda geldi oy. 8 etti.

İşte vatandaş böyle oy veriyor. Ahlaklı dürüst temiz oluşuna göre değil, projeye değil, kapasitene göre değil.

Ahlaksız hırsızın katilin teki bile olsan, cami dedinmi oy geliyor, Atatürk dedinmi oy geliyor.

knuck oyu verdin geri almak yok. Oyu geri alsanda itibar puanını geri alamıyosun.

Neden KALABALIKLARA oy hakkı verince gidip en rezili seçiyorlar.? Ben bunu çok güzel açıklayabiliyorum.

Çok güzel açıklıyorum. Sanırım Nash isimli bilim insanıda açıklıyor. Onun bir kanununa benziyor benim açıklamamda. Aklın yolu bir.

Neyse başka gün açıklarım. Bugün işlerim var.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons da kenara çekilince alternatif arayayım dedim.

USDTRY vadeli aklıma geldi.

Nasıl olsa mecburiyetten takip ediyorum.

İşleyişini anlama amaçlı 2 kontrat aldım sattım.
    Gördüğüm kadarı ile teminat 850TL, kaldıraç 1000.

Her 10 kuruşluk fiyat hareketinde, kontrat başına 10TL K/Z yazıyor.

İmdi gelelim işin ülkeyi ilgilendiren kısmına. Biliyorsunuz YATIRIM AMAÇLI USD alanların ülkeye zarar verdiğini düşünen kesimdeyim.

Vadeli kontrat alınca, USD almış gibi ülkeye zarar veriyormuyum.?

Düşündüm. vermiyor olmam gerekir. Fiziki olarak USD almıyorum. kaydi olarak vadeli kontrat alıp satıyorum. Vadeli fiyat, gerçek alanda USD alanlar ve satanlar tarafından belirleniyor. Yani benim viop USD kontrat almamın bu ülkeye zararı yok.

Ben vadeli kontrat aldım diye Fiziki olarak piyasadan USD çekilmiyor.

Hali ile alternatif üçüncü araç olarak artık VADELİ USD/TRY yide portfoye ekliyorum.

---

Aynı anda hisse viop ve ons altın viop oynamaya başladığımdan beri, söylemiştim kafa çok rahatladı.
    1,5 ay oldu ve Semayeyi %84 artırdım. Birbuçuk ayda neredeyse ikiye katladım.

Bunda 1,5 aydır silkeleme yapmayan pzvnk BIST manipulatörününde payı var. ONS tarafında ise silkeleme yok. Her şey temiz. İyi analiz yapabiliyorsan kazanıyorsun.

Mart ayında kaybettiğim miktarın yarısını henüz çıkaramadım. Ancak çok daha değerli bir şey elde ettim. Viop da kazanmayı öğrendim.

Bu, Mart'da kaybettiğim dev miktardan çok daha önemli.

Sayfa 404/852 İlkİlk ... 304354394402403404405406414454504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •