Sayfa 410/852 İlkİlk ... 310360400408409410411412420460510 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,273 - 3,280 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada dünki hareketi yanlış değerlendirmiş olabilirim. Realizasyona geçtiler diye düşünmüştüm.

Bugün yeşil açar sonra gün içinde bir yerde kırmızıya döner diye bekliyordum.

Ancak fazla yükseldi. Düşmeyede niyeti yok gibi.

Bu durumda dün neden düştüğünü anlamam gerekir.

"Bakanlar kurulu toplanıp pandemi kararlrı alacak" haberi ile ilgili olsa gerek. Dün bankaları satan Yabancılar, ülke kapanacak diye ürkmüş olabilir.

Onlar satıncada sürü takip etmiştir.

Dün longları kapadığım yere geldi. Korkarakta olsa bir miktar yine XU030 longlandım.

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bu cevap "efsane keçi, muhtarlık seçimlerinde sana oy verecem" anlamına mı geliyor.?

O anlama geliyorsa siyasetçilerin sürüsünden oy yağacak demektir.
    Hele din kullananların sürüsünden benim gibi yazan birine oy gelirse, muhtarlık çantada keklik demektir.
    Sizin plak biryere takılmış sanırım ordan sonrasını okumuyor sürekli aynı yerde dolanıp duruyor sadece bir yazıyı merak eden birisini hedef belirleyip sürekli aynı şeyleri yazıyorsunuz. Bak bu durum nedense bana bahsettiğiniz kişiyi hatırlattı. Hayali düşman belirleyip sürekli ona oynama yazdıklarım hiçbir anlama gelmiyor sayın Alicemal. Vakit ayırıp bulmuşsunuz onun için yazdım demek ki o kadar da inatçı biri değilmişsiniz.

Neyse ben yazdıklarınızın bağlamından kopmaması için bu başlıkta daha fazla yorumda bulunmayacağım. Yoksa yazdığınız yazılardan mahrum kalıp laf dalaşında kısır döngüye gireceğiz. Kızdırdıysam kusura bakmayın. İyi günler.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    imaus dan oy alamadık. Üzerine takıntı filan dedi gitti. Sanırım siyonist konusunu diyor. Belki tayyipi kast ediyor. Partiler tarikatler siyonistin ürünü olduğuna göre iş yine siyoniste geliyor.

Bilmemek görmemek güzel olmalı, mutlu huzurlu yaşarsın.

Yanlız kendisi çok medeni, o konuda kıskandım doğrusu. 40 sene sonra hala yaşıyorsam, belki bende o hale gelebilirim.

---

ons altında Henüz ne yaptığını anlayamadım. Kısa vade trend döndümü yoksa teknik bir olaymı anlamaya çalışıyorum.

---

USD TRY tarafında ise işler kesat. MB kararını bekliyor o sebeple bir yerde çakıldı kaldı.

4. Alicemal Bey ileri demokrasiye geçmeyi ne zaman düşünüyorsunuz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Alicemal Bey ileri demokrasiye geçmeyi ne zaman düşünüyorsunuz.

boshyatirim, ileri demokrasi kapılmış. "Bilinçli demokrasi" isimli kendi tasarımım var, onu kullanmayı planlıyorum. İsim konusu geliştirilebilir "Pirinçli demokrasi" diyerek berekete vurgu yapabilirim.

---

Bugün benim açımdan ONS kötü giderken üzerine tayyip konuşmaya başlayınca ortalık dağıldı.

2 cümlesine ancak tahammül edebildim, sesi kapadım alt yazılardan bişeyler anlamaya çalıştım. Bu adamın söylediklerine tahammül edebilmek için GERÇEKLER konusunda hiç bir şey bilmiyor olmak gerekir. Yada çıkar ilişkin olacak karakterin benzer olduğu için konuşması hoşuna bile gidebilir.

BIST bi ara dağıldı. tayyip faizden şikayet etti. 400 - 500 diye göbek atan aracı kurum soytarılarının ayağını yere bastırmaya çalıştı.

Sonra sinirlerime hakim olamadım, ekranı kapadım gittim.

Şimdi baktım BIST toparlamış ons altın toparlamış. tayyip ne dediki BIST toparladı, faizi 500 artıracammı dedi. ?

Her neyse gece haberlerinde bluumbergin marabasını biraz dinleyeyim. tayyip faiz konusunda ne dediki BIST toparladı onu anlamaya çalışayım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    MB gününe geldik, saat 14:de faiz açıklanacak.

Ben son 2 MB faiz kararını doğru tahmin edemediğim için bu sefer tahmin yapmayıp kenarda bekleyeceğim. Sadece şu açık faiz 1,75 in altında artmayacak. Piyasa %4,5 civarı istiyor.

---

ONS altında son dalgayı yanlış hesapladım.
    Moderna aşısı ile düşüşten sonra endeks hemen yukarı taşınınca, artık aşıyı takmayacaklar gibi görüntü oluşmuştu. Virus 2. dalga sebebi ilede ekonomiler bir kaç ay kötü gidecek, buda altına yarardı. Ancak ons altın sonrasında yavaş yavaş düştü.

Bu yakınlarda yeni bir trilyonluk paketin olmayışıda etkilemiş olmalı.

Bu kez ons daki pozisyonum zarar yazdı.

---

Dün tayyipin konuşması benim pozisyonları darma dağın etti. Herifin ne diyeceği niyeti belli ama piyasanın anormal faiz artışı beklemesi, gerçek yüzlerine vurulunca dün sapıttılar.

Aşırı yüksek faizi başlangıçta siyonist yabancı bankalar ortaya attı. Bizim sürüde o pası yakaladı. Amaç MBye baskıydı. Ancak söyledikleri rakama günler geçtikçe kendileride inandılar ve topluca tam bir sürü psikolojisi içine girdiler. Bu sürü hareketinden tayyip de etkilenirmi, faizi onların istediği kadar artırırmı.?

Bugün göreceğiz.

Her neyse... Bugün kenardayım, pozisyon taşımayacağım.

Bugün için bol şans.

.
    Son düzenleme : alicemal; 19-11-2020 saat: 09:25.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons da son aşağı dalga benim açımdan beklenmedik oldu. Bu kez farklı davrandı.
    Beklentilerin çoğu ons altına yarar dı.

İlginç olansa son aşağı harekette, USD ile olan negatif bağınıda kopardı.

Geçen gün global siyonist bir dev olan siyonist finans kurumu, USDnin %20 değer kaybedeceğini duyurdu. siyonist finans devleri mal dağıtacağı zaman işler iyi haberi yapar, mal alacağı zaman işler kötü haberi yapar. Kalabalıkları yanlış yönlendirirler. Bunu öğreneli 15
    yıl oluyordur. USD %20 değer kaybedecek demek, altın %20 değer kazanacak demektir, bu haberi ciddiye almadım tabiki.

Bu son dalga benim açımdan sıra dışı oldu. Uzun vade çanak görüntüsünüde bozmak üzereler. Bozacaklar demiyorum, o çanakta dib kenara geldiler. Aşağı yada yukarı gidecekler.

Bu son dalga mantığıma yatmadı. Spekülatif miydi.? Hala ons altında oynamayı öğreniyorum. ne zaman neye göre hareket ediyor anlamaya çalışıyorum. Bunlar tecrübe olacak umarım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons altın çanağın dibinden yukarı tepki verdi. 1855 den 1864 e çıktı. Şu an orada.

Tekrar aşağı dönermi yoksa yukarı devammı eder bilemiyorum.

Benim düşüncem belli, kısa vadede yukarı gitmesi daha mantıklıydı, ama moderna aşısı haberi ile çakıldıktan sonraki olayları açıklayamadım. Açıkladım ama hatalı çıktı.

ons altında kafam biraz rahatladı, kendimi artık MB kararı sonuçlarına odaklayabilirim.

---
    Sonuçlar konusundaki tahminim şöyle.

1,75 faiz cepte. Şu an için tahminen 300 faiz de fiyatların içinde.

300 den fazla faiz çıkarsa ilk etapta yukarı coşku olur, bir müddet sonra büyük ihtimalle realizasyona geçilir. Faizin büyüklüğü realizasyonun ne zaman başlayacağınıda belirler. USD 7.0 ye doğru yönelir. 450 puan üzerinde artarsa 7.0 ninde altına inebilir.

250 - 325 faiz civarında piyasa bocalar. ne yapacaklarını düşünürler. belki biraz satış olur, sonra yavaş yavaş bir sonraki ay faiz artışına odaklanırlar. USD fazla düşmez 7 üzerinde kalır.

250 puanın altında gelirse ilk etapta satış gelir. bir kaç gün içinde de yeniden toparlar diye düşünüyorum. Toparlaması, dünyada hisse piyasalarında durum kötü ise dahada uzun sürebilir. USD yerinde kalır, MB sonraki ay faiz artıracağı mesajı vermemişsede yeniden hafiften yukarı döner.

Benim düşüncem bu.
    Tutar tutmaz bilmiyorum.

Belki USDTRY vadeli veya hisse vadelide bir kaç kontratla risk alabilirim.

Sayfa 410/852 İlkİlk ... 310360400408409410411412420460510 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •