Sayfa 413/852 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,297 - 3,304 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Bankalardan iyi çıktılar bugün, doları bu yükseltmiş olabilir.Altında da ons iyi yükselecek diye haber aldım,sebebini sormadım,kuyumcu abim meşguldu ısrar etmek istemedim....

Oyumun rengi değişmedi o laf edilmiştir.internetin hafızası silinswde benim hafızamda duruyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST dede ons altındada ani hızlı hareketler oluyor.

BIST de dün bankalar ağır satışdaydı, USD alıştaydı.

USD ve bankalarda yabancı nın ve TR deki yabancı bankaların etkin olduğunu biliyoruz. Diğer senetle ise alıştaydı ama %4 den fazla bankalar satılınca tutunamadılar.

Bende dün pek fazla takip edemedim, işlerim vardı.

Yabancı neden banka satıp USd alıyor. Bizim bankalar sabah açılınca USD yine zıplıyor. Değişen bişey olmadı.

Sebeplerini tahminen yazmıştım.

Belki gerçektende millet hala sabah kalkar kalkmaz bankalar önünde USD kuyruğuna giriyordur. Fiziki talep oluncada bankalar fiyatı artırıyordur.

Belki faize kadar USD yüklenen siyonistler, o yükü uygun şekilde bırakmak istiyorlar. faiz açıklanınca herkes shorta yüklenmiştir. Bunlarda yükseltirlerde yükseltirler, önce shortları dökerler, sonra serbest bırakırlar. Bu ihtimal düşük yüzdeli olanı.

Belki siyonistler tayyipi yumuşattık, şimdide IMF ile anlaşmaya zorlayalım. Yada 2023 de gidişini garanti etmek için USD yi düşürmeyelim demiş olablirler.

USD kullanarak bu millete devlet aracılığı ile herşeyi yapabiliyorlar. Buna TEKRAR şahit oldunuz. USD yi kırbaç olarak kullanıp bu milletin azına edebiliyorlar. Sadece teslim alana kadar yükseltecekmsin. tayyip ise boyun eğmek zorunda kaldı. apo teröristi ile zamanında nasıl karşılıklı masaya oturup onun istediklerini açılım diye yaptıysa, para piyasası teröristlerininde istediğini yaptı. Zamanında yoldaşı fetönünde her istediğini yapıyordu.

Devletin tayyip gibi adamlardan kurulu oluncada istediğini alıyorlar. Devlet adamları denen güruh kendi kendi ceplerini doldurmakla meşgul Bu tip adamları havuç ve sopa ile yönetirsin. trump ı da öyle yönetip, büyük ihtimalle sahte oylarlada dehlediler.

BIST de yabancının tavrını nasıl kestireceksinki. Zor işler. Bu sebeple az kontratla dalgaya oynuyorum. Pek bir faydasıda yok. Hele ekran başında değilsen kaçırıyorsun fırsatı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ONS altını dün zararla kapadım. İlk defa zarar yazdım ons da.

DÜn aşı haberleri ile çakıldı.

Bir önceki moderna aşı haberindede hafif çakılıp 1 saatte hemen toparlamıştı.

Saatlerine baktım. Moderna aşı haberi abd piyasası açılmadan çıkmış ve abd piyasası açılmadan endeks toparlamış.

Dünki aşı haberleri ise tamda abd piyasası açılınca ortaya çıktı. abd lilerde çaktılar.

Doğrusu her aşı haberinde ve aşıya yaklaşırken ons altının düşmesi idi.

Bunu moderna aşısından önce aylarca yazdım. Böyle olacak dedim. Oldu da, oluyorda. Bu son pozisyonda zarar yazmama sebep olan moderna aşısı sonrası toparlamaydı. O toparlamada avrupa piyasası açıkken oldu.

trilyonluk paketlerde ertelenince, ons u tutan olmadı.

abd piyasası olması gerektiği gibi davranıyor. avrupa piyasası ise neden se ons altında farklı. Belki avrupaya yerleşmiş olan rus, arap trilyonerlerinin etkisidir. Tüm dünyada kendi halklarını soyan trilyonerlerin son durağı batı ülkeleri.

Ons da yeni duruma uyum sağlamalıyım.
    hissede dalgaya az kontratla oynuyorum.
    USD TRY de az bir miktar shortum vardı o duruyor. Hala Durumu anlamaya çalışıyorum. Sanırım oda zararına kapanacak. Çok az olduğu için tuttum yoksa 7.80 i geçince kapatırdım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçen hafta ve bu hafta.
    ons, hisse ve USDTRY, üçündede istikrar yok. Tam trader havası. Güniçi al satçıların dönemi. Kumarbazların havası.

Bense çoğu zaman ekran başında değilim. Ne kadar az malla bu dönemi atlatırsam o kadar az kaybederim.

Ah yaw, o moderna aşısı sonrası ons endeksi toparlayanlar yokmu. O çok bozdu elimi.

Toparlasam iyi olur.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı, ons altına kötü çaktılarda gram altın çok değişmemiştir USD yükseldiği için.

Kuyumcu abin pazar piyasası söylentilerini kullanmıştır. Bir tutar bir tutmaz. Temele dayalı değildir pazar söylentileri. Hislerle iş gider. bana uymaz.

---

ayhan sağol, sen çok sağlam çıktın. Sana ne yazarsam yazayım vaz geçmiyorsun.

Elinde ons ve usd var. Umarım aşık olmamışsındır pozisyonuna, uygun zamanda çıkabilirsin.
    Hoş tayyip dönemi, USD aşıklarının dönemi gibi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST ekranına yeni baktım.

BIST toparlamış.
    Dün bankalara yüksek satış, USD ye atak vardı. Şu ana kadar sebebi, dünki Libya gemi olayı sanmıştım.
    Ancak aktif rasyo olma ihtimali daha yüksek. Şu an TV de heyacanla anlatıyorlar, müjde olarak veriyorlar.

Bankalarada yüksek alış görünüyor.

Eğer rasyo olayı ise bugünü %1 in üzerinde artı kaparız. USD ye atağı ve bankalara satışıda dün TR deki bankalar yapmış demektir, rasyo kalksın diye.

Yok bugünü yine eksi kapar, USD de yükselişine devam ederse, rasyo olayı değilmiş deriz.

Bu kadar oynak piyasada ayakta kalmak ve kazanmak çok zor. Sadece indirip kaldıran bankalar kazanabilir. Yönü kendileri belirlediği için.

Bireysel oyuncu olsan, kazanman için TREND lazım. Aşağı veya yukarı fark etmez, trend olursa kazanırsın.

Böyle anlamsız keskin iniş çıkışlarda özellikle VİOP da isen batarsın. Senetdeysen beklersin, yılmadı isen devam edersin, ama viop öyle değil. Keskin ters harekette nalları dikersin.

Herkese bol şans abicim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de bugün için tahminim yok. Düne bakarsak anlamlandırılamayan şeyler oluyor.

Dovizi açıklayabilen yok.

Dün ve önceki günlerde bankalara yüksek alış yüksek satış, bayağı bir kafa karıştırıcı.

Bugünlerde genelde kenarda duracağım çünki aşağı gitmesi içinde sebep var, yukarı çıkması içinde.

Doviz ve banka endeksi çok volatil. Biraz kenarda durayım.

Bizim mahalleyide covid sardı, bugünlerde daha çok kafam orada. Mahallede covidsiz kimse kaldımı bilmiyorum.
    Bende kaptımmı? Kapacammı.? Pek piyasaya veremedim kendimi.

Sayfa 413/852 İlkİlk ... 313363403411412413414415423463513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •