Sayfa 426/852 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,401 - 3,408 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Bol kazançlar alicemal, eline sağlık.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    abigailCat sağol, şans getirdin, umarım seninde şansın bol olur.

---

Bugün beklediğimden iyi geçti. 1400 de epey oyalanırız sanıyordum. Çabuk geçti.
    Kapanışa bakarsak, yarın hafif yukarı veya yatay seyredecek. 1400 üzerinde kalmasını bekliyorum.

Batı borsalarına bakarsa, mutasyonu sadece 1 gün kafaya taktılar. Devletin basıp dağıttığı bedava para içinde yüzüyorlar çünki. abd bildiin maymundu, avrupadada maymun genleri depreşti.

Bir kez kasayı açtınmı, bir daha kapatamazsın. Hep isterler. Koltukta kalmak içinde hayır diyemezsin. Demokrasilerde böyle. Har vurup harman savuran ve ülkenin geleceğini şimdiden harcayan siyasiye karşı, devleti koruyacak mekanizma yok.

Partinin biri beş verecem der, diğeri 10 verecem der. Kendi cebinden vermiyor, 10 da der, 30 da der.

10 verecem diyen başa geçer. 10 verecem diyenin karakteri bozuktur, yoksa 10 verecem demez gerçekçi konuşurdu. Bozuk karakterli 10 verecem diyen, başa geçince 20 kendi cebine 10 size olmak üzere işe başlar. 10 verecem dediği için karakteri bozuk adamı seçtin çünki. 10 da sana verdiği için, 20 kendine almasına ses çıkarmazsın. "Çalışıyorda çalıyor." diyerek, tek tük kalmış mantıklı beyinlerden duman çıkarttırırsın.

Geleceği yediğinin bilincinde değilsindir. Siyasi kendi cebine attığı 20 yi yurt dışına çıkarır. Çıkardığı trilyonlar bu ülkenin gelecek nesillerinin rızkıdır. Senin yüzünden gelecek nesillerin ebesi bellenir.

40 sene sonra verecek bişey kalmayınca ülke batar. Torunlarınız mezarınızın başına gelip size lanet okur, ve mezarınıza işerler.

Şaka şaka. Mezarınıza işemezler.

10 verecem diyene oy atanın kafada çalışmıyordur. kafası çalışmayanın torununun kafada basmaz. hali ile dedesinin seçimleri yüzünden süründüğünü bilmez. gelir dede mezarına çiçek koyar. "Oolum, o mezara işemen lazım, naaapıyın sen" diyenede deli gözü ile bakarlar. Üzülmeyin yani. Torununuz hiç bir zaman gerçeği bilmeyecek.

Yaw ne dedesi ne torun. Ben başka şey yazıyordum.
    Baştan başlayayım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    abigailCat sağol, şans getirdin, umarım seninde şansın bol olur.

---

Bugün beklediğimden iyi geçti. 1400 de epey oyalanırız sanıyordum. Çabuk geçti.
    Kapanışa bakarsak, yarın hafif yukarı veya yatay seyredecek. 1400 üzerinde kalmasını bekliyorum.

Yarın hafif yukarı yada yatay seyrederiz. 1400 altını yarın beklemiyorum.
    Sonraki günde MB faiz kararı var.

---

Ons altında 1 parti short ile düşüşü seyrediyorum. Fazla düşmedi. trump ın onayı bekleniyor olabilir. Sonra düşmeye devam etmesi normal olur. Eğer yükselirse bir parti daha short alabilirim. Ne kadar yükseleceğine bağlı. Tabi birde trump ın ne zaman onaylayacağını bilmem lazım. Kongre geçişini bizim medya anında vermedi. Ertesi gün haberim oldu.

---

USDTRY, önceki yazıdada belirttiğim gibi yönünü MB faiz kararı belirleyecek.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hisse viop a ilave olarak ONS altına geçtikten beridir 86 gün geçti. Ons altına geçtikten sonra "tamam viop oynamayı öğrendim" demiştim.(tabi henüz ciddi bir realizasyon yada kriz ortamına girmedim. Onlarıda başarı ile atlatırsam, ası o zaman "tamam oynamayı öğrendim demem lazım.")

viop oynamayı öğrenmek, mart ayında kaybettiğim büyük miktardan çok daha önemliydi. Oynamayı biliyorsan, nasıl olsa o zararı çıkarır, kâra da geçersin değilmi.? Önün açık olur.

85 günde(dün) sermayeyi üçe katladım. Benim açımdan iyi haber tabiki. Hâlâ mart ayındaki zararı çıkaramadığımdan, en ufak bir sevinç duymuyorum. Ama kâr hariç ana para zararımı çıkarmama az kaldı.

---

BIST hisse tahminlerimiz doğrultusunda ilerliyor. Asıl çözülmesi gereken problem, faiz arttıktan sonra.!
    Faizin piyasanın beklediği ölçüde 150 puan arttığını düşünelim.

Sonra.?

O kısım biraz karışık.
    KISA VADE pek beklenti kalmıyor.

Onuda perşembe günü düşünelim.

---

ONS altını karıştırdılar. trump onaylayacaktı, beklenti bitecekti, realizasyon olacak altın biraz düşecekti, bende kazancı cebe indirecektim.

Ama trump "acele çıkarın" dedikten sonra, paket çıktı ve "niye çıkardınız" demeye başladı. Kişi başı 600 USD yardım baştan beri belliydi, yeni bişey değildi. "Niye 600 USD yardım yazdınızda 2000 USD yazmadınız" demeye başladı.

Deli'ye bu kadar güven oluyor.

ons da ne olacak şu an bende şaşkınım. Avrupa seansı açılınca durum belki netleşebilir.

---
    USDTRY faiz kararını bekliyor. Dünde yazdığım gibi tutuyorlar. Faiz kararına göre şekillenecek.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    TV de sürekli devletin reklamları var. TV kanallarına milyonlar verip yayınlatıyor. Kanalları paraya boğuyorlar.

Peki ne sonuç alıyor.?

Az önce sigaranın kötülüğünü anlatan reklam vardı. "İçmeyin" diyor.

Bu reklamların zerre etkisi olmuyor.

Neyin etkisi oluyor söyleyeyimmi.?

Eğitimin.

Ağır eğitim beyni geliştiriyor ve gelişen beyin sigara, aşırı alkol gibi alışkanlıklardan uzak tutuyor.

TR deki çok Zor kazanılan üniversitelerin mezunlarına bakın. O üniversiteleri kazanabilmek için ana karnından itibaren çocukların beynini çalıştırıyor aileler. Şaka söylemiyorum, eğitim anne karnında başlıyor. Hamile annenin fetüsüne, kitap okuyanı var, müzik dinleteni var. İlk okula başlamadan yabancı dil öğrenen ve matematik öğrenenler var.

Sonra üniversite sınavlarına kadar tüm hayatları çalışmakla geçen öğrenciler var. Tabi kendileri farkında değildir, o ortamda doğdukları için hayatın bundan ibaret olduğunu sanıp normal algılarlar.

Netçede beyin aşırı gelişince, yanlış olabilecek şeylerden GENELDE uzak duruluyor.

Benim iş hayatım hep yerli ve yabancı yüksek eğitim almış insanlarla oldu. Kadın veya erkek tek sigara tiryakisi hatırlamıyorum. İş yerinde içen yoktu, iş sonrasıda arkadaşlarımdan tiryaki yoktu. Ölçülü alkol hepimiz alırdık, sigara içip kendini, arkadaşlarını, ailesini, doğacak çocuklarını zehirleyen yoktu.

Bir araştırma yapılsa, ağır eğitim almışlarla, imam hatip mezunları arasında, kim çok sigara tüketiyor.

Eminim imam hatipliler açık ara farkla önde giderler. Tabi bu sadece kendi gözlemim, gerçeği bilmiyorum.

Neticede halkın vegilerini TV kanallarına aktaracağına, eğitim sistemini bozmayı bırak.

Üniversiteler rektör olarak atadığı insanlar, üniversite öğrencilerinden nefret ediyorlar. kendileri ingilizlerin uydurduğu selefi vahabi islam dinine inanıyorlar çünki.

Eğitim sistemimizi düzeltmek, sigara tiryakiliğini hızlı şekilde düşürmek için yeterli.

Bunun yan etkisi var.

Eğitim sistemi düzelince, iyi eğitilen beyinler, hırsızlara oy vermeyi bırakırlar. Düzgün partiler ortaya çıkar ve ülke gelişir kalkınır. Adaletsizlik, yolsuzluk biter. halk eşit şartlarda rahat ve sağlıklı yaşar. Gruplar arası nefret biter. Sağdaki soldaki ülkelere saldırmamız sonlanır. herkes refeha kavuşur. Bu tür ülkeler bakınca gençlerde uyuşturucu ve eşcinsel yaşama oranı artıyor. Anormal hayat başlıyor. İntiharlar açlıktan umutsuzluktan değil amaçsızlıktan oluyor.

Hali ile çok fazla eğitmekte maymun toplumuna yaramıyor. Keçi olsanız sorun değildi.

Evet, çözüm üretemedim.

Bu düzen devam etsin en iyisi. %20 soysun, %80 soyulsun. Oran ideal görünüyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ons altında kafam karıştı. 1 parti shortla duruyorum.

Avrupa seansı açılınca bir miktar alış geldi.

Şimdilik ons altını beklemeye alayım, gelişmeleri izleyeyim.

Shortlar dursun. Bir kaç gün içinde kafam netleşir. trump ın paketi red edeceği hiç hesapta yoktu. Paket red den sonra, tekrar trumpın önüne gelmesi ne kadar sürecek bilmiyorum. Üstelik trumpın beklentileri karşılanacakmı.?

biden dün, daha büyük bir paketten de bahsetmiş.

Dediğim gibi batı da paket hazırlıklarının sonu gelmiyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ONS dada gün içi manipulasyon olabileceğini bugün öğrenmiş oldum.

trump ın paketi red etmesi, normalde ons short çular için iyi bir haber. Normalde endeksin kırmızıya bürünmesi gerekirdi.

Ancak avrupa seansı açılınca endeksi yeşil barlarla biraz yukarı taşıdılar.

Sonra daha uzun yeşil barlarla daha yukarı taşıdılar. Ben bu arada shortları kapadım. "Belliki avrupalılar durumu pozitif algıladı, daha yukarıda yeniden shortlarım" dedim. tamamen amatör tuzağına düştüm. temel veri yönün aşağı olduğunu gösteriyordu. Ekran takip etmem, beni keçilikten maymunluğa döndürdü. abigail hariç sizden biri oldum.

Benim gibi düşünen onbinlerce kişi olmalıki, ben kapadıktan bir müddet sonra kırmızı uzun barlarla normal yola girdi.

Demekki, ons altındaki manipulatörlerin, gün içi endeksi belli yöne sürebilecek güçleri var.
    ons altın tahtasındaki Piyasa yapıcılar, bu kadarına izin veriyor olmalılar. Sadece binde 4 yukarı taşımaları yetti.

Bu bana ders olmalı. Ons altındada gün içi manipulasyon var. Unutma bunu.(Avrupa seansı)

BIST de ise manipulatörler endeksi, en dip görünen yerden %10 un bile aşağısına sürüyorlar ve piyasa yapıcı 3 banka hiç ses çıkarmıyor. tam talan ülkelerine özgü bir davranış.

Belkide o manipulasyonu yapanlar, piyasa yapıcı o üç bankadır. Bunu ben bilemem.

Bugün yoldayım. 2 şeritli yoğun yolda 1 şeridi flaşörleri yakarak odun kafalı birileri kapamış. Tek şeride düşen yolda Arabalar kuyruk olmuş. Baktım kuyrukta bir trafik polisi arabası. Dikkat ettim yolu kapayana ceza kesecekmi diye.

Kesmedi.

Sıradan bir vatandaş gibi geçti gitti.

Bu adamların aldığı para haram. Bu adamları eğiten kurumun öğretmenlerinin yöneticilerinin aldığı para haram. Bomboş bölünmüş yolda, 70 km hız sınırı olan yerde bana 78 le gidiyorum diye tuzak kurup ceza yazan adamlar bunlar. Yolun başında 90 km hız sınırı yazıyor, ona güvenerek gidiyorsun, bir yerde 70 km ye düşürmüşler göremiyorsun. Yokuş aşağı giderken bir yerde tuzak kurmuş olan bu trafik polislerinin kucağına düşüyorsun.

Az gelişmiş ülkede normal durum bunlar. 78 ile bom boş bölünmüş yolda ceza yersin. 90 km tabelası varken.

Ülkenin geneli ile kıyaslayınca normal bir durum.

Sonuca gelirsem.

ons altın tahtasında hala öğrenme durumundayım. Gün içi kısa süreli manipulasyon yapılabildiğini öğrenmiş oldum. (Avrupa seansı)

Küçük bir kazançla ons shortları kapadım. Haftalar boyu yaptığım planlar hüsranla sonuçlandı.
    Son düzenleme : alicemal; 23-12-2020 saat: 15:49.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Çook ilginç.

ONS altın piyasasında hala öğrenciyim.

abd piyasası açılıncada yeşil barlar uzadı.
    Peki hareketin sebebi ne.? biden ın konuşmasımı?, paket ortadan kalkınca Paritemi? Başka birşeymi.?

Hareketi anlamalı ve ona göre pozisyon almalıyım.

Bir önceki yazımdaki manipulasyon çıkarmam hatalı gibi görünüyor.

Sayfa 426/852 İlkİlk ... 326376416424425426427428436476526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •