Sayfa 437/852 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,489 - 3,496 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Bu arada eklemeyi unutmuşum; İngilizce öğretmenliği okuyorum, kuantum bilgisayarlar hakkında yabancı kaynakları Türkçeye çevirme konusunda -eğer istersen- sana yardımcı olabilirim.

İyi akşamlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    Yok hayır borsada veya herhangi bir yatırım kolunda değilim, sadece uzaktan, çook uzaklardan izliyor ve kendimce analizler yapıyorum. İleri derecede temel veya teknik analiz bilgim yok zaten borsa alanım değil. Henüz öğrenciyim ve ülkenin durumu geleceğimi gereğinden fazla kaygıyla düşünmeye sevk ediyor bu yüzden normal bir hayat sürebilmek için biraz daha fazla para kazanmam gerektiğini düşünüyorum/biliyorum.

Özetle 20 yaşında, gelecek kaygıları nedeni ile alanının dışına çıkma zorunluluğu hisseden biriyim, o kadar. Birkaç ay önce nasıl olur nasıl biter diye ASELS'ten 3 kağıt alıp satmıştım o kadar. Aracı kuruma 53 kuruş kazandırdım, zarardayım. :D

Takibindeyim, bol kazançlar
    Demek İngilizce bölümü öğrencisisin. Gözlemin çok doğru, işsizlik korkunç boyutlarda. İş bulanların çoğuda rahat yaşayabilecekleri kadar kazanamıyorlar. Bütün hayatları birileri için çalışmakla geçiyor, sonra bakıyorlarki çok yaşlanmışlar ölmek üzereler. Geçmişlerine bakıyorlar bomboş. Birileri rahat yaşasın diye hayat boyu çalışmışlar ve ölmek üzereler. Korkunç bir düzen değilmi.? Maalesef bu düzenin içindeyiz.

Kuantum için ingilizceye ihtiyacım yok, o konuyu hobi amaçlı takip ediyorumda. Yazları Bodrum ve Marmaris sahillerinde Avrupalı hatunları tavlamaya çalışırken İngilizceye çok ihtiyacım oluyor. O konuda yardım edersen bütün tatil masrafların benden.
    (abigail gırgır yapıyorum, bugünü zarar kapamadım ona sevindim de)

Bu arada bende yaklaşık senin yaşında ilk hisse senedimi almıştım. Tabi ben ekonomi mezunuyum, o sebeple ilk senedimden iyi kazanmıştım.

.
    Son düzenleme : alicemal; 14-01-2021 saat: 20:02.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    XBANK da yabancılar ne yapıyor.?

Hakkaten anlamlandırmak çok zor. Bu geceki powel konuşmasınımı bekliyorlar.? Yoksa trump'ı tehlike olarak görüp onun pasifize edilmesinimi bekliyorlar.?

Hani diğer sektör senetlerini satsalar anlayacağım. Ne satıyorlar.? Çok diğer sektörlerin yanında ucuz ve çok ucuz olan bankaları.! Anlamlandırmak hakkaten çok zor.

Hoş beni etkilemiyor. haftalardır endeksin geldiği yer dolayısı ile hisse vadeli az tutup elden çabuk çıkarıyorum. Ana pozisyonum usdtry vadeli short da. Ons ve hisse vadeliler günlük veya en fazla bir kaç günlük al sat yaptığım araçlar.

Bu akşamında geçmesini bekleyelim, bakalım sorun powel mıymış Yani FED. yani enflasyon sonucu faiz artış korkusumu.

---

ONS da bugün ilginç şeyler oldu. Epey sattılar. mantıklı bulmadığım için dün almış olduğum longları bozmadım. Üzerine aşağıdan takviye yaptım. Bu akşam yada duruma göre yarın kaparım. FED ve biden konuçmalarını dinlemeliyim.

ons ortada duruyor. Yukarıda gidebilir aşağıda. Şu an için garantili bir araç değil.

4. dolar yine yükselecektir.krediler zaten yüksek hayırlı olsun sana bir biz şansısız sanırım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    musti, dolar alıp yatmışsın sanırım. Maalesef amatörce bir davranış. Finansal okur yazar olmadan sağdan soldan duyduklarınla piyasaya girince işin şansa kalıyor.

Hoş ben prof sayılırım, analistlerinde kralıyım, yinede Mart ayında piyasa silindir gibi geçti üzerimden. Düşün yani beni silindir gibi ezen piyasa kimbilir seni ne yapar.

Şaka şaka.

Bu akşam keyfim yerindede.

Şu anda ons altının kobra pozisyonunda dikildiğini gördüm, o da sevindirdi tabi.

Bugünü epey artıda kapayacağım gibi görünüyor.

Sana bol şans. İşin şansa kalmış gibi. taze ezilmiş bir profun görüşü bu.
    Yine şaka yaptım yaw, malum ons dikilmiş. USD niye yükselmesin. tayyip in sağa sola saldırmasına bakar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu işi hakkaten öğrendim gibi.

Sepetdeki araçları çokladığımdan beridir zarar yazmıyorum.

Bugün hisseler epey düştü yine kazançlı kapayacağım.

İmdi onsu kapayacağım yeri kollayayım. biden konuştuktan sonra geç olabilir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Akşam seansı bluumbergin marabasının programını 1 saat seyrettim.
    Ondan öncede Asaf hoca ile Ege hocanın programı vardı.

Asaf hoca ile Ege hocadan dinlediklerim az çok aklımda kalıyor. Ama sonraki marabanın konuklarından hiç birinin söyledikleri aklımda kalmıyor yaw. Çok ilginç. Bunlarmı çok boş konuşuyorlar, bendeki arızamı büyük.?

Gizem Öztop Altıntop 72 kere saçını arkaya attı. Öbür taraftaki beyaz sakallı keşkül, sağa doğru kaykıldı, öyle kasılıp kaldı. Aklımda bunlar kalmış. İkisininde bir saat boyunca ağzı oynadı durdu. Belliki bişeyler söylüyorlardı. gevişmi getiriyorlardı acaba.? Yaw geviş getirseler yağlı maraba onları niye ekrana çıkarsın.?

Aklımda deli sorular.

Geçende yine bu gece marabasının 22:00 programında twin özlem vardı. Esmer zayıf Özlemin bi ara "baz" dediğini hatırlıyorum. bazlama mı demek istedi acaba.? Kızın aklı yemekte normal olarak.

Diğer taraftaki normal kiloya düşmüş olan sarışın Özlem, bazlama konusunda esmer özleme yardımcı olmadı.? Sanırım ekranda ortada duran yağlı maraba kızcağızın bazlamasını yemiş. Kız çok zayıf. Anladığım kadarı ile yağlı maraba yı kast ederek "bazlamamı yedi" dedi. Sarışın özlem ise biraz hınzırca güldü. "Oh olsun" demek istemiş olabilir. Yağlı gece marabası milletin bazlamalarını yiye yiye yine semirdi. Bi ara zayıflamıştı. garanti bankasının gürbüzü ile zayıflama kampına girmiş olmalı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    WhatsApp yüklemeniz gereken yeni versiyonu ile şu bilgilerinizi facebook aracılığı ile şirketlerle paylaşacakmış.

Mesajlaştığınız kişilerin listesi, kiminle mesajlaştığınız, kimi tanıdığınız, ne zaman ve hangi sıklıkla konuştuğunuz, statünüz, hikayeleriniz ve profil fotoğrafınızı, WhatsApp'ın kullandığı ve paylaştığı veriler ise daha çok sizin uygulamayı nasıl kullandığınıza yönelik.

WhatsApp'ın Facebook ile paylaştığı veriler arasında telefon numaranız, WhatsApp'ı ne kadar süre ve ne kadar sıklıkla kullandığınız, diğer kullanıcılarla nasıl bir etkileşim içinde olduğunuz, cihazınızla ilgili bilgiler, IP adresiniz, işletme sisteminiz, tarayıcı verisi, bataryanın sağlığı, uygulamanın versiyonu, mobil ağ, dil ve zaman dilimi yer alıyor.

WhatsApp'a en başta verdiğiniz izne göre, whatsApp ödeme sisteminden yaptığınız ödeme verileriniz ve konumunuz da Facebook ile paylaşabilen veriler arasında.

Sayfa 437/852 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •