Sayfa 440/852 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    son durum;
    hisse vadelide günlük long al-sat yapmaya çalışıyorum.
    ons vadelide günlük short al-sat yapmaya çalışıyorum.
    usdtry de subat short duruyor, ocak vadede long al-sat yapmaya çalışıyorum.

bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de ilginç bir görüntü var. Sanırım operasyon yapıldı.

doğan holding ve işbankası iştiraki şişecam holding, bugün piyasayı bozdular.

doğan holding, mafya kafalı, devletten beslenen aydın doğanın şirketi. şişecam ise son 2 müdürü muhasebe ve müfettişlikten gelen banka. Şubedeki tezgâhtan gelen adam yükselir müdürlüğe çıkar ama muhasebeci çıkamaz. Deha değilse çıkamaz. mesleği uygun değil. Peki deha işini gördünüzmü.? Yok.

Muhasebe ve müfettişlik, banka yöneticilerinin harcamalarını bilen ve denetleyen, yakalaması gereken kişilerin olduğu servisler.
    Bunlar mesleki olarak banka genel müdürü en son olabilecek kişiler. Yani iş bankasında iş 10 larca yıldır karanlık.

aydın doğan ve işbankası birlikte devletin dev şirketi petrol ofisini kotarıp aydın doğana hediye etmişlerdi. Ortak büyük işleri var, birbirlerini severler.

XBANK %2 ye kadar yeşilken, holdinglerle piyasayı kızarttılar.

İş bankası birde hisse piyasasında piyasa yapıcı. Ortamı düzeltmesi gereken banka bu.? Peki BISTi hiç düzgün gördünüzmü.? Küçük suçlular yakalandı bırakıldı hiç büyük suçlu olan patronlar yakalandımı? Ceza aldılarmı.? Peki BIST de manipulasyonlar engellenebildimi.? hayır. Bu sene 3 büyük manipulasyon sayarım. piyasa yapıcı bankalar ya seyrettiler, ya bizzat o manipulasyonları kendileri yaptılar.

Tabi bu 2 şirketle ilgili bugün kötü haber geldi ise o başka. Peki bu 2 şirkette realizasyon başlamış olamazmı.? Mümkün ama patronlar kendi senetleri ile oynayamazlar. Önceden yapacakları işlemleri bildirmek zorundalar. patronlar bırak kendi tahtalarında piyasa bozacak kadar işlem yapmayı, bozanları cezalandırmalılar. Şirket karizması çizilmesin diye.

Şirketlerde karizma herşeydir. Bakın azimut portfoyun karizmatik ekran yüzüne. Adam sırf kalın sesi ve ekranda 1 saat kasılabilme yeteneği sayesinde karizma yapıp malı götürmüş. Reklamda "en büyük biziz emşerim" diyor. Kalın ses insanı güçlü gösterir. Aslında hayvanlarda da aynı.

Bana operasyon gibi geldi. Büyük ihtimalle bir iş çevirdiler.
    Diğer karanlık holding GSD holding. mesut yılmaz başbakanken köşeyi dönen kardeşine ait. Bugün onda bi numara yoktu, uslu durdu.

.
    Son düzenleme : alicemal; 21-01-2021 saat: 17:32. Sebep: azimut

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Zor bir gün oldu.

BIST tarafında haftalardır nerede diye merak ettiğimiz düzeltmemi başladı.? Eğer düzeltme başlamış ise içinde iş bankasıda var demektir. Yani piyasa yapıcı spekülatör değil, bizzat manipulatör spekülatörlük yapıyordur.

Neyse iş bankasına yüklenmeyi bırakayım. Bugün hisse vadelide longları zararına kapadım, o sebeple suç atacak birilerini arıyorum.
    Günlerce kenarda bekledim düzeltme başlamadı bugün... Her neyse artık.

Düzeltmemi bilmiyorum... Düzeltme ise short kovalamak lazım artık.

Bankaları alırken başka senetleri verip vadelide short gittiler. Bunu yapan bizzat iş bankası ise büyük ceza yemesi lazım çünki kendisine piyasa yapıcılık verilmiş. Ücretde alıyor.

S&P ve BISTin düzeltme bölgesinde olduğunu günler öncesinden söylemiştim. hatta S&P için 3840 direnç bölgeside vermiştim. Kenarada çekilmiştim ancak bugün...

---

ons da 1860 üzeri short için iyi yerler demiştim. Ancak riskli idi çünki paket haberleri ortalıkta uçuşuyor. yeni bir haberle 1900 de yukarı kırılabilirdi. Yinede short oynadım ve hisse vadelideki kaybın bir kısmını çıkardım.

---

3.5 milyar USD lik hazine borçlanmasından sonra, BISTin aşağı düşüşüne USDTRY yukarı doğru tepki vermiyor.
    Sanırım USDTRY de yüksek yerler bekleyen kurumsalların umudu kırıldı. Alış yapmadılar. hazinenin kolayca borçlanması ve aldığı miktarın 5 katı talep gelmesi, USDTRY de yüksek yerler bekleyen büyük oyuncuların umudunu kırmış olmalı. Yinede kolay pes etmeyeceklerdir.

---

Son durum.
    hisse vadelide yarın durumu anlayıp, düzeltme varsa shorta geçmeliyim. Anlayamazsam kenarda beklerim.
    ons da abd paketlerine dikkat ederek güniçi short alıp satıyorum. Bugün iyi gittim.
    usdtry de şubat vade short devam. Ocak vade longun anlamı kalmadı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Düzeltme yapacaklarsa, bugün öğle öncesi yeşil gösterselerde tekrar kırmızıya döndürmeleri gerekir.

Az önce, ben yazıyı yazarken kısa süre yeşil gösterip yine kırmızıya döndüler.

---

ons da 1.9 trilyonluk paket Şubat ilk haftası oylamaya sunulacakmış. Bu durumda 2 haftalık bir boşluk var.
    Alternatif piyasalara bakmak gerekiyor. ONS satan parayı nereye koyacak.? Hisse borsaları hariç doğrusu uluslararası piyasalar konusunda nasıl para kazanıyorlar bu konuda yeterli bilgim yok. Özellikle tahvilden nasıl kazanıyorlar net bilmiyorum.

Net olmamama rağmen ons da 1800 lere doğru bir yönelme olabilir.

---

Hisse borsası düzeltmeye girerse, negatif korelasyonlu USDTRY nin yükselmesi gerekir. Ancak yüksek faiz ve dovizde beklentinin kalmaması yükselişi sınırlayacaktır.

---

Düzeltme biterken usdtry de short gitmek gerekir. Bende zaten var takviye yaparım.

Önceki düzeltmeler 5-7 iş günü kadar sürmüş.

Avrupa gibi düzeltme yaparsak %5 - 6 civarı olması gerekir. Ancak bizde düzeltmeler biraz katliam şeklinde oluyor, çünki ya piyasa yapıcılar olayı seyrediyorlar, yada bizzat piyasa yapıcılar katliamı yapıyorlar. yani milleti düzeltenler piyasa yapıcı 3 banka.

---

hisse vadelide çok az miktarlarda shorta geçtim.
    ons da gün içi al sat short dayım.
    usdtry şubat shortlar duruyor.

---

bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Az önce bluumberg de program var. Programa madencileri temsilen imib başkanını getirmişler. İMİB, ihracatçı birliklerinden biri.

Devlete bağlı olarak çalışır, yapılan ihracatı kayıt altına alır ve ihracatçılardan bu işlemler için ücret alır. Aldıkları ücretide şişirilmiş kadrolara yüksek personel maaşı olarak kullanırlar, artanını siyasetçilerle beraber yerler. Gereksiz bir kurumdur, bu kurumun işini zaten ithalatı ihracatı ayrıca kaydeden gümrük müdürlükleri yapabilirler. Para tatlı olduğu için kapatmıyorlar, hep beraber güzelce eziyorlar. Kural neydi, üretmeden para kazanıyorsan, o para halktan çıkar.

Konuya döneyim.

bluumergin kendine güveni tam, tüm güne yayılan programlar yapan karizmatik kızı İMİB başganına madencilikle ilgili sorular soruyor. Kız her gün TV de çıktığı için ünlüdür, bu ünü dolayısı ile çevresinde değer verilip el üstünde tutuluyordur. O kanala çıkabildiğine göre etiketi de sağlamdır yani iyi okullardan gelmiştir. Haklı olarak yüksek maaşta alıyordur.

O kanaldaki herkes ünlü ve yüksek maaşlıdır, bunu tahmin etmek zor değil.

Ancak o kadar tın tın larki bunlar. İnanılır gibi değil. Okulda öğrendikleri daha doğrusu ezberledikleri dışında tek bir şey bilmezler.

Neyse ağır hakarete kaçmayayım, kızımızı severimde, gözünün içine baka baka İMİB başkanı tiyatro yapıyor, dolaylı yalan söylüyor, benim ölçülerimde ahlaksızlık yapıyor. Bu kızımız konu hakkında bomboş olduğu için, yada izin verilmediği için tek soru ile yalanı ortaya çıkarabileceği halde bir şey yapmıyor.

Kızımızın eline yüzeysel sorular verilmiş. Onları okuyor. İMİB başganıda tiyatro yapıyor.
    Soruları belki İMİB başganı vermiştir. TV dünyasında Uzmanlık konusu varsa, soruları konuk tan aldıkları oluyor.

Sanki İMİB başganı para vermiş reklamı yapılsın diye çıkmış. O kadar boş bir program. Kardeşim adamı çıkarıyorsan en azından yüzeyselde olsa soruyu soran kişi madencilik hakkında bir şeyler bilmeli.

Madenci değilim ama altın madenlerinde siyanür kullanıldığını biliyorum. Nerden biliyorum, okumam varda ondan. Günlük gazete takip etsen her konuda yüzeysel bilgin olur. Yüzeysel bilgin de İMİB tiyatrocusunun açığını ortaya çıkarır.

TV kanallarında çıkanlar o kadar boşlarki inanamıyorum. Tabi dolu birini çıkarsan seyredende olmaz. Milletin kapasitede ancak bu tür kızları erkekleri kaldırıyor.

İMİB başganı, altın madenlerinde kesinlikle siyanür kullanılmıyor anlamı çıkacak şekilde kurnazlık yapıyor. Defalarca "arama işlemlerinde siyanür kullanılmıyor, kamuoyu bu konuyu yanlış biliyor" diyor.

Kızımızın zerre kadar okuması olsaydı, dünyadaki ve TR deki altın madenlerinin %90 ında siyanürü arama değil ayrıştırma esnasında kullanıldığını bilirdi. TR de her yıl 4.500 TON siyanürün madenlerde kullanıldığını bilirdi. Siyanür kullanmazsan altının önemli kısmı boşa gidiyor.

Kurnaz İMİB başganı aramada kullanılmıyor diyor. Kızımızın aklına "hiç bir aşamada kullanılmıyormu?" diye sormak gelmiyor. Eline kağıt vermişler, orada ne yazarsa onu okuyor. Adam tam ahlaksız çıkıp "hiç bir aşamada kullanılmıyor" da diyebilir. O zaman Enerji Bakanlığı verisini adamın münasip yerine sokarsın. "Yılda 4.500 ton siyanürü altın madencileri salataya karıştırmak içinmi alıyorlar.?". Devlet verisi, yılda bu kadar ton.

Kağıt dışına çıkacak kadar genel kültürün yoksa, adamı programa çıkarmadan önce yarım saat bir çalış, internetten altın madenleri konusuna bak. Anında görürsün. Onuda yapmamış.

Adam yalan sonuç çıkacak şekilde tiyatro yapıyor, kız sanki başka dünyada. Program yöneticisi değil açıkça SPİKERlik yapıyor. O kadar konu hakkında boş.

TV ler hep bu şekilde yönetiliyorlar. O kadar VASAT larki, alternatif olmadığı için vasatı değerli sanıyoruz.

TR de hep ajdar çıksa sanatçı olarak, ajdar ı süper sanırız. Onun gibi.(ajdar TV kişiliğinide severim ayrıca belirteyim, hakaret amaçlı yazmadım.) TV lerde siyonistler ve siyasetçiler tarafından kapışılmışlar.

Du yaw... gereksiz bir konuda fazla zaman harcadım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Seçim sonrası haftalarca trump'ın bişeyler yaparak biden'a koltuğu devretmeyeceği söylendi durdu.

Son haftalarda ayaklanma çıkaracağından korkuldu. İç savaştan korkuldu.

O anda efsane keçi ne yazdı.?

"trump hiç bir halt yiyemez" diye yazdı. Sebeplerinide sıraladı.

trump köken olarak ibrani değil, yani israil oğullarından değil. Başkanların bir çoğu değil ama abd nin gerçek sahibi ibranilere hizmet ederler. Onlar o koltuğa oturtur, onlar ne söylerse yaparsın, sonra usluca ayrılırsın.

trump bu sıralama ile gelmedi. Medyada kendi şöhreti vardı, çok büyük parası vardı, kendi çabası ile geldi. ibranilerde kullanışlı aptal gözü ile baktılar ve ses çıkarmadılar.

Hesaba katmadıkları şey ise halkın zekâ seviyesi idi. TV ler tarafından bilinç düzeyleri ebleh seviyesine indirilmiş eğitimli-eğitimsiz halk denen kitle, geri zekâlı hırsız bir deliyi bile tekrar tekrar seçebiliyorlardı. Bunuda fazla kafaya takmamış olmalılar, nasıl olsa medya tamamen kendi ellerinde. "istediğimiz anda medya ile karalama yapar koltuktan atarız" diye düşündüler.

Ancak yinede trump ikinci kez seçilmeyi başarıyordu. İnternet etkisi olsa gerek. İnternet ve ağ haberleşmesi kendi kontrollerinde değil. Herkes haber üretip yayabiliyor. Ayrıca ne kadar medyada karalarsan karala, oy atacak olan ebleh tabakanın neye göre oy atacağını kestiremezsin.

A ya kızar B ye oy atar. B ise, azılı hırsız, seri katil, tecavüzcü ve pedofildir. A'ya kızdığı için B nin ne olduğu umrunda olmaz, B'ye oyunu atar
    Sonra döner A'ya "oh oldu" der.
    Attığı oyun A'ya değil bizzat Kendine, ailesine ve torunlarına girdiğini anlayacak kafa kalmamıştır. TV ler o kafayı keşküle çevirmiştir.

trump ilk sezonunda ibranilerin kurduğu düzeni sarsmaya başlayınca, ikinci sezonda trump ı istemediler. Hile yaparak alaşağı ettiler. Halk yine gerizekalı hırsız deli trumpı seçmişti.

Hile yaptılar diyerek medyada yazanı söylemiyorum. Seçim günü son eyaletlerdeki tutarsızlığı yazmıştım. Hile olduğu kendi gözlemim.

Neden trump bir şey yapamadı. Bunuda yazmıştım. abd yi kuran, tüm kurumlarını kuran ve hakim olan ibraniler. Ordu(pentagon) onların yönetiminde, CIA(gizli servis) onların yönetiminde, bizdeki gibi birlik haline gelmiş bir polis teşkilatları yok, dağıtık yapı var bu sebeple polis onlarda o kadar önemli değil. Medya tamamen ellerinde, bilgiyi istedikleri gibi TV ve gazetelerden verirler. trump a ateş edeler, trump ateş etti diye millete kakalarlar.

Herşey ibranilerin elinde iken trump bir şey yapamaz dedim.

Hiç bir şey yapamadı.

Parti kuracakmış. TV ve gazetelerde yer alamazsan o parti nasıl başarılı olacak.? Kesin kendi TV sini kuracaktır. bakın görün.

efsane keçi yine yanılmadı. Aslında siyasi konularda yanıldığım çok oluyor da, bu olay siyasi olay değildi. Siyasetçilerin başrolde olduğu gerçek bir olaydı. Siyaset tamamen kalabalıkları etkileme sanatı.
    Son düzenleme : alicemal; 22-01-2021 saat: 15:01.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de olay düzeltmeye benzemeye başladı.

Yanlız holding, sınai, hizmetler gibi diğer endeksler epey geriden geliyor.!

Eğer yerli büyükler realizasyona katılmazsa, derin bir realizasyon olmaz. Yerli büyük oyuncular(gerçekte manipulatör pzvnkler) realizasyona katılırsa o zaman soykırım oluyor.

KY nin sevdiği teknoloji endeksi düzeltmeye katılmamış.

Ykselememiş bankalar ile realizasyona başlamaları ilginç oldu
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 440/852 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •