Sayfa 441/852 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ykselememiş bankalar ile realizasyona başlamaları ilginç oldu
    Doğru, bu XBANK da bir numaralar olmalı.
    garan, akbnk yine biraz yükselmişti, zorlayarak onlarda satış normal desek.
    işc, vakbn bunlar yükselmemişti, bu ikisinide yüksek satıyorlar. Var bir numaralar bu işte.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    holding endeksi artıya geçti yav... Böyle yarım yamalak düzeltmemi olur.? hisse vadelide güniçi short tehlikeli hal aldı. Hissede k-Kenardayım, biraz izleyeyim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlginç bir gün daha.
    Dün "düzeltme başlıyor galiba" dedim ama işlem hacmi desteklemiyordu. XBANKın S&P ye bir müdeettir kitlenmesi ve S&P de bir türlü realizasyon olmaması. Bizdede uzun süredir realizasyon olmaması, "acaba?" dedirtti.

Bugünde tüm dünya kırmızı gibiydi. Realizasyon olma ihtimali artmıştı.

Akşam oldu, realizasyon olayı kof çıkmış gibi görünüyor. Bugünki işlem hacmi de desteklemediği gibi, dün piyasayı bozan holdinglerde bugün satış ciddi değildi. xbank hariç hiç bir sektörde ciddi satış yoktu.

Bir tek ısrarlı bankacılık satışı vardı ve onuda biliyorsunuz haftalardır anlamlandıramadım. En son "bu herifler ebleh galiba" sonucu çıkarmıştım. kafa basmayınca çamur atıp kenara çekildim. tipik insan davranışı.

Holding ve teknoloji ilk önce toparladı, sonra diğer endeksler toparlamaya başladı. O zaman olayın gerçek bir realizasyon olmadığı, xbank taki zibidilerin davranışı olduğu anlaşıldı.

Böyle bir günü nasıl tahmin edebilirsinki.? yarınıda tahmin edemezsin.

Uzun süredir yazdığım gibi yerli düşüş istemiyor(katarlılarıda yerli sayıyorum, herşeyimizi verdik vereceğiz), xbank takiler artık kimse onlar yabancımı, başkasımı bilemiyorum, onlar ısrarla satmaya çalışıyorlar.

yabancı desek, daha önce yazdığımı tekrar yazayım. Son 5 hafta paranı getirdin, bankalara sokup 5 gün yükselttin, sonrada satmaya başladın.? Lang kaç kuruş kâr ettinde satmaya başladın. Hali ile amacın realizasyon olması imkansız. başka dertleri var.

Uzatmayayım. Artı kapadığım bir gün oldu.
    Dün "çok kazanırım rekor kırarım diyordum", akşam iyi zarar kapadım.
    Bu sabah "zarar yazarım" diyordum, iyi artı kapadım.

---

ons da abd piyasası açılınca biraz aldılar. tekrar satışa geçeceklerini düşünüyorum. 1860 civarı yine shorta girerim.

ONS daki davranışımı defalarca yazdım. Grafiği okumaya çalışıyorum. Gün içi al-sat yapıyorum. Pozisyondaysam ve ters yönde uzun bar görürsem hemen kapıyorum. Kenarda iken, beklediğim yönde uzayan bar görürsem hemen aynı yönde atlıyorum.

Haftalardır bu şekildeyim ve 3 seferden ikisinde kazançlı kapıyorum. Zarar yazdığımıda hemen kapadığım için küçük zarar oluyor.

---

usdtry ye "çıkarsa shortlara takviye" yaparım demiştim. pek çıkmadı o sebeple az takviye yaptım.

---
    hissede durum net değil. Sabah küçük miktar shortdum, sonra yine küçük miktar long a döndüm. Küçük miktarlarda al-sat yapıyorum
    ons da short al-sat a devam.
    usdtry de şubat shortlara çok az takviye yaptım. Çıkarsa dahada yapmaya niyetim var ama çıkamıyor.(kızdırayımda çıksın)

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Hafta sonları dışarı çıkma yasağı kötü oldu.

---

Brave.

Yeni bir tarayıcı. 2015 yılında Brendan Eich liderliğinde üretilmeye başlıyor. Brendan Eich aynı zamanda Javascript dilinin yaratıcısı ve Mozilla Firefox un da kurucularından. Çok değerli bir kişi.
    Adam abd li ve San Fransisco da yaşıyor. Silikon vadisinden biri.

Brave in ilginç bir yönü var. Konunun uzmanı değilim ama bildiğim kadarını yazmaya çalışayım. Bildiğimide az önce bir kaç yazı okuyup öğrendim. Bilgim yarım yamalak. Ancak konunun önemli olduğunu anlamış gibiyim snki.

Brave den bağlandığınız anda Sizin bilgisayarınızı internet sunucusu haline getiriyor. İşin detayını bilmiyorum tabi. Henüz gelişmekte olan bir tarayıcı.

trump ı internette yasaklamışlar. Hiç bir yerde sesini duyuramıyor.

Brave tüm dünyada yaygın olsaydı bu kadar kolay yasaklayamazlardı. facebook, twitter gibi abd li yahudilerin elindeki sitelerin önemi azalırdı. Sitenin sizi yasaklaması bir şey ifade etmezdi. İnsanların bilgisayarlarındaki Brave tarayıcılar sayesinde derdinizi anlatabilirdiniz.

Tabi bu çok ileri aşamalarda olabilecek bir şey.

Brave tarayıcısı, internet ağındaki internet sunucusu denen, birilerinin kontrolündeki güçlü bilgisayarları aradan çıkarıp, direk olarak bilgisayardan bilgisayara bağlanıyor(Anladığım kadarı ile)

Örnek verecek olursam.
    Şu anki normal internet ağında, ben A firmasının sahibi olduğu AAA sitesine girmek istiyorum. Mevcut tarayıcıya AAA yazdım enterledim, tarayıcı sizin bağlı olduğunuz internet sunucusuna uğruyor, ağ yazılımları aracılığı ile oradan izin alıp dünyadaki pek çok diğer internet sunucularına uğruyor, AAA sitesini bulup size getiriyor. Tabi bu saniyeler sürüyor. Bağlandığınız siteye göre uğradığı sunucu sayısı değişebiliyor.

Brave de ise, siz AAA sitesini Brave de yazıp enterlediniz. Aradaki hiç bir internet sunucusuna uğrayıp izin almadan direk AAA sitesinin bulunduğu en yakın bilgisayara bağlanıyor. Bunu nasıl yapıyor henüz detay bilmiyorum. Zamanla öğrenirim. Netçede hepimiz bir firmadan internete bağlanma hakkı satın alıyoruz. O firmanın yasaklarını nasıl aşıyor, yada aşabiliyormu bilmiyorum. Mevcut ağ yazılımlarını(HTTP, DNS) aşıyor bir şekilde.

Aradaki devletlerin ve dev firmaların kontrolundeki merkezi sunucular aradan çıkınca, bu sunucularda tanımlı yasaklarıda atlamış oluyorsunuz. Bu sunucularda trump yasaklandı ise, yasak atlanıyor. trump a ulaşıyorsunuz.

Tabi trump kötü örnek oldu ama en taze örnek o.

Venezuela devleti resmi sayfasıda twitterde bugün yasaklanmış. Venezuela, CIA nın darbe yaparak ele geçirmeye çalıştığı ülkelerden biri. Henüz ele geçiremedi. Ancak yapacağı kötülüğü haklı göstermek için Venezuela ülkesi hakkında pek çok yalan haber yayıyorlar. Devlet başkanları zalimmişde, şöyle halkını eziyormuşta, şöyle hırsızmışta. Venezuela devleti ise bu yalan haber bombardımanı karşısında kendini savunması gerekir. İnternette engellenirse kendini savunamaz.

Anlatabildimmi bilmiyorum. Hiç bir gizli servisin egemenliğinde olmayan bir ortam gerekir. ne CIA, ne avrupa, ne Çin, ne MIT, nede israil. İnternet dünyası Hiçbirinin kontrolunde olmamalı. Aslında bu düşüncemi geri çekiyorum. Kontrol olmayıncada işler çok kötü oluyor. Orman kanunları devreye giriyor. Kontrol olmalı hemde ağır kontrol ama kötü niyetli grupların kontrolu olmamalı. İyi niyetli grup varmı.? Var, bir ara Himalayaların tepesinde 10 saniye kadar görünüp kaybolmuşlar. Onları bulursak iş hallolur.

Brave belki bu konuda öncülük yapabilir. Bir ölçüde cripto para mantığına benziyor, veya daha doğrusu bilgisayarlardan şarkı araklamamıza yarayan bazı programlar var ya onlara benziyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST epey artı açtı. XBANK da artı açtı.

Şu an hafif bir satış var, yine başrolde XBANK ve yabancılar.

Neden sattıklarını bilemediğim için nerede duracaklarınıda bilemiyorum tabiki. Sadece şu görünüyor, xbank harici diğer endekslerde satma isteği yok. Perşembe günü holding endekside xbanka katılınca ciddi bir düşüş görmüştük.

Virus vakalarında, aşının çok vurulduğu ülkelerde hızlı bir düşüş var. S&P de düzeltme başlamadı çünki 1.9 luk paket Şubat ilk haftası onaya sunulacak, sonrasındada yellen'in dillendirdiği bir potansiyel paket var. abd piyasalarının önünde havuç var. Sahte bir cennette yaşıyorlar ve bu cennetin cefasını halk çekiyor. Sokaklarda yatan ailelere her yıl yenileri katılıyor.

Neyi biliyoruz, Üretmeden cebe indirilen para, toplumun diğer kesimlerinden çıkar. Finansa ve şirketlere dağıtılan trilyonlar, abd 'de bu paketlerden faydalanamayan alt gelir grubunu dahada fakir hale getiriyor.

BIST de düzeltme ihtimali sıfırlanmadı, ancak xbank hariç diğer sektörlerin satışa katılmamasıda düzeltme ihtimalini neredeyse ortadan kaldırıyor. Şu da var, xbankta satışlar bir türlü bitmiyor. Diğer kesimler bir yerde kırılabilir.

xbankı çözemediğim için güniçi long al satla idare etmeye çalışacağım. Olurda xhold gibi önemli bir endeks xbanka katılırsa o zaman geçen perşembe yaptığım gibi short a yine kısa süreli olarak dönebilirim.

BIST de trend yok. Kazanmak çok zor hale geldi. Sermayeyi 110 günde 3.5 kat artırdım, haftalardır orada çakıldım kaldım. Daha fazla artıramadım. ons ltın da da trend yok. Oda bir aşağı bir yukarı. usdtry de 7.40 larda çakıldı.

trend ler bittiği için, benim oynadığım araçlarda kazanmak çok zor hale geldi. Daha çok sermaye koruma döneminde gibiyim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons altında paket beklentisi sebebi ile pek aşağı inmiyor.

ons altının GENELDE pozitif korelasyonlu olduğu EUR/USD paritesi değerine bakıyorum, eur değerleniyor. PMI lara bakıyorum, aylardır abd nin PMI ları daha yüksek, yani USD nin değerlenmesi gerekir.

Üstelik USD nin değer kaybetmesini isteyen trump ı da teneke takıp göndermişler. Yeni gelen yellen ise USD yi düşürmek için çaba sarf etmeyeceğim diyor. Yani USD nin PMI lara bakarsak değer kazanmaya başlaması gerekir.

Bakıyorum tersine değer kazanıyor.

Ne anlıyoruz.?

Demekki bu paritede pozisyon alan global siyonist devlerin durumu henüz USD yi düşürmeye hazır değil. Hazır olduklarında düşürmeye başlayacaklardır. ons altın usd ile negatif korelasyonlu olduğundan, bir miktar düşmesini bekleyebiliriz. Dünyada altına talep çok olduğundan, fazla düşmesini beklemek doğru olmaz.

1860 civarında veya üzerine geçerse güniçi çok az miktarlarda short alıp satmaya çalışıyorum. Trend BIST de ons da olmadığından, bu iki araçda günlükçü haline geldim maaalesef. Karakterime hiç uygun değil.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünki bakış açım;

hisse vadelide gün içi çok az miktarlarda long al sat. diğer sektörler xbank satışına katılırsa long kapa durum ciddi ise az miktarlarla shorta dön.

ons vadeli de orta vade 1900 e yaklaşırsa short, 1800 e yaklaşırsa long al sat, grafik te niyet okumaya çalış.

usdtry vadeli de orta vade short devam. 7,50 ye yaklaşırsa short takviye yap, 7,40 altına inerse takviye kısmı kapat.

---

hisse ve ons da trend olmayınca işler çorba oldu doğrusu.

EK: xbank kırmızıya döndü. hisse vadelide Nisan vade short, şubat vade long al sat yapmaya çalışacağım. Bakalım becerebilecekmiyim.

Bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    xbank daki iş, manipulasyona doğru kaymaya başladı. Eğer belli grup satış yapıyorsa ve açığa satış yoğunluklu ise, manipulasyon demektir.

Bankalar hakkında bilmediğimiz bir şeymi biliyorlar.? 4 F/K lı 90 yıllık, en çok kâr eden bankalardan birini sürekli satıyorlar.

Eğer açığa satış yöntemi ile xbank düşürülüyorsa, SPK nın satan grubu çağırıp, "emşerim hangi temele dayanarak elinde olmayan senetleri satıyorsun? Derdin ne.? Neden BISTin olmayan güvenilirliğini dahada berbat hale getiriyorsun.?" demesi gerekir. "Bilançolar kötü gelecek" savunması yaparlarsada "hangi veriye dayanarak bunu iddia ediyorsun terbiyesiz.?" demesi gerekir.

Ama TR de güçlüye soru sorulmaz, tersine yapılan talandan önümüze bişey atar diye el pençe önünde beklenir.

Her neyse, ons daki iyi performansıma rağmen bu günü xbank yüzünden kötü kapadım.

xbank da realizasyon olamaz. Ya banka bilançolarını kötü bekliyorlar. Ya xbank satıp piyasayı bozup diğer sektörlerden uygun fiyata mal almaya çalışıyorlar ki bu satışı açığa satış yöntemi ile yapıyorlarsa manipulasyona girmesi gerekir.

Başka ne ihtimali olabilirki zaten ucuz olan tek sektörü satmanın.? Satıp çıkıyorlar desen, tersine 5 haftadır BISTe para sokuyorlar.

xbank kapanışa bakılırsa, yarında satabilirim dedi. Diğer herkes "satma artık emşerim" diyerek mesaiyi kapadı.

Öğle sonrası AB den gelen virus açıklaması abd vadelileri bozdu. xbank da bunu fırsat bildi. Sonrasında abd çok pahalı olmasına rağmen toparladı, xbank ucuz olmasına rağmen toparlamadı.

Bu xbank işini yapanların belli bir hedefi var açık. Ama nedir çözemedim.

Sayfa 441/852 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •