Sayfa 442/852 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P de 18:45 de ani bir düşüş oldu. Ani hareketler genelde haberle olur. Haber aradım bulamadım.

Bu arada STAH hoca'nın twitter sayfasında gözüme takılan bir bilgi oldu.
    https://twitter.com/stahinyeri/statu...86190553178113

Bu bilgiyi tele1 in ekonomi programından almış.
    https://www.youtube.com/watch?v=onAsZRkwxok

Sözcü Gazetesi Ekonomi Yazarı Murat Muratoğlu'nun söyledine göre, BIST deki Katar'lı yabancı sermayenin sahibi 6 kişiymiş.
    Bu 6 kişi, borsadaki sermayeleri açısından yabancı payının %35 ini oluşturuyormuş. Tüm BISTin ise %17 sini.

Bilgiyi biraz karışık veriyor ama benim çıkardığım sonuç bu.

xbank la oynayanlar bunlarmı acaba.?

Başka bilgi;

Mart ayından bu yana 9 ayda, dünyanın en zengin 1000 kişisinin serveti 3.4 trilyon USD artmış.

Pandemi döneminde tüm dünyada üretim düşmüşken, 9 ayda 3.4 trilyon USDlik ne ürettiler.? Bu dönem faiz de sıfır.
    Para, üretimin karşılığıdır. Mal yada hizmet üretirsin, paraya dönüşür.

9 ayda 3.4 trilyonluk ne ürettin ekstradan.?

Tabiki hiç bir şey. Sistem kapitalist sistem. Bu sistemi kuranlar avrupa ibranileri(siyonist yahudiler). Kurma sebepleri, 300-500 yıl önce avrupada bunlara konulan yasaklar. Başka türlü mal mülk edinemediklerinden kapitalist sistemi uydurup kurmak zorunda kalıyorlar.

Çünki tüm dünya bunlardan nefret ediyor ve bulundukları yerlerde önemli işlerde, devlette çalışmaları yasak, mal mülk edinmeleri yasak.

Onlarda demokrasi ve kapitalist sistemi kendi işlerine yarayacak şekilde düzenleyip dünyaya sunuyorlar. Bu sistemin arkasına saklanarak dünyayı emiyorlar.

3.4 trilyon USD bu sistemin ürünüdür.

Üretmeden cebe giren para, diğerlerinden çıkar.

Hali ile bu 3.4 trilyon dolar, milyarlarca çalışanın cebinden, emeğinden, geleceğinden çıkacak. 2 çarpı 2 dört.

Dünyada 3 milyar insanın açlık sınırı altında olmasının sebebi bu doymaz, aç gözlü hayvanlar. 60 yaşında 40 milyar USD serveti vardır, 50 hayatı daha olsa bitiremez, ama işyerinde çalıştırmak için Çin de, Taiwan da çocuk işçi arar. Daha ucuza daha çok çalışırlar, sendika, mesai ücreti istemezler. Suriyeye saldırır, Libyaya saldırır, Iraka saldırır, oradaki insanları katleder, petrolünü madenini çalar, 40 milyar dolar servetine üç beş milyar dolar daha ekler.

.
    Son düzenleme : alicemal; 25-01-2021 saat: 21:13.

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    xbank daki iş, manipulasyona doğru kaymaya başladı. Eğer belli grup satış yapıyorsa ve açığa satış yoğunluklu ise, manipulasyon demektir.

Bankalar hakkında bilmediğimiz bir şeymi biliyorlar.? 4 F/K lı 90 yıllık, en çok kâr eden bankalardan birini sürekli satıyorlar.

Eğer açığa satış yöntemi ile xbank düşürülüyorsa, SPK nın satan grubu çağırıp, "emşerim hangi temele dayanarak elinde olmayan senetleri satıyorsun? Derdin ne.? Neden BISTin olmayan güvenilirliğini dahada berbat hale getiriyorsun.?" demesi gerekir. "Bilançolar kötü gelecek" savunması yaparlarsada "hangi veriye dayanarak bunu iddia ediyorsun terbiyesiz.?" demesi gerekir.

Ama TR de güçlüye soru sorulmaz, tersine yapılan talandan önümüze bişey atar diye el pençe önünde beklenir.

Her neyse, ons daki iyi performansıma rağmen bu günü xbank yüzünden kötü kapadım.

xbank da realizasyon olamaz. Ya banka bilançolarını kötü bekliyorlar. Ya xbank satıp piyasayı bozup diğer sektörlerden uygun fiyata mal almaya çalışıyorlar ki bu satışı açığa satış yöntemi ile yapıyorlarsa manipulasyona girmesi gerekir.

Başka ne ihtimali olabilirki zaten ucuz olan tek sektörü satmanın.? Satıp çıkıyorlar desen, tersine 5 haftadır BISTe para sokuyorlar.

xbank kapanışa bakılırsa, yarında satabilirim dedi. Diğer herkes "satma artık emşerim" diyerek mesaiyi kapadı.

Öğle sonrası AB den gelen virus açıklaması abd vadelileri bozdu. xbank da bunu fırsat bildi. Sonrasında abd çok pahalı olmasına rağmen toparladı, xbank ucuz olmasına rağmen toparlamadı.

Bu xbank işini yapanların belli bir hedefi var açık. Ama nedir çözemedim.
    Merhaba,

satıyorlar dediğiniz 90 yıllık banka İş bankası mıdır?

Yıllar önce garanti bankasının kar payı dağıtmayıp imtiyazlı hisseleri satın aldığı gibi bir durum olma ihtimali varmıdır?

Selamlar
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    balık, satıyorlardan kastım, borsada hisse senedi garan ile beraber %2 nin üzerinde düşmüş, diğer bankaların önünde gidiyordu onu kast ettim. Yoksa banka toptan satılıyor demedim. Yanlış anlama olmasın.
    Evet iş bankası. Banka hakkında detay bilgim yok. Sadece borsadaki fiyatını takip ediyorum birde genel durumunu gösteren, bilançosuna ait bir kaç parametresni.

---

Dünki S&P deki ani aşağı uzun kırmızıların sebebi, aşı ile ilgili haberler olmalı.
    1.9 Trilyonluk paket ise Mart ayı ortasına ertelenmiş. ons için kötü haber. 1800 e doğru düşmesini bekliyorum.

Diğer yanda ise aşı ile ilgili kötü haberlerde ons un düşmesini engelliyor. Yok mutasyonmuş, yok aşı geciktiymiş, bazı haberler, piyasada korku yaratıyor.

Aşılamalar ile ilgili görüntü iyi sayılır ancak neden dünyaya aşılarla ilgili başarısızmış gibi korku salıyorlar anlamış değilim. abd, Almanya, İngiltere, israil gibi en çok aşı yapılan ülkelerde son 4-5 günde hızlı bir vaka düşüşü var.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bankalarda satış devam ediyor. Bu sefer diğer sektörlerde iştirak etti. xbank da ısrarlı Satış devam ederse diğer sektörler bir yerde kırılabilir demiştim. Kırılmış olabilir. Yinede gün sonunu beklemek gerekir.

Dün Şubat Long, Nisan short oynamaya çalıştım. Tam beceremedim. Akşam zarardaydım.
    Bugün tekrar deneyeceğim. Şubat vade short, Nisan vade long. Bakalım bugün artı kapatabilecekmiyim.

Çok küçük kontratlarla oynuyorum. Hisse senetlerinde Düşüşlerde kazanamıyorum, amacım düşerkende kazanmayı başarabilmek.

---

xbank ı ısrarlı düşüren kimlerse, amaçlarına ulaşacaklar gibi görünüyor.

5. Sayın alicemal,

cevabınız için teşekkürler.

Yazdıklarınızı okumaya devam ediyorum. Bol kazançlar dilerim.

Selamlar, saygılar
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Avrupa endeksleri nerdeyse ortalama %1 artıdayken bizim bist neden acaba eksilerde? Acaba YouTube da dolaşan ve "Başçalan " başlığı ile başlayan videoların tekrar dolaşımda olmasından dolayı olabilir mi?

alicemal şu altına az el atsana nasıl alçak sürünme yaptırıyorlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün para piyasaları ekranı başında değildim. Sabah biraz baktım.

Henüz günlük bilançoya bakmadım ama ons altın düşmediğine göre, zarar kapamış olsam gerek. usdtry düşmüş orası ilginç.

---

adanalı, bizim BIST i xbank düşürüyor. Diğer sektörlere göre ucuz ve sağlam xbank ı neden satıyorlar sebebini bulamadım.

Aslında sebebi açık. Bildiğin KY soyuyorlar.

Ama bunu kim yapıyor onu bilemiyorum. Yabancı mı, yoksa katarlılarmı, yoksa piyasa yapıcı olun diye ücret verdiğimiz 3 bankamı.?

Geçmiş yazılarımı okuduysanız, hiç bir zaman hırsızda suç bulmam. En zengin ülkedede, en fakir ülkedede her zaman hırsız olabilir. Genetik ve sosyal bir durum.
    Hırsızı neden yapıyorsun diye kişi olarak suçlamam ama, hırsızı yakalasın diye maaş verdiğim kişilerde suçu bulurum.

O yüzden suçu xbank ı satanlarda değil, BISTi yönetenlerde ararım. Piyasa yapıcılarında ararım.

Bu sabah fetöcü olduklarından artık emin olduğum ekoTürk kanalını seyrettim biraz. Açığa satış yasakmış gibi konuştular. Yüzü şiş sarışın hatunla, botokssuz, doğal görünümlü diğer sarışın hatunun muhabbetine kulak misafiri oldum. Açığa satış serbest olsaydı gibi bir muhabbete girdi yüzü şiş gibi görünen sarışın.

"Lang" dedim, "açığa satış kalkalı aylar oldu. Yerine bazı Aracı Firmalara açığa satış yasağı geldi, onuda bu firmaların delmesi çok kolay. Gider yasaklı olmayan firmadan işlem yapar, bu kadar kolay."

Bu 2 sarışınmı yanlış biliyor, benmi yanlış hatırlıyorum.? Onların mesleği olduğuna göre, onlar doğru biliyor olmalı.

her neyse...

---

ayhan, altına el atayımda, yükselmesinimi istiyorsun, düşmesinimi.?

Şu an bakıyorum, ons altın bugün yerinde saymış. eur/usd paritesi yükselmiş.? Nedense artık.

ons da 1860 üzerine çıkarsa onsda shortlara takviye yapacağım. Düşüş bekliyorum. Ama shortları dökmek isteyebilirler o sebeple ons da short kontratlara fazla yüklenmiyorum. Azar azar alıyorum. Henüz fazla almadım.

Sayfa 442/852 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •