Sayfa 471/852 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yarın nasıl açılacağımızı konuşmama gerek yok herhalde. Bir terslik olmazsa yeşil açar yeşil kapatırız. 1550 ye kadar rahat gidilecek gibi görünüyor.

Anlaşılan yerli balinalar yeni long pozisyonlarını almışlar. Tüm sektörler bankalar dahil bugün uçup kaçtılar.

Yabancılarda bugünki alışa destek olmuş görünüyorlar.

Yarın sabahtan itibaren para piyasaları ekranı başında olmayacağım. Cep telden arada sırada bakarım.

Geçen hafta hisse senetlerinde olay çok olduğundan tüm dikkatimi hisse senetlerine vermek zorunda kaldım. O sebeple ons altını çok boşladım. Odaklandığım ve neredeyse tüm haftamı ayırdığım için hisse senetlerindeki hareketleri tam tahmin edebildim.

Artık ons altınada odaklanmam gerekiyor. Hisse senetlerini biraz boşlayabilirim çünki balinalarla aynı pozisyondayım. Bir kaç gün rahat ederim gibime geliyor.

Son durum:
    hisse vadeli ciddi miktarda long,
    ons altın kenardayım,
    usdtry kenardayım.

Bol şans.

Alicemal 2 gündür yoksun inş bir sorun veya sıkıntı yaşamıyorsundur? merakta bıraktın bizi.

saygılar.
    " Bir Cüzdanı Doldurmak, Boş Olanına Katlanmaktan Daha Kolaydır "

alicemalcim yeni fark ettim sen yapmazdın böyle şeyler nerelerdesin sağlık sıhhatin iydir inşallah.
    Eşofmanları çekip sahile mi takılduın gene
    gerçi ekranlarda olmayacağım demişsin ama forumdada mı olmayacan
    yoksa telefondan yazmayı beceremiyon mu
    gel şu longları yavaştan vermeye başla
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    knuck, ayhan iyiyim sağolun.
    Ekstra bir iş çıktı 2 gündür onla ilgiliyim. Yarında para piyasaları ekranı başında olmayacağım. Gün içi arada sırada cepten kontrol ediyorum piyasayı.
    Longların yarısını gün içi verdim yarısı duruyor. Onlarıda bakalım artık.

bol şans.

Selamlar, herkese bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abigail sanada bol şans,

---

Bugünde tam gün ekran başında değildim. Şu an bakıyorum benim aracı kurum mobile uygulamasında gün içi grafikte hisse viop 1474 e kadar düşmüş.
    O kadar düşse aracı kurum benim longları kapatırdı çünki bayağı bir eksiye düşmüş olurdum. Verilerde ise en fazla 1602 ye düşmüş görünüyor viop.
    Kaça düşmüş olursa olsun sorasında toparlamış.

Dün akşam yüzeysel incelediğimde dünki düşüş sebebi yabancıların banka satışı gibi görünüyordu.
    Bugünki yükseliş sebebide dünün tam tersi birileri banka almış.

Tabi dışarıdan ne dönüyor bilemem sadece tahmin yürütüyorum. Özellikle son 3 gün dahada yüzeysel görüş veriyorum çünki tam gün ekran başında değildim.
    Bankaları DÜN satan yabancıdır çünki onların korkabileceği bir gelişme türü oldu, 10 yıllık abd tahvilleri dün yükseldi.
    Bugün bankaları alan kimdi onu bilmiyorum. yabancılar diyemem çünki 10 yıllık abd tahvil fiyatları hala dünki yüksek seviyede.

Hisse longların yarısını dün güniçi kapamıştım ancak yarısını kapamamıştım. Sebebi şu.

Endeksin yönünü kısa vadede sürekli büyük oyuncular belirler. Hangi mikro, makro ekonomik veri gelirse gelsin fark etmez. KISA VADE de yönü büyük oyuncu belirler. Kısa vade oyuncusu isen, BENCE büyük oyuncunun pozisyonunu ve niyetini bilmek zorundasın.

Geçtiğimiz hafta ise hafta boyunca ben ne yazdım. Büyük oyuncular yeni vade long pozisyona geçtiler. Hali ile bir kaç gün içinde eğer çok anormal negatif gelişmeler olmazsa BIST de yönün aşağı dönmesi benim açımdam Anormal olurdu.

Balinaların longa da olduğunu düşündüğüm için long pozisyon bıraktım. Ayrıca TR ve dünyada uzun vade görünüm long. Ekonomiler düzelme rayında. Aşılar yapılıyor. Bu normal kısmı. Anormal kısmı ise abd belirliyor. Acaba aylık 120 milyar USD FED parası kesilecekmi korkusu sonucu oluşan gelişmeler.

ORTA UZUN VADE'de ise yönü MAKRO ekonomik veriler belirler. Büyük oyuncu buna direnemez. Direnmeye maddi gücü vardır ama terse götürürse para kazanamaz. O sebeple kısa vadede terse götürsede, uzun vadede mutlaka makro ekonomik verilerle aynı yönde ilerlemelidir.

Hayırlı olsun, 3 kuruş kazanınca her zamanki gibi akıl vermeye başladım. Adam olmam ben.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yeni yeni ekonomik haberlere göz gezdiriyorum.

siyonist bluumberg yine KÖTÜ NİYETLİ bir haber yayınlamış.

Başlık bu " Pariteden arındırılmış veriye göre bireylerin döviz mevduatlarında artış sürdü"

Habere girip detaya bakıyorsun. Tüzel kişiler yani şirketler, 2.16 milyar USD satmışlar. Bireysel kişiler ise kendi adına 81 milyon USD almış. 2.16 milya dolar satış, 81 milyon dolar alış. yani acaip bir satış var ama habere bakarsanız sanki ülkede sadece alış olmuş.

2.16 milyar doları başlığa koymayıp 26 kat daha düşük rakamı başlığa koymuşlar ve sanki TR dovize hücum etmiş gibi göstermişler.

siyonisti anlatabildimmi.?

Haber yalan değil.

Ancak kendi çıkarları doğrultusunda eğip bükmüşler ve cahiller üzerinde yanlış anlam çıkarılacak şekle getirmişler.

siyonistin tarzı budur. Daha öncede yazmıştım.
    Bunların kuralları var, bu kurallara uyarla. Ana amaç üşlke halklarını sömürmektir ama öldürmeden. Nefes almalalrına izin verirler. Belli ilke ve kurallara göre kendi ahlak anlayışlarına göre hareket ederler.

Birde siyonistlerin üretip başımıza getirdiği, içimize soktuğu sürüler var. Bunlar dini tarikarlar ve bu tarikatlardan doğmuş partiler. Bunlarda ise kural, ölçü, ahlak yoktur. İzin verdinmi aaaazına ederler.

fetö mesela tamamen siyonist üretimidir. Orta doğu ve TR deki önde gelen sunni tarikatların tamamı siyonist(CIA ve ingiliz gizli servisi) üretimidir.

Bunlar sıkışıp kaçtıkları zaman gittikleri yer bellidir. İngiltere ve abd. fetö ve kaçan fetö elemanlarına bakın hepsi ingiltere ve abd deler. Bir kısmı ise nato kontrolundeki Almanya Avusturya yunanullah gibi ülkelerdeler.

fetö gibi şeriat isteyen, islam dinine göre ülke yönetmek isteyen bir hayvan neden islam düşmanı bir ülkede saklanır.?
    Bizim dinCİ siyasetçilerin servetleri neden abd de, ingilterede.? Neden suudi arabistan yada mısır da değil.?

Ne kadar iyi niyetli olursan ol bunu açıklayamazsın eğer iyi niyetli isen ve doğruyu arıyorsan.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd 10 yıllık son 10 dakkadır uçuşa geçti, S&P de çakıldı.
    abd de powel konuşuyor. beklenen ve istenen açıklamayı yapmamış olmalı henüz.

Dünyayı ve bizi nasıl etkiler hiç bilmiyorum. Yazmıştım, S&P ve abd 10 yıllık grafiklerini üst üste koydum pozitif korelasyon yok. Ancak TR TV de ve dünyada konuşulanlara bakarsak KISA VADE de hisse borsalarını ve altını negatif etkileyecek.

Şu an GLOBAL balinalar 10 yıllıkları bahane olarak kullanıyorlar. Yapacak bir şey yok. Bir miktar daha hisse long kapadım.

Son durum;
    Az miktar hisse long.
    ons da kenardayım.
    usdtry de kenardayım.

Sayfa 471/852 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz