Sayfa 493/852 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Saat 10:43 ve bu sabah şu ana kadar durum normale dönmüş görünüyor. Bir tek garan tahtasında korku hâlâ hakim.

Söylediğim gibi, yerli, yabancı hangi tahtayı satıyorsa ondan uzak durup diğer tahtaları alırsa, yabancının BIST e verdiği zarar en aza iner.

Son beş günlük şok yüzünden herkesin korku içinde işlem yapması son derece doğal.

Doviz, sebebini bilmediğim şekilde yükseldi 8.0 geçti. Şimdi tekrar 8.0 altına düştü. tayyip konuşacak diye yükseldi herhalde.? Bir ara damat veya tayyip her konuştuğunda doviz tepki çıkışı yapıyordu.

investing sitesinde CDS son bir haftadır 303 civarındaydı şimdi 307 de. bluumbergde ise şu an 465 de.? Resmen komedi. CDS dediğin Londrada tek yerde belirleniyor diye biliyorum. Nasıl 2 site bu kadar farklı gösterebilir.? Hangisine inanalım. bluumberginki komedi. TR de hiç bir temel veri değişmemiş ve MB nin başından bir emir eri gitmiş diğeri gelmiş. CDS %50 artırmışlar. Biraz artması doğal olurdu ama bu kadar komedi olmamalı.

Eğer bluumbergin yayınladığı hatalı ise devlet peşine düşüp piyasa manipulasyonundan ağır ceza yazmalıydı. investing inki hatalı ise ona ceza yazmalıydı. Devlet bu türden bu ülkeyi savunacak hiç bir eylemde bulunmuyor. Bir tek bu hükümet değil geçmiş hükümetlerde aynıydı. Bir tek Eceviti ayırıyorum çünki Batı ülkelerinin tamamına karşı gelip Kıbrıs'a çıkan oydu, yine batının beslediği pkk yüzünden Suriyede baba esad a savaş açan ve aponun Suriyeden çıkmasını sağlayan da oydu.

alicemal bu kongreden sonra önümüzdeki pazara kalmaz corona 31.000 e vurur ağır hasta 2.000 i devirir borsada artık 1453 ü geçer herhalde
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

investing cds forumdada millet yazıyor neden doğru veriyi vermiyonuz diye ama onlar sanırım 307 yi sevmiş

https://tr.investing.com/rates-bonds...usd-commentary
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    corona batıda ilginç seyrediyor. batıda 4 ülke ve israil de aşı ile beraber hızlı düşüş oldu ve hız azalsa da vaka sayısı düşmeye devam ediyor. Diğer ülkelerde ise aşı, vaka düşüşünde pek etkili görünmüyor buda çok ilginç.

Aşı etkisiz demek doğru olmaz, hesapta olmayan başka bir şey olmalı.

Sanırım en önemlisi israil. En yüksek oranda aşı vuran o ve orada hızlı düşmeye devam ediyor.
    Para piyasaları açısındanda en önemlisi abd deki vaka sayısı. Oradada aşı etkili, önce hızlı düştü şu anda düşüş hız kessede yinede vaka sayısı azalmaya devam ediyor.

Batıda aşının vaka sayısını düşürmeye devam ettiği ülkeler benim gördüklerim israil, abd, ingiltere, ispanya, portekiz. Diğerlerinde biraz sorun var.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    investing cds forumdada millet yazıyor neden doğru veriyi vermiyonuz diye ama onlar sanırım 307 yi sevmiş

https://tr.investing.com/rates-bonds...usd-commentary
    Seviyeye bakmadan değişme tarzına bakarsak investingi daha doğru olmalı.

CDS dediğin ÜLKENİN notu.

Bir ülkeye notu nasıl verirsin.? makro ekonomik verilere bakarak. Veriye bakacaksın. Veriye bakmak ne demek? Gerçekleşmiş olmalı. Veri varsa bazı gelişmeler olmuş ve verisi çıkmış.

Makro ekonomik verilerde her gün değişmez. Belirli bir eğri çizer, çok büyük doğal afetler, savaşlar hariç zik zak yapmaz.

Hali ile CDS in haftalık değişimler halinde yavaş yavaş yukarı yada aşağı gitmesini bekleyebiliriz.

bluumbergin CDS rakamlarına bakıyorsun, çocuk parkındaki tahtırevalli gibi. 2 günde %50 artırmıışlar. Hangi makro ekonomik veri geldi.? MB başkanı değişti.

MB başkanı değişti diye makro ekonomik veri anında değişmez. Adam bişeyler yapar bi şeyler değişir sonra CDS in yavaş yavaş değişir. Yeni başkanla hemen CDS değiştirmek NİYET OKUMAYA GİRER. Buda bu kadar önemli bir konuda ciddiyete sığmaz.

bluumbergin diğer yaptıklarınıda ekleyince, kötü niyetli oldukları açık.

Bizim devlet muz cumhuriyeti gibi yönetildiğinden, CDS i kafalarına göre belirliyorlar.

Geçen yılın haberiydi detay hatırlamıyorum. Bir ülke, londradaki bankalara, kendi CDS lerinde manipulasyon yaptıkları için ağır para cezaları vermişti. Herhalde batı ülkesidir yada Asya.

Devlet böyle yönetilir. Küçücük yunanistan bile en küçük şeyde dünyayı ayağa kaldırıyor.

Her neyse, biraz piyasa takibi yapayım, forumda takılmayayım.
    Bugün garan ve doviz yüzünden piyasada güven oluşmadı gibi. Dalgalar olabilir kontrolu kaybetmeyeyim.

Bol şans.

alicemal 3 banakdan kara geçtim ama dün elim kırılaydıda da tabandan yonca alacağıma hdfgs alsaydım malı götürmüştüm

Selam. Bol şans.

Ayhan53 borsaya yeni katılanlardanım. Şu an ciddi şekilde takip ettiğim ve elimde az bir şey lot bulundurduğum tek hisse var, HDFGS. Sadece sayılara ve geçmişe bakarak hissenin uzun vadede gerçekten güzel kazançlar sağlayacağını düşünüyorum. Borcu yok, girişim sermayesi, 2020 bilançosu harika vs vs.

Bugün, az önce, 35% bedelsiz haberi geldi. Genel kurul onaylamış. Ben bu hisseyi sevdim :P

Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    Selam. Bol şans.

Ayhan53 borsaya yeni katılanlardanım. Şu an ciddi şekilde takip ettiğim ve elimde az bir şey lot bulundurduğum tek hisse var, HDFGS. Sadece sayılara ve geçmişe bakarak hissenin uzun vadede gerçekten güzel kazançlar sağlayacağını düşünüyorum. Borcu yok, girişim sermayesi, 2020 bilançosu harika vs vs.

Bugün, az önce, 35% bedelsiz haberi geldi. Genel kurul onaylamış. Ben bu hisseyi sevdim :P
    burda ve doalr topiğinde hdfgs pazarladım ama kimse dikkate almadı

Sayfa 493/852 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •