Sayfa 495/852 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Sadece 72 sene bekleyeceksin. Sorası güllük gülistanlık.

Yaş 57+72=129

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    tekirdağ
    Gönderi
    141
    karışık yazmışım hocam kusura bakma.kağıt falan alamadık dün.tercihi şişe den yana kullanınca şişe tabana gelmedi.gerçi tamamen tepkiye oynamak adına olurdu.alsaydım da bu gün kesin satardım.uzun vade tek bakacağım kağıt ta işc olur şu aşamada.kaçan bişey yok.tayyip arıza çıkarırsa sana da kağıt alırız hocam.

Alıntı Originally Posted by dow1973 Yazıyı Oku
    Ah başkanım,dün o hatayı istemeseler yaptık.nasılmı?yazı tura atıp bir hissede tabana alış yazalım dedim.ereğli ve şişe de.şişe geldi ama taban gören ve Ereğli oldu.giden gitsin.piyasa normale bu dönene kadar almam artık.nereye giderse gitsin.
    ahan sana yemin 2 yonca alışımdada eregli mi yonca mı diye düşündüm ama her ikisindede bu endeks gidecekse onu taşıyacak olan yonca olacaktır diye düşündüm ve yoncayı aldım
    aslında yonca 3 aydır sanayi kağıtlarına göre kötü gidiyordu hatta diğer baNKA kağıtlarına görede kötü gidiyordu ama iki taban görünce 2. günde aldım ama 2. tabanda iken eregliyi tercih etsem hatta thyao yu bile tercih etsem daha güzel olacaktı
    ama ben yoncanın bir anda zıplayacağını düşünüyorum aynışey akkızda da olacak diye düşünüyorum
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kriz bitti gibi görünsede cevaplanması gereken sorular var.

Endekste bankaları ve bazı BIST100 kağıtlarını taşıyan yabancılar bundan sonra ne yapacak.?

Kenarda durup almazlarsa, veya hafifte olsa satmaya devam ederlerse. Yerlinin gücü BISTi yukarı taşımaya yetecekmi.?

Bu sebeple şu haftalarda en merak ettiğim konu Mart ayındaki yerli yeni oyuncu girişi-çıkışı sayısı. Yabancı önceki haftalarda da sattığı için merakımda haftalara dayanıyor.

Bu krizde kaç yerli battı.? batanları gören dışarıdakiler BISTe para sokarmı.? İnsanlar battım diye konuşuyorlar ve herkes dinliyor. BIST yönetimi bir yerlerine kına yakabilir. Çözümü söylemiştim FON kuracaksınız ve gerektiğinde silkeleme ve yapay krizlere-coşkulara müdehale edeceksiniz. İnsanlar temele dayanmayan şekilde batmamalı.

1550 yi tekrar ne zaman görürüz.?
    Öyle hızlı bir çıkış olacağını sanmıyorum. Hala yabancılar tehlike arz ediyorlar. Yabancı tehlikesi önceki haftalarda zaten vardı, şimdi dahada büyüdü.

Ne olursa yabancı satmaktan vazgeçer ve hatta almaya başlar.? Hoş belkide şu an alıyorlardır bunu bilmiyorum, aracı kurum çalışanı olsaydım günlük olarak yaklaşık bilirdim.?

Neticede söylemek istediğim, "kriz bitti herkes geriye yaslansın" anonsu gelmeyebilir.

alicemal tüm dikkatimi yoncaya verdim bana yabancı alıyormuş gibi gelmiyor önceki gün 7.40 lara kadar getirdiği kağıdı yeniden tabana sürmesi dün yine 7.40 lardan 7.19 lara geri vermesi çok hoş hareketler gözükmütor umarım senin dediğin gii alıyorlardır. Anladığım çöküş yada kalkış her halükarda yonca ile başlayacak
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayhan yabancılar alıyor demedim yaw. Dur bi daha okuyayım. Yok dememişim.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    tekirdağ
    Gönderi
    141
    Alicemal hocam TVF nin yurtdışından kredi bulup %25 daha büyüdüğünün haberini okumuşsunuzdur.2019 daki 1 milyar euroluk krediyi 1,25 milyar euro olarak yeniledi.artık bu parayı nerelerde kullanır kimbilir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    dow duymadım, bir kaç gündür haber okumuyordum, sinirlerim son bir kaç gündür gelişmeleri kaldırmadı.

Bu sabah başladım hafiften haber okumaya. TVF kredi almaya muhtaçsa onuda batırmış demektir. İçine TR nin satmadığı tüm varlıklarını koydu. Demekki harcadı bitirdi, şimdi oradada geleceğimizi borçlandırıyor.

Sayfa 495/852 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •