Sayfa 503/852 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: Bana kalırsa.

hdfgs de hedef 5.40 dı sanırım hedefe vardı
    jants da hedef 1000 dediler
    şu anda 757 bence 820 ler yeterli oalcaktır diye düşünüyorum alıpta satan olursa tebrik ederim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    8-8.20 arası gezeriz bu hafta haftaya beraat hazine bakanı olursa 9 enerji bakanı olursa 7.70-7.90 bişey olmazsa 7.50-7.70 15 nisana mb faiz arttırmazsa 8 faiz arttırırsa 7.20-7.40 faiz indirirse 8.40 bundan daha açık yazamam
    doalr beklentimde böyleymiş covid aşısı için beklerken yazdığımdan ciddiye almayın
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    100 yılda bir yazılabilecek efsanevi yazıyı öne alalım harcanmasın.

Konu küçük senetlerde manipulasyon yaparak vurgun yapan biri sebebi ile açıldı.

Manipulatörler bir tahtada önce senet toplar, bunun için çoğunlukla şirket sahibi patronla kazanç payı anlaşması yapılır. Toplanan senet yavaş yavaş yükseltilir, yeterince yükseltilince manipulatörün ekibi tarafından heryerde reklamı yapılmaya başlanır. Senetin çevresine yeterince meraklı toplanınca senet hızla yükseltilir. Meraklılar senet kaçıyor diye hayvani bir dürtü ile senedi alır. Sonrası hüsrandır. Manipulatör malı satınca kazancı kenara koyar ve tahtadan çekilir. Tahta kendi haline kalınca daha yükselmediğini gören sonradan alan lar satmaya başlarlar ve tahta çöker, onbinlerce kişi altında kalır.

Bu iş ÖZ de tamamen çiftlikbank soygunu ile aynıdır. Oradada yüksek kazanç söylemi ile insanlar toplanır. O toplananlara bazı kazananlar örnek gösterilir. Meraklılardan para toplanıp kaybolunur.

İki iştede çok kazanma vaadi verilir ve sonuçta kesin olarak soygun yapılır. Kestirmeden gitmek isteyenlere hitab eder. Kaçanı kovalamak hayvan dürtüsüdür hali ile insandada vardır. Aşağıdaki yazı bu hırsız ahlaksız hayvanlarla alakalı. Devletin görevi bu hayvanları cezalandırmaktır, bu sebeple devlet vardır bu sebeple devlettekilere gelirlerimizden maaş veririz. Hiçbir zamanda bu hayvanlardan kurtulamıyoruz, sayıları artarak var oluyorlar. maalesef borsa ahalisinin önemli kısmıda bu işi normal olarak algılıyorlar. Hapiste olması gereken onursuz bildiğimiz adi hırsızlara imreniyorlar.

Bu ADİ hırsızlar gerçek bir ceza almadıkları içinde zamanla yaptıkları ahali gözünde normalleşiyor. En önemli kısmı burası. Hırsız her toplumda vardır. Önemli olan cezalandırmaktır. Hırsızın olması doğaldır, ceza almamaları doğal değildir. Hayvanlar bile hırsızları cezalandırır.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ayhan, o tür manipulatörlerin çalışma şeklini biliyorum. Bana göre değil. Ben bu tür adamların BIST e, ülkeye zarar verdiğini düşünüyorum.

Bu tür adamlar yüzünden BIST kumarhaneye dönüyor, kumarhane olmuş BIST dede benim gibi süper efsane, acaip yakışıklı ve 100 mt engelliyi 14 saniye altında koşan adamlar kazanamıyor. BISTin şöhreti kötüye dönüyor, sonucunda sağlam para yerine vur kaç hırsız paraları geliyor, onlarda ahlaksızca iş yapıyorlar ve soygun ortamı oluyor. Aynen bugünki BIST. Tabi bizde iş çok pisleşmiş ve tahta manipulatörleri küçük hırsız olarak kalmışlar. Asıl soygunu büyük oyuncular yapıyorlar. Benim gibi temel teknik bilinçli trende oynayanların şansı çok azalıyor.

Konu açılmışken bir örnek vereyim.

Geçen gün büyükçe bir cafe de oturuyorum. Benim haricimde 10-15 kişi daha var. Ortam sessiz sakin, tam benim sevdiğim gibi. İnsanlar muhabbette ama hafif sesle konuşuyorlar, sessizlikte herkes birbirini rahatça duyabiliyor.

Sonra bu konuda eğitim almamış bir tip geldi. Yanında iki kişi daha var. Oturdular. Bu tip bağıra bağıra konuşuyor, sesini kontrol edemiyor. Bazı kaslarını kontrol edemeyen insanlar çok gördüm herhalde buda o türden biri. Adama kötü demiyorum, böyle alışmış veya fiziki bir sebeple sessiz konuşamıyor.

10 dakka sonra cafe de kimse kimseyi duyamaz hale geldi. Sebebi bu adam. Tek başına 10 dakikada tüm cafe ahalisini KÖTÜ YÖNDE değiştirdi.

Bu adam bağıra bağıra konuşunca, diğer yakın masalarda oturanlar birbirlerini TAM duyamaz hale geldiler. Hafif seslerini yükselttiler. Bi kaç masa yükseltince diğerleride duyamaz hale geldi, onlarda biraz daha yüksek sesle konuşmaya başladılar. Cafede ses yükselince, yavaş yavaş dahada arttı çünki yükseldikçe birileri daha yüksek konuştu, onlar yükseltince diğerleri başladı filan, herkes sürü halinde bağırarak konuşmaya başladı.

1 tek kişinin yanlış bir şey yapması, diğer herkesi zamanla değiştiriyor. Herkes yanlışa ortak oluyor. ORTAK OLMAK ZORUNDA KALIYOR

Dışardan geçen biri bu gürültüyü duyunca-görünce içerdeki herkesi barbar olarak etiketleyecek.

Böyle durumlarda istisnai olarak bir kahraman çıkar ve ortamı eski haline döndürür. İlk bağıranı efendice doğru yola sokmaya çalışır.

İlk bağırarak konuşanı düzeltmek görevi ise cafe yöneticilerinindir(devlet ilgili kurumları). Bağıran kişiyi yanlış yaptığı için uyarmalı, devam edince ceza vermeli dışarı çıkarmalıydı.

Cafe yöneticilerİ(devlet ilgili kurumları) işlerini yapmayınca tüm cafe(o devlette yaşayan tüm ahali) kötü yönde değiştiler-evrildiler.

Bir toplumu değiştirmek ne kadar kolaymış değilmi.!

Bir ülkenin bozulması için İşini yapmayan devlet görevlileri yeterli.

Cafe örneğinde bu görev cafe deki müşteri birine düşmez çünki ilk bağırarak konuşan kişi, başka müşteri tarafından uyarılınca hakaret olarak algılayabilir, orada kavga dövüş çıkabilir ve çok daha kötü istenmeyen olay ve anılarla sonuçlanabilir. Uyaran kişi uygun yöntemi bilemeyebilir. İşleri dahada kötü yapabilir.

Cafe görevlisinin EN BAŞTA işini yapması yeterliydi. 1 dakikalık basit bir işti ancak işini yapmayınca olay büyük, içinden çıkması çok zor ve büyük kararlar alınması gereken bir yere vardı.

Çok basit bir örnekle çok çok önemli bir şey anlattım. Normalde bu konuda ansiklopedi yazılır, yinede bu kadar iş bitirici olmaz.

Bu kadar önemli bir olayı, bundan daha basit anlaşılır anlatanı bulamazsınız. 1 kişi daha varmış Pakistan, Hindistan sınırında bir köyde yaşıyormuş, ölmüş.

Tekim.

Bizim ülke nasıl hırsızlar ülkesi haline geldi, işte bu şekilde. Üç kişi bir araya gelsek, dördüncüyü nasıl soyarız planları yapıyoruz. Bu çürümüşlük ne zaman nasıl başladı incelenmesi gerekir. Önemli değişiklikleri olduğu virajlar bulunmalı suçluların isimleri açıklanmalı ve lanetlenmeli. Bir çoğunun ismi sokaklara stadlara barajlara isim olarak verilmiş durumda.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    100 yılda bir yazılabilecek efsanevi yazıyı öne alalım harcanmasın.
    "1 kişi daha varmış Pakistan, Hindistan sınırında bir köyde yaşıyormuş, ölmüş."

:D Buna çok gülmüştüm

ayhan53,

Anlamadığım bir nokta var, HDFGS'de mi manipülatörler tarafından yükseltiliyor? JANTS -viop topiğindeki- örneği HDFGS için de geçerli mi? Çünkü HDFGS geçmişe baktığım zaman karını bayağı inanılmaz derecede yükseltmiş, -pek anlamasam da- indikatörler tamamıyla olumlu, girişim sermayesi ortaklığı olduğundan dolayı bünyesinde güzel firmalar da bulunduruyor, yatırımları şimdilik süper, HDFGS bünyesinde bi firma da bugünlerde halka arz edilecek vs. yani dışarıdan sayılara ve yazılara bakınca artması normal gibi duruyor. Bile bile böyle bir soyguna ortak olmak istemem açıkçası.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abigail senet bilmiyorum.

Temel verilere dayalı yükselişse normaldir. Bunu anlamak için bilanço okumayı öğrenmelisin.

Benim komşu topiklerden YALIN ın orta vade inciler topiğinde sayfa 75 de "TEMEL ANALİZ İLE ŞİRKET SEÇİMİ" başlıklı yazıyı okusan çok şey öğrenirsin.

Basit ve anlaşılır anlatmış. Konuya çok uzaksan başta anlaman zor olacaktır ama para kazanmak kolay değil. KY lerden çok az kişi kazanıyordur, onlarda çalışıp çabalayanlar.

Tabi Geçen yıl Nisandan beridir endeks düzenli yükseldiğinden herkes kazanıyor gibi görünsede istisnai yıl yaşadık, bu günler geçecek, sadece çabalayanların kazandığı aylar gelecek. Tabi girdikleri tahtada manipulatörlere yakalanmazlarsa.

.
    Son düzenleme : alicemal; 01-04-2021 saat: 19:22.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yabancılar bugün aldılar açık görünüyor. xbank hacmi ortalamanın üzerinde ve genelde yabancıların elinde olan senetlerde işlemler iyiydi. aslında para piyasası başında değildim, arada baktım.

Yabancılar satışı bıraktı. Ama 10 günde canımıza okudular. Onları suçlamıyorum tayyip yüzünden yaptılar. tayyipi de suçlayamam adamın doğası bu. Kimi suçlayayım. Babamı suçlayayım. Gençken tüm köylülerin Almanyaya başvuru formlarını doldurup hepsini göndermiş, kendisi gitmemiş. Çocuklarını TR de yaşamaya mahkum etmiş.

Doğası bu dedimde, "kurbağa ve akrep" hikâyesini bilirmisiniz. Gerçekten yaşanmış hüzünlü bir hikâyedir.

Akrep Cemile dereden karşıya geçecek ama yüzme bilmiyor. Derenin ortasında bir kaya üzerinde kurbaa Şevki dinlenmekte, ona sesleniyor.

"Şevki, beni sırtında derenin karşısına geçirsene."

Şevki anlamsız bakıyor yerinden kıpırdamıyor "Get kız sen akrepsin, sırtıma alırsam beni sokarsın" diyor.

Cemile ısrar ediyor, "yok ya, salakmıyım niye sokayım, sokarsam ikimizde derede ölürüz."

Şevki Cemilenin ısrarlarına dayanamıyor ve sırtına alıyor başlıyor derede karşıya doğru yüzmeye. Tam derenin ortasında Akrep Cemile zehirli kuyuğunu kurbaa Şevkinin sırtına hart diye batırıyor.

Şevki can havli ile bağırıyor, "kız naaaptın, şimdi ikimizde ölecez."

Cemile suda kaybolurken cevap veriyor. "Naapayım Şevki, doğam bu."

Kurbaa şevki Cemilenin zehri ile ölüyor, Akrep Cemile ise boğulup ölüyor. Cesetleri pamuk sokmak için aranıyor ama bulunamıyor.

.
    Son düzenleme : alicemal; 01-04-2021 saat: 20:31.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ne diyordum, bugün yabancılar satmadıkları gibi aldılar. Umarım satışlarının sonudur ve umarım tayyip yine bişeyler yapmaz.

tayyip bu günlerde yeni kabineyi seçecek ve açıklayacak. Yabancılara "kimi bakan yapayım" diye soruyorsa şaşırmam.

2 gün önce açıkladığım Portfoy operasyonum devam ediyor. Nisan vade hisse longların yanına Haziran vadeleri alıyorum. Teknik dirençte Nisan vadeyi kapatacağım. Haziran vadelerle devam edeceğim.

Şunuda unutmamak lazım. Evet bugün bankalar %3-4 yükseldiler ama MB krizinden öncede bazı istisnai günler de yabancılar xbankı %3- 6 yükseltip sonrasında geri düşürüyorlardı. Aynısı olacak demiyorum çünki xbank bayağı bir diplerde. Buralarda tekrar yüksek yüzde satmaları zor. Tabi tayyipin tek hareketine bakar oda ayrı işkence.

Demek istediğim MB krizi öncesine dönsekte, BIST o günlerde de pek neşeli değildi. Yabancılar bu kadar olmasa da sık sık satıyorlardı. Doğrusu bayram beklemiyorum.

.
    Son düzenleme : alicemal; 01-04-2021 saat: 20:36.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Tepem atınca sahile gidip 10 km yürüyüp-koşuyordum. İki günde bir gidip koşunca diz eklemlerim isyan etmeye başladı.

Dün koşu sırasında alçak bir duvar üzerine zıplarken düştüm.

Vücut fazla koşuya isyan edince bende taktik değiştirdim. Kum torbası aldım. Sinirimi birazda onunla gidereyim.

Çok eskiden Ankara da yaşarken yine kum torbası alıp dairemin tavanına vidalamıştım. İçine gerçek kum koyduğumdan, torbanın ağırlığını vida çekmemişti. Yere yapışıp yırtılmış, tüm kum salona dağılmıştı. Bu seferki kum torbasında bez var.

Son durum;
    Hisse long,
    ons da kenardayım,
    usdtry de kenardayım.

Bol şans.

Sayfa 503/852 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz