Sayfa 509/852 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Reklamcılar kapımdan eksik olmuyor.

Dün koç ailesi aradı reklam yeri istedi."para önemli değil" dedi. "Bakarız koç" dedim.

Valla reklam işini moderatörler(veya forumu yazan firma) ayarlıyorlar. Kıpırdasam burnuma reklamı dayıyorlar, nefes alamaz hale geldik ama siteninde para kazanması lazım. İlgimi çeken reklam olursa tıklıyorum.
    Reklamların benle alakası yok. En başından beridir reklam var zaten. Son 6 ayda her yere reklam koymaya başlamışlar, oda forumu yazan-güncelleyen firma ile alakalı olmalı.

---

Bugün ekran başında değilim, şöyle bir uğradım. 10 saniye sektörlere ve büyük bankalara baktım. Yine garan ı yeşil tutup diğer bankaları satıyorlar. Yabancı olsa gerek. Şark kurnazlığına başvurmuşlar. Sonuç onlar açısından pek değişmeyecektir. yabancı malını yerli almaya istekli değil. Çünki çok büyük miktar.

Bugün teknoloji sektörüde satıcılı. aselsanı nasıl satarlar aklım almıyor. tabi şirkete bakmadan traderlar satıyorlar sonra alıyorlar. Yağ elde etmeye çalışıyorlar. Yatırımcı aselsanı satmaz düştükçe alır. Yine aklıma tayyip ve tarikatlar geldi. Maalesef aselsan, tusaş, havelsan, roketsan gibi ileri teknoloji şirketlerimizede tarikatları dolduruyorlar. Kaliteli eski mühendisler fırsatını bulunca ayrılıyor. Avrupa bu mühendisleri kapışıyor. O sebeple aselsan 20 yıl sonra ne olur bilemiyorum. Gitti moral.

Bugün piyasa başında olmayacağım.

Bugün için yeşil kaparız diyemiyorum. tayyip ortada görünmezse ciddi kırmızı olacağınıda sanmıyorum.

Bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ekran başına şimdi geçtim, biraz grafikler ve haberlere baktım.

Akşam 17:15 de yabancılar satışa geçene kadar durum iyiymiş. Akşam neden yabancılar satışa geçmiş.? 2 ihtimal var.

1. ihtimal 104 general olayında akp sözcülerinin bu öğle sonrası açıklamaları. Olayı büyütüyorlar. Bunu kullanacaklar. "Bu bir darbe başlangıcıdır" filan diyorlar ve emekli generalleri saçma sapan sebeplerle fetö dönemi gibi tutuklamaya çalışıyorlar.

2. ihtimal, tayyip akşama doğru AB yöneticileri ile toplantıya girdi. Buradan kötü bişey çıkarmı diye yabancılar çekinmiş olabilir.

Bence 1. ihtimal.
    akp nin darbe çığırtkanlığı, yabancıları korkuttu. 20 yıldır her yıl akp'liler "generaller ve solcular darbe yapacak" derler. Ordu ve solcular darbe yapmadı, darbeyi akp nin kolkola yürüdüğü yol arkadaşı CIA maşası fatullah tarikatı yaptı.

İşin ilginç yanıda cehape denen beş para etmez sürü şimdi harıl harıl "biz darbeci değiliz" çalışması yapıyorlardır.

İşin özü, akp general olayını devam ettirecektir. Yabancılarda korkmaya devam edecektir. Bu general işinden hiç bir halt çıkmaz. Bunlar emekli. Ordu ve polis zaten akp kontrolunde.

akp'nin darbe olacak diye ağlaması tamamen siyasi. Oy artırma çabası. yabancılara bunu anlatamazsın. Anlatsan, "sizde her ay yeni bir rezillik var" diyerek yine karşı çıkacaklardır.

Yabancılar olay soğuyana, akp bu konuda çenesini kapayana kadar HAFİF satıcılı olabilir. Yerli karşılarsa sorun yok. Bugün karşılamadılar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sahilde yürüme yoluna giren arabaları belediyeye şikayet ettiğimi yazmıştım.

Aradan 10 gün geçti bugün beni aradılar. Aynen tahmin ettiğim hareketi yaptılar. Sorumluluğu bana yüklediler.

"Beyefendi, sahile giren arabaları görünce 155 polisi arayın" dediler.

Devlet bunu hep yapar. Kendi sorumluluklarını halkın üzerine yükler. Kendisi para alabileceği işlerle ilgilenir.

Tabi ben önceki yıllarda yaptığım gibi ağır cevap vermedim, bu konularda agresif olmamaya karar vermiştim, bir işe yaramıyor. "Hiç olmazsa çıkmış dubaları yeniden dikin" dedim. "Bakarız" dedi telefondaki yılmış kadın. Oda maaşlı emir kulu.

Ağır cevap verseydim ne derdim.? Tabi maaşlı bu kadına demezdim, karşımda belediye başkanı denen siyasetçi sıfatlı yaşam formu olsaydı ne derdim.?

"Kardeşim sen zabıta yetki ve görevlerini biliyormusun" derdim.
    Oda gevelerdi. Bende daha çok sinirlenip başka şeyler söylerdim.

Bırak belediye başkanı, zabıta kendi yaptığı işin neleri kapsadığını biliyorsa bende hiç bir şey bilmiyorum.

Zabıta görevlerini bilmiyorum ancak belediyenin, milletin parasını verip yaptırdığı yürüme yolunda arabalar geziyorsa, yolu bozuyorsa, bunun kontrolunun ve cezalandırmasının belediyeler tarafından yapılması gerektiğini tahmin edebilecek mantığa sahibim.

Üşenmedim az önce 10 dakika araştırdım. Sadece 10 dakika. Araştırmam sonunda sorumluluğun belediyede olduğunu gördüm. Zabıtanın, bu arabaları çıkarıp ceza yazma yetkisi var.

Resmi gazete, zabıta görev yetki ve sorumlulukları madde 23. Bu madde ile beraber, kabahatler kanunu madde 32.
    Bu maddelere dayanarak 100 TL ceza kesebilir, yürüme yoluna zarar verdi ise o parayıda alabilir. 100 TL az biliyorum ama maddelerin çıktığı dönem verilen para cezası zamanla küçük kalıyor. Kanunları hazırlayan zevatın aklına, para cezalarını asgari ücrete bağlamak gelmiyor. "Asgari ücretin şu oranı kadar ceza uygulanır." deseler, asgari ücret arttıkça cezalarda artar ve anlamsız tutarda cezalar kalmaz.

10 dakkalık araştırmamda zabıtanın ceza yazabileceği bir madde buldum. Biraz daha araştırsam başka maddelerde bulurum. Benim mesleğim belediye yönetmek değil, zabıtalık değil, ilgili konuda hukuk uzmanı değilim. 10 dakikada ilgili maddelerden biri ni buldum.

Maalesef bizi yöneten soytarılar bunlar. BUNLARA OY VERİYORSUNUZ. Bu belediye cehape belediyesi yani eğitimli orta sınıfı temsil eden belediye. Diğerlerini siz hesap edin.

İmdi oylar bana geliyormu.? 10 dakkada eğitimli kesimin belediye başkanını kapasitemle gömdüm. Sizin iyiliğiniz, vatandaşın iyiliği için gömdüm. Birde beni seçerseniz, yetkili olursam kaç kişiyi gömerim siz hesap edin.
    Hepinizi gömerim.
    Pardon yaw, sizi gömmem. Önce oyları alayım sonra öhhö. Muasır medeniyete gidecez daha.

4. Bist için fareleri incelemenizi öneririm,sanki gemiyi terk ediyorlarmış gibi geldi bana.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Bist için fareleri incelemenizi öneririm,sanki gemiyi terk ediyorlarmış gibi geldi bana.
    Fareler içerde, kaptan fareleri yakalasın diye yılanları içeri alıyor. Gemiden gidenler tur satın alan gerçek yolcular. Tur bitmeden bavulları topladılar.

---

Bofa tek başına dün BIST düşüren banka. Satmış çıkmış. Yerlide Bofa(Bank Of Amerika - siyonist Global devlerden) nın bildiği bişeymi var acaba diye satmış.

Bofa bişey biliyor olamaz.

2015 fetö darbesini merrill lynch 2 iş günü önceden biliyordu, viopda toplu short a geçmişti.

Şu an ise fetö TR de darbe yapacak durumda değil.

abd de bile fetö de kavga belirtileri var. abd de ayakta kalmaya çalışıyorlar. finansal açıdanda TR yi soyamamaya başlayınca zora düştüler. Arkalarında abd ve batı ülkeleri olduğu için toparlarlar ancak TR de darbe yapacak güçleri yok. Yüzbinlerce adamı devletten atıldı. Hala çok adamı var ama eski güçleri yok. Eski güçleri ile bile darbe yapamadılar. O zaman Atatürkçü generaller direnip bunlara engel oldu. O Atatürkçü generallerde emekli edildi, istifaya zorlandı ama fetö cüler gücünü kabetti.

Diğer generaller ise ABD den emir almadan darbe yapmazlar. Geçmiş darbelerin arkasında hep abd vardı. Gençlerin eline silah verip sağcı solcu diye birbirine saldırtanda abd idi. Bu gençleri bastırsın diye generallere emri verende abd idi.
    Bir tek 1960 darbesinden emin değilim. O konuda bilgim yetersiz, tamamlayacağım.

abd de darbe yapmaz çünki kendilerine hizmet konusunda tayyip den iyisini bulamaz. batının istediği TR nin ekonomik açıdan gelişmemesi hatta düşmesi ve gırtlağına kadar batıya borçlu olması. İstediklerini akp gerçekleştirdi. darbe yapmaları için sebep yok.

Bofa nın bildiği bişey yoktur. Sadece üst üste gelen olaylardan yılmış çıkıyor.

Bofa ya diğer yabancılar katılmamış. Hatta biraz alanlarda var.

Bofa satmaya devam edermi.? Bilinmez. Umarım satmak istediğini satıp bitirmiştir. 80 milyon USD kadarlık satmış. Bofa için büyük rakam değil. Umarım devam etmez.

Büyük Bankaların hepsinin F/K ları 5 altına indi. Bir tanesi 3 altına indi. Bankayı toptan satın almak istesen üste para verecekler gibi bir hale geldi. Banka iflas açıklasa ancak bu durumda olur. Kötü yan, bu bankalar kendi senetlerini almıyorlar. Alıyorlarsada etkisiz miktarda alıyorlar. KAP haberleri Takip etmediğimden bilmiyorum.

.
    Son düzenleme : alicemal; 07-04-2021 saat: 09:41.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aşıda herkesi 15 - 20 gün eve kapatın iş bitsin diyenler var.

Bitmez.

Eve kapatılan yaşlılardan virus kapanlar ortaya çıkar ama belirti göstermeyen kalan çoğunluk evde viruslu olarak bekler. Serbestlik başlayınca bu virusluler dışarı çıkıp tekrar yaymaya başlarlar. 20 gün kapalı kalan virus vücutda ölüyormu.? Ölmüyor diye biliyorum. Ölüyorsa tamam.

Doğru olan halkın en az %50 si aşılanana kadar kısıtlamalar devam etmeliydi. Okullar yüzyüze eğitime açılmamalıydı. Haftasonları ve akşamları çıkış yasağı devam etmeliydi vs.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün konusunda fikrim yok, olamazda. Hafif yeşil açabiliriz, sonrası herkesin gözü Bofa da olacaktır. Satmaya başlarsa, sürü onu takip edebilir de, etmeyebilir de.

Bofa nın tek başına olduğu anlaşılırsa, yerliler Bofa satışlarını karşılayabilir. Dün akşama doğru satış başladığından, yerli durumu anlayacak vakit bulamamıştır.

Bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Biraz şikayet edeceğim çünki BIST akıl alır yer değil. Her şeyin güllük gülistanlık olması gereken dönemde bile 1 ayda 2 felaket yaşadık.

Klavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmazmış.

2 rezil gün daha geçti. 14:00 civarı yeniden bankaları almışlar. Adamlar dipten büyük zararla banka satıyor, sonrada alıyor.
    Tabi alan kim satan kim takip etmiyorum. Fazla detaya inince, ana trend kaçabiliyor.

MB başkanı değişti diye %26 küsür sattılar. Daha çüşşşş diyemeden 104 emekli general korkusu ile sattılar.

Ne kadar becerikli olursan ol, viopda eben halloluyor. Uzun vade elinde pozisyon tutuyorsan %26 lık düşüşle zaten ayvayı yer batarsın.
    Seni mecburen kısa vadeciye döndürüyor. Her korkuda satman yada azaltman gerekiyor.

Tek suçlu BIST yönetimi ve beş para etmez herif çıkmış demeç vermiş. "Ne halt yiyorsanız sizin suçunuz, bizi suçlamayın" diye.
    Uzun vadeciler nefes alamıyor, yıllarca bekliyorsun kazanamıyorsun. Millet uzun süredir kazanamamayı telafi etmek için bu sefer uçan kaçan kağıtları kovalamaya başlıyor. O zamanda manipulatör ve patron ların kucağına düşüyor. Ceza alan tek patron varmı.?

Yakalanan manipulatörlere para kaptıranlara paralarını iade ettinmi.? Ceza kestin o cezayıda kendi cebine indirdin. Açıklama yapan BIST yöneticisine her cümle sonunda bir sıfat ekleyeceğim ama mahkeme ile başım derde girecek.

BISTin berbat ortamı yüzünden Millet yatırımcıdan günlükçüye dönmek zorunda kalmış. En iyi dönemlerde bile başı dertten kurtulmamış, endeks fırtınalı deniz dalgası gibi ekonomik gerekçeler dışında aşağı yukarı gitmiş durmuş.

Hıyarağası kalkmış "suçu kendinizde arayın diyor."

S&P ye bak. En küçük bir anlamsız hareket sezdilermi, hareketi yaratanın tepesine iniyorlar. grafiği inceleyin, temele tekniğe dayanmayan hareket yok.

Son 2 dalgasını 5 dakka grafiğe bakarak tahmin ettim doğru çıktı. 3900 üzerindeyken 3850 ye kadar iner oradan çıkar sonraki dalgayı oluşturur, bunun için son tepeyi( 4000) geçmesi gerekir demişim. Hepsi gerçekleşmiş. üstelik pandemi ile ilgili ve archeos la ilgili olaylara rağmen. S&P yi düzen altında tutan SEC yöneticisi çıkıp "suçlu sizsiniz" diyormu.? Dedimi.? hayır. Endeksi temel-tekniksiz oynatanın bindi tepesine.

Çok sinirliyim bildiiniz gibi değil.

Gönderin oyları bu beş para etmez adamları göndereyim yaw.

Ama sizde alıştınız bu sisteme, stockholm sendromu devreye girdi. Şimdi ben suçlu çıkarım. En iyisi ufaktan uzayıp, kum torbama dalayım. geçen gün ilk kapışmamızı yaptıki sağ elim iptal oldu. İlk raundu kum torbası kazandı. Bu akşam daha uzaktan döğüşeyim, rakip idmanlı.

Sayfa 509/852 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •