Sayfa 512/852 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Sayın Alicemal bey çok yoruldum.

3 sene önce borsaya benim için yüklü diyebileceğim bir miktar para ve üzerine biriktirme metoduyla başladım yatırım yapmaya. sağlam şirketler olsun bu arada hayatımı da yaşayabileyim. o dönemler 1 çocuk sahibi oldum onun için bu yatırım işine girdim. onun geleceği için eşim ve ben şimdiki yaşam kalitemizden ödün verdik. başladık onun için yatırıma bist 30 dan da şaşmadım. en azından çok bakmam çocuğumun büyümesini de kaçırmam eşimle arkadaşımla hayatı yaşayarak zamanı geçiririz.
    Ne kadar pişman oldum anlatamam. Paramızın kaybettiği değeri (enflasyon yada dolar karşısında) sindiremiyorum. yanlış bir şeyde yaptığımı düşünmüyorum. her günümüz bir olay ülkemizin. O zaman çocuğumuz için 1 ev alsaydık en azından kafam yorulmazdı yada faize koysaydık. şimdi her gün eriyişini izliyor ve stres yaşıyorum. zamanı kaçırıp günlerin geçip gitmesi de cabası. Çok yoruldum çok bunaldım.

Sayfanızı meşgul ettim kusura bakmayın. içimi dökmeye ihtiyacım vardı.

Saygılar.
    knuck ne desen haklısın. Büyük ihtimalle viopçu KY lerin hepside aynı rezil durumda. Tabi ayakta kalabilenler.

Sanırım yabancıların olduğu yükselmeyen kağıtları almışsın. Bilemezsinki işlerin buraya varacağını. Kimse bilemezdi. Küçük kağıtlar beşe ona katladı, yabancıların aldığı büyük kağıtlar yükselmedi.

Böyle bir ülkede bu tür şeyler doğal. Hazmetmek zor.

Hisse senedinde olman avantaj. Mecburen bekleyeceksin. Paranı kurtarmayı umacaksın. Belki geleceğini parlak görmediğin devlet bankaları gibi bazı senetleri(tabi elinde varsa) aselsan gibi teknoloji şirketleri ile değiştirebilirsin. Aselsan şu an bedava ve çok hızlı büyüyor büyüyecek. Tabi tayyip tarikatları şirkete doldurup batırmazsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    xbank 1080 leri aşağı kırııp uzun vade son dibine kadar inmiş. Sonra biraz almışlar ve yükselmiş. Alanlar yerlidir diye düşünüyorum. Bu durum neyi gösterdi, yabancılar haalaaa büyük zararla banka satmaya devam ediyorlar. Aldıkları para ilede BIST den çıkıyorlar. Son 2 hafta 1 milyar dolardan fazla BIST den çıktılar. Çıkma sebebi ne.?

Siyasetçinin yediği haltı beğenmediler. Siyasetçi bir kuklayı alıp yerine diğer kuklayı koydu. Yabancı beğenmedi.

xbank ta yabancıların bugünde satışta olması çok sinir bozucu oldu. Bunu tahmin ettiğimden bugün para piyasalarına bakmadım. Yine koşmaya gittim ve bayağı bir form tuttum. hafta sonuda kum torbası ile kapışırım. torbaya vurduğum parmaklarım nasır tutmaya başladı.

Ne diyordum.

Bugün Cuma.

tayyip, yabancıların beğenmediği 2 kararını hafta sonu almış. Belkide bugünki satışın sebebi oydu. Hafta sonu tayyip yeni bir numara çevirir diye. Umarım sebep budur. Sebep bu ise pazartesi yeşil açıp yeşil kaparız. Ama umudum az.

Bankalar geçen yıl pandeminin vurduğu borsanın dip seviyesinde. Fiyatları inanılır gibi değil. Bu fiyatlarla millet almıyorsa bankaların kendileri almalı yada devlet alıp bankalara ortak olmalı. Ama yapmazlar, yapmıyorlar nedense. Hepside acaip kâr gösteren bankalar. Bu kadar kârlı şirketler bedava fiyatlara alınmazmı.? Alınır ama almıyorlar. Arkasında bir pislik mutlaka olmalı. Bu ülkede hep bir pislik arıyorsun her işin arkasında. Yanılmıyorsunda.

Her neyse artık.

Umarım pazartesi yabancı satışı ile karşılaşmayız diyeceğim ama umudumda yok. Heves hiç kalmadı.
    Neyseki para kaybediyorum ama diğer tarafta işler iyi gidiyor. Bu sayede moral olarak tamamen çökmedim.

birde kanal demiyormu. İnsan hakkaten fıttırır yaw. Orada üç beş kişiyi milyarder yapacağız diye 60 milyon kişiyi, çocuklarını ve torunlarını 50 yıl borçlandıracak. Kanaldan faydalanmayan herkes fakirleşecek.

Böyle bir ülkede olduğuma inanamıyorum. Böyle bir işin içinde olduğuma inanamıyorum.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    tekirdağ
    Gönderi
    141
    Ne desen haklısın hocam

Bu herif burayı keşfetti ya kovsanda gitmez aynı mesajları yapıştırır durur
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bu herif burayı keşfetti ya kovsanda gitmez aynı mesajları yapıştırır durur
    Evet farklı biri.
    Aynı mesajı bu topiğe aynı gün 2 kez koydu. Hafıza problemi yaşıyor olabilir.
    (Gıcıklık yapmadığını farz ediyorum)

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Evet farklı biri.
    Aynı mesajı bu topiğe aynı gün 2 kez koydu. Hafıza problemi yaşıyor olabilir.
    (Gıcıklık yapmadığını farz ediyorum)
    adam o mesajı en az 5 topiğe 2 şer kere atmıştır son mesajlarına bakan görür
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    adam o mesajı en az 5 topiğe 2 şer kere atmıştır son mesajlarına bakan görür
    evet dün gördüm de, ne amaçla bunu yapıyor onu bilemedim.

İlgi bekliyor belki.

Suçlu siz olabilirsiniz. Sizden ilgi beklemiş ve henüz görememiş olabilir.
    Yaşınıda bilmiyorum belki gençdir. Gençleri hayata küstürmek istemem. Onları kurtarma şansımız azda olsa var. Sıfıra yakın ama mutlak sıfır değil.

Yine bi muhteşemlik yaptım sanki. Bitmiyor yaw, her yaptığım efsane maşallah. tek sorunum tayyip. Kazanmama izin vermiyor. Kendisi büyük ihtimalle batı ülkelerinin en zenginleri arasına girmiştir. Karamehmet miydi, İsviçre'nin en zenginleri arasında. Adamın orada milyar dolarları var ama geçmiş yıllarda Turkcell için TÜRKİYE'DE harıl harıl kredi arayıp duruyordu. Kimsede vermedi. Bu olay turkcell'i satmadan önceydi. Meğerse milyar dolarları dışarıdaymış. İçeri getirmiyor.

Adam tüm parasını ülke dışına taşımış. Şaşırmayın tüm milyarderlerimizin paralarının TAHMİNİMCE üçte ikisi yurt dışında batı ülkelerinde. Tasarruf yok diye şu an ağlayan siyasetçilerin, siyonist kanallarımızda durmadan Türkiye tasarruf yapmıyor diyen marabaların patronlarının servetlerinin çoğu yurt dışında. Kazara ahlaklı biri gelir, bunlardan hesap sorar diye yurt dışına taşıyorlar. Ahlaklı, bu ülkeyi seven, namusu ile para kazanan iş adamlarıda, hırsız devlet parama el koyar diye parasını yurt dışına taşıyor.

uzan ailesi nasıl kurtardı.? Tüm mal varlıklarına el kondu ama yurt dışında milyarder hayatı yaşıyorlar. Önceden servetlerini yurt dışında depolamışlar. Milletin fakirleşmesinin, ülkenin geri kalmasının sebebi bu.

Taaa menderes den beridir Ahlaksızca soyuluyoruz, bunu ilgili herkes biliyordu, internet genele yayıldığından beridir herkes biliyor.

Bunda temel reisin suçu varmı.? Bence yok.
    Alakasız Konuyuda temelreise bağladık tamamdır.

Dostum kızma ama seni komik buluyorum.
    Yazılarını da okutuyorsun.
    Güzel bir şey bu.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Sayfa 512/852 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562612 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •