Sayfa 513/852 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    Dostum kızma ama seni komik buluyorum.
    Yazılarını da okutuyorsun.
    Güzel bir şey bu.
    Komik olan kısımlarına gül geç.
    Önemli olan satır aralarinda ki cevherleri topla.Eminim kütüphaneni büyütmek zorunda kalırsın.
    Meydan Larousse halt etmiş yanında.

Bu temel reis robot gibi özel ilgi gösterdim. bir kaç kere mesaj yazdım bir çok kişi yazdı hiç birine cevap yazmadı özelden sağlam kalayladım prırıl pırıl oldu ama ona bile cevap yazmadı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Bünye alışmış sanırım,sabahtan beri ha şimdi bir şey olacak ha şimdi bir şeyler açıklanacak diye bir kulağım haberlerde.....Ne olacağını da bilmiyorum ya.....

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Market, mecburen hayatı gırgır'a vurmaya başladım. Yoksa kafayı tam sıyırırdım.

---

bosh sağol, değerli ile değersizi ayırabilen %20 densin belliki. Değerli ben oluyorum yannış anlama olmasın.

---

ayhan temelreizi sen tanıyorsun, ben tanımıyorum. Yazısından genç olduğu izlenimi edindim. Yaşı büyük de olsa ruhu genç kalmış olabilir. Bana, "bende seni adam sanıyordum" diyene kadar buralarda kalabilir sakıncası yok. Tabi copy paste leri hiç sevmem.

---

adanalı, bende koyverdim gitti. Lanet obez beyinli yabancılar satıyorlar. TR ye yeni girdilerse zararla satıp kaçıyorlar, eski girdilerse büyük zararla satıp kaçıyorlar. Tüm dünyada ve TR de endeksler virus dibinden döndüğünde, 1090'larda bu salaklar alışa geçmedi. Yerli aldı.
    Endeks 1200 e geldi alışa geçtiler. 1500e kadar aldılar, sonra yine satmaya başladılar. Başta maliyetine satıyorlardı (eğer kur farkı yemedilerse), şimdi ise büyük zararla satıyorlar.

Bu salaklar 1090 da alışa geçselerdi şu an 2000 i geçmiştik ve kağıt üzerindede olsa büyük kârda olacaklardı.
    Bu kadar aptalca oynadılar.

Bu kadar aptal olmalarının tek sebebi bunlardaki para bolluğu. 1970 den beridir abd karşılıksız para basıyor. 2000 lerden sonra abarttılar, 2008 den sonra tüy diktiler diyeceğim ama 2020 den sonrasına ne diyelim. Tam delirdiler. FED den O kadar çok para aldılarki, o kadar kolay para kazanıyorlarki, beyinlerini çalıştırmamaktan dolayı aptallaşmışlar. Kaybettikleri kendi paralarıda değil.

Her neyse. hatırlatman iyi olmadı. Haftasonum iyi geçiyordu.

5.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Komik olan kısımlarına gül geç.
    Önemli olan satır aralarinda ki cevherleri topla.Eminim kütüphaneni büyütmek zorunda kalırsın.
    Meydan Larousse halt etmiş yanında.
    Tebrikler...

Kural neydi?

kural yedi sülalene yetecek kadar çalacaksın hiç bir zaman tanıyamayacağın torununun torununa bile çalacaksın
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Abigail'in koyduğu grafik credit suisse çalışması. akp gazetesi hürriyettede rakamsal olarak veriyor yani grafik sahte değil.

akp döneminde, çalışan çoğunluktan alıp, devletten beslenen iş adamlarına servet aktarımı hızlanmış.

Bu nasıl oluyor. Pek çok yöntemi var ama ana yöntem, devletle iş yapan iş adamlarına haketmedikleri işler veriliyor, çok fazla iş veriliyor ve 10 TL ye hallolacak işe 100 Tl veriliyor. Arada haram olan 90 TL ise milletin vergileri artırılarak çalışanlardan bu ülkenin insanlarından alınıyor.

Devlet aracılığı ile halktan alınıp iş adamarına veriliyor.

Diğer ana yöntem ise, çalışanların alım gücünün sürekli düşmesi. Bir iş yerinde Adam-Kadın 8 bin TL lik çalışıyor ama maaş olarak 5bin veriliyor. Aradaki 3 bin TL patronun servetine ekleniyor. Maaşlar düşük.

Üçüncü yöntem, devlet uyduruk enflasyon verisi açıklıyor. Çalışanların çoğunluğunun enflasyonu %35 iken, devlet %15 enflasyon açıklıyor. Çalışanların maaşlarınada hem devlet hemde patronlar %15 enflasyon oranında zam yapıyor. Örnek: Börekçide çalışıyorsun, böreğe son 1 yılda %35 zam yapılmış, patronun geliri %35 artmış. Maaş zammı dönemi gelince enflasyon %15 açıklandı diye patron sana %15 zam yapıyor. Fiyatlar %35 artmış, sen %15 zam almışsın, %20 aradaki fark kadar fakirleşmişsin. Artık daha az ürün alacaksın, ucuz diye daha kalitesiz ürün alacaksın, eğlence harcamalarından kısacaksın vb.) Çalışanların cebinden %20 çalınmış oluyor. Patronların çaldığı para, patron servetlerine ekleniyor. Devletin çaldığı para ise yine devlet ihaleleri aracılığı ile patronlara aktarılıyor.

Sonuçta böyle bir grafik ortaya çıkıyor.

abigail 20 yaşında tercümanlık okuyan bir delikanlı. Ekonomi ile ilgili böyle bir göstergeyi bu delikanlı bulabiliyor ve anlayabiliyorsa, okumuş herkesin kolaylıkla anlayabilmesi gerekir. Ancak fanatik sürü bağımlılığı sebebi ile at gözlükleri takıyoruz ve görmemeyi tercih ediyoruz.

Bazen bana mesajlar geliyor, "sizin bazı görüşlerinize katılmasamda severek okuyorum harikasınız, efsanesiniz çocuklarıma sizi anlatıyorum. Dayanamayıp camdan bağırıyorum efsaneee keçiii yetiiiş diye" diye.

İşte bazı görüşlerime katılmamanızın sebebi fanatik sürü üyesi olmanız. Sizin sürünüzü eleştirdiğim kısımlara katılmıyorsunuz. Halbuki tüm görüşlerime katılmanız, en küçük bir itiraz etmemeniz lazım. Açıkça yanlış yazsam bile çaktırmamanız ve ... durun yaw. tayyip aklıma geldi. onuda eleştiremezsiniz, en küçük farklı görüş sunamazsınız, görüş sunuyorsanız onu onaylayan görüş sunmanız lazım. Size sormuşsa, fikir söylemenizi değil onun fikrini onaylamanızı istiyordur. Farklı şey söylerseniz kendinize iş aramanız lazım.

tayyip gibi olmamak için beni eleştirmenize izin vermem gerekir. Eleştiriyi mümkünse Ağrı dağı tepesine çıkıp orada yapın, yanınıza elektronik hiç bir şey almayın piliiz.
    yaw ben tayyipten farksızmışım... tabi sadece ego(sanırım) konusunda.

.
    Son düzenleme : alicemal; 12-04-2021 saat: 09:30.

Sayfa 513/852 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •