Sayfa 514/852 İlkİlk ... 14414464504512513514515516524564614 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,105 - 4,112 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST e gelirsem. yabancının ne halt yiyeceğini bilemiyorum. Endeksi düşüren onlar. Yerli FON larda bazen yabancı satışını dengeliyor, bazende satıp alttan alayım diye hesap yapıyor.

Netçede bugün yeşil olmamız gerekir ancak yabancı ne yapar bilemiyorum. Yazı tura atmak lazım çünki temel ve tekniğe uygun hareketler olmuyor. KY katliamı var.

Bu perşembe MB nin faiz kararı var. Faizin düşürülmesini kimse beklemiyor. Faiz düşmeyince yabancı almaya başlarmı oda ayrı bilinmez.

Hatırlarsak MB başkanı değiştirilince, yeni başkan faiz indirir korkusu yabancıları kaplamıştı. Daha doğrusu durmadan ekonomi ile imam tayyipin kafasına göre oynaması sinirlerini harap etmişti, "yetti artık" deyip çıkmaya başlamışlardı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    imam tayyip'in sağlık konusunda aldığı karar sonucu virus günlük vaka sayımız 10bin lerden 50 binlere 1 ayda çıktı.

Avrupa ve Rusya turist göndermeme kararları alıyorlar. Turizmden gelmesi beklenen milyar dolarlar için, TR de bugünlerde tam kapama açıklanabilir. Yarın kabine toplantısı varmış. Tam kapama açıklanırsa BIST de bir günlük bir ekstra satış yaşanabilir. Sonra eski haline döner. MB kararını bekleriz.

MB sembolik olarak 0.25 faiz artırsa ne olurdu acaba.? Tahmin etmesi zor. yabancılar kesin kararlı görünüyor çıkıştan vazgeçerlermiydi.?

3. Tam kapanma açıklanması mümkün değil şu ekonomik konjonktürde.Kabile toplantısından da yine eski tedbirler çıkar belki bayramda kapanma olur.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Ordinaryus Yazıyı Oku
    Tam kapanma açıklanması mümkün değil şu ekonomik konjonktürde.Kabile toplantısından da yine eski tedbirler çıkar belki bayramda kapanma olur.
    Aslında bende öyle düşünüyorum. Tam kapatamaz, kısıtlamaları geri getirirler.

Diğer taraftan ise vaka sayılarını tekrar 10 binlere düşüremezlerse, yaz sezonunda bekledikleri turistler gelmeyecek.
    Verdikleri akıllıca olmayan karar sebebi ile arada kaldılar.

Bu arada Avrupa Turist göndermeme kararı almamış, orayı hatalı yazmışım. Almanya TRyi yüksek riskli kategorisine almış. yani TR ye gelene bürokratik zorluk çıkıyor ve dönüşte karantinaya alıyorlar. Bu sıkıntıya girmek istemeyenler gelmez. Alternatifi olan oraya gider, sadece bitli turist TR ye gelir çünki bu kalitede bu fiyata başka enayi ülke yok. Kendi halkını bu duruma sokan ülke yok.

Rusyanın ki siyasi karar, virusle pek alakası yok. Virusu bahane ediyorlar. TR, karadeniz ve kırım konusunda Rusyanın yanında olmayınca, onlarda TRnin burnunu sürtüyor.

Son durum değişmedi. Bir miktar Hisse longla devam.

5. Aynen öyle ülkeyi 10. sınıf kabile devleti haline getirdiler.Biz taylandı nasıl görüyorsak onlarda Türkiyeyi öyle görüyor gerçi Taylanda da yaklaştık heralde ucuzluk olarak ama bilemiyorum hayırlısı tabi :D

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bünyemize ordinaryus kürsüsü katmamız iyi oldu. Böylece üniversite olarak tescillenmiş olduk. Sırada dünyada ilk 100 içine girme hedefimiz var.

---

BIST bugün ilginç hareketler yaptı.

xbank endeksinin grafiği dip çalışmasına benziyor. Ancak yabancıların aktif olduğu holding endeksi de bugün tam gün satıştaydı. İkisinide yabancılar belirliyor. Biri dönecem derken diğeri satmaya devam edecem mesajı veriyor. BIST genel endekside satmaya devam edecem mesajı verdi.

Karışık mesajların alındığı bir gündü diyebiliriz.

Şu sonucu çıkardım.

1.) Karadenizde ciddi kapışma olmazsa.(abd rusya nın son ukrayna gerginliği),
    2.) MB faiz indirmez ve mesajlar bölümündede "hepinizin anası güzeldir" mesajı vermezse(bu mesaj akp ile dillendirildi ama adnan menderes den beridir uygulamada),
    3.) Ramazan bayramındada 1 aylık tam kapama olmazsa,

Yabancılar "satmayı durduracağım" diyor.

Netçe; Teyzemin sakalları olsaydı dayı derdik hikayesi. Sadece üçüncü maddeden işkilleniyorum. Çünki kendimi bildim bileli siyasetle bağlantılı olan konularda doğru tahmin yapamıyorum. Tam kapama olmaz diye düşünüyorum ama geçmiş terübem "siyasilerin dahil olduğu konularda tahminine güvenme" diyor. (Haddimi bildiğimi, düzenli okuyanlara defalarca gösterdim sanıyorum.) Hoş ikinci maddede tamamen siyasi de, o konuda "faiz indirmeyeceği" güvencesini piyasaya verdiler diye medyada yazdılar. Medyanın yalancısıyım.

MB faiz kararı perşembe günü.

Ramazan bayramı 1 ay kapanırmıyız kararı yarın. Sanırım bu sebeple bugünü ağırlıklı satış ile kapadık.

abd rusya gerginliği bu ay boyunca devam edecek. Biz tarafımızı abd den yana koyduk ancak son 10 yılda hem abd yi hemde rusyayı sırtından defalarca bıçakladık. Bu konuda tayyipe kimse güvenmez. deli trump bile güvenmedi ve bizim sırtımızdan sopayı eksik etmedi. (ilginçtir medyadaki bir grup aptal, "trump ile bizim hükümetin arası çok iyi, trump kazanırsa yaşadık" deyip durdu ve bayağıda taraftar topladı. Taaki ben "nooluyo yaw" başlıklı yazımı yazana kadar.)

netçe: Perşembeye kadar üç aşağı beş yukarı bu civarlarda dip çalışması olacak. Yeşil ve kırmızı günlerimiz olacak. Yukarda saydığım 3 ihtimaldede sorun olmazsa, ilk gün hızlı yukarı sonrası hafif yukarı seyrimize devam ederiz.

Bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    TMO gemi dolusu ayçiçek yağı ithal etmiş ve bunu müjde diye vatandaşa kaktırıyor. İnanılamz bir dönemdeyiz. Tabi bunlar hââlâââ iyi günlerimiz. 2010 dan beridir konuştuğum herkese söylüyorum "bunlar iyi günleriniz" diye.

Bizde yetişen ürünlerden Ayçiçek ve mısır yağları dünyada en çok GDO olan yağlar.(soya, palm filan tam GDO da onlar bizde eskiden yoktu) TMO kimbilir nereden aldı. GDO lumudur bilemezsin. TMO gdo suzdur desede güvenemezsin. Hükümet tarikat zihniyetli bir gruptan geliyor ve söylediklerine güvenilmeyeceğini yüzlerce kez ispatladılar. Bizzat tayyipin kendisi "hedefime varana kadar papaz kıyafeti bile giyerim" dedi.

İthal ettikleri Ayçiçek yağının perakende fiyatını ise 3,5 yıl önceki ihraç ettiğimiz zeytinyağı fiyatı olarak belirlemişler. 12 TL. Zeytinyağı 3,5 yılda 12 TL den 30 TL ye gelmiş ve ayçiçek yağını 12 TL ye ithal ediyoruz diye bayram ilan ediliyor. Tebrikler.

Bunu müjde diye vatandaja kaktırıyor. İnanılmaz bir tarih yaşıyoruz ama bunlar maaalesef iyi günlerimiz.

Neyseki ben gidiciyim. Astral seyahatle sık sık gidiyorum desem yalan olurda, eskiden giderdim. Baktım astralde bayağı yol alıyorum ama fiziki olarak yerimde sayıyorum. O sebeple bıraktım. Bilinç olarak yola çıkmaya çalışıyorum. başarırsam keçi yolcu. Kendi başınıza kalıp, abd nin yetiştirdiği tarikatların ürünleri partiler ile koyun koyuna yaşarsınız.

Acımasız oldum ama naapiim.

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    TMO gemi dolusu ayçiçek yağı ithal etmiş ve bunu müjde diye vatandaşa kaktırıyor. İnanılamz bir dönemdeyiz. Tabi bunlar hââlâââ iyi günlerimiz. 2010 dan beridir konuştuğum herkese söylüyorum "bunlar iyi günleriniz" diye.

Bizde yetişen ürünlerden Ayçiçek ve mısır yağları dünyada en çok GDO olan yağlar.(soya, palm filan tam GDO da onlar bizde eskiden yoktu) TMO kimbilir nereden aldı. GDO lumudur bilemezsin. TMO gdo suzdur desede güvenemezsin. Hükümet tarikat zihniyetli bir gruptan geliyor ve söylediklerine güvenilmeyeceğini yüzlerce kez ispatladılar. Bizzat tayyipin kendisi "hedefime varana kadar papaz kıyafeti bile giyerim" dedi.

İthal ettikleri Ayçiçek yağının perakende fiyatını ise 3,5 yıl önceki ihraç ettiğimiz zeytinyağı fiyatı olarak belirlemişler. 12 TL. Zeytinyağı 3,5 yılda 12 TL den 30 TL ye gelmiş ve ayçiçek yağını 12 TL ye ithal ediyoruz diye bayram ilan ediliyor. Tebrikler.

Bunu müjde diye vatandaja kaktırıyor. İnanılmaz bir tarih yaşıyoruz ama bunlar maaalesef iyi günlerimiz.

Neyseki ben gidiciyim. Astral seyahatle sık sık gidiyorum desem yalan olurda, eskiden giderdim. Baktım astralde bayağı yol alıyorum ama fiziki olarak yerimde sayıyorum. O sebeple bıraktım. Bilinç olarak yola çıkmaya çalışıyorum. başarırsam keçi yolcu. Kendi başınıza kalıp, abd nin yetiştirdiği tarikatların ürünleri partiler ile koyun koyuna yaşarsınız.

Acımasız oldum ama naapiim.
    Alicemal varmı bizi böyle yüzüstü bırakıp yarı yolda cekip gitmek.

Oyumuzu isterken öyle demiyordun ama...

Aldığın oyların hakkını ver.

Sayfa 514/852 İlkİlk ... 14414464504512513514515516524564614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •